Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Genius X.X kérdések
 
Témaindító: Menti, idő: Dec 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 29
(#) matyusz válasza Chokapick hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Üdv.
Vagy esetleg egy elko szakadásba ment, vagy zárlatba.
Itt esetleg nézzetek szét, ha poti bajos
(#) Chokapick válasza matyusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Tegnap mindent lemertem es nallam is a potmeter a hibas.
Nekem az is megfelelne ha motor nelkuli potival lehetne potolni.
(#) matyusz válasza Chokapick hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem laksz véletlenül a közelben? Mert látok esélyt a javítására. De amúgy szerintem lehet rendes potit is rakni a helyére, csak barkácsolgatni kell, én először megpróbálnám javítani.
(#) Chokapick válasza matyusz hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Vegulis nem vagyok messze.Itt lakom a szomszedban,Szerbiaban Hetvegen majd adok neki egy kis kontakt sprayt szemugyre veszem ha nem sikerul akkor poti vadaszat
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy olyan problémám ,nekem is van egy ilyen Genius home theater 5.1 hangfal rendszere és csak a sub és a center szól,a hangszorok szolnak az összes és hogy ha be dugom öket surroundba akkor fullra fel tekerem és akkor nagyon nagyon halkan lehet hallani én végfokra gyanakszom a TDA 7296A AMI 2X 14 WATT ammi a surround ha tudtok valami tippet adni mi lehet azt meg köszöném
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Üdv.
Olvasgass visszafelé. Lehet előfok hiba is és potméter hiba is.
(#) project válasza matyusz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Hello azért gondolok végfokra mert haveromnka is ugyan ilyene volt és oda adta belöle a paneleket magyarán az egész belsejét és elvileg neki szólt az 5.1 és be raktam az enyémbe és nekem ugyan ugy center+sub szól azóta volt hogy forsztgatni kellet mert olvadt pár kondin a cin én ezért tipellek erre
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
A kondin olvadt az ón? :O Az gáz a kondik nem mentek rövidzárba, és a dióda híd is jó? A tápok megérkeznek a panelra?
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
A center+sub részen minden hol jó az áram kör kivéve a 2 db 2x 14 wattos végfok panelon mert ott a kondikba nincs anyi áram amenyi kéne.igen volt pár forasztási gond de már nincs
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
csináljak képeket meg lesed?
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Csinálhatsz képeket is. Akkor a kissebb feszt meg kéne mérni, hogy ki jön e a trafóból váltóba, és az egyen irányítóhíd után is. Ha itt van hiba akkor ezt orvosolni kell, ha nem tovább kell méregetni a kondikat, és hogy kap e jelet a bemenetére. De ezt nem értem, hogy milyen feszt mértél azokon a kondikon és hol.
(#) project válasza matyusz hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Rendben csinálok képeket és akkor hát ha látsz rajta valamitnem én méregettem haverom csak mondta nem megy abba a kondiba elég áram és cserélte is és akkor se.midn 1 mindjárt szét szedem és akkor rakok fel képet mind a 4 panelrol rakjak fel?
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
De először jobb lenne ha méregetnél. Képről nem fogok tudni helyetted méregetni. Képeket pedig arról a panelről rakj fel, amelyiken az említett rossz vég-ek vannak, mérés után.
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
rendben akkor arról rakok fel most csinálom a képet
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
ez rossz panel elvileg,kabelek megnéztem egyik sincs meg törve mármint mértem
(#) HA5AWS válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Legalább egy nagyítót tehetnél a fényképezőgép elé, ha már nincs benne makró, így mindent látni csak azt nem amiről a kép készülne.
Üdv: Gábor
(#) titi válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Csak rosz helyre fókuszált, a padló tűéles...
(#) titi válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Megtudod mondani, hogy hány volt van a két nagy kondin?
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
4.3 a másikba 2.6 van
(#) titi válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Ezt bekapcsolt állapotban mérted? Mert akkor ott gond van a táppal.
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Igen áram allat volt és én is furcsáltam mert a töbibe jó csak ez a 2 és még cseréltem is és akkor se,tápnál mi lehet a probléma akkor lehet azért nem szól a surround mert nem megy oda elég áram?
(#) titi válasza project hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Húzd le a tápcsatit a panelról (a 3 érintkezős), és a műszert váltó fesz. állásba téve nézd meg, a középsőhöz képest mennyi van a két szélsőn.
(#) project hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
z a baj nincs már nálam a müszer mert kölcsönbe volt majd honlap tudok adni hireketde azért köszi infót
(#) project hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
egyik oldal 2.6 v a másik 1.8 v z jó vagy menyinek kéne lenie?
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Üdv.
Ezt lehúzva a panelről, és váltó állásban nézted a műszerrel? Ha ezeket mutatja akkor elég nagy baj van a feszekkel.
(#) project válasza matyusz hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
igen váltó állásbn néztem ugy hogy lehuztam a paneröl a csatit és ugy mértem le és ezeket az értékeket kaptam,megvettem az uj végfokot de azt még nem cserélem ki hisz minek ha nincs elég árammi a tehendö?
(#) project hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
a végfokokat cseréltük és a bal hátsó hangszóróbol hangosabban jött a hang, de olyan mint ha valami zavar lenne benne. a kondenzátorokba nincs meg a megfelelő feszültség, és cserélve lettek és még mindig nincs áram a dióda sorok rendben vannak.
(#) matyusz válasza project hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ez "természetes" , hogy nincs áram, mert már alapból váltó fesz sincs meg. Ez amúgy közvetlen a trafóból jött ki ez a 3 szál? Ha igen szerintem kiment a trafóban lévő bizti. Visszább olvasva erre találsz példát, az a pár volt szerintem csak mágnesesen indukálja (lehet ez hülyeség pl.:közel van hozzá a vezeték). Azt nem hinném, hogy leégett volna a trafó, mert kéne benne lennie hőbiztosítéknak, ami 125, 130 fokon leold jobb esetben (ezek az átlagos értékek). Ha esetleg nem a trafóból jön ki egyből a vezeték akkor mérd meg közvetlen a trafó kivezetésein, de ha jól emlékszem az megy egyből a panelhoz.
(#) project válasza matyusz hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Igen ez a trafoból jön a 3 águ csati azt mértük szóval akkor mit nézek még meg?
(#) titi válasza project hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Amint matyusz írta, valószínűleg kiment a biztosíték a trafóban.
A javításhoz meg kell bontani a trafót, le kell róla bontani a külső szigetelést és az alatt találod a biztosítékot.
Bocs a késői válaszért de nem voltam itthon
Következő: »»   21 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem