Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 150
(#) fifadani hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Adott egy bámilyen megépítésű ütemre villogó. Én épp egy elektrét mikrofonosat készítettem. De lehet ez a pc-ről levett jel is.
Hogy lehet megoldani azt, hogy kis bemenő jelre is ugyanúgy illetve nagy bemenő jelre is ugyanúgy reagáljon. (szal 5mV-nál is és 50mV-nál is).
Zavar, hogy bizonyos hangerő felett kezd el működni a dolog..

Remélem, hogy érthető a problémám, köszönöm szépen előre is!
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Automata szintszabályzóra lenne szükséged.
(#) fifadani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Köszi szépen, de tudnál ebben is segíteni?

"Automata szintszabályzó"
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Automatic gain control (AGC) néven keresd. Példa.
(#) fifadani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ez szerinted jó lenne??? Kép

Igazából azzal Q2 J176-al nem vagyok megbarátkozva.. Nem lehetne helyettesíteni valamivel?
(#) fifadani hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Itt is egy. Link Melyik ?
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
(#) fifadani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Ez az a kapcsolás, csak nem két led van hanem 12.

Bővebben: Link Q1 : BC547c Q2: BC301
(#) lesliewednesday válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Van ehhez egy vasalható nyák rajzod is? A nemrég elkészült Quad-hoz kipróbálnám.
(#) Cannon hozzászólása Máj 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Esetleg valaki nem-e tudna ennek az áramkörnek egy kapcsolási rajzot rajzolni, szükséges alkatrészeket leírni, vagy esetleg linkelni egy ehhez hasonlót?

Itt a kép. Katt! Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Elkészült nálam is egy példány a kivezérlésjelzőből. Hibátlanul működik, nagyon jó a kijelzési karakterisztika (ezt is megmértem). Mivel nem volt tirmmerem, ezért fixen bekötöttem egy ellenállást, ami a legérzékenyebb állapotot szimulálja (a mérés is így történt).
Ha tartósan világít minden LED (ekkor 340mA a tápáram), mindkét IC melegszik (ha az ujjam ráteszem kb. 50°C, de az ujjam azonnal lehűti). Zenével történő vezérlésnél ezt nem tudom érzékelni.
(#) proli007 válasza Cannon hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Hello!
Erős a gyanúm, hogy a panel túloldalán tranyók, vagy egy meghajtó IC lapul, csak felületszeret formában.. Vagy is nem ennyiből áll a kapcsolás mint amit látsz. Ilyen rajzot meg számtalant találsz itt is.
üdv! proli007
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Remek! Hálás köszönet a mérésért
Az egyik csatolmányban javaslatot teszek az IC melegedés mérséklésére Proli007 javaslata nyomán. A másikban rápötyögtem a dB értékeket, önkényesen a 99,4V-ot véve nullának.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Remek gondolat, köszönjük.
Én is gondoltam arra, hogy a feszültségekből kiszámolok egy teljesítményt, de nem tudtam a "mihez képest"-et eldönteni. Viszont a decibel kikezdhetetlen.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2012 1 / 1
 
Kipróbáltam. Várakozás szerint hibátlan.
Csak 1db 68R/2W-om volt kéznél, ezért 47R2W-al is kipróbáltam. Mindkét értékkel elértem a kívánt hatást. Az IC melegedése alig érezhető, és az ellenállás is csak mérsékelten meleg (mindez folyamatos 10 LED-es kigyujtás mellett).
A panel éppen alkalmas a módosítás könnyű fogadására. Két helyen kell megszakítani a rézréteget, és ezt áthidalni az ellenállással. Erre most csak alul van hely, de mivel tökéletes a gondolat, ezért fogom módosítani a paneltervet.
Mellékeltem a rajzot, a LED-ek közös anódfeszültségének alakulását, és képeket az átalakításról.
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az ötlet forrása ez volt.
(#) Cannon válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Nem találtam olyat, ami nekem kellene, tudsz csinálni nekem kb egy ekkora kivezérlésjelző kapcsolási rajzot?
(#) picard666 válasza Cannon hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Ez elég jó?
Vagy emez?
Egyik sem túl vészes és ott volt a kapcsolások menüpontban mindkettő.
(#) proli007 válasza Cannon hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Hello!
Félő, hogy az "ekkora" alatt, Te nem kapcsolási rajzot, hanem nyák rajzot értesz..
üdv! proli007
(#) mikoszabolcs hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok! Korábban, a 80-as években szinte minden egyszerűbb magyar készülékben ugyanaz a Depréz kivezérlés mérő volt, kis analóg műszer, esetleg a számlap betétje volt más. Ilyen volt a Videoton Europa Star kazettás magnóban, az Unitra ZK140 orsós magnóban és ami nekem a legfontosabb, ugyanilyen van a BEAG APT100 erősítőmben is.

Az volna a segítségért kiáltó kérdésem, hogy ebben a méretben, a mutatós műszert csak műszer alapon helyettesíteni tudó, hangsúlyozom, méretben és csak a műszer (és nem az azt vezérlő áramkör!) tekintetében működtetni tudó, de LED-es (mindegy milyen) műszerre hogyan cserélhetném ki ? Mivel az APT100-at felújítani, kicsit egyedibbé tenni akarom és nem amatőr módon gagyivá tenni, ezért az a kérdésem, találkozott-e már valaki valahol készen kapható, a mutatós műszert egy az egyben helyettesíteni tudó LED-es (netán tán valamifele LCD-s) kivezérlésmérővel EBBEN A MÉTETBEN ? Sajnos, a keresők mind mind nagyon modern, az eredeti APT100 kivezérlés mérője helyére beépíthetetlenül más készülékeket találok.

Ötleteket nagyon szívesen fogadnék. A saját legyártás nehézkes kissé, ezért elsősorban a kész megoldásokra várnék ötletet, mert a beépítésnél nem túl sok hely áll rendelkezésre, hogy külön még áramkör erdőt hozzak létre új kivezérlésmérő miatt.

Köszönöm szépen a válaszokat !
(#) szamóca válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Jún 14, 2012 / 1
 
Van úgynevezett BARGRAPH LED sor, ami méretileg talán jó a helyére, ezt egy smd 3915+ME vezérelve, elég kis méretben megépíthető egy kivezérlésjelző.
(#) poci261 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok.
segítséget kérnék az lm3915 kivezérlésjelzővel kapcsolatban,bekötöttem és az összes led világít egforma fénnyel,zárlatot nem találtam sehol
(#) reloop válasza poci261 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia! A csatlakozó 2, 3 bemeneti pontjaira mit kötöttél?
(#) poci261 válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
odakötöm a ball és jobb jelet ez erősítő kimenete
(#) reloop válasza poci261 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Az erősítő kimenet és az LM3915 közé kell egy áramkör ami a jellel arányos egyenfeszültséget állít elő. Bővebben: Link
(#) poci261 válasza reloop hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
ehhez esetleg nyákrajz is van?
(#) reloop válasza poci261 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
(#) Alkotó válasza poci261 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Idő közben egy apró, de a melegedést nagyon hatékonyan csökkentő változtatás is történt. Javaslom figyelembe venni. Itt.
(#) mikoszabolcs válasza szamóca hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Köszönöm, megnézem! Ez jó ötletnek tűnik.
(#) griff hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Üdv van egy gyári Fischer erősítőből kiszedett kivezérlés jelzőm. Az volna vele a gondom hogy kicsinylem a normál fényű ledeket amiket a gyárban beletettek. Hogyan tudnám megoldani mondjuk pnp tranzisztotokkal(ugyanis a negatív fesz.t szabályozza a ledeknek) hogy nagy fényerejű ledeket elbírjon az ic?
Következő: »»   97 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem