Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramlökés határoló lágyindító
Lapozás: OK   5 / 38
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hali Gafly!
Nem nyertél! :yes:
Üdv: Kálmán
(#) mike64 válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Nem vagy bamba, csak ennek megoldását nem írtam le. Erre a célra egy LED meghajtó áramkört lehetne beépíteni, ami a 230V-os hálózatra csatlakozik. A legolcsóbb megoldás az, ha ez trafó nélküli. Méretben is ez a legkisebb. Csatolok erre egy megoldást. Tehát az optocsatoló állandóan bekapcsolt állapotban van. Ha a fogyasztó gépet bekapcsoljuk, akkor az áramkör csak a legelső nullátmenettől kezdve enged áramot felvenni. A két áramkört összemásoltam egybe és csatoltam azt is.

MOC3061.jpg
    
(#) mike64 válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Az előbb a csatolás nem sikerült. Ezért megismétlem. Az IC más, de a kapcsolás ugyanaz.
(#) mike64 válasza granpa hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
És még annyit, hogy a mellékelt szilárd test relékkel némileg egyszerűsíthető az áramkör megépítése. A mellékelt szilárdtest relék beépített nullátmenet kapcsolóval rendelkeznek. 16A-t tudnak, és 35V felett tiltják le a bekapcsolódást.
(#) ECL82 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok, szeretném megépíteni ezt a kapcsolást, de 9V-os relé áll a rendelkezésemre nem pedig 24. Mit kell megváltoztatnom a kapcsolásban hogy használható legyen az említett relé? Előre is köszi!
(#) rascal válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
C1-et kell csökkentened, de hogy tudd mennyivel, le kell mérned mekkora áramot vesz fel a reléd 9V-on.
(#) ECL82 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
60mA az áramfelvétele, és 155Ohm az ellenállása.
(#) rascal válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
A kondenzátoron is ekkora áramnak kell folynia, így az egész impedanciája 230V/60mA=3833 Ohm. Egyszerűsítek, mert az egészet a kondenzátorra számolom, ami így 1/(2*50Hz*3.14*3833)=830 nF-ra jön ki. Végül is nagyobb lett nem kisebb, mint tippeltem, de sebaj. A feszültsége maradjon 250V~, vagy nagyobb. Ha ott tartasz és leméred az éles áramkörben az áramot/feszültséget a relén, akkor ha kell még variálhatsz egy kicsit. Nagyobb áram, nagyobb feszültséghez nagyobb kapacitású kondi kell, kisebbhez kisebb.
(#) ECL82 válasza rascal hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen! A képletben milyen tagokkal számoltál?
(#) rascal válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 15, 2011 / 1
 
Szívesen! Az elsőben ohm törvény Z=U/I. A másodikban C=1/(2*f*Pi*Xc). "Z" az egész impedanciája, "Xc" csak a kondenzátoré. Itt csaltam, hogy úgy vettem, mintha csak a kondenzátor létezne, így a tényleges áram valamivel kisebb lesz. "f" a hálózati frekvencia.
(#) zozz12 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Én egy 12V -os fogyasztóhoz (autó ventillátor, induláskor akár 15A feletti áramfelvétel) szeretnék lágyindítót építeni. Meg tudná valaki osztani velem egy ilyen lágyindító kapcsolási rajzát?

Köszönöm!
(#) banyaiakos válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Lapozz vissza pár oldalt!
(#) ECL82 hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok, állapot visszajelzésként, rakhatok a relé tekercsével párhuzamba, előtét ellenállással egy Led-et?
(#) rascal válasza ECL82 hozzászólására (») Feb 27, 2011 / 1
 
Igen, csak számolj a LED áramával is, mert hozzáadódik a relé áramához. Ha a múltkori 60mA-s relédhez csinálod meg, akkor 65-70mA lesz az összes áram, és ehhez kell a kondenzátort számolnod. Egyik készülékemben egy 7mA-es relét hajtok meg 230V-ról. Ott egy ilyen ledes kiegészítés megduplázná az áramot. Az érintésvédelemre viszont nagyon vigyázz, mert a ledre is rákerül így a hálózati feszültség. Lehet, hogy készíteni kellene neki egy külön búrát, vagy egy előlapot.
(#) ECL82 válasza rascal hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Értem, köszi szépen a választ! Végül is letettem a led-es állapot visszajelzésről, mert sokkal egyszerűbben meg lehet oldani a tápágak segítségével!
Hamarosan megépítem a kapcsolást, majd publikálom! Üdv.
(#) ekkold válasza ECL82 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A relével sorosan kell kötni a ledet, így nem kell plusz áram hozzá. Ha pedig túl nagy az áram akkor egy ellenállással söntölhető a led.
Ha az érintésvédelem gond lehet, akkor led helyett egy optocsatolót érdemes betenni, és annak a tranyójával kapcsolni a visszajelző ledet a leválasztott tápoldalról!
(#) Kicsa hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem régebben az oldalon található lágyindítót,működik is szépen.
A kérdésem az volna hogy köthetek-e a kimenetre két trafót,párhuzamosan? A kapcoslás elméletileg 2 kW-ig bírná,a relé 10 Ampert tud kapcsolni.
A trafók 400 illetve 500 W-os típusok.
Köszönöm szépen!
Kicsa
(#) banyaiakos válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Persze köthetsz utána bármit, csak a relé bírja el.
(#) Kicsa válasza banyaiakos hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Rendben van,köszönöm szépen!
Kicsa
(#) PPetya hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az oldalon található lágyindító kapcsolást és a tapasztalatom az, hogy a graetz híd fölötti és a graetz híd pályái megégtek. Csatoltam róla képet is hátha az valakinek többet mond.

( A fekete - sárga vezeték az a biztosítékhoz megy, mert ki lesz vezetve, hogy egyszerűbb legyen cserélni. )

Üdv.: Petya
(#) zolika60 válasza PPetya hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Nem lehet, hogy csak egyszerűen vékonyak a sávok?
(#) PPetya válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
nem tudom de majd kiderítem ha ujraterveztem a nyákot
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Ismét én vagyok. Nem sikerült... Ujraépítettem de megint elégett és nem tudom mi lehet a probléma.. Segítsen nekem valaki. Hálózatra kötöm és egyből leveri az autómatát...
(#) elektrorudi válasza PPetya hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Melyik rajz szerint csináltad?
(#) PPetya válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia!

Ez alapján: Link
(#) PPetya válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia!

megtörtént, kisípoltattam mielőtt beépítettem meg utánna is. Az alkatrészek vadonat újak voltak és nem volt egyik sem zárlatos.
(#) elektrorudi válasza PPetya hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Hát... nem tudom...
Lehet az, amit köbzoli mondott... De, hogy kétszer egymás után olyan NYÁK-ot csinálj, amin ott maradt a réz???
Az ellenállások biztosan 470k-ok, és nem lehet, hogy 470 Ohm-os? Melyik alkatrészek mentek tönkre az égés után? Csak a Graetz? Az egyenirányító két lába között átmenő vezetősáv gyanűsan közel van az AC lábhoz. Áthúzhatott? Úgy láőtszik, mintha az a vezetősáv elpárolgott volna. Azon folyz a nagy áram? Mert máshol nem folyhatott. Ha a 470µF kondik zárlatosak lennnek, akkor sem alakulhat ki ekkora áram.
(#) reloop válasza PPetya hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
A biztosíték helyére köss 220V-os izzót, zárlat esetén nem megy tönkre semmi és ellenőrizni tudod, hogy kialakul-e a relé tápfeszültsége.
(#) PPetya válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Szia! az alkatrész értékei megfelelőek, az biztos. a relé szikrázott.
(#) elektrorudi válasza PPetya hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A relének milye szikrázott? A pogácsák, vagy a tekercse? Olyan egyszerű ez a kapcsolás...
A kondenzátort hány nF-osnak méred?
Következő: »»   5 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem