Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   2 / 123
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Lehetségesnek tartom hogy eddig csak nem vetted észre a melegedést. Mivel a stabkockán kb 1W teljesítmény disszipálódik el, ez már melegíti szépen a tokot.

Amit írtál áramfelvétel pedig teljesen rendben van.

Az, hogy miért szabályoz nagyobb hűtőbordával lomhábban, azt egyenlőre nem tudom megmondani.

Idézet:
„Neked van ilyen hőfokszabályozód?”

Nekem ilyen van.
(#) vzoole válasza mtomihun hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Szia!
Most látom hogy itt már megindult a hibakeresés... (még csak most válaszoltam mail-re, de itt több info van)

Nekem kicsit soknak tűni a 30 voltról járatás, emiatt könnyen meglehet hogy túl gyorsan fűt, és "megszalad" amikor eléri a kívánt hőmérsékletet.
És ezért kapcsol ki egy kis időre.

De mennyi időre áll le?
És kb. milyen hőfokon?
(nagyobb hőfokon egy pici huzat is megrángatja a páka hőmérsékletét, mivel nem egyenletesen hűti)

A stabkocka melegedés normális.

Optotriak tuti (99,99%) hogy jó, eleve az nem is vesz részt a vezérlésben, csak bekapcsolja a triakot.

Meg kéne mérni az első erősítés utáni feszültséget, hogy hogyan ingadozik (IC 2-es láb), és hogy a potival beállított referenciafeszültség stabil-e (IC 3-as láb)…

Zoli
(#) Attila86 válasza vzoole hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Idézet:
„Optotriak tuti (99,99%) hogy jó, eleve az nem is vesz részt a vezérlésben, csak bekapcsolja a triakot.”

Éppen ezért vesz részt a vezérlésben!

Egyébként pedig szabályzás. A vezérlés és a szabályzás közt az a különbség hogy szabályzás esetén van visszacsatolás.
(#) vzoole válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Jajj. mindig összekevertem öket már a suliban is...

És de tudtam hogy kapok is rá kijavítást...

NA mind1, azért nyílvánítottam jónak, mert "furcsán villog" kijelentés azt sejteti hogy az optotriak is "furcsa" jelet kap már eleve.
(#) mtomihun hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Helló!

A melegedés valószínű, hogy volt már az elején is, csak nem vettem észre. Raktam rá egy hűtőbordát és így már nem is érezni a melegedést. A nagy hőmérsékletingadozás is megszűnt, úgy néz ki, a poti adta meg magát, kicseréltem és így csak pár fokot mozog a hőmérséklet.
A páka az 24V-ról megy, az elektronika megy 30V-ról, egyenirányítás és puffrelés után.

Köszi a segítséget
(#) TyeDa hozzászólása Aug 15, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen forrasztóállomáshoz keresek trafót.
Tegyük fel:
kell hozzá ugye egy 24V 50VA trafó.
A kérdés, hogy ha van egy 2x12v trafó, az névlegesen 25VA, vagy 50VA legyen?
Tehát a trafó teljesítmény megadása az tekercsenként van, vagy a trafóra kompletten?
Asszem bonyolultabban fel se tehettem volna a kérdést.

Esetleg tudtok boltot ajánlani, ahol kedvező áron lehet trafóhoz jutni forrasztóállomásba?
(#) Attila86 válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
Szerintem teljesen érthető volt a kérdés.

A trafóknál a teljesítményt kompletten az egész trafóra értik. Tehát konkrétan a te esetedben 2x25VA.

Én ha a helyedben kedvező áron szeretnék ilyen trafót, akkor biztos hogy tekertetnék egy kis toroidot. (Persze ha nem találnék itthon trafót.)
(#) mokus válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 15, 2007 /
 
HQvideoban van 2A-es 24V-os trafó Solomon pákához
24V (pákának) és 7V-os (pl kijelzőnek) kivezetéssel, nem is túl drága.
(#) kissadam hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hali!
A kapcsolás egész jó csak annyit szeretnék tudni hogy a kijelzős megoldáshoz hol lehet beszerezni a HD-H101-es hétszegmenses kijelzőt vagy milyen más tipusokat alkalmazhatok aminek ugyanez a lábkiosztása?
(#) mex válasza kissadam hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Szerintem a lábkiosztás szabványos...
(#) Attila86 válasza kissadam hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Hozzá kéne már szoknom hogy minden alkatrész eredeti nevét átírom Eagleben...

Fogalmam sincs hogy hol lehet beszerezni a kapcsrajzon szereplő HD-H101-es kijelzőt, de bármilyen más közös anódos, 13mm-es, hétszegmenses, egydigites LED kijelző jó hozzá.
Amit én használok: SA52-11GWA
(#) Attila86 hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
E-mailben kérdezték, és talán másoknak is segítségül lehet a dobozolásnál:

Befoglaló méretek:
Szabályzó panel: 130mm X 60mm
Kijelző modul: 62mm X 40mm
(#) attb2 hozzászólása Aug 17, 2007 /
 
A Fahrenheit 28003 kapcsolási rajzát el tudná nekem valaki küldeni? A neten úgy láttam, hogy a HE 2003/5 számában volt benne.
Kíváncsi lennék, hogy át lehet-e építeni a 4 pólúsú csatlakozóját 5 pólúsú Tuchel-re. (mivel az elterjedtebb és könnyebb hozzá pákát találni. )
Köszönöm.
(#) kissadam válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 17, 2007 /
 
Kössz az infót de tényleg úgy kellett volna kérdeznem hogy bármely közös anódos egydigites jó e hozzá.
(#) lidi válasza attb2 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Itt a kapcsrajz. De nekem is lenne egy kérdésem: mit szólna a SL20N/30N - Forrasztó páka, és az itteni opto-triakos forasztóállomás elektronika ha nem 24V os trafóra kötném hanem egy 30V -osra. (2A al terhelve 28V).

fahren.png
    
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Gyorsabban felfűtene, az biztos.
(#) Braf válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
És rendkívül gyorsan tönkremenne...
(#) lidi hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Akkor mgoldás lenne pl, sorbakötni a fűtőbetéttel egy 2 Ohmos ellenállatot ?

Azon 2A-nél épp 4V esne.
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Csak legyen legalább 8 Wattos.

Nem tudsz inkább letekerni egy keveset a trafóról?
(#) szabi83 válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
az a 30V az egyen v. váltó? (ha írtad akkor bocs)
(#) lidi hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
30V váltó. Nem akarom szétszedni, olyan szépen egyben van Epson nyomtató tápja volt amugy. 10W 2R2 ellenállást néztem ki, az van a HQ ban. Van 24V os trafóm is de az 100VA. A tápomban meg ez az epson féle, lehet hogy a 100VA bekerült a tápba. Pazarlás lenne sztem pákához a 100 as. A kapcsolás többi részét gondolom nem zavarja hogy 30V, max kicsit jobban melegszik a stab ic.
(#) MaSTeRFoXX válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
A 30V-sok az biztos, a kapcsoláshoz annyit fűznék hozzá hogy csak félhullámban fog fűteni a páka, vagyis nagyon lassan melegszik fel, és csak kb 280fokig.

Ráadásul ehhez a pákához használhatatlan az állomás, nem nézi a hőfokot, már ha JLT-02 pákáról van szó ( a topic címe alapján)
Építsd meg a főoldalon lévő kapcsolások egyikét( mondjuk vzoole-ét), azokban optotriakos meghajtás van és nézi a páka hőmérsékletét.

Továbbá 1-2 hasznos infó itt is van(páka bekötés, hőfoktáblázat), de itt még rossz a páka meghajtása: Bővebben: Link
(#) lidi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Én az itteni kapcsolást fogom megépíteni, az optotriakost. A másik kapcsolást az előttem szóló kérte. Nincs köze a 30V os trafómhoz
(#) attb2 válasza lidi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Igen.Köszönöm. A kapcs. rajzból egyértelműen látszik, hogy ezzel az állomással nem érdemes foglalkozni, mivel nincs benne hőmérő. A 4 pólusú vezeték csak átverés, mert a 4-ből kettő nincs bekötve.
(#) fazksg hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Üdv!
A topicot olvasva felmerült bennem: én vagyok nagyon hülye, vagy itt valami katyvasz van? Amikor csak a cikkett olvasgattam itt a HE-n, meg voltam győződve róla, hogy ez az áramkör váltóáramról működik (mivel ott 18-24 voltos trafóról van szó). Akkor most légyszi öntsetek tiszta vizet a pohárba: egyen vagy váltóáram kell az állomásnak meg a pákának? Bocs a hülye kérdésért!
(#) lidi válasza fazksg hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Váltó kell a pákának, és a forrasztó állomásnak is.
Az egy dolog hogy a vezérlés egyenáramról megy bene egy stabkocka után, de váltót kapcsolgat a pákára. Ezért is triakos, és nem tranyós vagy fetes.
(#) Fery hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Sziasztok. Én is most állok neki összedobni a főoldalon levő kapcsolást. Pákát itt érdemes venni hozzá.
Bővebben: Link
Kijelzőnek meg beteszek egy LCD DPM-et amilyet Topi árult itt a fórumon. Egyébként kipróbáltam, igen jó ez a kis páka. Eddig Wellert használtam de sajna abba a hegyet lassan aranyárba adják. Ehhez viszont 180 ruppó ugyanitt.
(#) lidi hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Haladok az építéssel, de most vettem észre hogy nincs 50V os elkóm a 7808 elé, ha két 25V -ost sorbakötök az jó lesz ?
(#) Fery válasza lidi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Inkább tegyél 35 Voltost az elég.Sorbakötött kondiknak nem igazán jó a stabilitása. Puffernek nem tennék sorbakötött kondit.
(#) lidi válasza Fery hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Hmm, hát raknék ha lenne. Másik kérdés még ami felmerült, a műv. erősítőnél levő 680nF értéke az mennyire kritikus ? Mi a szerepe annak a kondinak ?
Következő: »»   2 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem