Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1 - hez mélyláda
 
Témaindító: VECTOR, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Inhouse válasza m.joco hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Árnyékoltat, minél rövidebbet és központi testelés a földhurok ellen.

Üdv
Inhouse
(#) m.joco hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Azt hogy érted, hogy központi testelést?
Mindeggyik hangszóró testjét kössem össze?
(#) Inhouse válasza m.joco hozzászólására (») Máj 21, 2007 /
 
Az árnyékolások/testek egy csillagpontba csatlakozzanak, a földhurok elkerülése miatt. Van itt is egy topic ha jól emlékszek a földhurokkal kapcsolatban...

Üdv
Inhouse
(#) m.joco hozzászólása Máj 21, 2007 /
 
Szóval akkor a dvd lejátszóból jövő, 6 hangszóróra menő testeket összekötni + még ehhez hozzákötni a potik huzaljainak az árnyékolásait is?
Hogy a testek össze lesznek kötve az nem baj?
Meg gondolom az jó lesz, hogy ez a vezérlő cucc egy pléh dobozkában lesz(az árnyékolás miatt).

Az rca dugóban a külső rész a test?
(#) Inhouse válasza m.joco hozzászólására (») Máj 22, 2007 /
 
Csillagpontban (tehát egy pontban az összest) kell összekötni őket, de így sem százas, hogy nem lesz földhurok...

Az RCA-nak a külső része a test/árnyékolás.

Ajánlott irodalom:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=26436
http://www.hangaruhaz.hu/faq/08/index.html

Üdv
Inhouse
(#) m.joco hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
Hello. Megcsináltam a cuccot, csak egy db 22kohmos log. poti volt az üzletben. Kipróbáltam a centeren és jó volt. Lehetséges, hogy nem lesz még ilyen poti. Ezért csak azt akarom kérdezni, hogy nem lesz baj, ha a többi hangszórót(rear, front) pl. 100kohmos stereo potival fogom szabályozni, vagy muszály mind a háromnak egyformának lennie(nem erőlteti úgy meg az erősítőt?)? (Szóval úgy feszültségosztóként bekötve)
(#) Blint válasza m.joco hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
megerőltetni semmiképp nem fogja, a kettő csak annyiban különbözik egymástól (lineáris/logaritmikus), hogy mint nevük kiderül egységnyi elforgatáskor a lineáris potinak az ellenállásá egyenes arányban fog változni, míg a logaritmikus, "logaritmusosan"(hogy lehet másképp mondani? ).

A log. poti egyébként jobb olyan szempontból, hogy így hallasz, jobban idomul a füledhez

Blint
(#) m.joco hozzászólása Máj 29, 2007 /
 
Nem erre voltam kiváncsi, bocs hogy rosszul fogalmaztam. Szóval nem baj, ha nem mindegyik potinak egyforma az ellenállása - 1 a centerre(ezé 22kohmos), 1 a frontra, 1 a rear hangszórókra
Szóval a front és rear hangszórókra pl. 100kohm-100kohm
(#) Blint válasza m.joco hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Nem baj, csak nehezebb lesz szépen beállítani elsőre, aztán meg úgy is megszokod, hogy melyiknél mennyit kell állítani a kívánt hangerőhöz

Blint
(#) charly hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Hali!Egy olyan problémám lenne,hogy egy kisteherautó utasterébe kell készitenem egy mélyládát az ülés alá!Viszont elég korlátozottak a lehetöségeim,mert max. 25 liter körüli láda fér be.A hangszóró is adott!
Adatai:
10"
600Wmax
4 ohm
95 db
30 Hz-3 Khz
40 oz
Szóval azt szeretném megtudnihogy milyen tipusu láda lenne a legalkalmasabb,vagy melyikböl lehetne kihozni a legtöbbet!
elöre is köszönöm!
(#) szamóca válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Szia ! A következő adatok kellenének Vas=? Qts=? Fs=?
(#) charly hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Sajnos az a probléma,hogy nem tudok több adatot,mert semmi leirást nem találtam róla!Valami amerikából behozott cucc állitólag.
A tipusa:
Houston acoustic US-1040G
Remélem ezzel tudtam valamit segiteni!
(#) szamóca válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Az un. Thiele-Small paraméterek nélkül nem tudsz optimális dobozt építeni! :yes: Valaki lehet hogy ismeri a hangszóródat és beküldi az adatokat szívesen kiszámolok rá egy dobozt.
(#) charly hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Szerintem igazi jó hangzást nem igazán lehet kihozni belöle,mert nagyon kevés ez a hely egy ekkora hangszórónak.De valamit muszáj lesz kitalálnom.Köszönöm az eddigieket,remélem meglesznek azok az adatok valahogy!
(#) Parázs Gábor válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Igazad van nem lehet jó hangzást kihozni de egy fülkébe megfelelö lesz.Ugy látom nem igazán vannak adatok a hangszororól.Kézzel mozgasd meg a membránt és figyeld, hogy menyire könyen mozog ha ugy érzed, szinte lötyög a membrán akkor lágyfelfügesztésű hangszoró akkor nem ajánlatos reflex dobozt csinálni neki de ha kemény (nem lötyög) a membrán akkor akár lehet reflex dobozba is használni.De akármelyik láda típust ist választod nyugotan csináld meg neki a 25litert ha még van hely akkor nagyobbat is, ekkora hangszoronak kell.
(#) Gery válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Ha viszont találomra csinálod mindenképpen zárt legyen mert az nemannyira érzékeny a méretezési hibákra
(#) zsoltee0001 válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
hi
kompromisszumot kell kötni, egy ekkora hangszórót nem lehet egy ilyen kicsi ládába beletenni, én azt javasolnám más hangszóróval próbálkozz, lehet kapni olyan 12-15 centi átmérőjű hangszórókat ami Fs értéke 40-50 Hz között van, az már neccesen de bemegy egy 25l-es ládikába, én ilyennel oldanám meg
(#) Gery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
20Liter reflex elég kicsi?
(#) charly válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Elég kemény felfüggesztése!
Egyébként már épitettem neki egy 26 l körüli ládát,csak sajna pár alkatrész miatt,amik az ülés kivételekor lettek láthatóak,nem fért be.Ezért gondoltam,hogy rákérdezek,hátha van valakinek jó ötlete!köszönöm a segitséget!
(#) zsoltee0001 válasza Gery hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
jééééé
(#) charly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Ebben igazad van,hogy kisebb hangszóróval kellene próbálkozni,de akié lesz,ö ragaszkodik a hangórójához!
azért köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
szerintem csak búgni fog, 70- 80 Hz alatt nem ad le semmit, annyira fogja a membránt a kicsi légtér, attól meg az embernek csak a feje fájdul meg
(#) DJ_Tacee válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Idézet:
„10"
600Wmax”



Huhh de tudom rühelleni az ilyeneket... 25(!) cm átmérőjű hangszóró tudod mit csinál 600W-al? Szétfröccsenik mint egy béka az üllő alatt. Egy profi PA hangszóró 600W -> 40cm vagy nagyobb, ha mélyet kell lesugároznia. Jah gyűlölöm az autóhifit, mert itt nagyon nagyon át lehet vágni a hozzá nem értő vevőt ilyen szövegekkel: "4*100W autósmagnó meg 600W-os oválok"...


Segítség a témanyitónak: csinálsz egy 25l körüli ládát, WinISD-vel kalkulálsz a hangszóróhoz reflexcsövet. Vattát ne sajnáld. Meghajtásnak meg teszemazt egy 12V->30V transzverter, és egy 70W körüli végfok, lásd TDA7294 vagy LM3886. Ennél olcsóbban nem megy. Ha nem kell végfok, akkor meg fogadd el, hogy még híd üzemmódban is 20-25W-al számolhatsz 4ohm mellett.
(#) charly válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Azért nem áltam neki Winisd-vel tervezgetni,mert kevés adat van megadva.Csak gondoltam,hátha van valakinek tapasztalata ilyen téren.
A meglévö adatokat azért odairtam.
De szerintem mindannyian tudjuk,hogy az a 600 watt nem a névleges teljesitmény! Szerintem ezen azért ne húzd fel magad
Azért köszi az észrevételeket és a tanácsot!
(#) DJ_Tacee válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Akkor meg tedd be egy zárt dobozba ha ilyen kicsi hely van, és szól ahogy szól. Ha nem ismered a paramétereket, akkor egy hajtogatott rendszerű "labirint" láda lenne az ideális, de azt nem csinálod meg 25l térfogatban az tuti! )
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
600W nem,hogy nem névleges teljesítmény hanem semmilyenek se mondanám! 600W meg az a hangszóró az két külön fogalom! Mutatnánk neki rendes sinuszos 100W-ot és meghalna..
Egyébként meg az iyen dobálozos 600 meg 1000W úgy kell felfogni,hogy le kell alacsonyodni a szintre és kell hozzá venni egy 600W-os erősítőt
Mint tudjuk se a hangszóró nem tud annyit, nagyon valószínű,hogy az erősítő se és meg van oldva a probléma!
Persze azért akkor maradunk a gagyitech szinvonalon...
Ha az ilyen cuccoknak a gazdijuk akik verük magukat (már aki),hogy hány ezer wattos a cuccuk! Azoknak meg kéne mutatni,hogy valójában hány watt van a hangszóróján és sztem sírva fakadna...csak,hogy képbe legyen...
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Hát valószínű,hogy TL doboz nem fog beleférni 25Literbe!
Egyébként ez a legszarabb helyzet mikor megvan a hangszóró meg a hely... Mert nem mindig lehet adott dolgokból kihozni a legjobbat!
Szval mindenképpen egy kisebb hangszóróval jársz jobban! Sőt ha ragaszkodsz ehhez a hangszóróhoz a nem megfelelő térfogat magas alsó határfrekit fog eredményezni ráadásul olyan csúcsok meg drop-ok lesznek az átvitelben mint a fene... 25Literbe ez a konfig felejtős...
SZTEM...
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
én ezzel a 600w-os vitába nem nagyon tudok beleszólni, mivel a google semmit nem talált ezzel a hangszóróval kapcsolatban (a tipusa tuti?), de azért mégis hehe....... de asszem ennek nem sok köze van hozzá Bővebben: Link
(#) charly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Nincs itt semmi féle vita,legalább is részemröl
Én egy percig nem állitotam,hogy ezek valós adatok.
Én sem találtam amugy semmit erröl a hangszóróról.
söt amikor idehozták,hogy épitsek neki ládát,akkor láttam ilyet elöször!
Ezt a zenészes dolgot Én is megtaláltam,nem egészen erre számitottam,amikor rákattintottam
(#) Parázs Gábor válasza charly hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Én még mindig azt mondom mivel adot a méret és a hangszoró és hát nagy kocsiba kell.Nézd meg milyen könyen jár a membrán és akkor válaszhatsz doboz tipust bár a zártal nincs sok probléma és nem lehet elrontani sulyosan.Ugyhogy szerintem maradj a zártdoboznál, az biztos hogy nem tudod majd a hangszoró tulajdonságait igy kiaknázni, de szerintem mivel fülkébe kell csak az a lényeg, hogy szoljon és legyen egy kis mélye.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem