Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   140 / 374
(#) nagy hoho válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A találkozón vettem igen jó áron. Unipoláris 2,4 Volt, 4,2 Amper. 1,8 lépésszög. Ez hajtja az X tengelyt reményeim szerint. Ugyan annál az eladónál volt Helipot 300.--ért
(#) sastas01 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Az ígért képek

Kép 1
Kép 2
1: Itt jobb felső sarkot kell nézni.
2: Baloldal közepén nagy táblázat, annak a jobb oszlopa kell.

Az oldal saját képfeltöltőjét nem tudtam használni, mivel a scannerem 20 megás képeket csinál, most sikerült levenni 3 megára... ennél lejjebb csak radikális minőségromlás esetén tudok menni...
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Jól bevásároltál! Ebből már elindulhatsz a megvalósítás útján.Tudomásom szerint korábban a hatvani CNC talit tartották a legjobbak kár érte. A harmadik kép jobb oldalán a kék dobozban szerszámok vannak?
(#) nagy hoho válasza poros hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Azok fúrók 50 db 1/8" szárral, a kerek dobozban 150 kukoricamaró van. Gondolom az első munkáknál törni fog rendesen.
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Az oldallemezek műanyagból lesznek mint korábban tervezted? Kicsit irigyellek a szerszámokért de hát nekem Hatvan túl messze van.
(#) nagy hoho válasza poros hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A Danibá készített néhány képet, meg nézheted a sárga oldalon, alig voltunk 30- an
(#) emmzolee válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Köszi. Bár ez nekem kicsit magas, de az adatok alapján mégis nagyjából képet kap az ember, hogy mit mennyire lehet terhelni.
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2012 / 1
 
Igen már láttam. A Székesfehérvári talin meg már inkább tömeg nyomor volt. Szerintem az árakat is ehhez szabták . Sajnos nem is igen tudtam vásárolni. Úgy látom egyre inkább egy iparág épül a hobbisták lehúzására a kereskedők részéről CNC- vonalon.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) sastas01 válasza emmzolee hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Egy kis magyarázat hozzá:

N/mm2 az azt adja meg mennyit bír az anyag ami itt van megadva az szakítószilárdság(Rm) amivel számolni kell az nyírószilárdság, az 0.8*Rm. A nyírt keresztmetszet meg van adva, ez 1 menetre vonatkozik M3 as menetnél (S)5,03 mm2 a nyírt keresztmetszet.

A mértékegységek alapján rendezve:
N/mm2 hogy N legyen szorozni kell mm2 -el (0,8*RM*S) Ebből kapni fogsz egy eredmény N-ban amit osztani kell 9,80655-el (9,81=g, csak mi ezt használjuk...) és így lessz belőle Kg.
(#) nagy hoho válasza poros hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Küldtem emilt
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
A léptető 500.- Ft volt,
(#) poros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Köszönöm! Ment válasz.
(#) emmzolee válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 


A rozsdamentes anyagokra melyik vonatkozik? Érdekelne az A2 és az A4 anyag is. Az sokkal keményebbnek tűnik mint a hagyományos cuccok.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) Pali79 válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Idézet:
„A nyírt keresztmetszet meg van adva, ez 1 menetre vonatkozik M3 as menetnél (S)5,03 mm2 a nyírt keresztmetszet”

Én nem vagyok gépész csak építőmérnök, de az "1 menetre vonatkozik" megfogalmazás biztos jó? A nyírt keresztmetszetnek nem a menettel gyengített szár keresztmetszetnek kéne lennie?
Nekem sajnos nincs meg ez a könyv és picit vastagabb csavarokat szoktunk tervezni mint a példában említett M3-as, ezért nem tudom biztosan.
(#) sastas01 válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
De pontatlan volt, csak már nem tudtam javítani...
Az egy menet gyakorlatilag az átmérőn egy kör megtétele után jön el. Ezt most nem vagyok képes értelmesen megfogalmazni sajnos.
Talán úgy mondhatnám szépen, hogy a méretezni kívánt területre eső menetszám.

Szerk.: mérnök én sem vagyok (még)
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2012
(#) tomics76 hozzászólása Nov 21, 2012 /
 
Szerintetek ez marómotornak megfelel, van esetleg valakinek ilyene?Jóval olcsóbb mint a Kress 1050.http://www.ebay.de/itm/Universal-CNC-Frasmotor-Oberfrase-Spindel-motor-CauCau-850-W-/181028290036?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Elektrowerkzeuge&hash=item2a26207df4
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) pjg hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Igaz ez nem építésről szól, hanem felhasználásról:

Ingyenes reliefek
(#) richy92 válasza tomics76 hozzászólására (») Nov 24, 2012 / 1
 
Szia!

Én is ugyanebbe a hibába estem,hogy olcsó marómotort szerettem volna,de egy egész nyári fizetésem elment a kísérletezgetésekre,minden lehetőséget kipróbáltam,és még egy nagy márkának titulált Proxxon főorsó is meghalt a gépemen.Most egy Kress FME800 van a gépemen és még a komolyabb alumínium marás sem okoz neki különösebb gondot. Kb kettő új Kress-t tudtam volna venni abból a pénzből kompletten,patronokkal,amit elköltöttem idáig a főorsóimra.Ha jársz kint Németben akkor onnan kellene behozni,mert kint 10év!!! garanciát adnak rá,és van olyan ismerősöm akinek ha jól tudom olyan 8 éve van meg ez a gépe és idáig csak 1 pár szénkefét kellett neki benne cserélnie(kopó alkatrész),de ő iparszerűen is használja.
Ez a tipikusan "a drága,de mégis olcsó" esete,szóval én lebeszélnélek arról a motorról,mert gondolom nem szeretnéd egy fél év után kidobni.
És még egy előnye van a Kressnek: gyárilag bemért nagy futáspontosságú a patronbefogója,ez rengeteg törött marót és gravírtűt na meg munkadarabot megspórol neked,a linkelt főorsó az pedig csak kézi használatra készült,ahol nem gond,hogyha akár 1mm-t is üt a tengely,mert szinte mindegyiknek akkorát üt a tengelye,hogy azzal esélytelen a gravírozás,vagy vékonyabb marókkal a marás, a komolyabb felsőmarók meg már jóval többe kerülnek,mint egy ilyen Kress mert azokhoz komoly kézi segédeszközök járnak.
(#) pjg válasza richy92 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
(#) richy92 válasza pjg hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Köszi,bár ez macerás,mert mire kiküldöd meg egyáltalán visszakapod-e...felénk elég sokan szoktak kijárni németbe dolgozni valmi ilyesmi megoldást gondoltam én...Ha itthol szeretnél venni akkor őket ajánlanám:http://www.kbx-webaruhaz.hu/termekek/reszletes/1/06082101_Kress_800...r.html
Gondolom itthon sem rosszabb minőségű a termék,csak a kereskedő a minimálisan előírt 2 év garanciát vállalja rá....
(#) pjg válasza richy92 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Még olcsóbb is.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Hát ennél olcsóbb gépet nehéz építeni:
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Hát az én gépem se a pontosság mintaképe, de ez aztán....
(#) tomics76 válasza richy92 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Köszi richy92 a válaszod! Valószínű,hogy akkor én is ilyesmit veszek.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) WaRL0 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Sziasztok. Tudnátok segítteni, hogyan tudnék Cut2D programból gcode-ot generálni ?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) vanzerr válasza WaRL0 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szia!

ITT rengeteg videót találsz a programról...
(#) richy92 válasza tomics76 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Azt még elfelejtettem megemlíteni,hogy teljes hullámú szabályozó elektronikája van lágyindítással,ami nem veri le a villanyautomatádat sem,ráadásul hihetetlen jó nyomatéka van alacsonyabb fordulatszámokon is és még a terhelést is figyeli és az alapján szabályozza a motort.Leégés ellen is védve van a motor és úgy van megtekercselve,hogy a beszívott alumínium,fa és egyéb részecskék illetve darabkák ne okozzanak kárt a motorban,mivel ez egy léghűtéses motor.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Mint tudatlan kérdezem, hogy a MAC3 program szabadon letölthető, vagy fizetős.
(#) Pali79 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Először is Mach3 és fizetős, kb 40 pénz a regisztrációja ha jól emlékszem, de a demo verziója is jó csak Mill-nél 500 sorra korlátozza a G-kódot, az is elég sok mindenre.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Közben rájöttem, hogy Mach 3 a program neve.
Következő: »»   140 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem