Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   325 / 607
(#) reloop válasza MadMax88 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Szia! Nem TDA7294 van benne, nézd meg jobban a rajzot.
(#) pisti89 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Sziasztok.
Még decemberben épített erősítőm problémája megoldódott.
Maximális tápfesz +/-40V lehet
Nekem a +/- 45V-al volt problémám, trafócsere után megoldódott.
Elég jó hangja van ár-érték arányban.
Mindenkinek köszönöm a segítséget
(#) peter1995 válasza MadMax88 hozzászólására (») Jan 18, 2012 / 1
 
Hehe. A hangszőrő jelét először ellenálásnak néztem. De aztán mondom 4 ohm 800W??? Izmos ellenállás lene
(#) DJmike hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdv mesterek!

Van egy 7294es hidam és szereztem két nagyon jó kis mélyet, viszont az a gondom, hogy 4 ohmosak, amit viszont nagyon nem szeret a híd, viszont 450wattos mindkét mélyem és azért jo lenne meghajtani, amihez a híd lenne jó. Na most az nagy hülyeség lenne, ha 2db 2ohm/10w ellenállást raknék be a hangszóró bekötés elé?
(#) reloop válasza DJmike hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Szia! Az ellenállások elfüstölnének. Ha bírnák is a terhelést csak feleslegesen termelnék a hőt. Egyetlen utat látok, a két 4 ohm -ost sorba kötni.
(#) DJmike válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hát ez volt a bé verzióm, akkor marad ez, köszönöm a választ
(#) andriska_13 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Sziasztok,szerintetek a tda7294 hidalva hany wattot adhat le +-16 v-on es 4 ohmon?
(#) andriska_13 hozzászólása Jan 21, 2012 /
 
Es meg lenne egy kerdesem.lehet nem itt kellene feltennem de velemenyt szeretnek kerni errol:http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php?cPath=214&products_id=4495.szerintetek lehet ez 2x500w?
(#) sanca2 válasza andriska_13 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia

Szerintem kicsit el van írva, amit beraktam azt nézd meg és eldöntheted Te is

http://www.hdamp.com/T300.html
(#) Szabi1 válasza andriska_13 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Hello! Ismerem a kitet. Szar kinai. hamar tonkre megy. 2x200w körül van .
(#) reloop válasza andriska_13 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Szia! 70-100W közötti teljesítményre számíthatsz, attól függően menyit esik a táp terhelés hatására. Építettem már ekkora tápfeszültségre, meg vagyok vele elégedve.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
De én hangszóró teljesitményben mondtam, nem szinuszban. Nem vagyok elégedett, az egyik haveromnak fordiva volt az egyik tranyónak a lábai a nyákon, és végul szét is ment az egész.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Helló! Andriska TDA-s kérdésére válaszoltam
A belinkelt kit az egy "erősítőnek látszó tárgy"
(#) janimester hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Sziasztok , megépítettem ezt a kapcsolást mindent rendesen ültettem be többször is leellenőriztem de bekapcsolásnál búgott a hangszóró és kiment az egyenfesz ahangszóróra.. nem tudjátok hogy esetleg mi lehet a hiba? Esetleg rossz ez a terv? Többet nem fogok ilyen mutyi tervek alapján építeni semmit. Viszont ezzel a kapcsolással is építettem nemrég egy erősítőt ez elsőre indult ugyanezel a táppal. A képet amit mellékeltem az alapjáncsináltam ajelenlegit. Bővebben: Link
(#) janimester hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
De bánom hogy eltértem a bevált tervtől
(#) Bassmester válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 / 1
 
A linkelt Mikroshop-os nyákot Pedró tervezte, a fotón lévőt pedig én. Mindkettő hibátlan, de ezt majd szerintem mások is tudtodra adják, akik megépítették. A saját mutyi munkádban keresd először a hibát, ne egy bevált nyáktervben!
(#) janimester válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Értem , elnézést nem akartalak megbántani ezzel , az esetleg számít ha a bemenetnél nem 560nF -van hanem csak 470? És a tápágakban levő kondik nem 2200-esek hanem csak 1000µF-osak de szerintem ez miatt nem kerülhetne egyenfesz a kimenetre.
(#) Bassmester válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ez a hiba nem a kondik miatt jelentkezett.
Lehet hogy rossz az ícé, vagy valahol zárlat/szakadás van.
Javaslom hogy nagyon nézd át a panelt és az alkatrészeket.
Ellenőrizd hogy nincs e rajta hibás ellenállás vagy kondi, bent vannak e az átkötések, elkók polaritás helyesek e.
Indítsd áramkorláttal majd köss rá műterhelést.
Csak akkor köss rá hangszórót ha hibátlan a működése, különben nagyon gyorsan haza vágja.
(#) skero válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Bassmester tervét jómagam is megépítettem és kiválóan működik.
(#) janimester válasza skero hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Elhiszem , én meg átnéztem mindent és nemtudom miért de bazi nagy áramok mennek mindkét panelbe , teljesen egyformára csináltam meg őket pedig :S Nem tudnál esetleg képet csinálni nekem a te nyákodról?
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Szia! Ettől frissebb képeket nem találtam az erősítődről. Itt még elég hiányos.
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Igen ez az enyém , pár alkatrész még nem volt bent de már azóta minden belekerült .. egyébként elfüstölte a túláram a 8-as lábnál a vezetősávot :/ itt akkor már nagyobb gond lehet . Ezért szerettem volna kérni egy két képet ami alapján megnézhetném hogy miben tértem el a tervtől .
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A 8-as lábnál akkor füstöl el a vezetősáv, ha nincsenek az IC-k szigetelve és a borda testet kap
(#) Bassmester válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Nem kapott testet a 8-as láb a hűtőbordán keresztül? Rendesen el van szigetelve? Ellenőrizted szakadásvizsgálóval? Annak az ícének gatter
Bár ha hiszel a csodákban és a vezetősáv gyengébb volt mint az ícé, akkor biztosíték beiktatásával még próbálkozhatsz vele.
(#) janimester válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Minden ic-alá tettem szigetelőgyűrűt és szigetelőlapkát, utána megmértem szakadásvizsgálóval a borda és az ic-között mindegyik között szakadást mutatott, mértem ellenállást is a biztonság kedvéért 20Mohm-os méréshatár on voltam és így is 1-est jelzett ki tehát a műszer szerint is végtelen az ellenállás tehát onnan nem kaphatott semmit :/
(#) janimester hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Itt van pár kép hátha láttok valamit amit én nem vettem észre .
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
A képek alapján nem tűnik fel hiba. Csak egy IC-nél égett el a vezetősáv?
(#) janimester válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Igen csak annál , a bal híd jobb ic-nél. Egyébként már elég sokszor kerültek újabb és újabb panelbe és eddig soha semmi bajuk nemlett még . De szerintem maratok egy pár mikroshop-os panelt és ha ígysem fog működni akkor sikerült kinyírnom az ic-ket . Kár volt a trafó primerjéből kispórólni az izzót.
(#) reloop válasza janimester hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ha vigasztal, nem nyák hiba. A bal híd jobb IC-nél a hűtőzászlón keresztül kellett áramnak folynia, mivel az megy a 8-as lábra, onnan meg az IC belsejében az előerősítőre, ami csak néhány mA-rel dolgozik. Azért írtam olyan határozottan a szigetelési problémát, mert az említett vezetősáv megégése tipikusan abból szokott származni. Ez a 8-as láb most mutat vezetést a test, kimenet vagy pozitív táp felé?
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2012 /
 
Ez így van :yes:
Csak is zárlat okozhatta. Elég egy óvatlan érintés egy mérőcsúccsal, vagy egy sorja a hűtő furaton és megvan a baj.
Következő: »»   325 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem