Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   989 / 1673
(#) dbase válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Én vagyok aki benzinkút kijelzőt csinál, annyira nem milliónyi, de sok van benne. Áranként 800db. Garancia, természetesen megyünk csere stb.De bennem van a rettegés mikor csörög a telo, hogy baj van. Eddig jó volt mind a 70.000db de most decemberben 7000db ot vettem tök ugyan azt és silány minőség. Valahogy a gyártóval valami lett, direkt magyar nagykeren Hqvideon keresztül. Az eddigiekből egyet sem kellett eldobnom, most meg van hogy:
-anód katód felcserélve belül a kialakítás szerint nézve
-a plexi oldalán a beköszörülés ellenkező oldalon van
-bekötöm fél óra kialszik de sorosan van kötve 7 és a többi ugyan úgy világít tovább
- a lába totál el van vékonyodva
-a csúcs meg egy zacsko 1000db világos zöld jött, de a matrica szerint ugyan az, és mikor már össze lett az összes lába darabolva és egy tálba öntve akkor derült ki, és jött egynapos meló a kiválogatás.
Szó szerint jól bemartam a decembert. Ez a cég:luckylight cn
(#) kaqkk válasza dbase hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Megkérdezhetjük hogy milyen meghajtót használsz ennyi ledhez ? Tranzisztor -fet - vagy valami spec ic ?
(#) dbase válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Uln2003 szegmensenkánt, folyik vagy 10mA max rajta s irf 9530N fetet meg számonként, és atmega a lelke. Egy adott időpontban csak 1 számot ír ki.
(#) kaqkk válasza dbase hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Értem köszönöm .Gondolom multiplex vezérlés .
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) emersys hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Beépítve.
Lassan foglalkozhatom most már tovább a fém munkálatokkal.

IMGP3510.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza dbase hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nem gyenge, kell hozzá türelem, így meg főleg.
Érdekes, hogy a régi árszórzós mérlegek villogtak, ezek meg szép egyenletesen világítanak.
Milyen frekvenciával frissíted?
Üdv
(#) dbase válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Láttad is valahol élőben? Ha jól emlékszem 50Hz környékén fut, nem én írtam a szoftvert de le kellett venni a frekit mert melegedtek a fetek plusz valamennyire átengedtek. Egy hagyományos ledes rádiós óra is az 50Hz ről megy, egyik pillanatban az óra másik pillanatban a perc világít.
(#) Mengyán válasza dbase hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Milyen típusnéven fut? Mert én lehet, hogy üzemeltem is be egy használtat. Annyira emlékszem, hogy volt egy kulccsal zárható fém kötődoboz, abban volt a kezelőszervei, azaz ott tudtam beállítani 4-5 nyomógombon és egy 1+4 digites, 7 szegmenses kijelzőn az árat, amit aztán egy gombnyomással ki tudtam tenni a felső kijelzőre. Az 1 digiten írta, hogy hanyadik termék, a 4 digiten meg az árat. A nagy kijelzőn volt egy hibás digit, de egy nem használtból (3 termékes, de csak 1 van használva jelenleg) átpakoltam, és tökéletesen működik.
(#) dbase válasza Mengyán hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
ÁÁ ezek mind futnak az OIL kútnál.Nincs használt. Itt 2 gomb van és kész távirányítóval totemenként
(#) sargarigo válasza Melphi hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Tetszik a cucc!
A panel sarkaiban azok a kis gombócok miből vannak?
(#) sargarigo válasza emersys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Na, ez egy szép igényes munka! Gratulálok hozzá!
(#) Pulyka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Kissé macerás, ha tényleg előáll az átalad felvázolt helyszet, ahol pár darab LED-ért ki kell vonulni, és azt a nagy dög táblát szétszedni... :-O
..de meg lehet azt úgy csinálni, hogy ne legyen vele ilyen gond, és ha garanciát adunk, akkor nagyobb az esély, hogy bizalmat adnak nekünk, és amiért megdolgozik az ember, azt meg is fogják fizetni.
Dbase jól mondta: Nem elég, hogy LED, 3 V-os szuperfehér, ilyen olyanok a méretei.. a gyártót is nézni kell, mert épp én is más gyártótól vásároltam LED-eket a lámpámhoz, és azok nagyon villognak.. Selejtek. Világítanak, de vagy csökken a fényerejük, és utána visszaugrik, vagy mint ha pislogna az ember egyszer csak úgy elveszítenek a fényükből. Feszültségesés nincs pedig... mert a feszültség ugyanakkora, a LEDek áramfelvétele pedig változik több mA-t is.. ami elég baj, mert már 5-10mA változást észre lehet venni.
Nekem eddig az optoflash márkájú ledek váltak be, a selejtesek "márkáját" nem említeném meg.
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
de ha már dbase is említett neveket, én a "foryard" márkájú LED-ekkel fürödtem be, de nagyon.
Nekem 2x100 van sorba kötve, ez a 100-100 db más más áramkörön világít, de akkor is villog, mint mondtam állandó feszültség alatt, és nem a váltóáram miatt, mert egyenirányítva van, és pufferelve is.
(#) dbase hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Mindjárt kapunk hogy sok a szöveg.Legyen egy kis kép is, a jelenlegi teszt.
2400db körül eddig 3 adta meg magát, százalékos arányba véve jó, de eddigi bazi sok led meg tökéletes volt! Lehet hamisat kaptam.

DSCF1807.jpg
    
(#) zolika60 válasza emersys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Ez is igényes munka. Csak tisztelegni tudok. Az előfok csövekre nem kéne olyan rugós szorító, hogy ne mozduljanak ki a foglalatból? Vagy ez nem lesz szállítva csak áll a polcon? Ez persze csak kötekedés, irigykedés okán.
(#) emersys válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia.
Nagyon köszönöm, bár túlzol.
A meghajtást Tungsram E88CC és 6SZ19P végzi. Ezek a fehér kerámia foglalatok nagyon biztosan tartják a csövet ,hogy őszinte legyek. A Tungsramokat éppen elég kihúzni belőlük. (leginkább kimozgatással jön könnyen). 6sz19p-et is szépen tartják ezen típusú foglalatok.
A hordozása természetesen meg lesz oldva. Az előlapja félbemaradt mert mindig fejlesztettem valamit a régebben kigondolt kapcsolásokon. Most már végére értem a project kidolgozásának, így jön a lakatos munka.
Még van mit finomítani rajt. Sajnos szép "dizájn"-ja vagyis annyira szép amennyire szeretnék nem lesz mert ez egy bontott Pa doboz. Előző életében sokat kaphatott a tulajdonosaitól, így amennyire tudtam helyrepofoztam azért. De messze sincs CHZ vagy Cirokl kivitelezéseitől. Igazándiból a cél az ésszerű felépítés és egy prototípus megalkotása volt aminek ez a doboz gyakorlatilag eleget tud tenni. De sajnos semmi több.
(#) zolika60 válasza emersys hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Tán nem olyan nagy beruházás egy darab alulemez előlapnak? Nehogy már ezen múljon a szépsége.
(#) emersys válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Az előlapba már régebben belekezdtem. 70% ban el is készült. A kivezérlés jelzőt takaró plexi, az előlap homokfúvása, és a visszajelzőt vezérlő elektronika adós még.
A kivez jelzőt led csík világítja majd meg fentről (halvány hófehéren). Ennek viszont az egész elektronikája már készen be van ültetve az előlapba.
Ezek régebbi fotók

A végfok gyári hátulját "újraszabtam". És úgy rendeztem el ,hogy semmi ne legyen hátul majd utamba.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013

4.JPG

5.JPG
   
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Hihetetlenül szép összeállítás. Nagyon tetszik az összetettsége, szerintem nagyon nehéz ennyire összetett gépet összeállítani, úgy, hogy az tökéletesen, minden nyűg , baj és kompromisszumoktól mentesen tudjon működni, és még brutálisan jól is nézzen ki. Erre nagyon kevesen képesek. Komoly tervezői munka állhat mögötte. Elismerésem.
(#) Pulyka válasza emersys hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nagyon tetszik, én legszívesebben plexit tennék rá doboz tetőnek, hogy azért mégse porosodjon.
(#) aulac válasza emersys hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia emersys,
meg tudnád mondani honnan szerezted az előlapot, milyen vastag, nagyságrendileg mennyibe került?
Egy utánépített QUAD44 előfoknak szereték előlapot készíteni és nem tudom honnan szerezzek be ilyen szép aluminium lemezt.
Üdv: aulac
(#) _vl_ válasza aulac hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Engem meg annak a két előlapi fogantyúnak a beszerzési forrása érdekelne
(#) emersys válasza aulac hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia.
Az előlapot cnc munkáltam meg 5mm vastag alumínium lapból.
Az alumíniumot fém kereskedelmi helyen vásároltam, -és méretre is vágattattam egyúttal.
A hátulja is így készült.
A hord fülek még a gyári előlap kellékei közé tartoztak, így azzal nem kellet vacakolni.
A teteje valóban Plexi lesz majd.
Köszönöm mindenkinek.

(#) janimester hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Kókány dimmerem Mai építés.
(#) zolika60 válasza janimester hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Látom nem viszed túlzásba az érintésvédelmet.
(#) janimester válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Csak a próba erejéig volt így most dobozolom
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Próbára jó...
(#) Doncso hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok, végre elkészült a PCL86PP csöves erősítőm. A kapcsolás CHZ zoli keze munkája alapján épült, ezúton is köszönet érte, illetve mindenkinek aki közreműködött, segített. Hans Jani, MrBrown, CHZ, Frecskó mester. A hangja nagyon tetszik, részletező és precíz. Volt vele azért matek, de szerencsére sikeresen megoldottuk Zolival. Pár kép építés közben : KÉPEK
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Nagyon szép lett.
Gratulálok, sok kellemes zenehallgatást vele.
(#) Doncso hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Köszönöm urak. Sokat is melóztam vele.
Következő: »»   989 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem