Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   66 / 146
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Nagyon szép lett! A dobozt már megskubiztam CIROKL galériájában de most sokkal szebb, hogy fel is van polírozva!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Akkor már tudod, ki a szakember..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Igen!
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Na! Ez tök jó lett! Az oldalára gondolom mennek még fa díszlécek?
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jól gondolod, fa oldala lesz, azon még dolgozni kell kicsit.
Ma meghallgattam, hozta az elvárásaim.
Méréseknél tapasztaltam, hogy az eső csövek árnyékolása szükséges (kb. 2000x össz.erősítés), ezért kaptak vörösréz fóliából árnyékolást, így semmi brumm, nem érzékeny külső zavarokra sem .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Na,akkor alakul az! Én is haladgatok a Hiragámmal. Most módosítottam a visszacsatolást az eredetire. Így tűnik a legjobbnak. Mondjuk még csak 250V-ról megy,mondhatni,hogy a kellő feszültség felével,de már így is tetszetős!
(#) andriopulos válasza CHZ hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Jól látom, hogy a csöveken réz árnyékolónyakak vannak? Kellett a zavarmentes működéshez? Egyébként nagyon szép.
(#) CIROKL válasza andriopulos hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Idézet:
„ezért kaptak vörösréz fóliából árnyékolást, így semmi brumm, nem érzékeny külső zavarokra sem .”
(#) andriopulos válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tényleg le volt írva... Valahogy átsiklottam ezen a részen.
(#) CHZ válasza andriopulos hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Igen.., mivel az első csövek erősítése nagy, magas impedanciás környezetben, kézzel megközelítve a burájukat, hallható brummot okozott. Mivel az anódjuk a következő cső rácsára csatlakozik, ez érthető is. második páros már nem érzékeny, nagyobb jelszint, anód már a kimenet.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Laci!
Ez lenne az MM változat.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tökéletes , köszöntem szépen !
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ha megfelel, doboz tervét is tudod hasznosítani.
Elkészítése számodra nem lehet probléma, mint már láttuk is..
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
[OFF]Igen ehhez megvan a program a CNC -én de én nem hinném hogy ugyan ilyen lesz , én alapból nem szeretem a sárga rezet nagyon maceráns , nálam csak is Inox lehetséges és erősen gondolkodom a zárt dobozoláson ?[OFF]
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Ez valahonnan ismerős. Saját tervezés alapján,vagy valami neten talált rajz alapján készült a nyák?
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Saját terv, ha megmutatod honnan ismerős, talán segíthet. Az biztos, hogy nem átrajzolt nyák, én terveztem.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Inox is nagyon mutatós, nekem sárgaréz könnyebben elérhető. Zárt doboznak is vannak előnyei, fantáziád szárnyalhat és meg is tudod valósítani.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Az Elektroncső.hu tervére emlékeztem,de az meg SRPP,az nem lehet.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tévedtem! Van egy másik korrektoruk is,ha jól emlékszem az az SRPP. Ez viszont majdhogynem ugyan az. Ahogy elnézem,az erősítése lett nagyobb a tiédnek. Bővebben: Link
Tetszik,hogy mind két fokozat után van egy impedancia illesztés.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Te nyáktervről beszéltél, kapcsolás az valóban hasonlít (1-2 értéktől eltekintve). Az SP8 -hoz is hasonlítható, az viszont aktív RIAA hálózattal van megoldva. Korrekciós hálózat teljesen azonos, én 5db triódát használtam, Laci kérésére alakítottam MM Pu-hoz.

MC NYÁK.JPG
    
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Én összeraktam a belinkelt korrektort is,de nem igazán jött be. Egy tényleg becsülettel rajz szerint megépített Hiraga szerintem szebben szól. Térben,mélyeiben,magasaiban nekem a Hiraga mutatkozott a legjobbnak. Nem rég készült el a nyákterve,ami már elég sok kapcsolást bejárt. Először volt a Te 6F12P korrektorod nyákja,utána egy passzív csöves riaa nyákja lett,végül most a Hiraga lesz. Így nem kellett vele sokat ügyködnöm,és még szimmetrikus is. Felteszem azt a rajzot,szerintem másnak is jól jön még. Egy kis magyarázatot azért adnék a visszacsatoláshoz: az 1,9nF-ot egy 2,2nF és 15nF-os fóliakondenzátor sorba kötésével érhető el. Ez így pontosan 1,918nF A 3Mohm pedig egyszerűen két db 1,5Mohm-os ellenállás sorba kötésével érhető el. Ezeknél pontosabb eredményt sajnos nem tudtam elérni.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Lemaradt a rajz!
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Nem véletlen kértem , máris karistoltam egy nyákot és már majdnem a fele cucc beforrasztva .
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Gyors vagy,mint banánturmix után az a bizonyos...
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szép lett, látom a kicsatoló kondi már nem fért rá.
Az aljzatoknál helyezted el és az ellenállásokat is?
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Valóban gyors vagy, kézzel ez nem semmi!
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Dehogy is nem! Ráfért minden! Ott van a két csőfoglalat között a két kicsatoló kondi és a 470K-s lezárás is.
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Elnézést, rossz megfigyelő vagyok, már én is látom.
(#) dollerakos hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Üdv!

Épp csinálok egy Hiragát LT1028-asokból és szeretném megkérdezni, hogy a vcs. ágban a kapacok leginkább milyenek legyenek, melyik a legjobb? - Van fólia, stiroflex és kerámia.. köszi.
(#) Moszkvai válasza dollerakos hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Szia! Fólia vagy stirol. Kerámiát ha lehet akkor ne.
Következő: »»   66 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem