Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6V->12V inverter
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Józsx2 hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
Sziasztok !

Szeretném a segítségeteket kérni egy 6V-ból 12-14,5V feszültség előállítására alkalmas inverter építésében. Eléggé kezdő vagyok a témában ,ezért szívesen fogadok bármilyen segítséget(esetleg komplett kapcsrajzot is )

Válaszokat előre is köszönöm !

Ui.: Tudtok ajánlani az elektronika támakörébe tartozó könyvet ?
(#) (Felhasználó 4577) válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Hány amperra kell? amit csatoltam az kb fél ampert tud

kapcsolas.gif
    
(#) Józsx2 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
A kimeneti oldalt kb 7-8 A-val lehessen terhelni. Motorkerékpárra kell ,az első fényszórót szeretném róla meghajtani.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
ihh, akkor nem tudok segíteni, vegyél 6V-os izzót...olcsóbb és egyszerűbb
(#) Józsx2 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Az a baj ,hogy nem kapni olyan izzót ,ami nekem megfelelő lenne. A 6V 45/40W-s izzó helyett szeretnék egy H4 12V 60/55W-s izzót(esetleg R2 12V 45/40W-s halogént ) Azon a kapcsolási rajzon ,amit belinkeltél , mit kéne módosítani ahhoz ,hogy nekem megfelelő legyen ?
(#) Krisz03 válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Hali!
Milyen motorban lesz ez? Nem lenne egyszerűbb a tekercset kicserélni/újratekerni?
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
szerintem tranyókon, szerintem ne akarj bele mást tenni, gyáit tegyél, nem nagyobb égőhöz van az tervezve, ha gyári és működik hagyd úgy, haslogénnek megint nem látom értelmét, nagyobb értelme van egy ledes hátsólámpának
(#) Krisz03 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Miért is nem látod értelmét a halogénnek?

Sokkal tisztább, fehérebb fényt ad mind a normál bilux. Ne mond, hogy a halogénnel nem látsz jobban!
(#) Józsx2 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Na ja ,csak a gyári fényerőt keveslem Már a feszültségszabályzót is átállítottam. Meg a halogén ugyan akkora teljesítményfelvétel esetén jóval nagyobb fényerőt tud
(#) Józsx2 válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Egy Mz-be lesz. A motor dinamós.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
csak a szemben jövőt elvakítja
(#) Krisz03 válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Akkor felejtős, amit mondtam.
(#) Krisz03 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Ha jól állítod be, akkor nem vakít.
(#) Józsx2 hozzászólása Okt 20, 2007 /
 
Erröl vélemény ?

Hátha jó lesz

inv.JPG
    
(#) zoly15 válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
szia!
azt a rajzot építsd meg amit
Idézet:
„variszabi”
linkelt be csak a 7812-es stabilizátort lökd ki onnan és a helyére ezt
tedd be a 78XX helyére ha 7812-est raksz akkor 12V-od lesz szentem ez így működne de ha nem akkor valaki mondja meg

üdv!
UI.: és ha kb 15V kéne neked ha pl 1 ledet berax a 7812-es GND lába és a föld közé akkor a led nyitófeszültségéve mekemelkedik a kimeneti fesz pl ha 12(stabilizált) + 1 led (3V-osnyitófesz) = 15V(stabilan)
(#) Józsx2 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Kipróbálok minden kapcsolást

Az általad módosított kapcsolás kb hány A-t tudna leadni ?
(#) Krisz03 válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Azzal a BD246-tal 10A lehet a max. Érdemes inkább BD250-et használni, mert az 25A-t bír.
Persze hűtés mindkettőre kell.
(#) snapscan válasza Krisz03 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
A belinkelt kapcsiból az életben nem szedtek ki 8A-t. Nem a stabilizátoron bukik el a dolog, hanem előtte..
(#) zoly15 válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
szia!
de minek kell 7-8A
nekünk van 12V/55W-os halogén és csak 3A-el világít
(#) zoly15 válasza snapscan hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
szia!
ha párhuzamosan kapcsolja a tranyókat akkor kiveheti nem?
(#) Józsx2 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
7-8A azért kell ,mert minden elektromos alkatrészt bizonyos szintig túl kell méretezni. Meg azért is ,mert késöbb lehet ,hogy bővítem a rendszert
(#) Józsx2 válasza snapscan hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Az egyik előző hsz-emhez mellékeltem egy általam átkokányolt kapcsolást Megszakértenéd ?
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Ez sem jó...
1., nagyon fel kellene nyomatni a feszszabályzót, hogy elbírja a diódák veszteségeit is;
2., ezek a diódák hamar elfüstölnének;
3., a stabilizátor megint elvinne belőle, de annak kellene is tudni ezt az ampert (!) üzembiztosan;
4., a kondis megoldás 4 amperre nem szerencsés;
5., H4 12V 60/55W ?? a + energiát meg is kell termelni a dinamónak, meddig bírná, ha nem erre tervezték?

Pl. ~7 voltról kellene égőtől függően 55-80 watt bemenő a hatásfok miatt, ez 8-12 amper...

Keress az oldalakon step-up invertert , találsz biztos, max. más megfogalmazással.. így nem kell utószabályzás, hanem az átalakítás közben van beállítva a kimenőfesz.
Az igazi az lenne, ha egy trafós ( inverteres ) megoldással csinálnál kb. 5 volt DC-t és azzal megfejelnéd a kb 7 voltos bemenőt, így csak a + 30-35 wattot kell "átalakítanod".
(#) Józsx2 válasza ferci hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Az Mz dinamóját oldakocsiüzemre méretezték ,emiatt eleve többet tud ,mint amennyinek egy szóló motornak szüksége van. Ráadásul nagyon túl van méretezve ,120W-t simán le lehet róla venni tartósan. Eddig a szbályzó átállításával sikerült kihozni belöle 150W-t is ,de azt már nem nagyon honorálta a D+ szénkefe vezetéke.
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Csak a reflektort akarod üzemeltetni 12 voltról?
(#) Józsx2 válasza ferci hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Igen.
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Mint már írtam, keress egy neked tetsző inverteres megoldást... kondis többszörözőt felejtsd el.
A sima stabilizátoros dolog felesleges is meg minek... az +15-20 watt legalább és oda először meg kellene csinálnod pl. 14 voltot 8 amperre...
(#) Józsx2 válasza ferci hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Idézet:
„Mint már írtam, keress egy neked tetsző inverteres megoldást”


Na igen ,de éppen azért kérem a segítségeteket ,mert ehhez süsü vagyok

Tudnál ebben segíteni ?
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Írd be a keresőbe, hogy "inverter", találsz 50 oldalt, olvasd végig és ha semmi jó nincs, akkor szólj... de nem lesz egyszerű.
(#) fongab válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 21, 2007 /
 
Én most tekertetem egy fűkasza motort álló és forgó részt 7500Ft. (azért nem csináltam, mert a forgórészt ki kell egyensúlyozni)
És azért írtam, nem lenne egyszerűbb, a dinamót át tekerni? Mert akkor az akkumulátort, égőket, feszszabályzót, és a gyújtó trafót cserélni kell. De nem kellene keresni helyet a inverternek, ami a hűtő bordák miatt elég nagy lenne, és a alkatrészek rázkódása is gond lesz majd, és a vízről ne is beszéljek.
Elvileg bármelyik 12V/230V/150W lehet használni, csak a trafón a 12V-ra adott menetszámot felezni, a vezeték vastagságot növelni, a 230V adott menetszámot 16-od részére választani, és a vastagságát növelni. A kapcsoló FET, vagy tranzisztor áramát ~24A kitolni és kész.
Árba az inverter, ha egyébként nem cserélnél, akkumulátort olcsóbb. Hosszú távon, márt nem vagyok biztos benne. Több meghibásodási, lehetőség.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem