Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   13 / 38
(#) SzAndras00 válasza subway hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szia, emlékeim szerint az R8 állítja a felpörgés idejét.
András
(#) subway válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
ez okés, csak nálam nincs felpörgés. Vagyis nulláról indul amikor kapcsol a tirisztor. Amúgy itt minek kéne felpörgetnie. Mert inkább ez is csak előgerjeszt az én esetemben.
(#) SzAndras00 válasza subway hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Szia, a tirisztor remélem csak elírás volt a triac helyett! Az R8 potit hiába tekergeted?
(#) subway válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Jól van na néha én is hibázhatok. Igen az R8at hiába tekertem, nem nagyon változott semmi. De tényleg nincs felpörgetés se.
(#) granpa válasza subway hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Úgy, ahogy írod; "előmelegít", aztán gyííí!
(#) subway válasza granpa hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Oké köszi. Akkor nem aggódok, de tényleg észrevehető a változás, vagyis a célt elértem, hogy nem veri le az automatát. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Majd ha kell, megosztom a panel tervet.
(#) SzAndras00 válasza subway hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szia, szerintem felteheted, én úgyis csak próbapanelen építettem meg.
(#) soos csaba hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Sziasztok, egy problémával küszködök mar egy ideje, ugyanis meg csináltam ezt a lagyinditót, a probléma az vele hogy van a kapcsolásba az a négy darab 10 ohmos ellenállás, és a négyből az egyiket mindég ki csapta a trafó, na most én azokat az ellenállásokat le cseréltem egy 39 ohmos/20W-os ellenállásra, gondolván hat ha azt már nem fogja ki csapni mert nagyobb a teljesítménye az ellenállásnak!. De tévedtem!, ugyanis azt is ki csapta!. Megjegyzem a lagyinditóra egy 850W-os toraid van kötve. Milyen ellenállást tegyek oda hogy ne menjen nekem tönkre többet egy ellenállás sem?. Egy ideig bírjak a belerakott ellenállások, de aztán el füstölnek.
(#) rascal válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szia!

Elképzelhető, hogy a reléd nem húz be időben, mert a C1 nem (jól) lett hozzá kiszámolva, és emiatt az ellenállás megsül. Itt számolgattunk egy konkrét esetet, ez alapján próbáld meg a tiedet is belőni.
(#) soos csaba válasza rascal hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Oké, köszönöm a választ.
(#) Alkotó válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
Ne az ellenállásokban keresd a hibát, hanem a relé tekercse előtti részekben. Javaslatom szerint, behúzott relé állapotban, mérd meg mekkora feszültség van a relé tekercsén, és ezt az értéket írd le nekünk a relé névleges adataival együtt.
Rascal javaslatában lesz a dolog nyitja, de az ellenállást nem csak a kondi csereberéjével lehet manipulálni, hanem a soros 220R-al is (R3).
Nálam eddig minden esetben kifogástalanul működött ez a kapcsolás.
(#) Spyro1411 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépítettem én is ezt a lágyindítót, de nekem sem működik. A relé 24V os és nem kapcsol. Labortápon próbáltam 13-14V nál már behúz, de csak 9-10V ot kap... 220 ohmos ellenállást is 100 ohmosra cseréltem, a helyzet változatlan!
Először arra gyanakodtam, hogy a greatz híd nem megfelelő, mivel R jelzésű és a kapcsoláson C jelzésű van, de ezek ketten nem sokban különböznek.
A kondi az 0,33UF es.

Valaki tudna segíteni?
(#) GPeti1977 válasza Spyro1411 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
A 0,33µF kondit kell nagyobbra cserélni hogy 24V ot kapjon a relé.
A pontos értéket ki is lehet számolni vagy ki lehet kísérletezni.

(#) GPeti1977 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Van olyan lágyindító kapcsolás amelyben nincs relé, hanem pl. triak?
(#) Spyro1411 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Tudnál képletet küldeni?
(#) reloop válasza Spyro1411 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia! Gyakorlati tanács: írd a téma keresőjébe a "képlet" szót!
Íme egy találat!
(#) reloop válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia! Skori weblapján rémlik valami. Ha nem találsz, így keresd a guglival: softstart triac circuit.
(#) Spyro1411 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Találtam a fiókban egy 0,47µF os kondit, azzal megpróbáltam, és csodák csodája működik!! A segítséget nagyon szépen köszönöm!
A relén most 17V ig megy a feszültség.
(#) kegyetlen19 hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Megépítettem ezt a lágyindítót, de furcsán működik, nem intenzív a relé behúzása.
A relé Finder 40.61. típusú 24V-os.
330nF-os kondival 19V-ot kap a relé, 470nF-os kondival pedig 27V-ot kap.
A jelenség: bekapcsolás után kb. 1 másodterc leteltével lassan, gyengén behúz a relé és kb. újabb fél másodperc elteltével intenzíven még húz rajta egyet, látszik a relé mechanikáján. Olyan mintha egymás után két feszültség értéket adna a kapcsolás a relének. Mivel átlátszó a relé burkolata, jól látszik a folyamat is.
A 470nF-os kondival egy kicsit jobb a helyzet, de itt is észrevehető.
A kondin kívül mivel lehet csökkenteni a relére jutó feszültséget? A 24V-os relé kibírja a folyamatos 27V-ot? A gyenge behúzási erőtől nem ég be a relé érintkezője?
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hello!
Határolni, egy 24V-os zénerrel lehet. De egy 24-es relének a 27V sem sok. (Nincs benne műszer..) Sajnos ez elég egyszerű lelkületű kapcsolás, ahol a "komparálást" a relé behúzása adja. Szerintem próbálj meg egy más típusú relét, ami határozottabban húz meg.
üdv! proli007
(#) kegyetlen19 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A relé kb. 15-16V-nál már behúz és elégé erőteljesen, csak ebben a kapcsolásban nem tökéletes. Akkor elvileg ez a kapcsolás ilyen, máshogy nem oldható meg?
/ez a relé lábkiosztásához lett elkészítve a nyáklap, /más is van rajta/ és már így is késésbe vagyok vele/.
(#) proli007 válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hello!
Minden megoldható máshogyan, csak "az már egy másik történet". Ha sokallod a 27V-ot, akkor egy BZX85C24-et, vagy egy ZY24-et tegyél a két nagykondira. (Ne amikor már feltöltődött, mert kinyírja!)
üdv! proli007
(#) reloop válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
A relé tekercsed adatlap szerint 1,2k-s. Névleges feszültségen 0,5W-ot, 27V-on 0,6W-ot disszipál. Valószínűleg nem fog kigyulladni
(#) fordkapcs válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
A relé intenzív behúzására ITT a megoldás.
(#) kegyetlen19 válasza fordkapcs hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Köszi, ha legközelebb szükségem lesz lágyindításra, majd ezt készítem el.
az időhiány miatt ez már így marad, és amúgy se olyan nagy teljesítményt kell most kapcsolnia
(#) Alkotó válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Működik ez sok példányban. Csak azt kell elérned, hogy a relé tekercsén a kellő nagyságú feszültség legyen. Nem kell mindennek bonyolultnak lennie (de általában az összetettebb dolgok precízebbek is).
(#) mikoszabolcs hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Sziasztok! Segítsetek legyetek kedvesek ha tudtok. Adott egy sínes lámpám, ami most olyan divatos. Egy közönséges toroid trafó az egész és kis sínek amin 12V lámpák ülnek. Nincs minden lámpa feltéve, tehát a trafó nincs maximumra járatva.

Azonban, a kapcsoló felkapcsolásakor, van, hogy a benne lévő biztosítékot kinyomja. Mi lehet az oka ? Gyárilag nem kellene így működnie, pont ugyanez a lámpa van másutt is, és ott sosem volt ilyen gond. Lényegében egy fali villanykapcsoló, egy gyári értékű kis biztosíték, egy toroid trafó, és kis spot-ok. Ötlete valakinek, hogy mi lehet a gond ? Nem akarok nagy elektronikát bele, lágyindítót mert a gyártó sem tett bele, és másütt nincs is rá szükség mert máshol sose volt ilyen gond.

Valakinek ötlet ?
A lámpa "agya" a trafó kompletten cserélve lett vadi újra és azzal is ez a gond. Zárlat nincs.

Előre is köszönöm !!!
(#) granpa válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia! Próbáltál eggyel nagyobb biztit bele, vagy lomhát? Van több ilyened is? Azt írtad máshol(másik?) nem csinálja. Az 'agyat' miért kellett cserélni?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) reloop válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
(#) mikoszabolcs válasza granpa hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Az agyat ugyanezért kellett cserélni, mert azt gondolták a szaküzletben, hátha az rossz mert ilyen nem fordult még elő. De az új, a vadonat új is pont ugyanazt csinálja. És teljesen ilyen lámpám van egy másik, egy szobával odébb, mégis azzal soha az életben nem volt ilyen gond.

Egy pici, kis üveg biztosíték van benne. Pont olyat tettem bele mint a gyárija. A trafó nincs teljesen leterhelve, pár lámpa nincs rászerelve ami a szett tartalma még. Kis üvegbiztosítékból hogyan tudom, hogy lomha jelölésű ? Létezik ebben is lomha kioldású ?
Következő: »»   13 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem