Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   873 / 1675
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Mozgásérzékelő, hogy ne menjen folyamatosan...?
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nem lenne rossz ötlet mivel a csöveket sajnálom nem megy egész nap.. Auto standby viszont lesz bent.
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Bibibűűű! :beka3:

DSCN0001.JPG
    
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igen tudom,hogy létezik de ez az óra már nem lesz átalakítva rengeteget szórakoztam vele.. Talán egy másikban .)
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Így igaz !

VFD.JPG
    
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
És ha meg akarod nézni menyi az idő integetsz az órának ??
(#) KroWka008 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon Szépen köszönöm és az észrevételeidet is.. Megmondom őszintén, imádom az a zöld színt és tény, hogy jól mutatnak.. A LED oszlopok sajnos annyira közel kerültek egymáshoz, hogy csak így tudtam beleilleszteni őket a tokokba.. bár így utólag gondolva pici csiszolást elbírtak volna.. :/
(#) CIROKL válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Á nem kell integetni , mivel ez érzékeny dolog a legkisebb
mozdulásra máris kapcsol , pl-ul én egy időzitőtvel egészitettem ki ami ha jól emlékszem 3 pecig megy aztán alapra áll vissza .
(#) KroWka008 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon Szépen köszönöm neked is.. Sajnos az a kis trimmer egy késői teljesen át nem gondolt áttervezés eredménye, de amiatt nem szerettem volna újra építeni. Eredetileg helitrimmerek foglaltak ott helyet. Viszont megmondom őszintén az volt még az első vasalásos technikával elkészített nyákom és egyben első "nagyobb" után építésem is..
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igen! Szia óra! Már fél öt van??
(#) bence192 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Elkészültem egy rég óta tervezett projektemmel, méghozzá 4 csöves PIC NIXIE óra,
Még dobozolatlan. Picasa link
Köszönöm a lehetőséget Jó építgetést mindenkinek!
(#) jenebala válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nagyon jó, tetszik az ötlet nagyon!
(#) Johnny0004 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok! Én is megosztom veletek a gyártmányomat. Köszönet a kapcsolásokért, és segítségért! Az első képen az új digitális forrasztó állomásom látható (köszönet mate_x, dtocy).
Második képen az új és a régi állomás látható (köszönet vzoole, Attila86, mate_x).

1.JPG

2.JPG
   
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Gratulálok. Most már egyszerre forraszthatsz két pákával. A belsejét is megmutatnád? Különösen tetszik, hogy magyar feliratos.
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Mind a kettő magyar feliratos, és csak egy pákám van
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Bocsi, félre olvastam, köszi!
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A kétpákás forrasztást humornak szántam, de elismerem nem sikerült a legjobban. A belseje titok?
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hát nem titok, de bevallom őszintén, hogy az újé még nem a legszebb, mert csak összedobtam, hogy megy e, és próbapanelon van anyagi okokból A régi az tűrhetőbb, készítek fotót.
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem szépségverseny ez elsősorban. Igazándiból azt mutatja meg, hogyan bánsz a pákával és mennyire fordítasz gondot a nem látható részek összeépítésére. Mindenképp tanulságos lehet, sok olyan ötletet kaphatsz a hozzászólásokból, amire eredetileg nem gondoltál. Kíváncsian várom a képeket.
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem a legjobban sikerült képek, de ha valami konkrét érdekel lefotózom. Az új itt még félkész.

3.jpg

4.jpg
   
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Sokat nem látni a képeken, de csinosítani volna mit. Legalább a szigetelőszalagot cseréld zsugorcsőre, mert ott túl meleg lesz neki és leolvad. Gondolom legközelebb szebb lesz. Bár többnyire a dobozba tett ideiglenes megoldások véglegessé válnak, amíg javítani nem kell. Ez tapasztalat.
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Van benne igazság
Ma lehet kicsit helyre pofozom.
Mindenesetre egyenlőre boldog vagyok, hogy működik, ez az első PIC-es cuccom.
(#) pepe091 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szép lett nagyon tetszik, a belsőre én is kíváncsi lennék
(#) zolika60 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nekem is van sok olyan masinám, ami valamikor elkészült úgy, hogy jó lesz, csak működjön, majd a végén csinosítom. Aztán úgy van harminc éve. Ezt mint rossz és nem mint követendő példát hoztam fel. Sajnos ilyenek vagyunk sokan. Gyorsan gyorsan csak menjen már, aztán úgy marad, mert jönnek az újabb feladatok. Azért a rutinnal és az évekkel javul a helyzet, mert már kevesebb gondot okoz a megfelelő sémák alkalmazása.
(#) Johnny0004 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hát ez így van
Már elkezdtem becsövezni.
(#) Johnny0004 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi!
(#) ticko hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Megépítettem a "Kapcsolások" közül isamisa által közzétett lágy-indítót, és most azt szeretném nektek megmutatni. Ez az első vasalásos nyákom, nem is lett az igazi, de a lényeg, hogy a kapcsolás hibátlanul működik.
Üdv: ticko
(#) ticko válasza ticko hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A képek pedig szépen lemaradtak ,
De most jön a pótlás.
(#) Edek válasza ticko hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Üdv szép lett azért, én is kb egy hete dobtam össze ugyan ezt a panelt itthoni cumókból, anyit kérdeznék hogy mi a relé tipusa és hol vetted?
(#) belganarancs hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Szép estét!

Életem első hangfalvédő áramkörét láthatjátok.A panel Alkotó terve alapján készült,bátorkodtam lemásolni.A kétoldalas nyákkal kapcsolatban nem nyilatkozom,szeretek barkácsolni.
Köszönet Alkotónak a sok megosztott információért!!Remélem megtartja ezt a jó szokását.

Üdv.:Zoli

IMG_2601.jpg
    
Következő: »»   873 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem