Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   602 / 1268
(#) gaben62 válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
E-W korrekciót kár lenne elállítani a menüben, Grundigban proci sem megy tönkre, én még nem cseréltem soha, pedig 18évig javítottam.
(#) nz80 válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Gaben62!
Köszi az infót. Az a baj, hogy forrasztani még csak tudok, de nem tudom mik ezek a kütyük, és hogy néznek ki. Tudsz esetleg 8.kerben vagy környékén ilyen szakit?
(#) kovacspista válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Én is azt írtam , hogy ha elmegy!! Ami a cserélt alkatrész szórása miatt elképzelhető. Én e panasonicot javítottam mostanában és korrigálnom kellett , friss az élmény!!
(#) karaszbandi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ennyi idő alatt a keresővel már találtál volna szervízt!
(#) nz80 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Azon már túl vagyok! a legalacsonyabb szervízajánlat is 22.000 volt, és szerelőajánlat meg 15.000 volt ...
(#) karaszbandi válasza nz80 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Sokkal kevesebbre ne is számíts látatlanban!
(#) Beachway hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit! Kellene egy kis segítség. LCD tv , 8 csöves sharp inverterbe kellene egy ZI256 -os kis trafó.Menetzárlatos a szekunder oldala. 1500 ohm helyett, csak 750 ohm. Mit lehet ezzel kezdeni??Hol tudok beszerezni másikat??Esetleg lehet ezt tekercselni??Minden segítséget előre is köszönök!!
(#) remington hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Hello!

Van egy viszonylag régi tv-m. Grundig T 55-440 OIRT van a hátulján.
Egyik nap a stand by módból nem kapcsolt be csak sistergett, azóta semmi. Stand by módban sem kapcsolható... Hátul belenéztem, de nem láttam sehol se égés, se kondi eldurranásáról nyomokat.

Szerintetek érdemes vele próbálkozni? Javítani, javíttatni?
(#) karaszbandi hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Tudom, hogy nem ide kéne írni, de keresek egy V315B1-C01 T-con panelt. 32" Samsungban lakik.
Itt hamarabb olvassák az illetékesek.
(#) béla198406 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
nekem van 1philips lcd tv m.ha bekapcsolom fekete majd lassan fehéresik,a végén kb 7perc és hirtelen beugrik a tiszta kép és megy szépen.de ha kihűlt megint ugyan az.mi az oka?????valaki tudja?köszi ha valaki segít
(#) béla198406 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
szóval a philips tv nem igen jó mostanában.bekapcsolom fekete majd pár perc és szépen megy ,de ha kihűlt megint fekete.szóval valaki tudja mi ez??
(#) béla198406 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
sziasztok az én philips LCD tv m is behalt.bekapcsolom fekete várok vele kb 10 percet és beugrik szépen megy.ha kihűlt megint csak fekete.mi ez
(#) lac08 válasza remington hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A sistergés egyértelműen a sorkimenő "áthúzásának" a hangja. Nem látszik semmi, csupán kissé elhalt a nagyfesz.

Lehetséges, hogy egy alapos áttisztogatás, portalanítás és panel átforrasztgatás még megoldja a problémát, ám ha akkor sem megy, inkább lomi!
Ezekkel a régi szerkezetekkel már nem érdemes annyira foglalkozni, mert javíttatása árán akár egy új TV-t is lehetne venni.

Egyébként nekem is pont egy ilyen Grundig-om van, de az legalább még megy.
Egyszer - vagy 8 éve - elment a hangja. Na mondom ... kész.
Aztán szétkaptam mint Bodri a lábtörlőt ... utána meg összeraktam. Azóta is szól.
Hogy valójában mi volt a baja - máig sem tudom, de szerintem valami hangkártya-panel csatlakozási kontakthibája lehetett, mivel én a szétszedésen és összerakáson kívül nem csináltam vele semmit. Így aztán, hogy megjavult meg pláne ...
Viszont a távszabályzója már elkezdett @rakodni ...
(#) kovacspista válasza béla198406 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia! Kiszáradt kondi okozza ezt. Én az ilyet hűtő soray segítségével szoktam megoldani, persze ha nem látszik. A melegítés is megoldás lehet, mikor pákával melegíted a kondikat, de ez nagy odafigyelést igényel, mert a kissebb hosszabb üzem miatt nem tudod pontosan , hogy a páka miatt vagy az üzem idő miatt változik a helyzet. Amit én megcsinálnék minden próba nélül, a tápban lévő elkókat kicserélném, ami 1 - 100 mikró között van.
(#) béla198406 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
köszi a választ pisti.ma megnézem.remélem menni fog még kezdő vagyok.tanács?
(#) kadarist válasza béla198406 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia!
Cseréld ki a púpos elkókat, meg a nem púposakat is a tápegységben meg az inverter-panelen. Melegedésre magukhoz térnek a kiszáradt elkók, lehűlve újra kapacitásukat vesztik, ezért van ez a jelenség.
(#) kovacspista válasza béla198406 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ha ezeket amiket írtam megcsinálod , egyenlőre elég lesz, utána folytatjuk.
(#) Ktulu hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Egy (orosz) TV tápját próbálom javítani. A 12V-os ággal vannak problémák. Mindössze 7V körül van, és nem terhelhető. Csatoltam 3 rajzot, amiből az egyik csak részleges. Ha leválasztom a stabilizátort, akkor üresjáratban kb 20V van, de ha leterhelem egy 1,5Kohm-os ellenállással, a fesz leesik 3V-ra. (pirossal jelöltem) A stabilizátort külön kipróbáltam 13V bemenő feszültséggel, és jól működik.
Hol lehet a hiba? Gondolom nem a trafó, a többi feszültség megvan. Mindent átforrasztottam a prímer körben.
Az egyik rajzon vannak feszültségek feltüntetve, de nem vagyok biztos, hogy mihez képest kell mérni. (a híd negatív pontjához?)

Minden segítséget szívesen veszek.
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Újra feltöltöm a rajzokat, mivel a rendszer átméretezte.

tap.rar
    
(#) kovacspista válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Én azt javasolnám, hogy a trafó lábától próbáld külső táppal a stabilizátort. Ha jó, akkor csak a trafó marad.
Többször jártam már így, hogy a szakadt kimérhető, vagy jónak mért trafó ilyen "szellem" feszültséget csinált.Szerintem a 12 V os kivezetéssel lehet valami, mert a föld utána van, és ha a tekercs szakadt volna, a többi is hiányozna. Esetleg forrasztási hiba ??
(#) Ktulu válasza kovacspista hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 

C29 volt kiszáradva.
Esküszöm azzal kezdtem, hogy kivettem. Csakhogy cserélni is kellett volna.
Köszi szépen a segítséget.
(#) mythbuster válasza Hodinka hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szerintem is csak a véletlen műve, hogy az ismerős körömben aki Samsung TV -t vett az elmúlt 6 évben szidja mint a szamarat, az LG tulajok meg meg vannak elégedve.
(#) kovacspista válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igazán nincs mit!! Tiéd az érdem!!
(#) proba válasza beata1234 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Bővebben: Link Itt kikeresed melyik néz ki úgy mint az eredeti ,ezután már csak a kompatibilitását kell megnézni.(rákattintasz és kiírja a kompatibilis készülékeket)
(#) béla198406 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
sziasztok valaki tudná hol lehet szerezni philips LCD tévhez táp panel kompletten?sürgős lenne.kösz!!!
(#) mezei dávid hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Szia mindenkinek!
Kérem aki tud segítsen.Van egy Goldstar TV már 10éves
tegnap reggel a képernyőn csak csíkok vannak. Véletlenül
megmozdítottam a tv és vissza jött a kép.Most minden reggel rá kell ütni tenyérrel és egész nap jó.Valaki megtudná mondani mit cseréljek ki benne vagy mi a hiba.
üdv :dava
(#) BarnaPili válasza mezei dávid hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Valami kontakthiba lesz.Nézd meg a sorkimenőtrafó környékét,és a képcső végén lévő panelt is.Forraszd át mindkettőt alaposan.
István
(#) béla198406 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
sziasztok na pistim most jól el .......sztam.kicseréltem a kiszáradt kondit,de közben nem figyeltem,és a trafo lába a burkolaton keresztül átkozott valamelyik kondira.csatt és a biztosítékot elküldte.most már csak rögtön standby ban marad.nem kapcsol be.nem tudom mi legyen.ha tudsz valami elérhetosegi számot adni személyesen mondanám mi van és én mit csináljak.itt írországban nem sok amit tehetek .kosszi
(#) mezei dávid válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
kIRÁLY VAGY KÖSZÖNÖM ÍGY KELL EZT CSINÁLNI
üDV DAVA. a TV TÖKÉLETES.
(#) sony800 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
samsung tv hez ha tudna valaki kapcsolasi rajzot samsung 21mt15e stand by -ba villog a piros led es nem lehet bekapcsolni ha tudna valaki segiteni allitolag ugyanez a thomson is thomson21mt15
Következő: »»   602 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem