Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   955 / 1674
(#) interferi hozzászólása Okt 30, 2012 / 2
 
Nemrég lett kész a hordozható erösítőm (de egy nappaliban is megállja a helyét).
Két darabb TDA7294 van benne meg az SMD Spektrum analizátor II (2.0).
(#) havranarpi válasza interferi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ez komolyan motornak a háza??
Ha igen akkor nagyon ötletes
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2012
(#) interferi válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Igen ez egy motor házába készült. Ki lett belölle szedve atekercselés meg egyenként a lemezek és az egyik oldala meg lett tartva mert pont illet bele a trafo közepében levő alu felfogató rud.
(#) Doncso válasza interferi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ez aztán a formabontó design, ez tetszik, nagyon jó!
(#) zolika60 válasza interferi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Dizájnos lett és a munka is szép. Gratulálok.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Sikeresen elkészült a tranzisztor teszter. A magyar szoftver van az AVR-ben. Le szeretném majd cserélni az angol verzióra, hogy harmonizáljon az angol feliratokkal A dobozolás most formabontó módon fából készült, túl büszke nem vagyok rá, de azért elfogadható. A barna fekete dizájn meg már lassan kezd a védjegyemmé válni
(#) soos csaba válasza interferi hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ez igen, nagyon ötletes, szép munka. Elismerésem!
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Ez így marad, esetleg a szoftvert cserélem az angolra. A magyarral a kapacitás elég nagy léptékű. (A német a legpontosabb, de az a nyelv kiírás nem tetszik).
(#) vicsys válasza interferi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Azannya! Nem semmi ötlet! Gratula!
(#) Frankye válasza interferi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Nagyon ötletes, és persze a "szokásos" szép kivitelezés!
(#) Alkotó válasza interferi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Láttam már korábban Cirokl nevéhez fűződően egy "motor-testes" konstrukciót, ami szintén valamilyen erősítő volt.
Ha jól figyelem a részleteket, akkor a belső teret teljesen lezártad. Nem okoz ez túl nagy meleget a belső térben? Oda van bescsukva a két IC (mint hőforrás), a trafó (mint másik lehetséges hőtermelő), és a pufferok, amik nem szeretnek melegek lenni.
Ha már ilyenek az adottságok, akkor célszerű lenne egy ventilátorral átszellőztetni a belső teret, csak ezt szinte teljesen kizárja a panel, ami útban van a légáramlásnak.
(#) davidovics válasza interferi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Minden elismerésem
(#) interferi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Az ic k a külső hütőborda felületre vannak szerelve egy adapter aludarabbal (meg a dioda hidai is) igy nyári melegben kint árnyékban majd teljes hangerön se melegedet megfoghatatlanul melegre a borda rész (hömérő nem volt nálam, hogy az ic-k mögött megmérjem a vastag borda résznél a höfokot)
Ventillátornak meg már nem maradt sehol hely(a levegönek se nagyon mert akkor az elö meg a hátlapot is ki kelett volna furkálni).
(#) interferi hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) bbatka hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
Tesztelem a most elkészült vezeték nélküli gitár jeladómat. Kicsit ideges voltam a tápfeszültségek ráadásakor. A digitális adó - vevő páros több mint 20000Ft volt.
Még a munka java hátra van. A dobozolás és beállítások.
Az adó esetében felület szerelt alkatrészek felhasználásával a méretből tudtam volna még lefaragni, de láthatjátok az alkatrészek többségét nem most vettem.
Az adó áramkör a következőkből áll:
Lítium akkumulátor töltő feszültség szint figyelővel.
Kapcsoló üzemű 5V-os tápegység a bemeneti erősítő részére.
Áteresztő stabilizátor 3,3V a digitális modul részére.
Bemeneti erősítő 200mV -> 2V

A vevő áramkör kimeneti erősítőt (gyengítőt) tartalmaz. Még kicsit így is nagy a jel. Ettől az 1V-os feszültségtől egy gitár erősítő kiakadna. Erre az erősítőre csak védelmi szempontból volt szükség. Egy TL072 ic lényegesen olcsóbb mint a modul 8500Ft-os ára.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2012
(#) eyess válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
Nem kell , hogy le cseréld , csak a programba ezt a sort keresd meg , és a számok változtatásával pontosíthatod a kapacitás mérést.Persze ezt is csak bizonyos határok közt.
Kompromisszumot kell kötni, milyen értékű kondenzátorokat akarsz inkább pontosan mérni.

PF tól Nf ig , vagy Nf tól mikroF ig. Bármely tól ig beállítás a másik pontatlanságához vezet.És a két sor.

unsigned int H_CAPACITY_FACTOR EEMEM = 264;
unsigned int L_CAPACITY_FACTOR EEMEM =180;
(#) _vl_ válasza bbatka hozzászólására (») Okt 31, 2012 /
 
A 3. képen az a biztosíték ugye primer oldali? Nincs az egy kicsikét túl közel alul a szekunder oldali vezetékhez?
Egyébként lehet kapni zárt biztosítéktartót, és akkor nem kell annyira vigyázni, hogy hova nyúlkál az ember...
(#) johny999 hozzászólása Okt 31, 2012 /
 
üdv!

9csatornás Arduinoval vezérelt 49x49cmes éneklő "tökfej" 5méter SMD 3528as LED szalagból.
Videó: Link (elég gyenge minőség :/ )

Kovetkező lépés egy Renard 24/32 csatornás vezérő építése
(#) kameleon2 válasza interferi hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Látod milyen jó lett volna megtartani a motort! Most lenne hűtés Tényleg csinos lett és formabontó.
(#) Mybuster válasza johny999 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ez eszméletlen jó lett,nekem nagyon tetszik . Mesélnél egy kicsit róla felépítésileg egy ...aktív mikrofon vagy egy vonalbemenetről kapja a jelet? Nagyon szép munka,gratulálok!
(#) bbatka válasza _vl_ hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Igen a biztosíték primer oldali. A másik oldalt nem biztosítottam. Van két fajta zárt biztosíték tartóm is, de úgy is szigetelt dobozban lesz. Mindig kétszer is meggondolom mit teszek. A 230V-os vezetékeket igyekeztem minél távolabb helyezni egymástól és mindentől.
(#) johny999 válasza Mybuster hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Se mikrofon, se vonalbemenet
Egy Vixen nevu program kuldi serial porton (USBn) keresztul az Arduinonak hogy mikor melyik kimenetnek kell aktivnak lennie. (0-5V LOW-HIGH). A kimeneteken 220Ohmos ellenálláson keresztul TIP122-es tranzisztorok vannak kotve, ezzel kapcsolom a GND-t a LED szalagra.


img.jpg
    
(#) Mybuster válasza johny999 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Értem,köszönöm szépen..
(#) Attila86 hozzászólása Nov 1, 2012 / 1
 
SMPS Labortápegység II első prototípusával készültem el ma. Nem működik mert egy fordított diófa miatt elszállt mindhárom OPA (ezért hiányoznak a fényképen) és legközelebb csak hétfőn nyit sajnos a Lomex.
50V-ot és 10A-t fog tudni, az elődjében is használt kapcsolóüzemű előszabályozóhoz hasonlóan szemérmetlenül alacsony disszipációval. És kimondottan a PIC-es panelmérőimhez van igazítva.
(#) accaboj válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ez valami eszméletlen szép lett. Saját kézzel van forrasztva?
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Szép lett! Gratula!
(Nekem egy narancssárga LCD-t sikerült a másvilágra küldeni egy fordított diódával.)
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) sastas01 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 1, 2012 /
 
Ez egyszerűen csodaszép.
Az oldalad most nem megy, vagy csak én nem tudok fellépni?
(#) satlokk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 1, 2012 / 1
 
Emelem kalapom!E remek mű előtt.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2012
(#) Attila86 hozzászólása Nov 1, 2012 /
 
Köszönöm a gratulációkat, bár még ez csak az első prototípus ami ráadásul egyenlőre nem is működik.
A panel természetesen saját kezűleg van forrasztva, a weboldalam pedig néha tényleg nem jön be, ilyenkor meg kell próbálni pár perccel később.
(#) Mengyán válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
a weboldalam pedig néha tényleg nem jön be,
Erről jut eszembe, rájöttem, hogy nekem miért nem volt elérhető a weboldalad. Használok Hamachi-t, ami ugyanabból a 5.x.x.x-es tartományból használja az IP címeket, mint a weboldalad, ezért automatikusan a Hamachi-s virtuális hálókártyán keresztül próbálkozik a gépem. Azon keresztül pedig nem érhető el. A megoldás: le kell tiltani a virtuális kártyát eszközkezelőből vagy a hálózati kapcsolatoknál. Csak azért írtam, hátha más is így járt.


ON: Szép munka!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2012
Következő: »»   955 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem