Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   100 / 228
(#) András123 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ha megvenném a vezérlőt, és kiderül hogy jó a gázkarom ,akkor a vezérlőre elegendő -e ha csak a motort kötöm hozzá, és nem foglalkozom a többi dologgal ( indexek ,lámpák,műszerfal stb). Igy már működne a meghajtás ? Nem kell mást is ehhez a vezérlőhöz csatlakoztatnom?
Nagy segítség a gázkar méréssel kapcsolatos infód, köszönöm .Bocs ha a kérdéseim nevetségesek ,de mint írtam nem értek az elektronikához
(#) frici.hu válasza András123 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Mindenki az alapoktól kezdi.
Nos az egészen pontosan a vezérlő típusától fog függeni, de ha ide csatolod majd a fotóját biztosan akad segítség a bekötésben.
Egyes vezérlőtípusok igénylik a hátsólámpa bekötését, egyes típusok pedig a fékkar kapcsolójáét, de ez nem ördöngösség egyáltalán, ettől nem kell megijedni!
(#) András123 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Sajnos olyat mint az eredeti (Kocka alakú fekete doboz)
nem találok sehol sem. De szerintem a mellékelt képen ami van az jó lenne hozzá . Ha valaki ismeri segíthetne a bekötésben

Vezérlő.jpg
    
(#) Pulyka válasza András123 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Üdv.

Itt van 36-48V 350W-os vezérlő.

"36 ÷ 48V - 350W / 60°/120° BLDC motorvezérlő" a neve.
(#) frici.hu válasza András123 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szerintem 3 fázisút linkeltél be, neked pedig ez kell:
Bővebben: Link
Itt a bekötés gyermekjáték. (igaz ez 250W-os, de szerintem az nem gond.
(#) frici.hu válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szénkefés motorja van!
(#) András123 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Igazad van a te linked lesz hozzá a jó.
Hamarosan nekilátok a munkának de előtte teljesen átalakítom a vázat ,és újrafestem az egészet ,egyszerűsítem ott ahol csak lehet.
Köszönöm ,mindenkinek a segítséget.
Még egy "ostoba" kérdés :
Ehez a 36 V os szénkefés motorhoz 48 V aksival semmiképp ne próbálkozzak ugye? (Persze akkor a vezérlő is 48 v lenne)
(#) András123 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Ezekhez mit szólsz?
http://tech-mobile.hu/termekek-motorvezerlo.htm - http://tech-mobile.hu/motorvezerlo_bekotes_36v-350w.htm - http://tech-mobile.hu/motorvezerlo_bekotes_24-36v-700w.htm
(#) frici.hu válasza András123 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Gondolom a 36V 350W-osra gondolsz, az tökéletes lesz neki.
A másik kérdésedre, hogy 48V-os vezérlő és akku, nos én nem tenném a helyedben, persze tuning céllal biztosan sokan alkalmazzák, de figyelni kell nagyon a motor hőmérsékletére és az egyéb elektronikára, na megy ugye akkor töltőcsere is kell. Persze meg lehet próbálni, de garancia arra, hogy túléli hosszabb távon is a motor az nincs! Leégetni pedig egy kis extra sebességért szerintem nem akarod!
(Nekem a 48V 300W-os motorom 20 perc után meleg)
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Hali. 24V 250W-os motorvezérlőt keresek amit hall szenzorral lehet irányítani. Köszönöm
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nézz körül azon a linlem amit András linkelt be.
(Nem oktatásnak szánom, de az irányítás szó nem megfelelő ide, szabályozás inkább.)
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szétnéztem, kicsit borsos az ára. Házilag lehetséges megoldani?
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Pár hozzászólással visszább:
#1283133) frici.hu válasza András123 hozzászólására (#1283125)
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Csak nem hall-al szabályzós.
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Valóban nem, de nézd csak meg egy kicsit jobban a rajzot!
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Nem látom mire akarsz kilyukadni. +5 voltra? vagy mire?
(#) cupika97 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Ezt értem, csak az utalást nemértem amit frici.hu írt
(#) frici.hu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Köszönöm köbzoli!
Bővebben: Link
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Igen, a +5V-ra és a --ra és alapvetően pedig arra, hogy ez a kapcsolás feszültséggel szabályoz, s hogy ez a feszültség bele esik a HALL-elem szabályozási karakterisztikájába.
Építsd meg nyugodtan, s majd később illeszted hozzá a HALL-elemet.
Hasznos munkát!
Üdv: Frici
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Biztosan kell neki működni?
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
A HALL elem 0,6V-tól kb. 4,5V-ig szabályoz, a kapcsolás is körülbelül ugyanígy, az 5V-os feszültség adott, az árama szerintem biztosan elég lesz és még stabil is mivel referenciafeszültség.
Röviden, szerintem jó lesz, legfeljebb egy pici átalakítás lesz szükséges, de abban biztosan segíteni fogunk majd.
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Köszi a kapcsolást.
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szívesen!
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Még annyit kérdeznék hogy pontosan hova kel bekötni a hall szenzort. Ha lehetne jelölhetnéd a képen.
(#) cupika97 válasza frici.hu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Esetleg nem találok nyákot hozzá? Vagy ha nagyon szépen megkérlek nem szerkesztenél eggyet?
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
A válaszadási lehetőséget megadom másnak. (Mivel nyákot nem tudok tervezni)
A HALL szenzort elvileg elég a poti helyére kötni a többi akkor derül majd ki, hogy mit kell még hozzáigazítani.
(#) frici.hu válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 22, 2012 / 1
 
(#) nagy_david1 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Kezdek időhiányban és helyhiányban lenni ami azt jelenti, hogy már lassan a tömegközlekedésre is sokat kell várjak és biciklinek sincsen hely. Ezért hát arra gondoltam, hogy veszek egy kicsi aluminium vázas rollert. Remélem mindenkinek beugrott a kép. Ezt szeretném ellátni egy kis motorral ami kb 15km/h sebességet tudna nekem biztosítani. Én egy 150-200W-os RC motorra gondoltam. Ez képes lenne megfelelni céljaimnak? A motornak kb 80kg-ot kéne maximum 15km/h sebességen tartani. 80kg szőröstől-bőröstől, kerekestől, pénztárcástól és mindenestől, vagyis nem nyomnék többet járművestől 80kg-nál. Alföld az egész város úgy, hogy kijelenthetem, hogy vízszintes úton elég ha tartja az áhított sebességet. Az egész városban maximum a babakocsis felhajtó számít hegynek de ott fel lehet tólni pár kilót Előre is köszönöm.
(#) foxi63 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Szia!
Sajnos az RC motoroknak nagy a fordulatuk és kicsi a nyomatékuk.Nem találsz olyat szerintem ami kell neked.
Ha az áttételezést meg tudod oldani ,akkor lehet szó róla.
AZ RC motoroknak van un. kv. értéke ez alsó hangon 600-akár 3500 is lehet. Tehát 1V ráadott feszültségre ennyit pörög.Létezik egyébként 3kW teljesítményű is, de nem éri meg...
(#) zolika60 válasza foxi63 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Egyet értek. ráadásul a sok áttételen elveszne a teljesítmény jelentős része, valamint igen rövid ideig működne.
Következő: »»   100 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem