Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   341 / 1154
(#) ODU hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Hello mindenkinek!
Nekem van egy UC3843-as IC-m egy kapcsolóüzemű tápból. Nagy valószínűséggel rossz .A kérdésem az lenne hogy hogy tudnám letesztelni hogy működik-e? (Nagyon egyszerű kapcsolással vagy csak simán multiméterrel)

UC3843.pdf
    
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Szia!
megtudnád mondani miből tudok kiszerelni zümmert? van egy csomó alkatrészem és panellok.
üdv dava
(#) edison14 válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hali. Próbáld meg számítógép alaplapról esetleg telefonkészülék. Vagy játékokban találhatsz még.
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Szia!
máris sikerült ahogy írtad köszi. de van még egy kérdésem az alábbi alkatrész ugy tünik kondi de nem értem a számozását . megtudnád még ezt irni.
üdv dava.
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia!
8,2 nF, 1600V
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Köszönöm.
szerinted betehetem egy 1nf 250 v helyett
üdv
dava
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Milyen áramkörbe kellene beépítened? Ne nyomj entert, hanem folyamatosan írj és a nagybetűket se hanyagold!
(#) mezei dávid válasza kadarist hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia!
Telefon csengetéshez ..
Dava
(#) kadarist válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ez egy velős válasz volt
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna felvilágosítást adni a képen látható alkatrészről ? polaritás függő ,vagy nem.
Kösz.
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szerintem 60 V -os varisztor, és nem polaritás függő.
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Szia!
Azt szeretném még megtudni mi a funkcioja ,egy vezetékes telefonban volt.
Üdv
Dava
(#) pucuka válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Túlfeszültség védelem. Minden +/- 60 V nál nagyobb feszültségre nézve rövidzárként viselkedik megvédve a mögötte álló elektronikát. Vezetékes telefonnál, különösen ha elektronikus áramköröket tartalmaz, (a mai telefonok ilyenek) igen fontos dolog, mert a telefonhálózat tartalmazhat légvezetéket is, amely feltöltődésnek, villám csapásnak lehet kitéve. Ez az eszköz ezen védelmek egyike.
(#) mezei dávid válasza pucuka hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Köszönöm! Ez igen frappáns válasz volt.Üdv.Dava
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Udv.

Lenne nekem egy kerdesem, van egy autos erositohoz egy kapcsolo uzemu tapom es elszallt, egz kitben vettem meg anno, van az alkatresz listaban ket tranzisztor amiknek a jelzesuk FT1, seholsem talalok ilyen fajta tranzisztort a neten, tudna nekem valaki segiteni hogy ez megis milyen fajta lehet?

Elore is koszonom a valaszokat.
(#) edison14 válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
De hogyan segítsünk ha nem csatolsz kapcsolási rajzot linket vagy nem adod meg az alkatrész nevét?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
kapcsolasi rajzot nem tudok, mert nem volt mellékelve, a tranzisztor megnevezése az alkatrész listában az FT1
(#) edison14 válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
És a tranzisztorokra is ez van írva?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
igen, de nem talalok sehol ilyet
(#) kadarist válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ez az FT1 a panelre van írva. Magán az alkatrészen biztosan van valamilyen értékelhetőbb jelzés.
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
panelon BIZTOS hogy nincsen írva semmi sem ugyanis nem szitázott a panol, hülye nem vagyok, és a tranyóra van írva.
(#) kadarist válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Márpedig ilyen tranzisztor nincs. Mérd ki, hogy jó-e. Az alkatrészlista meg van elektronikus formátumban?
(#) zolika60 válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Akkor legalább egy képet tegyél fel a panelről. Ki tudja így mit csinál az a tranzisztor?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Már mértem, nem jó, elszállt. Itt egy kép az alkatrész listáról.
(#) kadarist válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
És hogy néz ki ez a tranzisztor? A tokozásból következtetni lehetne a teljesítményére. Kapcsolási rajz van hozzá?
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
sajnos nincs kapcsolási rajz mert ez egy KIT és nem adtak hozzá kapcsolási rajzot csak építési leírást, TO92-es tokozású olyan mint egy BC182-es, tehát nem hiszem hogy nagy teljesítményű lenne
(#) kadarist válasza Bubu54 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Tehát mindkettő elszállt és azt sem tudjuk megállapítani, hogy PNP vagy NPN típusú. Ha esetleg mégiscsak meg lehetne tudni, hogy milyen felépítésű, akkor egy BC337-szerű típussal meg lehetne próbálni helyettesíteni őket.
(#) Bubu54 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
értem, köszönöm a segítséget.
(#) martin6789 hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Sziasztok
A hétvégén nagypakolást tartottam és találtam két panelt amiből több darab van, de nem tudom mire lehet használni.Ezért az a kérdésem ha valakinek van ilyene akkor írjon!
(#) kadarist válasza martin6789 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Szia!
Arra lehet használni, hogy kiforrasztod a TTL-digitális IC-ket és építesz belőlük valamilyen érdekes kapcsolást.
Következő: »»   341 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem