Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   207 / 308
(#) pana-papa válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Nem fürdő!
A kád meg a szomszéd helységben van, de az se NYÁK-nak, hanem kutyáknak.
Ez eredetileg állatorvosi rendelőnek készült, azért full csempés, de kutya-macska helyett inkább készülékeket műtök benne.
(#) pana-papa hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
A legfontosabb lemaradt, a két segédem. Ők földelik le a nyelvükkel a lábam, amikor FET-et forrasztok (meg máskor is).
(#) meszi_1985 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a kábelblankolóval kapcsolatos hozzászólásait!
Így már sokkal könnyebb a választás.
(#) satlokk válasza meszi_1985 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia!
Az elsőhöz hasonlót vettem a mult héten az Obi-ban 500 kemény Ft-t.!
(#) gordonfreemN válasza meszi_1985 hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Knipexes első féleBővebben: Link nagyon hasznomra válik. De dolgoztam már a második típusúval is garant vagy knipex verzióban, az is nagyon jó. Én villanyszereléshez inkább a másodikat, hobbira, műszerészkedéshez talán az elsőt jobban ajánlom.
Tévedés, hogy azzal korlátolt a blakolni kivánt hossz. Egyszerűen oldalra tolom ki a vezetéket és így bármekkorát meg szoktam blankolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2012
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok.
Az utóbbi időben egy picit komolyabban kezdtem el foglalkozni az elektronikával, és a "műhelyem" fejlesztésével. Mindenekelőtt vásároltam egy nagy íróasztalt egy pici számítógépasztal helyére. Műszerparkomat is elkezdtem kicsit komolyabbra cserélni, elsőként beszereztem egy panelfúrót és egy hozzávaló állványt. Illetve vásároltam egy jobbfajta multimétert is. Folyamatban van egy forrasztóállomás építése is, illetve készítettem egy elég jó kis labortápegységet is. Folyamatosan fejlesztek, amint van egy kis pénzem és időm rá.
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Egy két mondat még az állványról.
Ezt a szerkezetet vettem meg:HEStore-os állvány.
A készülék alapvetően nagyon jól használható, pontos precíz, DE nem azonnal.
A csomag kibontása után a fogaslécet alíg lehetett elmozdítani, szorult, rágott. A kar visszaállító rugója nagyon laza volt, szinte nem is volt erő benne. Darabokra szedtem, és akkor látszódott, hogy egy gramm kenés sem volt benne. Megzsíroztam minden mozgó alkatrészt, és ismét összeszereltem, Szerencsére a fogaslécet visszaállító rugón lehetett állítani, így azt szorosabbra vettem. Mindent beállítottam rajta, így már tényleg jól használható. Egy nagyon pici (0,5mm) oldalirányú kotyogása van a mozgórésznek, azt nem tudtam megszüntetni.
(#) granpa válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Beilag; trombitalemez, ragasztva, vagy a két végén kihajlítva.Ha van kedved megint szétszedni.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) (Felhasználó 46585) válasza granpa hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
14 ezerért? Akkor már inkább valami békebelit, az ugyanennyire jön ki felújítva. Vatera...
(#) granpa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Igazad van (Br. 18000!). 1"-os cső, deszka, stb., sk!
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Alakulgat a műhelyem.
Kár, hogy a kezdetekről a képek elvesztek, de sebaj, képzeletben megpróbálom lefesteni:
ez egy, szenespince volt. Jobbanmondva 2.
Eredetileg ez két helyiség volt fallal és fent kerítéssel elválasztva. Az ablaknál lévő párkányszerűségen vakolat(betonból) vastagon le volt verve, illetve az ajzatbetonba is 2nm lyuk.
Régen ezen a látható ablakon dobálták be a szenet. Gondolom sejtitek a falaktól kezdve minden tiszta szénpor volt. Kapott egy kis rongyos tisztítást, meszet, a padló az a padló, amit felújítás miatt felszedtem a szobából, de jó hogy nem dobtam ki.
Ahol most a falon vészkapcs van, ott ajtó volt.
230-at én vittem le stb. Volt meló na, és még nincs kész. Júniustól szöszmötölök vele... no meg draws kolléga!
Elkészült ma a műszerész asztal is, mint látható a képeken.
Jó nagy batár, 2m hossz. végül 18mm-es laminált forgácslapból lett, szerintem amire kell, tökéletes. 17k mindennel, kivéve a fuvarok.
Mellette a satupad váza, még csak most kerül rá a sor...
Ja és ami a lényeg. Ha süt a nap, akkor du 3-tól remekül bevilágít!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) BarnaPili válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Ez remek.Nekem mire elkészült a műhelysarkom,ami egy alsókonyha volt,Pesten kaptam munkát,így alig vagyok otthon...
Sze-la-ví ...
De van melóm.
(#) gordonfreemN válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Igen, nekem is a meló miatt készül lassan, részben.
(#) satlokk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Szia!
De legalább élvezet lesz benne alkotni!
(#) gordonfreemN válasza satlokk hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
A napban?

(#) Gabó hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Bővítettem a készletet, egy vzoole álltal tervezett "weller állomással" és egy WSP80as pákával.
A trafó majd külön dobozba fog kerülni, mert más is lesz majd az elosztó dobozba az asztal alatt.
A komplett elektronikának egy kiszuperált router dobozt találtam. A 7805 és a BT137 elszigetelve bordán lakik.
(#) _vl_ válasza Gabó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Látom azok a színes dobozok, amiket a tacskóban is lehetett kapni, másnak is bejöttek...
(#) bankimajki válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Én is olyat akartam venni anno, de kiszámoltam hogy úgy mennyire jön ki egy rekesz, meg az Alkotós tárolónál mennyire jön ki. És ez utóbbi jobban megéri. Esztétikailag, minőségre és kezelhetőségre is jobb.

Üdv.: Miki
(#) Gabó válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Főleg, hogy olcsón jutottam hozzá 1et fizet kettőt kap alapon, mert elvolt írva az ára. Naná hogy úgy meg megérte.
(#) bankimajki válasza Gabó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Én az Alkotós tárolóra írtam hogy jobban megéri.
(#) satlokk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Én a műhelyben gondoltam,de a bevilágító nap sem elhanyagolható.
(#) satlokk válasza Gabó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Szia!
Érdekelne közelebról a"weller állomás rajza"?
(#) Gabó válasza satlokk hozzászólására (») Dec 20, 2012 / 1
 
Tessék
(#) gordonfreemN válasza satlokk hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 

Már most tök jól érzem magam, mikor lent barkács van.
(#) gordonfreemN válasza Gabó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ehhez még én voltam a kísérleti nyúl év elején
(#) satlokk válasza Gabó hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) blackdog hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Még 2 hónapja potom 14e forintért vettem egy Dremmel 200 készletet.
Most végre vettem hozzá állványt is ez 16e volt. Így már tökéletes a fúrás még 0,4mm furat esetén is.
(#) nagy hoho válasza blackdog hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nekem is ez a gép van de nincs hozzá az a flexibilis bigyó. Pedig biztosan jobb vele dolgozni mint a motort kézben tartani. És hozzáférni is jobban lehet a szűk helyekhez. Próbáltad már?
A flexkorong tök jó viszi a nyákot mit a vajat. A flexibilis tengely mibe kerül?
(#) szamóca válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nekem vagy 20 éve van ilyen fúrógépbe fogathatós, még az ezermester szakáruházban vettem, de azt hiszem egyszer ha használtam.
(#) nagy hoho válasza szamóca hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Mert jól eldugtad és nem találod. Én biztosan használnám.
Következő: »»   207 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem