Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oldschool hangcuccok, csöves és tranyós is jöhet
Lapozás: OK   4 / 6
(#) tatabike hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Sziasztok,

a régi, megboldogult Rotel RA-400-asom, az öcsém elsütötte pár éve, javíthatatlanul, így egy teljesen új erősítőt építettem bele, de kívűlről maradt a régi. Találtam még egy képet az egyik kövület Videoton rádiómról is...

TaTa
(#) temonddmeg válasza tatabike hozzászólására (») Szept 16, 2007 /
 
Asszem az a Vidi az R5932. A Minimax hangfalak jártak hozzá, és hibrid volt, cső meg tranyó is volt benne, úgy tudom h cső már csak a rádió részben, a végfok ebben lett először tranzisztoros.
Nagyon ügyesen megcsináltad a Rotelt h kívülről semmi nem látszik!
(#) spkkill hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Most jutott eszembe hogy van itthon régi erősítőkről,magnókról,orsósmagnókról..... szóló könyvem ha valaki keres valami kapcsolási rajzot szóljon. :yes:

Amúgy nemrég szereztem 2db 25cm-es videoton hangszorót,azokból szeretnék hangfalat építeni.
(#) temonddmeg hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Helló!
Ez melyik könyv, a Kádár Géza féle?
A 25cm-es jószágból lehet jót csinálni...árban kb. annyi mint a somogyi, de hangban attól jobb. (de lesz vele asztalosmunka bőven.)
(#) spkkill válasza temonddmeg hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Ez nem új videoton hangszoró.HA25-1038.A perem már meg van hozzá csak rá kell ragasztani. A könyv címe:Magnósok évkönyve 1983 író:Csabai Dániel.
Van benne pár kapcsolási rajz.A videoton és akai tornyok leírása is benne van.Meg a Revox BR-530 hangfalaké amiből majdnem sikerült 2db-ot vennem.De csak majdnem :no: .Egyik haver el akarta adni 5000ft-ért a kettőt.Én azt hittem tekercs baja lett.Kiderült hogy csak a kivezetőszál szakadt el. És én nem vettem meg mikor kínálta.
(#) tatabike hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Sziasztok,

előástam egy régi ébresztős-rádiós-magnós ketyerét a dolgaim közül, elég érdekes. Palladium a típusa, német piacra készült. Azért érdekes, mivel házi üzenetrögzítőként is lehet használni. Van mikrofonja, az emberke kazettára elmondja amit közölni akar a később érkező akárkijével, majd kazetta visszateker, Pilot-info gomb megnyom, erre az pirosan elkezd villogni, jelezve, hogy üzenet van a kazin. Másik emberke megjön, pilot-info gom kinyom, kazetta indít, üzenet meghallgat. Szerintem óriási... Van ébresztő funkciója is, bekapcsolja a rádiót, és mikor felébredt az emberke, nem kell félálomban gombokat keresgélnie, hanem elég, ha megérinti a fém panelt, amin a sensor, meg a mikrofon meg ezek vannak, és elhallgat az ébresztés. Tuti jól működik. Ja, és sleep funkciója is van, és azt is ki lehet lőni érinéssel.

TaTa
(#) tatabike hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Régebben gyűjtögettem össze pár darab kövület zsebrádiót, most hármat akarok megmutatni Nektek (ezek akadtak a kezembe... . Az első képen egy igazi klasszikus, az orosz Signal 402-es, felhúzható mechanikus órával, amely órának a króm keretével lehet az ébresztés időpontot beállítani, ami szintén mechanikus, és az adott időpontban bekapcsolja a rádiót. Természetesen tökéletesen működik, olyan 40 éves lehet. A második egy még eredeti japán gyártású Sanyo RP1280-as AM sávon működő zsebrádió, nem nagy kunszt, de szerintem aranyos, és ami fő, szintén hibátlan. A 402-essel szemben Ő már megelégszik két ceruzaelemmel is a 9 voltos helyett. A harmadik képen egy igazi kuriózum, az összes cuccom közül erre vagyok a legbüszkébb. Ez egy Fountain Blue de Luxe Hifi zsebrádió, 6 tranzisztoros, a gyufásdobozhoz viszonyítható, hogy ez már tényleg zsebrádió, és amitől nekem igazán kedves, az az, hogy ez konkrétan egy 1963-as példány, és a mai napig működik megbontás nélkül. Mikor születtem, ez a rádió már 10 éve üzemelt. Ja, és ebbe a rádióba a méretei ellenére simán elfér a 9 voltos elem... Nem kevés pénzért jutottam hozzá, de megérte.

TaTa
(#) tatabike hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Na, még ez is ott volt a rádiók környékén, gondoltam érdeklődésre tarthat számot. Ez egy Unitra sztereo mikrofon, nem tudok róla szinte semmit, csak azt, hogy ez is remekül szuperál...

TaTa
(#) Istike88 hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
sziasztok!

a minap tettem szert egy Beag APX100-ra! Gondoltam belinkelem a képét (igaz már láttam valakinél ettől szebb APX-et) mert büszke vagyok a szerszeményemre mégha kicsit csúny és poros is
(#) temonddmeg hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Sziasztok. Zsírok a cuccok.
tatabike
A Palladium nekem TV-márkaként ismerős régről, de negyon jó ez az ébresztős rádiós-üzenetrögzítő!!!
A zsebrádiók is nagyon jók. Nekem valahol van két ősrégi AIWA, majd előkeresem őket.
cockero
Gratula az APX-hez, nagyon jó, inkább legyen koszos, mint javítgatott, ahogy látom ez full eredeti.
(#) tatabike válasza Istike88 hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Sziasztok,

coc-kero, ha megtisztítod, szerintem nagyon jól fog kinézni, ahogy látom, nem sérült...

temonddmeg, köszi, most ezeket kotortam elő, de van még pár készülékem, majd szép sorban mind felkerül...

TaTa
(#) Doncso válasza tatabike hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Tata, ezek ám az oldchool cuccok!! Ezeken honnan ástad elő?? ilyen mikrofont még nem is láttam, naggyon zsir!
coc-kero! az apx-edhez is gratula, rajtad is látszik hogy örülsz az ilyen régi cuccoknak, jó tudni hogy vagyunk igy egy páran!!!
(#) spkkill hozzászólása Szept 19, 2007 /
 

Sikerült vennem egy videoton EA-6383S erősítőt az egyik aukciós oldalon 1000ft-ért.Amolyan öreg bácsis darab.Valami dokitól.Állítólag 3 éve nem használta. :no: Pont passzolni fog a két 25cm-es vidi hangszorómhoz.
Eszembe jutott hogy voltak orion hangszoróim.4db közép és 2db magas dóm. :yes: A csóka soha nem is használta őket,ég beépítve sem voltak.Sőt még nem is volt rá forrasztva.És én hülye meg eladtam őket.
(#) Doncso válasza spkkill hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
akkor nem gondolod hogy tehetnél fel képet a cuccrol?
(#) spkkill válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Az erősítő még nincs nálam.A hangszorókat még nem ragasztottam meg.Ha meg lesz teszek fel képet.Még a hangszoróknak valami doboz is kellene.Igaz csak 20 éves vagyok de én szeretem az ilyen régi cuccokat.Most 2 20-as vidit halgatok.1 éve peremeztem újra mert igen siralmas állapotban voltak.Átkentem vékonyan matt fekete temperával. Olyan mintha új lenne. 2db 3w-os kis magas van melette de nagyon frankón szól.A mélyek is szépek és tisztán is szól.
(#) Doncso válasza spkkill hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
ismerem a vidiket, nekem is voltak a 20 astól a 30 as ig mind a három, szerettem is őket, a 25-ösöket még fel is ujitattam anno 6000-ért, sokáig szolgáltak nálam
(#) Mate78 hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
Na akkor én is írok valamit.A napokban jutottam hozzá egy pár full eredeti Orion HS280-as hangfalhoz.Már régóta vadásztam,most sikerült találnom,10 ezer volt a pár.Ezenkívül van még egy pár szintén zsír eredeti Videoton DC2002-es hangfalam is.Nemsokára teszek fel róluk képet

üdv.
(#) tatabike válasza Doncso hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Szia Doncso,

én is mindenhol vadászom az ilyen dolgokat, aukción, kacatos bolhapiacokon, meg sok pl. a szeméttelepről való. Az a de Luxe zsebrádió '63-ból a legféltetteb kincsem, többre tartom, mint az összes többi cuccomat együttvéve. Igazi gyűjtőnek lehet, hogy nem nagy durranás, de én odavagyok tőle, meg a hasonló kis kütyüktől. Szakítok időt majd még a többi ketyerémre is, lefotózom őket, van még pár orsós magnó, régi Unitra meg Vidi hangfalak, természetesen működnek, és ez a lényeg, mert tuti akkor is működni fognak, mikor a tizedik dvd lejátszómat dobom majd ki a kukába...

TaTa
(#) Mate78 válasza tatabike hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Idézet:
„tuti akkor is működni fognak, mikor a tizedik dvd lejátszómat dobom majd ki a kukába...”


teljesen osztom a véleményedet...

üdv.
(#) Doncso válasza tatabike hozzászólására (») Szept 19, 2007 /
 
Jól mondod Tata!!!!!!!!
(#) mp3maker válasza tatabike hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Teljesen igazad van!
Ezt alá is tudom támasztani(bár nem ez a leg idösebb)

100_2146.JPG
    
(#) tatabike válasza mp3maker hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Szia mp3maker,

egy Sony TC-377, gyönyörű, háromfejes, ez igen. Ez még gép, az biztos...
Jut eszembe, az Akai cég gyártott orsós magnót a hetvenes évek közepe táján. Járt hozzá szervízkönyv, meg minden, bizonyos üzemóra után el kellett vinni szakszervízbe átvizsgálásra, és a meghatározott alkatrészek cseréjére. Ha mindezt betartottad, az Akai cég 50, azaz ötven éves garanciát vállalt a készülékre! Tavaly láttam egyet a Vaterán, minden papírjával, szervízkönyvvel együtt adták, mondanom sem kell, horror áron, és még 20 év garancia volt rá, épp 30 éves volt a készülék. Azért ez nem semmi....

TaTa
(#) djmagoo válasza tatabike hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Sziasztok!



Hát igen... kicsit elérzékenyültem a sok régi cucc láttán...jomagam sem vagyok még túl öreg, 30 éves csupán de ezekből többet még rendszeres használatban láttam működni...
Az a bizonyos magnó pedig az Akai GX fejes sorozata volt, rendkívül kopásálló GX üvegszálas kristályferrit (Glass and Xtal) fejekkel... van szerencsém birtokolni egy ilyent akai GX 4000 D néven, és valami hihetetlen szép hangja van még a régi felvételeknek is...

Ezen kívül van itthon még egy stereo philips lemezjátszó anno 1963-ból , elektroncsöves erősítővel, lecsatolható hangfalakkal, BRG Mambo illetve FMV Erkel orsós magnó, (mind működik) valamin -igaz ez nem hangtechnika- kb 20 darab általam restaurált régi TV készülék egészen a II világháborútól kezdődően, valamint a régi magyar típusok AT501, AT302 Kékes Duna STB) illetve egy igazi kuriózum: Sony orsós fekete-fehér videomagnó ugy 1970-es évek elejéről...
Sajnos digi gépem nincs még ugyhogy nem tudtam fotókat csinálni de majd kérek a cégtől és dobálom majd fel a dolgokat...

További sok sikert a régi értékek megmentéséhez...ami nem könnyű, mert sok a réznyűvő alumíniumkibuherátor a lomtalanításokon...
(#) cruisher hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Hmmm ilyenem nekemisvan

akai 006.jpg
    
(#) mp3maker válasza tatabike hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Igen ez TC-377 3 sebesség, 3 fej, F & F (ferrite & ferrite) 50000 üzemora kopás nélkül. 1977-es
Nem tudom valami hasonlóra gondoltál?

100_2147.JPG
    
(#) temonddmeg válasza djmagoo hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!
Nagyon zsír dolgok...
A TV-ket nagyon jó hogy megmentetted, azokból még kevesebb marad meg (túl nagy darab, hamar kidobásra kerül).
Én szívesen mentenék még az utolsó, újabb sorozatú, eredeti magyar tervezésű és gyártású Orion-Videoton színes TV-kből is, de nagyon kevés maradt, amit kidobnak, még ha hibátlan is, azonnal szétverik baltával azért a 2g rézért ((
(#) tatabike válasza mp3maker hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia mp3maker,

naná, hogy ilyenekre gondoltam... A nyolcvanas évek közepe óta, mikor bejöttek a walkmanek, meg az International kétkazettás magnók, már jobbára csak hulladékokat gyárt mindenki, tisztelet a kivételnek. A kilencvenes évektől kezdődően meg ne is beszéljük róla, szinte minden gyártó leadta a színvonalat...

TaTa
(#) Laci2007 hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Végigolvasva a topicot kicsit összeszorult a szivem. Rég láttam ennyi klassz cuccot együtt. Le sem merem irni hogy annakidején pénzhiány miatt szabadultam meg a REWOXomtol. (B77mkII) . Most meg egy 25 éves akai erölködöm adta meg magát amihez sehol nem találok rajzot. Bátorkodom megkérdezni tud-e valaki ilyesmihez rajzot. (AM-U7). Köszi LAci
(#) temonddmeg válasza Laci2007 hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Pufira hajtottam a google-t de sajnos nem találtam (
IC-s vagy tranzisztoros amúgy?
(#) alex.taylor hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Sziaszok!

1 kérdésem lenne: van 1 1949-es orion 440-es,és arra lennék kiváncsi,hogy mennyit érhet? nagyon jó állapotban van
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem