Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   5 / 441
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Feb 9, 2006 /
 
Részemről nincs mit köszönnöd, nagyon szívesen segítettem, de sztem Mpi nevében is mondhatom!

Ha el akarsz mélyedni a témában (eagle), keress meg, szívesen segítek, amiben tudok!
emil, MSN: frankye@tar.hu
Telószámot priviben megírom, ha kell!
(#) Placi84 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Frankye! Én is zaklathatlak, ha nem tok valami(persze a SASban)?
(#) luxmanpower válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Ti amúgy a demot használjátok?
(#) Frankye válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Persze, egész nyugodtan! Előre bocsátom, nem vagyok "vérprofi", de a "töb szem többet lát" alapon közösen csak kisütjük a +oldást!
(#) Frankye válasza luxmanpower hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Igen, csak szegényke "eltörött"...
(#) Tomee válasza Frankye hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Szerintem kéne írni egy átfogó "Hogyan használjuk az EAGLE nyáktervező progit" című ismertetőt.
Mert látom sokan semmit, illetve ezt a progit nem tudják rendesen használni.
Szerintem ennek többen hasznát vennék.
(#) Frankye válasza Tomee hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Ebben igazad van. Ha lesz egy csepp időm, majd nekiállok, és megírom, aztán valamelyik itteni szakértő kolléga jól "meszakérti", kijavítja, kiegészíti, miegymás...
De ebben, amit írtál van igazság!
(#) Tomee válasza Frankye hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
pl. én sem tudom rendesen hasznélni. Egyszer próbáltam, de nem igazán jött be...
(#) Thom válasza Tomee hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Bár kell egy kis idő amíg az ember rájön a használatára (nekem beletelt jópár napba), de utána szerintem egész gyorsan lehet vele tervezni és nem is nehéz használni, meg elég sok szolgáltatása van.
(#) Frankye válasza Thom hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Ez pontosan így van! Ha egyszer belejössz, megérted a működés elvét, állati jó segítőtársad lesz a NYÁKtervezésben! És ha friss alkatrész könyvtárakat is letöltesz hozzá, akkor szinte bármit meg lehet csinálni vele!
A legjobb pedig az benne - sztem - hogy van autoroute-ja, meg az, hogy figyelmeztet a hibákra! Nem felejted el a tápot rátenni, meg effélék. Viszont az IC-k tápja nem zavar a tervezéskor, mert azt külön teszi (teheti) hozzá az ember... Szal gratula és köszönet a készítő(k)nek!
(#) chipo válasza brejti hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Ha még aktuális,a forrszemek méretét a drc gombbal előugró menüben a resting fülnél lehet beállítani.
(#) deniel válasza chipo hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Sziasztok!

Most tervezem az első nyákomat, de sajnos nem tudom úgy elrendezni az alkatrészeket, hogy össze lehessen kötni.
Esetleg nem lehet olyat, hogy az autoroute az alkatrészeket is rakosgassa, ne csak a vonalakat?

A válaszokat előre is köszi!

Deniel
(#) Frankye válasza deniel hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Nem, az eagke nem alkalmas erre. Az alkatrészeket Neked kell elrendezni (hely és állás, azaz forgatás). Erre csak a nagyon profi, sokezer dolcsis (na jó, annyi talán nem, de jó drága) progik alkalmasak. De sztem azért annyira nem lehet bonyolult az a kapcsolás, h ne tudja az autoroute összemadzagolni! Küldd el mélben, vagy tedd fel, hadd nézzem meg, hátha ki tudok hozni belőle valamit!
(#) deniel válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Hello!

Már majdnem sikerült, csak szerintem az elrendezése elég kesze-kusza lett.

Itt van a kapcsolási rajz:

Hátha neked szépre sikerül.
A 2 csatlakozó saját készítésű RCA akar lenni.

Előre is köszi!

Deniel

TV.sch
    
(#) Frankye válasza deniel hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
OK, délután megnézem otthonról, mh-en nincs fenn az eagle a gépen...
(#) Gab_Bee válasza Placi84 hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Hali! Nekem még csak a 4.11-es verzió van meg! nem tudjátok hogy honnan lehet letölteni a progit?

ja és hogy lehet az EAGLE-t használni ha nincs is benne olyan alkatrész, amit én keresek(vagy ami kell) de nem is ez a baj hanem hasonló sincs! mert a NYÁK-ot akarom megcsinálni, de nem tom,mert nics olyan alakú,lábkiosztású alkatrész ami hasonlít rá!

köszi
(#) Frankye válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_715.html]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_715.html[/link]
Ide írtam választ Neked, éppen egy ilyen kérdésedre...
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Apám, Te nem NYÁK rajzot készítettél, hanem kapcsolási rajzot!
Ebből előbb még NYÁK-tervet kell készíteni, azon kell az alkatrészeket elrendezni, és csak után ajöhet az autoroute!
A menüsor (File/Edit/Draw/...) alatt, az 1. ikonsorban, a megnyitás, a mentés, a nyomtatás, és a CAM pont után látsz egy ikont, amelyik egy kapu és egy IC stilizált rajza. Amikor a kapcsolási rajz (ezt csináltad meg Te) készen van, akkor ráklikelsz erre az ikonra. Akkor feltesz egy kérdést az Eagle, hogy létrehozzon-e egy NYÁK-ot, amire Igennel kell válaszolnod. Ekkor átmész egy másik ablakba, ahol lesz egy keret (Ez a NYÁK lap akar lenni), és mellette egy kupacban az alkatrészek, a megfelelő lábaik összekötögetve.
Az alkatrészeket ráhzgálod a négyhegyű nyíl ikon segítségével (ez a mozgatási parancsot adja) a NYÁK lapra, és, ha kell, elforgatod (a mozgatás melletti ikon). Ha ez kész, akkor jöhet az autorute. Kiadja, hogy milyen "fóliákat" akarsz használni (alapból a 2oldalast ajánlja fel!), és ebben kiválaszthatod a használni kívánt fóliákat, illetve azok "általános tájolását" (az alsó oldal a vízszintes, a felső a függőleges vonalak (pályák) alapbeállításban. (Ezen lehet változtatni, pl. ha valamelyiket ki akarod kapcsolni, akkor azt állítsd "N/A"-ra. Így lehet egyoldalas, illetve SMD NYÁK-ot készíttetni vele!) Ezután egy OK, majd ks számolgatás a progi részéről, és kiköpi a végeredményt.
Előfordul, hogy egyik-másik pályát nem tudta megrajzolni, ezeket vékony, "összevissza" zöld vonalakkal jelzi. Ezeket kézzel kell megrajzolnod, mmint az Eagle-ben kézi vezérléssel. Ha "átkötésre" van szükséged, akkor ahhoz a két végére előbb egy-egy "pad"-et is ki kell raknod, és átváltanod a "fóliát" (layer).

Huh, remélem valamennyire érthető voltam! Ha nem, írj nyugodtan!

Ja, a NYÁK-odat elkészítettem, csatolom!

TV.brd
    
(#) deniel válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Szia!
Nagyon köszi!
Azért csak a kapcsolási rajzot küldtem el, mert úgy gondoltam neked könyebb elölről csinálni a nyákot, mint a enyémet javítgatni rakosgatni.

A rajz szép és jó lett, csak én 1 oldalasra szeretném, bár ezt az elején nem mondtam.
Az Lp1-Lp6-ig, pedig egy tekercsnek, és egy induktív csatolásnak a helyei. Mondjuk azt át tudom helyezni.

Még egyszer köszi!

Deniel
(#) Frankye válasza deniel hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Igazán nincs mit. Sztem egyoldalasan nem nagyon fog menni, vagy csak feleslegesen nagy NÁK méret mellett... De próbáld meg, h széthúzod az alkatrészeket, hátha!
(#) (Felhasználó 1195) válasza deniel hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Már bocs, hogy közbe szólok. Biztos jó a kapcsolási rajzod?
Ott a táp résznél érdekes, hogy a diódák katódja és a C19 elektrolit + kivezetése is GND-re van kötve, aztán meg a diódák anódjára a C4 + kivezetése!
(#) deniel válasza (Felhasználó 1195) hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Köszi az észrevételt!

Ott tényleg fordítva kötöttem össze, már ki is javítottam.
Az autorouter nekem 93% ra bírja megcsinálni, bár elég ritkán vannak az alkatrészek.

Deniel

TV.sch
    
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
De bizony annyi, néhány ezer dolcsi, és abban az Autoplacing, automatikus alkatrész elhelyezés nincs is benne, azt még külön pár ezer dolcsiért kell megvenni. Családi kocsival ne akarjatok Forma1 -es versenyen indulni. Aki olyan kérdést tesz fel, hogy egy gombnyomásra mindent csináljon meg az Eagle, az miért kezd bele? Aki programmal akar NYÁK-ot tervezni, tanuljon egy keveset a program használatáról. Az Eagle-t nem nehéz megtanulni, csak hozzá kell ülni.
(#) elektrocad válasza Gab_Bee hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Az Eagle tartalmaz olyan funkciót is, hogy alkatrészszerkesztés. Olyan alkatrészt csinálsz, amilyet akarsz.
(#) Frankye válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Jó, akkor annyi, nem volt viszonyítási alapom. De hiszek Neked.
Persze, aki lektronikával, ne adj" Isten számítástechnikával foglalkozik, az alapból kényelmes ember, tehát az lenne az igazi számára - ha nem akar nagyon belemélyedni a dologba - hogy a gép tervezze meg, rajzoljon NYÁK-ot, nyomtassa ki, marassa le, ültesse be az alkatrészeket, és a végén még debuggolja is...
Na jó, ez erős túlzás volt.
Abban igazad van, hogy aki progival akar NYÁK-ot tervezni, tanulja meg használni. Viszont nagyon kevés (szinte csak 1-ről tudok) olyan netes oldal van, ahol ezzel a progival foglalkoznak. (Leszámítva az én kis szösszenetemet, ahol nincs komoly leírás róla.)
Igaz, én is magamtól tanultam, amit tudok róla, de nekem van hozzá affinitásom, és ezért könnyebben ment a dolog. De aki nagyon kezdő e téren, az is szeretné használni a progit, és Nekik kell a leírás.
Szal ne ítéld el őket, mert nem ismerik még a progi csínját-bínját. Ilyenkor kell egy kis biztatás, némi segítség, és máris jobban megy a dolog.
(#) Frankye válasza deniel hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Figyelj!

Holnap áttervezem a NYÁK-odat, OK? Most nincs időm és türelmem sem nagyon... Sorry!
(#) deniel válasza Frankye hozzászólására (») Feb 16, 2006 /
 
Köszi!
De már nekem is sikerült, szerintem.

Mi a véleményetek róla?
Ez az első tervezett NYÁK-om.
Köszi a segítségeket, tanácsokat.

Deniel
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Nem akarok senkit elítélni. De némely kérdés olvasása közben megáll az ember esze a kérdésben foglalt igényeken. Aki normálisan kérdez, azt természetesen normális válasz illet meg. Egyébként a RT 2005 -ös évkönyvében elég bő leírást jelentettem meg, legalábbis a visszajelzésekből megítélve elegendő tartalommal.
(#) Tomee válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Esetleg nem tudnád ide felrakni?
(#) (Felhasználó 1195) válasza deniel hozzászólására (») Feb 17, 2006 /
 
Nem akarlak megsérteni, de
Egy csomó felesleges vezeték, összevissza vezetősávok, éles törések, hibás alkatrész bekötések. Pl. nézd csak meg a Q3 tranzisztort. Biztos így akartad bekötni?
Soha nem terveztél NYÁK-ot kockás papíron, kézzel, ceruzával?
Nézegess NYÁK rajzokat, RT-ban, HE-ban nagyon jó példákat találsz.
Az Eagle autorouter ezt műveli. Nem biztos, hogy amikor kész, az tökéletes, sőt.
Úgyhogy ne nyomtasd ki és ne építsd meg, így ne! Ez nem fog működni!
De... miattam ne menjen el a kedved az egésztől, gyakorolj és program kezeléséhez valóban a RT 2005-öt szerezd be! Nekem pdf-ben van, de sajnos kb. 18MB, a cikket kivágni meg nem tudom.
Következő: »»   5 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem