Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   208 / 308
(#) szamóca válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nem dugtam el, ki van rakva a falra a műhelybe, hogy lássák, nekem ilyen is van.
(#) zolika60 válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nekem is volt. Egyszer használtam, megszorult a fúró és csomót kötött magára. Na ekkor dobtam ki. Azóta nem kell.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
De vajuk be, rohadtul hiányozna, ha nem lenne.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) blackdog válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Idézet:
„A flexibilis tengely mibe kerül?”

Külön nem tudom az árát mert ez egy ilyen 3in1 csomag volt. Dremmel 200+flexi szár+kis szerszámos doboz amiben volt egy 6 darabos bitkészlet.
Idézet:
„Pedig biztosan jobb vele dolgozni mint a motort kézben tartani.”

Azért az állványnak nincs párja
Eddig én is kézből fúrtam, de kétoldalas nyák esetén ez már elég jó kihívás így lett az állvány. Meg gyorsabb is a munka.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Igen nagyon hiányzik azóta is. Kb. 25 éve volt.
(#) kocsgab002 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Szia.
Neked az állványban van esetleg egy kis kotyogás? mert én is vettem egyet a hestorba, 18000Ft-ért, de azt még használható állapotba kellett hozni, illetve van benne oldalirányban a fogaslécnél egy 0,5mm-es lötyögés....
(#) blackdog válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Ez nagyon stabil, de ez kifejezetten Dremel állvány. Más gépet nem lehet bele tenni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) kocsgab002 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Igen, én is szemeztem vele, de nekem a gép és az állvány már sok lett volna együtt..
(#) blackdog válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Összeségében durván 31000 forintot költöttem, de nem egyszerre hanem ahogyan lett pénz és jó 'akció'.
Te "csak" kb. 20000 forintot. Nyertél 11000 forintot. Viszont:
- Kinlódsz vele (azzal kezdted, hogy szétszedted)
- Baj van a pontossággal/stabilitással
- Nem kaptál semmi kiegészítőt
- Nem látom, hogy az az állvány precízen állítható lenne
- Nincs flexi szárad
... és lesz még vele bajod.
(#) satlokk válasza blackdog hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Gratulálok,sok szép munkát kivánok!
(#) nagy hoho válasza blackdog hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
A flexibilis tengely 8800.- Ft Most karácsony előtt kihagyom.
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Hello! Utána meg elmúlik a roham, és akkor már nem is kell. (tapasztalat) üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Valószínűleg igazad van.
(#) SzervízMacska válasza blackdog hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nekem is van, és maradjunk annyiban, hogy ezen is van állítani való. A szerkezet fele gagyi műanyag ráadásul, ami nem kifejezetten tartósságot és masszivitást sugall számomra... Azért én is jobban szeretek vele dolgozni, mint nélküle. Az a véleményem, a márkanévért elég szépen meg lettünk kaszálva...
(#) orcika70 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Nos csak az a fránya fúrógép befogó tartószerkezet, legalább az ne műanyagból készült volna.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Én tökéletesen elvagyok az asztali oszlopossal...
Nálam a pontossággal sincs baj, pedig csal barkács minöség.

Ma kész lett a satupadom is!
Késöbb teszek fel róla képet, meg mesélek hogy miböl hogyan lett a vége.
(#) tonya hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv !
Ezt használtan vettem, eddig tipi-topi, nem kotyog, pontos és minden fémből van. A gépet 0-90 fokig el lehet forgatni.

DSCF0022.JPG
    
(#) bankimajki hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv.
Én megkérnék mindenkit, hogy aki az állványokkal kapcsolatban írta hogy: "kotyog, lóg, nem kotyog, pontos...stb." Az a tokmánynál mérhető max. kimozdulás értékét írja le mm-ben kifejezve, mert elég szubjektív. Tehát nem lehet így összehasonlítani az állványokat. (A XXXX-nek még az 1 mm-e lógás pontos, míg az YYYY-nak lehet hogy már a 0,1 mm-es lógás is sok.) Vagyis ha már ezt a szakmát műveljük, akkor kicsit pontosabban határozzuk meg az adatokat. Én pl. építettem egy 3 tengelyen fel-le mozgatható kis szerkezetet, amelynek csak század- milliméteres nagyságrendű lógása érezhető még erős oldalra feszítés mellett is. Na most ehhez képest ezek az állványok kétlem hogy képesek lennének ugyanezt hozni egy tengellyel és úgy hogy elég távol is van a motor a tengelytől. (Tudom hogy nem követelmény az hogy ezredpontossággal álljon többször ugyanabba a pontba, de az én tapasztalataim szerint már 0,4-0,5 mm-es átmérőjű vidia fúrónál akár a 0,1 mm-es oldal irányú kimozdulás is végzetes lehet a fúrószár számára. Tehát aki írt az legyen szíves pontosítsa az adatokat a kedvemért, hogy legyen mihez hasonlítani. )

Üdv.: Miki
(#) Doncso válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Ebben van igazság.
(#) tonya válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Üdv.
Igazad van, amire én használom arra nekem tökéletesen megfelel.
(#) Attila86 válasza tonya hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nekem is ilyen állványom van, csak az IB/E géppel. Nagyon szeretem, nem kotyog egyáltalán. Bár nem tudom hogy Bankimajki kérésére hogyan tudnám a kotyogását lemérni mikrométerben, de szemre semmi különbség nincs ha megy a gép vagy ha áll. Ugyan olyan szélesnek látszik a fúróhegy, csak ha be van kapcsolva akkor nyilván forog. 0,7-es fúrókkal használtam, soha nem tört el egyet sem.

Bankimajki!
Hogyan lehet lemérni a kotyogást?
(#) bankimajki válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem a legpontosabb, de a tolómérő mélységmérő részét nekitolod ütközésig a fúrószárnak, ajánlott vastagabbat befogni, kinullázod, majd szolidan oldalra nyomod a tokmányt, természetesen a tolómérő irányába. (Mikrométerrel elég bonyolult lenne, de végülis azzal is megoldható, ha nagyon pontosan akarjuk mérni. Ebben az esetben fixen rögzíteni kell a tolómérőt alatta, és megmérni a fúrószár alaphelyzeti értékét, majd eltolni a mikrométerrel ellentétes irányban és ott is megmérni az értéket. A két érték különbsége adja meg a kitérés nagyságát (lógás.) És természetesen ott kell mérni mindkét eszközzel, ahol kb. a fúrószár eléri az anyagot, mert ott vehetjük valósnak a mérési eredményt. (Ott kopik a legjobban és a valóságban is ott fog a fúrószár éle "táncikálni", ha nincs előpontozva.)

Üdv.: Miki
(#) Attila86 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Hát szerintem semmi sem fog látszódni a tolómérőn.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Gondolkodtam hogy hogyan lehetne a kotyogást megmérni. Egy pici fényforrás elé kellene tenni a gépbe befogott fúrószárat, lekapcsolni a villanyt a szobában és nézni a fúró árnyékát a falon. A többi trigonometria.
(#) BarnaPili válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Vagy egy mérőórával"kiórázni".Csak ennek van egy kis hardver-igénye..
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Én egy éve csak hallottam az "óráról" az igazat megvallva.
Mióta láttam, azóta vágyom rá...
Csakhát akkor kell hozzá ugye az esztergapad, marógép és társai
(#) BarnaPili válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Idézet:
„Csakhát akkor kell hozzá ugye az esztergapad, marógép és társai”

Nekem is hasonló tüneteim vannak. Bár esztergám van,csak a tudás jön lassan hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) Macsek71 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nem tudom lehet-e kereskedelmi forgalomban mérőórát venni ( és milyen árral ?), de "csak" elmozdulás detektálásához, centrírozáshoz döglött (lyukas) nyomásmérőből hamar lehet eszkábálni egyet ...
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Bakker.
Nemrég dobtam ki egyet
(#) st3 válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Persze, hogy lehet mérőórát venni, újat is meg használtat is, ahol olyat árulnak...

Használtam néhány ezer forint.

Állvány is kapható hozzá.
Következő: »»   208 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem