Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   407 / 841
(#) gordonfreemN válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Most átkonvertáltam jó pár formátumba, később meglátjuk, kipróbálom.
Még ilyet is találtam, aztán, hogy milyen lett, majd este kiderül Bővebben: Link

Esetleg ha van neked, vagy valakinek CAD a gépén és le tudná ellenőrizni, hogy elfogadható minőségű-e, azt megköszönném.
(#) bcslaci válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Tessék, autocad képernyőfotó, ítéld meg magad a minőséget.
(#) gordonfreemN válasza bcslaci hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszönöm, így "messziről" jónak látom, de hát nincs nagy tapasztalatom, lehet tévedek.
(#) Alkotó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Eltűnt a vonalak vastagsága. Ez így nem jó.
(#) Alkotó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Én is megnyitottam a DWG-t. Figyelmeztet, hogy ezt bizony nem korrektül hozták létre, ezért csak részleges sikerrel ültethető át szerkeszthető formába, de azért megpróbálja nekünk.
De a lényeg, alul (más verzióban is itt van) be kell kapcsolni a vonalvastagság megjelenítését, mert a nélkül csak vékony "jelölő" vastagsággal mutatja a vonalakat (mellékeltem egy képernyőképet erről). Azonban ez is csak részben jó, mert mivel minden objektum azonos fólián van, és minden vastagság fólia-alapértelmezettre van állítva, így ha megváltoztatjuk a fólia alapértelmezett vonalvastagságát, akkor az globálisan mindenre érvényes lesz. Ezért ha ezt az utat akarod járni, akkor egyesével minden objektumot ki kell jelölni, célszerűen az azonos vastagságigényűeket csoportba foglalni, és aztán lehet játszani vele. De ez nagy munka, minden forrszemet, lyukat, és összekötő vezetéket egyesével kell elemezni.
Nekem még mindig az optikai megoldás tűnik elérhetőbbnek, a CAD-eket meg használjuk arra, amire való.
(#) orifab válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Helló!

Szerintetek mennyire lenne használható az alábbi alkatrész a gordonfreemN álltal jelzett kapcsolásban?

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/tranzisztor/tranz...4.html
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A nyák terven van a P5, P6 a műszerkivezetésnél, de a kapcsolási rajzon nem látok ilyet. Ezek mik?

A 2.7.2-es változatot fogom megépíteni, de a kérdés, hogy Alkotó vagy Pioneer féle változatot érdemesebb megépíteni?

Áram méréshez az Alkotó féle mérőpanelt hogyan kell kalibrálni?
(#) dB_Thunder válasza Laslie hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Idézet:
„A 2.7.2-es változatot fogom megépíteni, de a kérdés, hogy Alkotó vagy Pioneer féle változatot érdemesebb megépíteni?”

Szerintem nem olvastad el ezen az oldalon az összes hozzászólást vagy rosszabb, szövegértési gondjaid vannak
Olvass el
A kalibrálás is le van írva már tucatszor, ezért ennek a megoldását már nem teszem az orrod elé.
(#) Pioneer válasza Laslie hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Mivel a panelt elsődlegesen magamnak készítettem analóg műszerekhez. Ezért a P5 és P6 a két műszer előtétjei. Viszont véleményem szerint minden további nélkül használható digitális műszerekhez is, csak használni kell söntöt is a műszereknél. Analógoknál azért nem kell, mert a lengőtekercs saját ellenállása alkotja magát a söntöt.
Akkor tisztázzuk még egyszer. A 2.7.2-es verzió abban különbözik az előzőektől, hogy a T1-es tranzisztor feszültség osztó ellenállásait az árammérő sönt elé helyeztem.
(#) Laslie válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Valóban nem olvastam el az összes hozzászólást, de azt amit belinkeltél elolvastam. Továbbá megbocsáss, de azt, hogy én mit értek, és mit nem azt nem te fogod eldönteni. Ez egy nyilvános fórum ahol a segítő szándékú emberek egymásnak segítenek. Ha te nem akarsz segíteni, akkor ne tedd. Ez a te szíved joga. Ha viszont segíteni akarsz, akkor az alapvető tisztelet elvárható a másik ember iránt.
Tudom, hogy Alkotó átdolgozta Pioneer kapcsolási rajzait, viszont a kérdésem nem erre irányult. Hanem arra, hogy melyik jobb, melyiket érdemesebb megépíteni? Mivel nem vagyok profi, hanem csak amatőr, ezért ezt a kérdést nem tudom eldönteni. De mindegy is, mert az átdolgozott Alkotó féle változatot fogom végül is megépíteni.
(#) Laslie válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
(#) gordonfreemN válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Na most, sikerült kitalálnom, hogy bármilyen win-es alapképformátumból (bmp, jpeg, pcx, tiff) tud bitképet kezelni a CAd ezen verziója. Az átkonvertálásnál egy kicsit romlik a minőség, de ~nagyon kicsit. Nyilván attól függ, honnan nézzük. Épp ezért egy próbát csinálnék vele. viszont jött egy újabb probléma:
Az optika nem tud többet, csak 110mm-t lekezelni XY-ba.
A panelterv amiről beszélgetünk, az pedig 163mm, a leghosszabb oldala. Nem tudnál nekem segíteni, ezen összehúzni, akár úgy is, hogy a 2n3055-ök külön legyenek, úgysem lesznek a panelra forrasztva, elvégre TO3-as tokozásúak (bocs, hogy eddig nem említettem, de nem is lett volna gond).
Szóval a 93mm-en pedig kicsit kövéríthetünk.
Vagy nekem úgy is jó lenne, ha elküldenéd a szerkeszthető formátumot a panelról, bár ezt nem kívánom, mert adódhatnak személyiségi jogokra való hivatkozások.
(#) seat hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Udv mindenkinek,
A segitsegeteket kerem,meg epitettem a kovetkezo kapcsolast es az a gond vele h nem tudom 22,2V-rol nagyobra alitani a kimeno feszulseget.A buffer kondi utan 34.5V-ot mertem a trafo 27V-os,az alkatreszeket ugyan azokat tettem csak az SB560 helyett SB340-est tettem,de szerintem ez nem lehet gond.
A segitseget elore is koszonom,
(#) szitko hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Sziasztok.
A 2.7.2-es l.tápnál, mitől lehet az, alábbi jelenség?
1: Beállított fesz 10V, terhelés 100ohm 5W ell., mért áram 100mA. Ez jó.
2: Beállított fesz 10V, terhelés 15ohm 10W, mért áram 747mA, de azért mert a feszültség megemelkedett 11,2V-ra. Ha jobban leterhelem, akkor jobban emelkedik a kimenő fesz. Pedig nem állítottam a feszültségen. Miért emelkedik meg a fesz?
(#) Alkotó válasza seat hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Mekkora a referenciafeszültség (1-es láb)?
R3 és R9 milyen értékű?
(#) seat válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Az 1-es labon 6.9V-ot mertem,azR3=220R,azR9=100K.
(#) Laslie hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Kicsit megjártam az egyik boltban.
Kértem az eladótól 3 db 0R22/2W-os ellenállást, erre nem 1W-osakat adott. Bár, ahogy számolom elvileg ki kell bírniuk a rajtuk átfolyó áramot (30V-os 3A-es tápot fogom megépíteni, 3 db tranzisztoral), de akkor is bosszant, hogy ennyire nem figyelnek arra, hogy azt adják amit kérek.
(#) szitko válasza seat hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Az R3-nak 220k kellene lennie.
(#) seat válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Bocsi el irtam az R3 az 220K!
(#) Alkotó válasza seat hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Az egyes láb feszültsége jó. Javaslom méréssel is ellenőrizd a két ellenállást, sőt a trimmert és a potmétert is.
A kimenetet osztja ez a két ellenállás a műveleti erősítő egyik bemenetére, a másikra meg a potikon keresztül jut a referencia.
Ha egyik alkatrész értéke sem tér el, akkor pl. R3 értékét növeld meg 270kR-ra
(#) seat válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Koszonaom a segitseget,holnap le is merem,mert csak a szinkod utan tettem be az alkatreszeket es ha kell novelni fogom az R3 erteket.
(#) Georgee hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek. Valaki tud nekem segíteni hővédő kapcsolásban? Kéne a labortápba, mert zavaró hogy folyamatosan megy a ventillátor. A google kidobott pár kapcsolási rajzot 1n4148al, de nem tudom melyikbe érdemes belefogni. A segítségeket előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza seat hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Lehet, hogy csökkenteni kell, de majd meglátod.
(#) zoly15 válasza Georgee hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Hali!
Ajánlanám: ezt vagy ezt....
(#) Ghoost válasza Georgee hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia!

Vagy ez?
Ez mondjuk nem a hot vedi , csak a ventilator fordulatszamat szabalyozza a homerseklet fuggvenyeben.
Azokban amit zoly15 ajanlott van vedelmifunkcio is.
Azaz ha tul lep[ egy beallitott erteket, akkor fizikailag kerul a vedett aramkor lekapcsolasra.
(#) Pioneer válasza seat hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia!
A referencia feszültségnek kb. 10V-nak kellene lennie. Valószínűleg azért nem tudsz nagyobb kimenőfeszültséget beállítani. A Z1 -et kellene megnézned, hogy valóban 6,8V-os e, vagy az R6 R8 értékei jók e.
(#) Pioneer válasza szitko hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia!
Forrasztási hiba okozhat ilyen problémát. A referencia feszültséget előállító opa és a feszültségszabályzó opa test pontjainak teljes mértékben azonos potenciálon kell, hogy legyenek. Esetleg valamelyik trimmer hibája is lehet.
(#) szitko válasza Pioneer hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia.
Először is köszi a választ.
Akkor valószínű, hogy az lesz a gond, hogy a referencia feszt külön opa állítja elő. Ráadásul, még csak dugdosós panelon van összedobva.
Köszi mégegyszer.
(#) seat válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szeva!
Meg oldodott a problema az R3-at ki csereltem 300K-ra es igy tudom novelni a feszultseget 30V-ig!
Most az a gond h az amper max 2.3 ebben tudnal segiteni h miert nem ad le 3Ampret,mit cserelyek ki,vagy szerinted hol lehet a hiba?
(#) Pioneer válasza seat hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia!
Látom nem olvastad el amit írtam neked. A referencia feszültség a kevés. Mint már írtam, annak kb 10V-nak kell lennie.
Következő: »»   407 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem