Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 51
(#) bgnorg hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Üdv mindenkinek. Működik a kijelző Linux-Lcdproc párosítással LPT porton. Néhány kép róla. Már csak apróbb finomhangolások vannak.
(#) kondorzs válasza bgnorg hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Üdv.

Szép!
Remélem XP alatt is fog majd menni, mert nekem is jó lenne életre kelteni.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az enyémnek már kakukk...
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Nem írtál vissza a PM-re Szerinted az EZEN az oldalon lévő nyákterv hibátlan? Mert, akkor én ezt építeném meg.
(#) sooty válasza pcroland hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Dehogynem... , megnézem, nem a kapcsolás a bajos, hanem a szoftver... (ez ráadásul atmega, olyannal még nem dolgoztam.)
(#) pcroland válasza sooty hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ja értem. Nekem is feltűnt. PIC-es kéne. Én még semmilyen programozással nem foglalkoztam. Csak a Mule v2-őhöz és a VFD órához fogok építeni egy programozót. Lehet neki állok és mtibi77 VFD órájának kapcsrajzát újrakészítem, nyáktervnek...
(#) kondorzs hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Üdv!

Adott egy Samsung 20x2 vfd 20L203DA6C, adatlapot mellékelek.

Órát szeretnék belőle erre gondoltam: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/dcf77_ora_keszitese_egys...l.html


Ezt a progit szeretném, ha valaki hozzáértő átirogatná, mert ez LCD re adja ki a jelet és nekem elég lenne egy lábon TXD., mert a VFD procija átalakítja.

Ezt több fórumban is kérdezhettem volna, de végül én a VFD hasznosítása miatt kérdezném.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia, az a progi egy hitachi vezérlős lcd/vfd-hez készült, ez meg egy soros vfd. Az Uwe Nagel féle program használja az átdefiniálható karaktereket is a dcf vételi szimbólumhoz. A múltkor kísérleteztem a programmal magyarítással és az ékezetes karakterek használatával. Nem tudom, hogy a soros kommunikációhoz mennyit kell változtatna rajta... Itt veséztük.
(#) kondorzs válasza sooty hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia!

Igen azt néztem én is, ki is próbáltam, mert van egy lapozós Pragotron óra kijelzőm is amihez ez a szoftver módosított polaritásváltós változatát akartam a Te ékezeteseddel összehozni, viszont amikor DCF-77 lekérdez akkor az ékezetet máshová írja.

Maradtam inkább ékezet nélkül, de amúgy tök jó az ékezetes is csak mintha a programba ki lenne kapcsolva a szinkron.

üdv.
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Az én változatom, csak akkor kell, ha a kijelzőben nincs ékezetes karakterkészlet (az én vfd-ben nem volt, helyette kanji karaktereket írt ki, ezért kezdtem vele próbálkozni) és az újabb változatát használtam a programnak, ami már támogatta a 16f628-at is. Viszont van az új programban egy soros kimenet vezérlés, azt kellene megnézni, az lehet, hogy meg tudja hajtani a soros kijelzőt kis változtatással.
(#) kondorzs hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Igen, remélem valami tőlem hozzáértőbb meg tudja csinálni, mert apró módosításokat bele teszek én is, de ez már nekem magas.

Viszont ha egy lábon megoldaná akkor a többire még lehetne valamit tenni valamit. hőmérés, IR stb...
(#) kondorzs hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Arra gondoltam még, hogy mondjuk a PIC kimenetére rátennék egy 74165 -ös 8 bit-es shift regisztert és neki van soros kimenete
(#) .colin válasza kondorzs hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Üdv.
Van egy bg189z kijelzőm icvel. Mekkora feszültséget adjak a kijelzőnek?Ez.
(#) jpocok válasza .colin hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szerintem ezen a címen minden adatot megtalálsz hozzá.
(#) .colin válasza jpocok hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) jpocok válasza .colin hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
(#) Zsoltipapa hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok! Fluorescens kivezérlés jelzőt ************Üdv:
(#) eSDi válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
üdv!
fent, jobbról a harmadik->apróhirdetés
vagy vatera.hu
(#) .colin válasza jpocok hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Üdv. Van egy kis problémám. Van egy bg189 kijelzőm. Müködözz idáig. Itt van rólla pár kép. (igaz hogy nem jó minőség) mi lehet a probléma?

Kép000.jpg
    
(#) jpocok válasza .colin hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Szia!
Na most akkor visszakérdezek. Nem értem a problémát. Mi a gondod? A kép tényleg elég homályos (és csak 1 darab).
(#) .colin válasza jpocok hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Hát igen holnap tudok jobb képeket csinálni. Az a probléma hogy nem kötöttem rá semmit az erősítőre a hangfalak meg búgnak.
(#) jpocok válasza .colin hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Az erősítő az egy másik téma...
De mi a gond a VFD-vel?
(#) .colin válasza jpocok hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Az a probéma hogy idáig működött az erősítővel. most is működik csak búg, ha kikötöm a kijelzőt akk nem búg.
(#) jpocok válasza .colin hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Akkor erre tényleg valamilyen erősítős topikban adnak neked választ.
Ha korábban nem búgott, most pedig igen, akkor az első tippem egy földhurok. Nem tudom, mitől alakulhatott ki, de valószínűleg egy rossz forrasztás miatt. Okozott már meglepetést a panelen felhalmozódott gyanta is. Ha van ilyen foltod, azt érdemes alkohollal lemosni.
(#) .colin válasza jpocok hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
értem. Köszönöm a segítséget.
(#) moltam hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Helosztok.
Egy dvd front paneljét kötöttem a laptopom printerportjára, a vezérlő ic típusa tp6312. A stby ledet már sikerült kapcsolgatnom, de a kijelzőt még nem. A fűtőfeszt a vfd nek lm317 el adom, a negatív feszültséget egy egytranyós egyszerű dc-dc adja. (-20V) Hiába küldözgetem a parancsokat, a kijelző sötét marad. A programom szerintem 100% hogy jó, mert ugye tudok írni a led portra. Mi lehet a gond?
(#) sooty válasza moltam hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hasonló VFD vezérlővel próbálkoznék én is, de pic-el vezérelném, találtam is hozzá egy mintaprogramot és kapcsolást, lehet hogy össze kéne vetni a két megoldást.
(#) cicoka hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Sziasztok. Én olyan problémával küzdök, hogy van egy Sony SEQ-411-es hangszín szabályzóm beépített spektrum analizátorral, és a kijelző valahogy nem élégé világít, és nem elég kontrasztos. A meghajtó ic és a kijelző között 21 darab 100 kilós ellenállások vannak. Próbáltam ezeket kissebre cserélni de nem sok változást mutatott. Szerintetek hogyan tudnám a fényerejét egy kicsit jobban megnövelni?
(#) sooty válasza cicoka hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
A videóknál tapasztalt probléma volt, hogy az előtét plexi belülről elkoszolódott és így alig látszott a kijelző egy idő után. Nem lehet itt is erről szó?
(#) cicoka válasza sooty hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Először én is arra gyanakodtam, meg is tisztítottam de semmi változás. Lehet, hogy még is csak az ellenállásokkal kellene változtatni?
Következő: »»   19 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem