Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   293 / 607
(#) Bassmester válasza Cumo hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Egy hidalt végfok ugyanakkora tápfeszültségről kétszer akkora kimenőfeszültséget képes adni mint egy szimpla.
A szokásos "ténymegállapításaid" helyett szerintem inkább kérdezz és tanulj, mert igen van még sok (alap) dolog amiről nem tudsz.
(#) zoka válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Bizony ez így van, és annyit még hozzátennék, hogy ideális esetben a dupla kimenőfeszültség 4x-es kimenő teljesítményt jelent adott impedanciával.
(#) Cumo válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Jól van no..azt nem irtam hogy csak simán ez az egy ic végez mindent,ez csak elsödleges mint amit ti alkalmaztok TL072.. amit utána épitek az változó.
például csináltam már AN 5836-al meg Tda 1524el
De az elsö az mindig a BA.. Ezt egy Alpine autórádióbol mintáztam..aminek meglepöen csucs a hangja
(#) makraipeter1 hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Én egy darab IC-hez szeretnék erősítőt építeni, és ahhoz keresnék egy normális (1oldalas) nyáktervet, amihez csak a datasheetben megadott alkatrészek szükségesek.
Ilyen van?
(#) makraipeter1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
De ha megnézed a datasheetben nincs egy pár ellenállás, és egy 1n4148 dióda. Ha ezek nincsenek benne, az lehet baj?
(#) blackdog hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Kísérletezgetek az előerősítővel.
Lehet, hogy én nem vettem észre a TDA7294 adatlapján, de...
Hány V bemenő jellel lehet max terhelni ill. mekkora az a bemenő feszültség amivel szépen kivezérelhető?
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szia!
4 ohm 100W/ 0,6Vrms
8 ohm 100W/0,85Vrms
A 22k/680 ohm visszacsatolással számolva.
(#) Cumo válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Tényleg megleptél,eppen nézem az OPA 2134-et :eek2:
Miért nem tudtam én eddig erről
Meglepett az adatlapja...
Ebből is nyilván bevásárolok egy marékkal..mert úgy szokásom
(#) Alkotó válasza Cumo hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Egyet értek Bassmester-rel. Itt, pontosabban ahová mutat, van egy nagyon jól bevált kapcsolás. Nálam ez egy külön előfok, amit bármihez tudok kapcsolni.
(#) AccessDenied hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Jól gondolom hogy 6db PC-s táp (codegen 350W 12V16A) kicsit megbarkácsolva (átvezető gyűrűk a ház és a belső panel közé) meg plusz 4-6db 68000u 40V kondi (ilyen van most itthon 10db) jól elvinne egy 7x100+1x200-as 7.1-es házimozi erősítőt, mert elvileg folyamatos terhelésbe adná az 1150W-ot +-36V-on?
(#) Bassmester válasza Cumo hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szerintem nem érdemes és nem is gazdaságos egy "marékkal" venni. Ha ismerkedni akarsz az audió célú műveleti erősítőkkel, akkor érdemesebb legalább az alább felsorolt tipusokat kipróbálni.
Az adatlap csak egy dolog, inkább meghallgatással célszerű kiválasztani azt amelyik neked tetszik az adott alkalmazásban.
(#) poros válasza AccessDenied hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Sajnos a választ nem tudom. Azért meg kérdezhetem ,saját mozit építesz? Családi házban lakom ,de a 2x100W próbái után, szomszéd asszonyom megjegyezte," most éled a második gyerek korod?"
(#) Bassmester válasza AccessDenied hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Én biztos hogy nem tákolnék erősítőt megbarkácsolt pc tápokból. Ha zenét hallgatsz akkor nem beszélhetünk folyamatos "1150W"-ról, mert a zenének dinamikusan változik az amplitúdója. Kapcsolóüzemű tápokra nem rakunk több ezer µF puffert, ha azt szeretnénk hogy túlélje az első bekapcsolást. Ebben a komplett erősítőmben 4 db 1000µF/50V van a tápban ami bőségesen elegendő. A 7.1-es rendszernél ha 200-as a szub, akkor bőven elég 7x 30W is. Jobban át kéne ezt gondolnod.
(#) AccessDenied válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Jól néz ki, szép lett. A kapcoslás meg a nyákterv fenn van itt, vag yel lehet kérni?

Valami izmosra gondoltam ami után nem kezd el gondolkodni az ember hogy háát jó lenne egy erősebb vagy több csatorna Vágom hogy a zene nem egyenletes terhelés de ezért is raknak nagy kondit hogy a táp számára egyenletesebb legyen a terhelés (meg persze azért is hogy a nagy mélyeknél ne fogyjon el a energy meg zavart szűrni meg stb). Vagy 5 éve csináltam jó kis 4x100W-ost, és azt építeném át most hogy kicsit több csatorna legyen, a teljesítménye fasza volt. 450W-os toroidom volt hozzá, de az is egy vagyon volt, nem hogy egy 900W-os(vagy még több)...

Meg nem kell azt 100W-on hajtani folyamatosan, lehet csak 30-ig tekerem majd fel

Moziépítés:azt majd másik toptikban

Már 3x100W készen van nyákkal bordával, elég szép is lett szvsz csak gondolkodom mivel kéne tápolni
(#) Bassmester válasza AccessDenied hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
ITT a nyákterv, kapcsolási rajzot nem csináltam, a táp nagyjából a Cimopata-féle rezonáns kapcsolás.
(#) AccessDenied válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Mennyiből hoztad ki az alkatrészeket?
(#) Bassmester válasza AccessDenied hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Szinte minden kellék volt (van) itthon, korábbi beszerzésekből, bontásból, innen-onnan. Ha mindent úgy veszel meg hozzá, akkor kb 13.000 Ft anyagáron jön ki egy ilyen, persze ez erősen függ attól hogy honnan rendelsz.
(#) Bassmester hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Alkotó kolléga tett egy észrevételt, miszerint a zavarszűrő tekercs makrója rosszul van pozícionálva.
A hibát kijavítottam, itt a javított nyák LAY-ban, átszerkeszthetően, amire az eltérő alkatrészek miatt szükség lehet.
Íme:
(#) albertjani hozzászólása Szept 16, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Látom sok itt ***
(#) Cumo hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Hát most segitséget kérek!
Ma kaptam meg a megrendelt alkatrészt.. Csak hogy kicsit sem stimmelnek a dolgok..rendeltem TL 064-et.
Helyette,mert biztosan az a fajta nem volt,küldtek TL 074 CN tipust.
Az a gáz hogy +8 lábbal több van De jó hogy kimarattam a panelt erre Bővebben: Link

De most ezt az icét meg hogy kössem be Legalább ugyan az a karakterisztikája? Valami ötlet?
(#) Alkotó válasza Cumo hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Ez nem olyan nagy gáz. A TL064 és TL074 szinte teljesen azonos, sőt még ebbe a családba tartozik a TL084-is, amit én egyébként általában preferálok.
Aztán ha neked 4-es helyett csak dupla tokozás kellett volna, akkor ezeket elteszed (jó lesz később), és veszel TL072-t, vagy esetleg valami ettől is jobbat. kb-60Ft-os alkatrészről van szó, tehát nem túl nagy érvágás.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
A hiba Topi cikkének alkatrész listájából ered. "IC1 = TL064/TL062"
(#) Davidd hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Üdv.Egy borda/tda7294 hid+ventivel eleglenne e hozza?ilyen
(#) blackdog hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Terveztem egy táppanelt a TDA7294 erősítőmhöz. A trafóm: 2x28VAC / 1x14VAC és 350 VA.

Kérdésem, hogy ez a megoldás, hogy 4x viszem ki a 12VDC nem zavarja majd az elősítőt? Vagy fordítva az erőítő nem zavar bele a 12V körbe?

1. Előerősítő 50 mA (LM1036)
2. Kivezérlés jelző. Kivezérelve kb. 250 mA
3. Hangsugárzó védelem. kb. 70 mA
4. Hűtő ventilátor. Max. 100 mA (hőszabályzás lesz rajta) Az erősítő jelenleg 2x65W -ra képes.
(#) albertj hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Hány db TDA7294-el felépített 100W-os végfokot bír el tartósan egy 1kVA teljesítményű trafó? Mondjuk majdnem teljes kivezérléssel.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Na igen es a hidak ilyen hangszorokat ad..tudom latom mi all az adatlapjan a Hz kel kapcsolatban.Monitorban lesz szoval epp eleg melynyomo kulon lesz.Szerintettek az a hangszoro elbirja mar a hidat?
(#) david91 válasza blackdog hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Szia!

Nem kéne már itt a táppanelon közösíteni a 2 gnd-t? Az én erősítőmben is van a trafón egy külön szekunder ami kisebb feszültségű, a két egyformához képest. Azonban én csak a ventilátorokat hajtom róluk szóval nekem nem kellett közösítenem a földeket. (Az előerősítőt zeneres stabilizátorral a végfokok +-tápjáról.) Te viszont írod, hogy előerősítőt, kivezérlésjelzőt stb. kötsz rá.
(#) blackdog válasza david91 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Van valami abban amit mondasz mert minden egység külön-külön panelen van és vezetékek kötik össze.
Ha már itt közösítem a GND-ket akkor javulhat a zajszűrésem?
(#) David 3g hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
sziasztok. Megkérdezhetem hogy hól kell állítani az erősítését az IC -EK ? A kimenöről a visszacsatolásokat már állítgattam ,de halk még mmindig.
(#) blackdog válasza David 3g hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ezt megfogalmaznád érthetőbben? Előerősítés kell? Alacsony a bemenő jel?
Következő: »»   293 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem