Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   74 / 292
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Mellékelem a gépkönyvét!
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Az "F1" gyújtás probléma!
Amiért kijelezheti:
- nincs gáz-, esetleg gázszelep hiba
- nincs gyújtás
- koszos az ionikus elektróda
- kikapcsolt a füstgáz termosztát (stemco) ez a gombnyomásával vissza indítható
De ha a stemco kikapcsol, az a hőcserélő koszosságára utal!
(#) jmartin válasza toro hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Na ja.
De aki EPH nélkül szerelte, az igen felelőtlen.
Sajnos nem ez lenne az első eset.
(#) toro válasza jmartin hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Pedig oda van írva minden gépkönyvben!
A gáztörvényről és a GMBSz-ről nem is szólva!
(#) bsd_szerviz válasza toro hozzászólására (») Jan 31, 2012 / 1
 
Nem vitatkozni szeretnék kedves toro,
DE: a stemco 93-97 között old le és visszanyomható, de akkor resetre nem indul el, hanem újra F1-et ír ki míg vissza nem nyomod, a füstgáztermosztát viszint 220-at szakít meg és ha lehül, márpedig lehül akkor sima resettel újra lehet indítani a masinát.
tehát 2 db stemco van benne 1 a hőcserélőn és 1 a deflektor bal oldalán a hőcserélőn lévő visszanyomós (van automata is) a füstgáz autómata mielőtt kiad valaki érte 53e Ft, szerintem érdemes megnézni!
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ne is vitatkozz! Igazad van! A visszanyomhatót írtam. Mármint a hőcserélőn lévő hőmérséklet korlátozót.
Ha kiold "F1"-et (gyújtáshibát) ír ki!
(#) bsd_szerviz válasza toro hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Úgy van, és akkor is ezt írja, ha a füstgáz termosztát "megyki", csak az nincs a leírásában!
(#) jmartin válasza jmartin hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Mi a lábkiosztása a termomax inkában lévő keverőszelepnek?
Zörögni zörög, de nem mozog.
Olyan, mintha lekopott volna a fogaskerék.
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ok,
(#) toro válasza jmartin hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Húzd ki a biztosító lemezt és úgy nézd meg mit csinál!
(#) Ermy válasza toro hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
A kazán nem olyan régen esett át egy nagyobb karbantartáson és a hiba jelentkezése után a szerelő "elméletileg" mindent rendben talált az elektronikán kívül.
Amiket ajánlottál azok is okozhatnak indulási problémát vagy inkább a "berobbanás" okai lehetnek?
(#) toro válasza Ermy hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Okozhatnak!
S azért írtam az elektródák ellenőrzését.
(#) Ermy válasza toro hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Én mint laikus le tudom ellenőrizni az elektródákat valahogy vagy csak a szerelő tudja? Az elektronikához értek kicsit de a kazánokhoz semennyire.
(#) toro válasza Ermy hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Az elektróda porcelánját írtam. A csavart kellene kihajtanod és úgy ellenőrizni!
(#) Ermy válasza toro hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Oké, köszönöm, majd megnézem.
(#) jmartin válasza toro hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Nem a motoros (útváltó) szeleppel van gond, az "új" (tavaly lett cserélve, a régi leégett). Hanem ami az alaplapon van, a szivattyúk mellett. Talán keverőszelep?
(#) pzs hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, látom itt nagyon komoly szakemberek is vannak. Mínusz 20 fokokat mondanak a napokra, nekünk pedig megadta magát a Buderus u012-12 kombi kazán. Sajnos nincs más fűtés a házban (most már én is tudom, hogy nagy hiba volt), ami a következő hibát produkálja:
megkapja az indító jelet a termosztáttól, elindul a szivattyú, elindul a ventilátor és 1-2 másodperc múlva égő hibát jelez. A jelzés folyamatos nem villogás. Ha benyomom a reset gombot ugyanezt végig csinálja és megint égő hibát jelez. Még a szikrát sem hallani hogy adná. A kazánszerelőt felhívtam, azt mondta, hogy vegyek bele egy új vezérlést 100.000Ft-ért vagy inkább vegyek egy másik kazánt mert arra 2-5 év garancia van.
A kazán egyébként 3 éves és nem szeretném kidobni, de egy vezérlést sem tudok megvenni 100.000-ért.
A vezérlő típusa:SMCMD01.

Kérem ha tudtok segítsetek mit lehetne ezzel kezdeni.
(#) bsd_szerviz válasza pzs hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Kéményes vagy zárt égésterű?
Melegvíz vaan?
(#) JZoli válasza pzs hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A vezérlőpanelodon valószínűleg van egy rossz kondenzátor. Rendszerint az szokta ezt a hibát produkálni. A pozíciószáma C9 és a panel felső részén van, kicsit jobbra a függőleges középvonaltól egy relé mellett közvetlenül, kb 1,5cm méretű és 330n az értéke a feszültségtűrése 275V~ és X2-es minőségű. Csak ugyanilyen tulajdonságú és értékű kondival helyettesíthető. Szerelésnél áramtalanítsd le a kazánt! Ha leveszed az elektronikát fedő műanyaglapot lejön a beállítópotik állítótengelyei, azt ki kell szedni a lapból és csak a lap visszacsavarozása után lehet őket egyenként visszarakni. Figyelni kell a beállításukra, csak helyes állásba mennek be a helyükre, és ne állítsd el, mert azzal van beállítva az égőteljesítmény és még néhány fontos dolog!
(#) toro válasza pzs hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia!
Írd le még egyszer a hibát!
A termosztát kapcsolás után indul a szivattyú-, majd a ventillátor. Az indítást követő 20 másodperc alatt ki kell alakulnia a lángnak. Ha valami gond van hibajelzést ad.
A panel hibát a piros led folyamatos világítása és a mellette lévő zöld villogása jelzi.
Ha kéred a gépkönyvét pótolom.
(#) toro válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Az U012-24k zárt égésterű bitermikus hőcserélőjű melegvíz termeléssel.
(#) toro válasza JZoli hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Azért a vissza rakása sem annyira bonyolult.
Ezek a kazánok az Unical Iven 4 reinkarnációi.
Egyszerű alsó kategóriás kazánok.
Az ára is "fénykorában" a Solaris Demrad környékén volt.
Azóta - mivel kifutó termék - az árak arcátlanul megemelkedtek.
De ha utána néz az ember, csere szabatos alkatrészekkel biztosítható a javítása!

Mivel a Buderus kazánokat 10 éven keresztül javítottam "otthon" vagyok benne és bármilyen gépkönyvet-, segítséget tudok nyújtani.
(#) toro válasza jmartin hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Váltó szelep. Ha szennyezett (vasiszapos) a rendszered, sajnos megszorulhat és általában meg is szorul!
Át kell mosni a rendszert!
(#) zeus64 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
sziasztok, van 1 olyan problémám hogy a quasar24F kombicirkom olyat kezdett csinálni hogy, mikor bekapcsol megy k-b 15-20 másodpercet , leáll a szikráztatás és letilt a gázszelep is,Mi lehet t a probléma?
(#) toro válasza zeus64 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Mikor tartottátok karban?
A 15-20 másodperces gyújtási idő sok!
Valószínűleg oxidos a gyújtóelektróda.
Csiszolóvászonnal megcsiszolva csodákat művelhetsz!
(#) zeus64 válasza toro hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
én a fűtorenszert takaritottam 2 hete, de üzemelt rendesen nem volt vele gond, ezt meg most kezdte csinálni k-b 1 órája
(#) toro válasza zeus64 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A kazánod karbantartását kérdeztem. Próbáld meg a csiszolóvásznat!
(#) zeus64 válasza toro hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ok megpróbálom,
KÖSZI
(#) zeus64 válasza zeus64 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Megtakaritottam nem változott semmi
(#) pzs válasza bsd_szerviz hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Zárt égésterű.
Melegvizet sem csinál. Amikor a melegvíz átfolyás vagy a termosztát indítaná, hallani hogy elindulna de már a gyújtó sem adja a szikrát, kb. 2 másodpercen belül égő hibát jelez (láng jel áthúzva led pirosan világít és az üzem jelző led zölden). Ha ezután megnyomom a reset gombot 2 másodperc után újra jelzi ugyanazt a hibát.
Következő: »»   74 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem