Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SAMSUNG SP43T8HE szervíz menü restart?
Lapozás: OK   2 / 3
(#) kadarist válasza jandark hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Sok sikert!
(#) Muzulman válasza Muzulman hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok

Nekemis egy Samsung SP43T8HE tv-vel lenne problémám.
A színek elcsúsztak és a kép is homoru lett (két szélén jó a kép magassága, középen viszont össze van ugorva). Nekem is STKic-ket kell cserélnem plusz elko?
(#) kozsa hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Stk IC csere után vagyok. A tv színrácsai melegen lettek beállítva a szervíz menüben. Hidegen a két széle el van csúszva és ahogy melegszik úgy áll be. Igaz a négy sarka egy picit elhajlik. Tud valaki segíteni?
(#) sampon hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Samsung SP43T8HE TV-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Az STK-392-040-es ic kivezetésein lévő 3.9 Ohm Ellenállás biztosítékot, lehet helyettesíteni sima 3.9 ohm 2Wattos ellenállással? Illetve az ellenállás biztosítékok az Ic hibája miat szálltak el???

Előre is köszi.
(#) kadarist válasza sampon hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Szia!
Lehet, hogy spontán szálltak el, de lehet, hogy zárlattól. Próbára jó lesz sima ellenállás is.
(#) sampon hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Tehát, ha elszáll az ellenállás akkor IC csere vagy zárlat keresés, ha nem, akkor szerencsém van és csak ellenállás kell

Thx a választ!
(#) kozsa hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Stk IC csere után vagyok. A tv színrácsai melegen lettek beállítva a szervíz menüben. Hidegen a két széle el van csúszva és ahogy melegszik úgy áll be. Igaz a négy sarka egy picit elhajlik. Tud valaki segíteni?
(#) kadarist válasza kozsa hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Állíts a raszterkorrekción is (E/W correction). Trapezum, bow stb...
(#) kozsa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
A szervízmenüben? Nem vagyok TV szerelő és inkább meg akarok válni a TV-től, csak úgy, hogy jól is működjön!
(#) kadarist válasza kozsa hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Nem ismerem a konkrét típust. Ha szervízmenüben van ilyen menü (geometry vagy E/W), akkor ott, ha nincs akkor potikkal kell állítani
(#) kozsa hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Most már ott tartok, hogy be sem kapcsol a TV. Érdekel valakit 2db is van! 10 és 20ezer!
(#) editke22 hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
sziasztok az a gondom hogy ha beakarom kapcsolni nem kapcsol be mit tegyek?garancia már nincs.!!!
S O S be irjatok tyty
(#) N. Anikó válasza kozsa hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Szia! Nekem is ilyen tv-m van és hasonló problémám. Neked hogy sikerült megoldani és milyen folyadék kell bele?
köszi
(#) N. Anikó válasza aflmor hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Nekem is Samsung Sp43T8He tv van. Milyen folyadék kell a projektor lámpába és hol kapok ilyet és mennyi kell bele?
Esetleg tudsz javításba segíteni. Valamikor kikapcsolgat?
köszi
(#) kadarist válasza N. Anikó hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Glikol alapú folyadék kell bele. De ha nem folyt ki, akkor nem kell bele. A kikapcsolgatáshoz nincs köze az olajnak.
(#) N. Anikó hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
de kifolyt, ezt hol lehet kapni? És szerintem miért kapcsolgat ki?
(#) kadarist válasza N. Anikó hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
A szivárgó tömítést is kell cserélni ilyenkor. Itt írnak az olaj pótlásáról: Bővebben: Link- Kikapcsolgatást rengeteg dolog okozhatja, még rossz forrasztás is.
(#) cseba hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
sziasztok.vettem egyhasznált samsung sp43t8he tipusu projektoros tv-t.az vele a problémám,hogy kb 1 óra üzemelés után,elkezd keresztbe csikozni a kép.tudna valaki segiteni....
(#) zasasa hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok
samsung SP43T8HE tip.Sasszi:59a
Hibajelenség:bekapcsolás után kb 2 prcre pattant egy nagyot és sekép-se hang.Készenlétre váltott.Majd kis idő múlva beindult újra...ezt eljátszotta egymás után párszor.
Majd a szinek szétugrottak és most már be sem indul.
Bekapcsolásnál hallani,hogy a nagyfesz beindul,de szinte azonnal le is áll.
(#) Doncso válasza zasasa hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Valami fogja a tápot, elképzelhető. Vagy neked is kezd szórakozni a sorkimenő trafód. Én első körbe kikötném a sorvég tranyót (FJL6920) és úgy próbálnák ráindítani. A konvergencia IC-t biztosan cserélni kell.
(#) zasasa válasza Doncso hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Szia Doncso.
Merre találom azt a trafót?Ha kikötöm mit kell csinálnia?
(#) Doncso válasza zasasa hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A sorkimenő trafó az a sorkimenő trafó, nagyfesztrafó, rajta van a sasszin. Piros kábel jön ki belőle. De azt nem kell kikötni, hanem a sorvég tranyót, ami azt hajtja. De nem bántásképp írom ,de ott 30kV futkorászik, szóval ha nem vagy biztos magadba, érted. Vedd ki a sorvég tranyót, FJL, egy bazi nagy tranzisztor a sorkimenő trafó mellett a bordán, ha így elindul a TV akkor ott lesz valahol a baj. Sőt ha már kivetted a tranyót, mérd is ki jó e.
(#) zasasa válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia.Azzal tisztában vagyok,hogy van benne kis kraft
Mivel nem egy egetverő összeg a sorvégtranyó...így kicserélem.Tegnap este pont volt itt egy tv szerelő nálam és ő is azt mondta...a hibajelenség 99%-ig erre utal.Konverg ic-im vannak.Ellenállásokat is kicserélem mindet.Majd jelentkezek,hogy sikerült e...
(#) zasasa válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia.Azzal tisztában vagyok,hogy van benne kis kraft
Mivel nem egy egetverő összeg a sorvégtranyó...így kicserélem.Tegnap este pont volt itt egy tv szerelő nálam és ő is azt mondta...a hibajelenség 99%-ig erre utal.Konverg ic-im vannak.Ellenállásokat is kicserélem mindet.Majd jelentkezek,hogy sikerült e...
(#) Doncso válasza zasasa hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Ahogy gondolod, de multival egy pillanat alatt megmérheted , hogy jó e, egyébként meg 1000Ft felett van az a tranyó, másrészt, ha ez elszállt, az új is elfog, mert annak oka van, ha a sorvég elszáll, ritkán van, hogy a rosszat kicseréled, és ujra jó a TV évekig.
Üdv.
(#) zasasa válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Szia.Jaja. tuti nem bírja majd,de kiinduló alapnak nem rossz.Nincs elszálva.Kicseréltem,de ugyanaz a jelenség.Már lehúztam aNagyfeszt is az elosztórol,hátha az krepált be,de nem....
(#) Doncso válasza zasasa hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
De ha kiveszed a sorvéget elindul a táp?
(#) zasasa válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
Azt nem próbáltam....ajd holnap
(#) skynetproaudio hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Kadarist-ot jutalmazzátok meg, amennyiben lehetséges! Nagyon sokat segített nekem is. Viszont Mindenkinek köszi mindent, én is ezzel a tv-vel szenvedtem.
(#) lego69 hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
SAMSUNG SP 43J 6HD nem tudok belépni a szervizmenübe sem a info-menü-mute-power-rrel sem a menü2,8,2-vel
tud valaki segiteni?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem