Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   119 / 580
(#) palaga válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nekem Lovardám van Vácdukán. Szoktak itt tivornyázni mindenféle népek!
(#) bogumil13 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Üdv.nincs csak 30 fok ez a legkissebb,de nem, nincs mérhetö érték "0".ha a höfok szab hidegvizes állba állitom akkor is uezek a hibáknak kell lennie?Mert nem változik semmi.Az NTC rossz ezek szerint.Ezt betétestöl lehet cserélni?azt ki lehet vhogy zárni h ez e a hibája a gépnek,v más is lehet.Azért kérdem h érdemes e foglalkozni vele ha esetleg komolyabb baja is van pl prkapcs. Üdv Endre
(#) lukovicsek válasza bogumil13 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia. A 20 fokot a szobahőmérsékletre értettem a hely ahol tartózkodik az NTC mivel annak hőmérséklet változásra változik a ez elenálás értéke vagyis a fenti hőfokállitótól függetlenül, ha lehúzod az NTC csatiját és rövidre zárod a csatiban a két vezetéket, áthidalod egy dróttal, de öszekötheted egy kb 20kohm-os elenálással ha van kéznél vagy nagyobbal akkor elvileg a gépnek ell kell indulni feltéve ha ez a hibája.
Amugy a panalon kicserélted a nagy szürke kondit? vagy legalább rá kell mérni, ha 0.8 alatt van akkor csere ezknél a paneleknél ez a legelsö amit meg kell nézni ilyen hibajelenségnél
(#) bogumil13 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Szia.Már probáltam a csati rövidzárt,de semmi nem változott.a kondit holnap megnézem,köszi ismét a válaszod!Üdv
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Ha az NTC helye rövidre van zárva akkor azt érzékeli a panel hogy zárlatos az NTC nem is indulna el, ha a névlegesnél nagyobb ellenállásút teszel bele akkor pedig, azt hiszi hogy szakadt, és akkor az lesz a baja.

Egyszerűnek tűnnek ezek a vezérlők, de elég okosak.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza zsolti1985 hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hello
A panelt fényképezd le, az mindent elárul nekem.
Üdv!
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Szia. Az AWT szériákba sok fajta programot raktak és sokszor külömböző módon reagálnak a hibákra , több hibajelenséggel is találkoztam már az NTC szakadása végett, valamikor indul a motor valamikor csak a szivatyu valamikor mind a kettő megy ha pedig összezártam ugyanúgy külőmböztek, és van hogy elindul csak persze a programm nem müködik rendesen a fütás végett, ugyhogy szerintem negyon nehéz egyértelmüen megállapítani hogy mikor minek is kellene történnie.

Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hello
Teljesen jogos a feltevés, valóban nagyon sokféle hiba jelenséget tudnak produkálni, én most a két fő hibát írtam csak le.
Meg azt akartam vele mondani, hogy nem mindig célra vezető a rövidre zárás, meg társai.
Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok. Valaki letudná írni a j3, j4, és a j1-es csatlakozók vezetékelését? kösz mindenkinek.

Laci!
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Megy már a kép is!

IMG_0719.jpg
    
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Hello
Mire gondolsz konkrétan?
Oda megy a fűtőszál, szintszabályzó, ajtózár, és a betáp vezeték is.

Üdv!
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Szia. Ezt min én is tudom csak vezetékenként kellene, mert van egy gépem amibe egy kissebik fajta panel volt és most szereztem bele egy ilyet és átt kell kötni a csatikat de ezeket pontosan már nemtudom és nemszeretném elégetni.

Laci!
(#) szzsuzsa1 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy new pol g 8t mosógépem ami eddig rendesen működött,most 8 éves.A gond vele,hogy nem akar öbliteni egyik programon se,nem szivattyúzza le a vizet és nem centrifugázik.A szűrőt már kipucoltam,90 fokon át lett mosva a gép trisóval,semmi nem jött ki belőle.Ha a leeresztő csövet vagyis a szivattyúét leveszem a fali csatlakozóról akkor rendesen szivattyúzik és centrizik,A fali bemenetet is kipucoltam már.Mi lehet a baja a mosógépemnek?Ha visszarakom a fali csatlakozóra akkor semmit se csinál.
Tudja valaki a választ?Köszönöm!!!!
(#) zoz11 válasza szzsuzsa1 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello
Ez két dolog lehet, dugulás valahol a csatornába, sokszor van ilyen, mert vékony csövezést használtak.

Vagy pedig ki van kopva a szivattyú.

Üdv: Zoltán
(#) szzsuzsa1 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia Zoltán!

Köszönöm a válaszodat.A csatornába bedugtam a slagot és simán lefolyt a víz,azóta most centrizik már a gép,viszont nem szívja le a gépből a vizet még mindig,csak ha leszedem a falilefolyóról.Ha ki van kopva a szivattyú akkor leszedve a falról miért nyomja ki a vizet a gépből?Köszi előre is a választ.
Üdv:Zsuzsa
(#) zoz11 válasza szzsuzsa1 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia
Egy kikopott szivattyú tud érdekes dolgokat művelni, nagy valószínűséggel ott lesz a gond.
Esetleg még légcsapda lehet.

A szivattyú motort el se indítja?

Üdv: Zoltán
(#) szzsuzsa1 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia!
Ha a falra vissza van illesztve a lefolyócső akkor beindul a szivattyú,de csak zúg,ha letekerem akkor szívja le a vízet.a légcsapdával mit lehet csinálni,mert erről mint nő még nem halottam.Szerinted vegyek új mosógépet?
Köszi! Zsuzsa
(#) zoz11 válasza szzsuzsa1 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Ez szivattyú hiba lesz, majdnem hogy 100%. ez nem olyan vészes hiba.

Üdv!
(#) szzsuzsa1 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Köszönöm a segítségedet,azóta már olvastam a légcsapdáról is.Így még úgy se javítottam mosógépet számítógépen keresztül.A gépet 40.ezerért vettem 8 éve érdemes megcsináltatni szerinted?
Köszi!Zsuzsa
(#) zoz11 válasza szzsuzsa1 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Igazából, ha nincs szétrohadva, meg jó állapotúnak néz ki, akkor még ennyit megér.

Üdv: Zoltán
(#) szzsuzsa1 válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a segítségedet!
Zsuzsa
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy mi a külömbség egy Indesit motornál amelyik 6 kivezetéses vagy amelyik 7 ,
a többi motor bekötéséből itélve a hetedik az álórész tekercsét osztja meg? ha valaki tudja pontosan az kérem írjon.
Kösz mindenkinek: Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello
Pontosan, az a 7. szál, az az állórész egyik felének a megcsapolása.
Egy relé szokta váltani az állórész két végét, centrifuga közbe, mert amelyik szálon megy a mosás, ott már nem tudna nagyobb fordulatra felpörögni.
Amit feltettél képet, azon a K5 relé lenne, látod át is van kötve az egyik módra direktbe.

Üdv: Zoltán
(#) fjanos951 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Szia!
Ha csak azt nézzzük, hogy egy soros gerjesztésű motorról van szó, akkor a fordulatszám nagyfokú változtatására kell, hogy gondoljak, ugyanis egy kommutátoros motor annál gyorsabban forog, minél kisebb az állórész gerjesztése. Csak feltételezem, hogy centrifugálásnál a kevesebb menetszámon, kisebbb gerjesztés és lényegesen nagyobb fordulatszám jön létre. A mosógépben nem tudom természetesen, hogy ezt valósították-e meg.
Üdv.: János
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Üdv.
Kösz a gyors választ, akkor kell plusz vezetéket raknom a motorba is , amugy ezzel a panellel nem volt olyan eseted még, hogy : a Tachogen. rosz vagy szakadt hibaüzenet alatt, hogy valami más hiba volt? mondjuk motorvezérlés körül?
(#) zoz11 válasza fjanos951 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello
Ez pontosan így van a mosógép motoroknál is.
Egy relé oldja meg a váltást, ahogy írtam.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello
Ha csak ilyen 800-as vagy 1000es a centrije, akkor az a szál maradhat üresen, ott nincs tekercsváltás.

Igen volt már példa. Volt amikor egy relé elszenesedett érintkezője szívatott meg, és tacho hibát mondott a panel.

Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Kösz mindenkinek akkor körbenézek a relék körül is.


Laci!
(#) radaz hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy nem pont ide való téma, de tetszenek az oldalon megválaszolt kérdések. Nekem egy elektrabregenz TKFS 1300-as ruhaszáritóval van gubim,nem melegit.A melegitö jó, termosztátok rövidrezárva, de a melegitő reléje nem kapcsol be( direkt 5V-on igen).Lehet hogy a nedvességszenzor?Hogy müködik, hogy iktassam ki, esetleg van valakinek ötlete mi lehetne a hiba?
üdv: Zoli
(#) zoz11 válasza radaz hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Hello
Azoknál a szárítóknál, nagyon sokszor van az hogy megbolondul neki a pocija, vagy nem fűt, vagy 5perc alatt végig megy a program meg stb?
Ezekbe a gépekbe is van 1 vagy 2db NTC, az egyik elől az ajtó felé a másik pedig hátul, ezeket érdemes megnézni.
Üdv: Zoltán
Következő: »»   119 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem