Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   36 / 269
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Igen azokra.
A Seuso fantázianév. Módosított Delta gépek egyébként, és én vagyok a tervezője.... mindnek.

Kivéve a led-es és lcd-s gépek, azok eredeti orosz tervből születtek.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 8, 2011 /
 
Nem mondtam hogy lehetetlen, de nem arra valók.
Tökéletes szelektálást nem lehet elérni velük.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Kíváncsi lennék, hogy ha mondjuk lekoppintanék egy Kobrát, mit kellene benne módosítanom, hogy a végén én legyek a tervezője a gépnek. Valószínűleg mindent, úgy, hogy még csak véletlenül sem hasonlítson rá.
Ameddig meg még egy picit is hasonlít, addig is illik odaírni, hogy kinek a szellemi termékével idegen tollaskodok. Idegenül úgy mondják, hogy kopirájt.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Az igazi az lenne ha lekoppintanád és utána nekem adnád.

Viccet félre téve a lengetők többsége azért érmézni szeretne, arra meg a PI keresők nem jók. Néha még az IB gépekkel is nehéz haladni mert nem dönthető el egyértelműen hogy milyen anyagot talált, érdemes-e ásni. A PI-vel pedig 15-20cm-enként ásol egy gödröt, 99,9%-át feleslegesen. Ez azért 1-2 óra után nem csak nagyon fárasztó, de akár örökre el veheti a kedvét a delikvensnek.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
A PI igazából mélykeresőzésre való. Abban többet tud mutatni, mint az IB. http://www.youtube.com/watch?v=TptZIwPHuCw
A mondanivalód második fele igaz. A Popeye alkar fejlesztéshez nem csak a spenót a jó, hanem a PI gép is.
De előnyére legyen mondva, hogy ami felett egy IB átmegy pitty nélkül, azt a PI lehet, hogy jelzi.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Jó kínai hozzáállással, ha csak egy kicsit is módosítasz az áramkörön,+ még át is tervezed az eredeti nyomtatott áramkört, már a te szellemi terméked.
Én pedig nem kicsit módosítottam az eredetit, és alaposan át is terveztem.
Ergo: az én szellemi termékem, és nem copyright...

Már az sem az ha Panasonic, vagy Panasoanic....
nem elírás... innentől saját termék...

Egyébként a White's a Cscope, a Bounty Hunter pl egymást másolja. Itt ott picit módosítanak, de ha megnézed a kapcsolásaikat, mind ugyanaz a felépítés.
Picit más alkatrészekkel más design-al de ugyanazok.

Azt hiszem meg is válaszoltam a kérdésedet....
(#) arion válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Változó... van aki pl roncsozni akar, arra pedig a legjobb a PI. Persze nem repeszeket akar gyüjteni, de ott minden jelet meg kell ásni, mert ki tudja mi van ott... lehet gomb, kitüntetés, akármi.
Speciel én ki tudtam úgy hangolni a Seuso 1000-est hogy 350cm a végmélység., egy 25cm-es fejjel.
A nagy 35cm-esl, pedig430cm.
Ami viszont azt jelenti hogy pl egy rohamsisakot 120cm mélységben is megtalál....

Ilyen teljesítményű készüléket pedig már a hat számjegyű árcimkével kinálják.... persze ez egyedi, a magam kíváncsisága miatt csináltam meg. Az általános teljesítmény 240cm, ami még így is nagyon jó, több, mint bármelyik ilyen árban kapható bolti keresőé....
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Így igaz, a PI abszolút kereső, mindent megtalál ami fémből van.

Nem véletlenül töltöttem éveket az elektronika és a mechanika fejlesztésével. Pontosan tudom milyen nehéz lesz a nap végére a gép, ezért is terveztem ilyenre.
Praktikus és könnyű, kompakt, nem kell vezetékekből kibújni, minden egyben van a kezedben, csak ledobod és ásol, majd mész tovább. A másfél kilós gép pedig már könnyedén vihető egész nap....
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Úgy tudom, hogy az abszolút kereső kifejezés nem azt takarja, hogy minden fémet megtalál. Azt mindegyik tudja.
(#) mateatek válasza arion hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Egy kapcsolási rajz, az maga a szellemi tulajdon. Bármilyen nyákra pakolod a deltát, az delta marad. Ha elhagyom Elbombaci logóját a nyákról, az már áttervezés? Ha egy poti helyére híd kerül, vagy néhány alkatrészt módosítok, attól az még delta. Bármilyen az időzítése, az erősítése, az még delta.
Ha ilyen alapon gondolkoznék, akkor elmondhatnám, hogy én eddig csak saját tervezésű gépeket építettem.
Sok helyen látni olyant, hogy átvesznek egymástól valamit a konstruktőrök. Ha ez az átvevés csak egy picike kis részáramkör, már akkor is ott van a "felhasznált irodalom" jelzése. Persze nem a Kínaiaknál.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Azért nevezik abszolút keresőnek mert a fej és a nyél bizonyos szakasza nem tartalmazhat fém alkatrészt, mivel az érzékenységet jelentősen befolyásolja.
Egyéb gépeknél ki lehet hangolni bizonyos fémmennyiséget, itt nem.
Ezért abszolút kereső.
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 10, 2011 /
 
Ha az elvi kérdések izgatnak akkor semmi gond. Engem különösebben nem érdekel. Mint ahogy senkit sem aki gépeket épít és mindenféle saját fantázianevekkel illeti.
pl Elbombaci.
Ettől még nyugodtan fogok aludni.
Egyébként szerintem -nem csak ebben a topicban - az elvi kérdések senkit sem izgatnak.
Más: ha nem a delta nevet teszem az smd panelre, az életben nem fogod tudni micsoda.

De úgy gondolom a topic nem a copyright-ról szól hanem a fémkereső építésről.
Nem eladni akarom itt a gépeimet, csak segíteni jöttem ide. Ha megzavartam a tisztelt társulatot, akkor majd csak olvasok.
(#) Yowie válasza arion hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
"Kétsugaras szkóp, műszerpark, hozzáértés hiányában, esélye sincs hogy a tekercseket, egymáshoz tudja hangolni. és akkor hol van még az elektronika beállítása.... Ráadásul a fej elkészítése sem konyhaasztalon végezhető művelet."

Én is mindig ezt mondom... kétsugaras azért nem okvetlenül kell, de hiába. Azért van egy megoldás, a fejet készen kell venni, és akkor már lehet építgetni, mert azt be kell látni, hogy egy kezdő keresős egy PI géppel nem sokra megy.
(#) arion válasza Yowie hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Attól függ mit szeretne keresni.
Én azért nagyon sok mindent találtam PI gépekkel.
Csak jó területre kell menni.
Keresőzés előtt célszerű kicsit irodalmazni, hogy ne vakrepülés legyen egy totál tiszta szántásban, erdőben, vagy akárhol.
Mert aki csak találomra indul neki, az csak a szerencsében reménykedhet, a gép már másodlagos.
Még a legjobb legdrágább gép is kevés egy üres területen, ezért kell előtte könyvtárakba levéltárakba menni....
(#) Ge Lee válasza arion hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Nem pont ezért abszolút, illetve nem mindegyik az. Egy slow motion PI pl. Surfmaster fejére nyugodtan ráragaszthatsz pl. egy csavart, ugyanúgy fog működni és az érzékenységéből sem veszít gyakorlatilag semmit. Egyébként tapasztalatból is azt mondom hogy aki keresőbe fektet (sok pénzt, esetleg munkát vagy időt) az inkább IB-be fektesse.
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Egy igazán jó keresőt egyébként nem kell napokig hangolgatni és hetekig tartó precíz munkával fejet csinálni hozzá. A jól megírt program elintéz mindent az adó és a vevő oldalon is.
(#) kovy79 hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Új vagyok itt és persze kérdésekkel érkeztem.
Türingiában élünk, közel Orlamünde-hez és Kahla-hoz.
Akit érdekel a téma, szerintem tudja, hogy mik voltak itt a környéken.
Sokat járunk a hegyekben és ismerősök mesélnek ezt-azt, gondoltam hasznos lenne egy fémkereső (ami itt elvileg tiltott) a kis kiruccanásaink alkalmával. Konkrétan nincs elképzelésem arról, hogy mit szeretnék keresni, de magamat sem szeretném szívatni.
Tudtok ajánlani nekem valamilyen egyszerű, alap kapcsolást. Az építéssel nincs gond, pár kapcsolást megépítettem már ilyen-olyan témában, ez viszont teljesen ismeretlen nekem. Próbáltam visszaolvasni a topikban, de csak kapkodtam a fejem...
Szerintetek pl az Equinox megfelelő lenne nekem? Vagy SilverStar? Van valakinek tapasztalata a metaldetector.hu-s megrendelhető SilverStar építőkitről?
Talán ez lenne nekem a legmegfelelőbb, mivel a fej készítése szerény tudásom szerint nem egy egyszerű művelet.
A válaszokat előre is köszi!
(#) Yowie válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ez érdekelne!
(#) Ge Lee válasza kovy79 hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Előbb nézz inkább körül a használtak között, lehet hogy jobban jársz. A silver is lesz 35-40 mire teljesen elkészülsz vele (nyél, akku, töltő stb.). Annál szerintem olcsóbban megkapod a használtat (vagy ebben az árban kapsz egy jobbat) és nem kell szenvedni az építéssel.
(#) Ge Lee válasza Yowie hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Pár hónapja belekezdtünk haverommal valamibe, de az a baj hogy a programozáshoz egyáltalán nem értek és ő is csak egy kicsit. A koncepció az lett volna hogy lehetőleg egyetlen mikrovezérlő csináljon mindent a jel előállításától annak detektálásáig, hogy a vett jelben (az adóhoz képest) a legkisebb változást is érzékelni lehessen, bármilyen változás is legyen az. A másik hogy el akartuk kerülni az IB fejekkel járó bonyolult elkészítési és beállítási folyamatot, ezért a DD vagy az omega tekercsek helyett egyszerű koncentrikus tekercsek lettek volna egymásban (láttam már erre működő példát). A két tekercs hosszadalmas hangolását pedig szintén a mikrovezérlő oldotta volna meg pillanatok alatt, így az sem gond ha a fej paraméterei eltérnek, azaz nem kell precíz fejet készíteni (lásd a Feri Magnum-ja, több féle gyári fejjel is működik). Ha valami csoda folytán jutunk vele valamire majd beszámolok róla, vagy elkezdem árulni aranyárban.
(#) sfthomas hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Surfmasternek nevezett csoda-PI gépet, ez alapján. Keresőtekercsnek az equinoxhoz valót használtam, úgy láttam hogy nem tér el nagyon a Surf-hez javasolttól (bár nem biztosan tudom mi számít jelentős eltérésnek...).
Viszont nem működik.
Próbáltam szkóppal felmérni, hátha találok valami kirívó problémát, de semmi nyilvánvaló... Igaz ugyan, hogy nincsenek példa jelalakjaim amihez hasonlíthatnék, úgyhogy csak a saját áramkör-értelmezésemre hagyatkozhattam (meg arra a kis tapasztalatra, amit az Equinox-al szereztem).
Lentebb linkeltem a jelalakjaimat - hálás lennék ha valaki meg-szakértené őket, hátha meg lehet javítani.
A 2-es csatorna mindig a 5534 kimenetét mutatja, az 1-es pedig az alábbi pontokat.

IC4066, pin 2 (mintavevő utáni jel)
LM358 (differencia integrátor) pin 5 (+), pin 6 (-), pin 7 (ki)
LM358, pin 2 (threshold bemenet)
IC4066, pin 5 (második mintavevő jel) és pin 13 (első mintavevő jel)

Ami gyanús, az az integrátor kimenőjele - nem olyan, mint amit várnék, sokkal kisebb, és nem is változnak a jelalakok ettől a ponttól kezdve, hiába közelítek fémet a keresőfejhez.
Esetleg még ami érdekes lehet, hogy ha teljesen eltekerem az offsetet, akkor össze tudok hozni 10-15cmes érzékenységet, de ekkor elég ronda a 5534-es kimenete.
(#) mateatek válasza sfthomas hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Első körben a tápfeszt nézném meg. Az 5534-es ekkora erősítés mellett kényes a táp szűrésére. Ha a munkapont jó, akkor a szkóp képernyőjén is láthatónak kell lennie a fémtárgy közelítésének.
Másodszorra megint a tápfesz. Ha egy pillanatra is kihagy a segéd tápfeszed, de jel van a 4066-oson, akkor az elhalálozhatott. (latch-up)
(#) Ge Lee válasza sfthomas hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Cseréld ki a 390 ohmos söntöt 1k-ra és nézd meg hogy mekkora érzékenysége lesz azzal. Ha hazaérek megpróbálom előkeresni a szkópfotóimat.
(#) arion válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Chrenko Ferit idézném..... a digitális gépnél a program nem intéz el mindent, oda még inkább szükséges a pontosan készített és behangolt fejl.... szóval nem jó példa....
(#) arion válasza mateatek hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Eleve hiányzik a szűrőtag a tápvezetékekből az 5534 mellett. 47ohm +22uF.... sokat dobna a "műszeren"
esetleg a 4066 helyett J113 FET-ek, és mindjárt nincs gond a tápkieséssel....aztán beraknék egy 1000µF-s kondit a 7805 elé fő puffernek a tápfesz kiesés ellen, mikor a TIP megrángatja a tápot, és kicserélném az LM358-at TL072-re vagy ha még jobbat akarsz, TLC2272-re.... és kicsrélném a TIP32-t IRF740-re....csak pár gondolat....
(#) Yowie válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Volna egy másik út is. Egyszer feldobtam, de senki nem ütötte le Tán mert meg akartam magyarázni, inkább nézd meg ezt a készüléket:
Bővebben: Link

Igen, ez egy régi HP PDA. Egyébként az ilyen kézi röntgen spektroknál teljesen bevett, hogy mai szemmel kis teljesítményű PDA végzi kiértékelést. Kíváncsi lennék, hogy lehetne kombinálni detektorral.
(#) Yowie válasza sfthomas hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nézd át a Geo fórumot, vannak rajta jelalakok. A surf sokkal érzékenyebb a tekercsre és a söntre meg a kábelre, mint az equinox. Nekem pl szigetelt 0,4 es vezetékkel jött egész jó eredmény, RG58as koaxkábellel, ami 1m-nél ne legyen hosszabb. A sönt is lényeges.

1. a tekercsen 3-400V körüli csúcsok meg vannak?
2. Az 5534 kimenetén látod a lefutásbeli változásokat?
3. Hangfokozat megy? 358 3. láb pl érintésre ad hangjelzést?
(#) Ge Lee válasza Yowie hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ez az út is járható de ez már meghaladja az én tudásomat.
(#) Ge Lee válasza arion hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
A Feri sem véletlenül mozdult el ebbe az irányba. A Magnumja is tud már olyat, hogy a program valamilyen szinten "megvizsgálja" a fejet és ebből próbálja kihozni a legjobbat. Innen már csak egy lépés az "akármilyen fej", persze azért ez ennyire nem egyszerű.
(#) Yowie válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az tényleg jópofa dolog lenne, ha pl futna egy PDA-n egy olyan progi, hogy csak egy interface kellene és a többit lerendezi maga. Gyakorlatilag a XRF-ek is így működnek, maga a gép jóformán egy röntgencsövet meg egy detektort tartalmaz. A PDA meg megmondja, meddig tartson a mérés aztán kiértékeli a spektrumot.
Következő: »»   36 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem