Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   876 / 1675
(#) Zoli_bácsi válasza AMD hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nagyon szép munka, egyet-kettőt kivéve. A kijelző felfogatása pocsék megoldás. A poti meg a nyomógomb mehetett volna még egy picit jobbra. Ha a potira teszel forgatót, akkor takarja a kijelzőt, ami szintén csúnya.
(#) erdgab válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Na de kedves Zoli_bácsi,akkor azt a forrasztóállomást nem AMD építette volna .Természetesen én nagyra értékelem az őszinte kritikát.
(#) mate_x válasza AMD hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szép lett, nekem tetszik Egyre többen kattannak rá a digitális forrasztóállomásra
(#) mate_x válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ezen nincsen poti, csak az a fekete nyomógomb is egy potira hasonlít
(#) Zoli_bácsi válasza mate_x hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Basszus, tényleg! Teljesen igazad van. Akkor még könnyebb lett volna kijjebb rakni őket.
(#) AMD hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Köszönöm a dícsérő szavakat. Potméter nincs rajta csak nyomógombok. Tehettem volna kicsit jobbra is de ott már volt lyuk. A kijelzőt milyen módszerrel lehet még felfogatni?
(#) kokozo válasza AMD hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia! Fekete süllyesztett fejű csavar?
(#) Zoli_bácsi válasza AMD hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Lehet süllyesztett fejű csavarral, majd egy díszkerettel eltakarni a csavarfejet. (Nem bántásként írtam a kritikát, meg kell hagyni, kemény szavakat használok mostanában)
(#) AMD válasza kokozo hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Inkább süllyesztett fejű festett csavar. Szegény ember vízzel főz.
(#) AMD válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Abból dolgozok amit találok. Ez már egy újrahasznosított doboz. Birom a kritikát.
(#) karaszbandi válasza AMD hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Például dupla rétegű előlap. A doboz eredetibe süllyesztett csavarok és a külsőnek egy nyomtatott, feliratozott előlap. Ezt a leg egyszerűbben egy síma papírra nyomtatva és laminálva, kétoldalas ragaccsal feltéve. Sokkal szebben mutatna.
(#) Schnitt válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nekem speciel tetszik az az "ipari" külső, amit a kilátszó csavarfejek okoznak. Szoktam én is használni, nem lustaságból.
Csak szép egyforma csavarokat kell válogatni hozzá.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 20, 2012
 
Képtörlés kérdése:

A rovásírásos, árpádsávos zászlós dobozfedél képe azért - és csak azért lett törölve, mert elkezdtetek arról diskurálni ahelyett, hogy a téma címénél maradtatok volna, és a feltöltött képen lévő pákaállomásról folyt volna a beszélgetés.

Ez még mindig a ki mit épített, tartsa mindenki magát ehhez! HE-n a politika szintje ZÉRÓ!
(#) Johnny0004 válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia! Nálam nem látszik semmi a kijelző felfogatásból, mert NyÁK az előlap és ahhoz van forrasztva egy vastag rézdrót, mint tartó, és az átmegy a kijelző négy sarkán lévő lukon, és oda van forrasztva.
Gratula hozzá, nekem tetszik, jó picike lett, láthatjuk belülről is?
(#) biji válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A célnak tökéletesen megfelel, mivel nem dísztárgy lesz a " tisztaszobába."Zolinak viszont igaza van, a nyomógombokat én is középre tettem volna. Szép munka.
(#) zolika60 válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Jó ez forrasztó állomásnak, bárhol vannak a gombok rajta. Gratulálok hozzá. Nekem tetszett a belseje is. :yes:
(#) Laslie válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!
Nagyon pöpec lett! Tetszik, hogy ilyen kicsi dobozba raktad.
A másik képet még láttam tegnap este, és meglepődve láttam, hogy a méreteihez képest nagyon kicsi trafó került bele. (Szerintem, érdemes lenne készítened egy olyan képet, ahol nem látszik a fedél belső fele.)
A kapcsolások között látott forrasztóállomások kapcsolási rajzain látható trafók ennél nagyobbnak tűnnek nekem. Egy tovább épített, átalakított kapcsolási rajz alapján készítetted, vagy csak engem tévesztenek meg az eredeti kapcsolási rajzok?
(#) karaszbandi válasza Laslie hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Kérdés az, hogy hány W-os a páka. Ha a normál 50W, akkor kissé soványnak tartom a rtafót.
(#) mate_x válasza Laslie hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ha jól tudom, akkor kapcsolóüzemű tápegységet épített hozzá, és azért olyan kicsi a trafó.
(#) Laslie válasza mate_x hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Volt egy ilyen sejtésem.
Így viszont AMD érdekelne a kapcsolási rajz a tápegységről. Persze csak ha nem titkos.
(#) AMD válasza Laslie hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Eltüntettem a nem ide illő részeket, hogy a belsejéről is legyen fent kép. Mate_x-féle digitális forrasztó állomás amit a videó pályázatra készített. Skori 20A-es "dugasztápja" ciripel benne. Az első verziós tápban ennél kisebb trafó volt ami üveghangon tudott 50W-ot. De mivel túl szerettem volna méretezni így belekerült egy EI33-as trafó ami tud vagy 300W-ot. Azért döntöttem kapcsolóüzemű táp mellett, mert így sokkal kisebb (nem hátrány a kis műhelyemben) és nincs 50Hz-es búgás sem ami az őrületbe tud kergetni.
(#) vicsys válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szép lett belül is! Gratula! Nálam is a méret volt a lényeg... Bővebben: Link
(#) AMD válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A tied profibb.
(#) Laslie válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Köszi. Megtaláltam Skory honlapját, és ott a "dugasztápot". De az ott "csak" 12V-os. Viszont ugye a pákának 24V kell. Mit alakítottál át a tápon, hogy 24V-ot tudjon kiadni?
Azért kérdezek ennyit, mert nem vagyok topon elektronika fronton, csak amatőrködöm. Viszont nagyon lelkes vagyok. Kapcsolási rajz alapján sok mindent meg tudok építeni.
(#) AMD válasza Laslie hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szétszedtem a trafót és áttekertem.
(#) Laslie válasza AMD hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Aha. Értem, akkor ezt én is meg tudom csinálni. Trafót is tekercseltem már.
(#) pepe091 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Vicsys hogy neked mekkora műszerész csavarhúzód van... Na de csak vicc. Irigylem a kézügyességed! Gratulálok!
(#) zsoltee0001 válasza AMD hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nagyon klassz!
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 22, 2012 1 /
 
A tied is nagyon jó, de ha megnézed AMD lakhelyét, szempont lehet az alacsony réz ill aluminium felhasználás, érthető okokból
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Következő: »»   876 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem