Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   341 / 778
(#) lorylaci válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ha van benne kondi, akkor ne a kitöltést vegyed vissza, hanem a frekvenciát növeld meg. Ha visszaveszed a kitöltést, akkor csinálni fog a megnövelt holtidő alatt néhány belengést, majd amikor bekapcsol egy FET akkor totál rövidzárat fog látni, és még az LC tag sem fog nromálisan bekorlátozni (szimuláld le). Valamint ekkor jelentős áramok folynak a FETek antiparralel diódáin, így ha a bekapcsolás rossz pillanatban jön, akkor van egy reverse recovery is, ami halálos lehet a FETre.
Ha belövöd az Lsoros és Crezo által diktált rezonanciafrekvenciára, mint egy kvázirezonáns konvertert, akkor ZVS lesz, és a feszültségesésed nem sem lehet jelentős. Ekkor rövidzár esetén az áram felkúszási sebessége nem túl nagy, így még egy lassú védelemnek is működnie kell (tegyük fel 5 periódus alatt bekapcsol, akkor nincs baj). Ellenben a kitöltési tényező bekorlátozása nem fog működni.
(#) roland9 válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Hát igen ebben is van valami. De én is a lomex-ba néztem és ott ez volt olcsóbb sajna.

30A 1200V RECT.FAST RHRP30120 (FAI) RoHS trr<65nsec TO-220AC (TO-220-2) 417FT

30A 200V RECT.FAST STTH3002W (STM) RoHS trr<22nsec DO-247 (TO-247-2) 674FT>>
(#) lorylaci válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Végeztem újabb szimulációkat, ugye korábban 10A-eeket is szimulált nekem a Multisim.
Ha már berakom azt, hogy nem idális kondi: 3nH lábinduktivitás, 10mOhm ESR.
Ha berakom a nyákpályát: 3nH induktivitás, 10mOhm ellenállás.
Akkor már csak -8A a sink csúcsa, megvan a 50ns fall time is. Sőt ekkor megvan a kb -2V-os negatív tullövés is.
A szimuláció szerint ekkor 0,30W a tranyó disszipációja, ami a határ közelén van (a nyák hátulja is 50 fokosra melegedett).

Ha berakok egy 1 Ohmos soros ellenállást, és a kondi ESR-jét 0,62 ohmra veszem, akkor kb 100ns lesz a fall time, ekkor -5A a sink csúcsa. Persze ekkor már nem lesz tullövés (Az SPW47N60C3 fet gate bementi ellenllás 0,62 Ohm)
Ekkor már csak 0,10W lesz a tranyó disszipációja. (ha van legalább 1 ohm soros ellenállás, akkor 0,12W a disszipáció, amit a minimum nyákterülettel is el tud disszipálni)

Mindenesetre nézelődök még, bár ennél sokkal gyorsabb meghajtást nemigen fogok találni...
(#) _vl_ válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
16A 600V RECT.FAST SFAF1608G (TSC) RoHS trr<35nsec GLASS P. ITO-220AC (TO-220-2-F) 123.90 Ft
Az a 200V-os azért annyi, mert jobban hűthető TO247-es tokban van. Amúgy 200V-ra Schottky-t kell venni, nem ilyen 22ns-osat:
10Ax2 200V RECT.SCH. DUAL MBR20200CTG (ONS) RoHS TO-220AB (TO-220) COM.CAT. 198.00 Ft>
(#) epyn válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy nagyon láma kérdés,de nem vagyok járatos a dolgokban(még)
Van nekem egy KA1M0880B-m.Pontosabban egy házimozi erősitőben volt és ehhez van egy nagyfrekis trafó.
Szóval a kérdés:
Ha a trafónak nem használom minden feszültség kivezetését,tegyük fel a függetlenül tekert fluorescensz kijelző feszkóját és egyéb ,szintén független tekercset,akkor ezekkel mi a teendő?Hagyjam a levegőbe lógni a tekercseke,vagy..?
A secunder nagyáramú tekercsek 26V-12V-5V-GND igy vannak specifikálva az adatlapban és a táp panelen.Szóval csak azt használnám.A 26V-os leágazást nem,csak a 12 és az 5V-ost.
A csatolt file-ról van szó.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Nem hozzáfűzni való volt,vagyis nem _vl_ hez intéztem kérdésem,csak rosszul kattintottam
(#) (Felhasználó 46585) válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Hm... sose néztem meg ennyire pontosan a dolgokat szimulátorban. Nagyon tanulságos. Ebből szépen látszik, hogy miért kell egész közelre tenni egymáshoz az alkatrészeket. Mennyit számít néhány nH... Most már igazán csinálhatnák a FET-eket egybeépítve az emmitterkövetőkkel. ( Vagy valamivel... )

Az ilyesmit ilyenekkel szoktam megnézni... ( nem szívfájdítónak szántam... ):

http://www.teknetelectronics.com/Search.asp?p_ID=850&pDo=DETAIL
http://www.barrytech.com/tektronix/tektm500/tekam503.html
http://www.ebay.com/itm/TEKTRONIX-P6302-CURRENT-PROBE-INSTRUCTION-M...571085
http://www.teknetelectronics.com/Search.asp?p_ID=1725&pDo=DETAIL

Van még egy 1000A-es fejem is, csak az nem tud DC-t. De van rajta egy tekercs, amivel ki lehet egyenlíteni a DC összetevőt.
(#) roland9 válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ezt az EF25 trafót nem lehetne kiváltani egy ferrit gyűrűvel??
(#) lorylaci válasza epyn hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ez is egy flyback táp. Van két szekudner kivezetés, amiről a visszacsatolás megy (+26V és +5V). Ezeket meg kell hagynod, vagy a visszacsatolást át kell kötnöd (és át kell számolnod) egy másik szekunderhez.
Egyékbént a elgegyszerűbb ha a trafót nem vezeted ki, ha nem kell a feszültség.
(#) lorylaci válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ha ennél nagyobb áramokat akarok, akkor valóban oda kell raknom a meghajtó SMD tranyót közvetlenül a FET lábához. (akkor max 10nH lesz)
Ha hozzáveszem a FET gate belső ellenállását (ami 0,62 Ohm, de a korábbi FETemnél 1,1 Ohm), akkor ez a <20nH szerencsére nem számit. (pár centi nyák)

De gondolkozzunk el, és hogy mi van a gate trafóval. Ott bizony csak a drótot hozzávezetései biztosan >100nH lesz, és ne is beszéljük a trafó szórt induktivitásáról.

Ha növelem a SOT-23 padját, akkor 0,5W-ot is el tud disszipálni, így arra a következtesére jutottam, hogy ennél nagyobb tokú meghajtó tranyó nem kell.
(#) lorylaci válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Az a gate meghajtó trafó?
Akkor hajaj de ki lehet, keress egy kb akkora méretű ferritgyűrűt. (és ferrit legyen, ne porvasmag)
(#) roland9 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
igen ez a gate trafót kéne valamivel helyetesíteni.
(#) roland9 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Sztem ő lessz a megoldás

http://www.hestore.hu/prod_10027994.html
(#) cimopata válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ő nem lesz megoldás!

Ez RF mag nem erre való.
(#) roland9 válasza cimopata hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Hurrááá
(#) roland9 válasza cimopata hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Lehet kapni a HESTORE-ba olyan magot ami nekem jó lenne?
(#) samu1000 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Néhány dolgot szeretnék kérdezni:
Rezótáp vegyes típus Cimó -lorylaci.
Csináltam néhány mérést egy ETD 39-es magról:
A rezonancia freki a zöld sorban 76 kHz 47nF kondival /Skori számológépével/
A meghajtást 85 kHz-ra állítottam.
Mivel az előző próbálgatásoknál a működő fetjeim a kukába kerültek 2 igbt-vel Küldöm. /70n33/
Ebben a beállításban jónak tűnik nem melegszik a vas nagyon kevés a zavar stb.
feltettem két képet
1: terheletlen
2:350 W
Sajnos a 2153 is a kukában végezte /nem bírták a 300 Voltot/így Ir 153 hatja az igbt-ket.
Pedig szép lassan töltötte a kimeneti kondikat a külső tápról.
A terhelt fotó azt mutatja,hogy nagyon nagy a holtidő ?
A rezonancia freki a rezonáns tápoknál úgy értelmeztem a szórt induktivitással van beállítva.
Ha ezen a frekin vagy egy kicsit feljebb rezeg a szerkezet mindig ZVS-ben van mert a trafó indukciója csak rövizárban egyezik meg a szórt induktivitással különben mindig lejjebb van.
/gondolom én/
Egy kérdés még de ne kövezzetek meg: ha csak ki-be kapcsolgatok egy trafót 50% kitöltéssel nem szabadulok meg egy csomó problémától?
Természetesen rezonáns körben?

A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) lorylaci válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Nem, de nem csak ez a bolt létezik.
Ilyen kapcsolóüzemű cuccoknhoz nem sok minden kapahtó a HESTORE-ban, sajnos.

Ajánlott források: TME, RET, Tali, Farnell (FDH), Lomex...
(#) lorylaci válasza samu1000 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Mi az hogy vegyes típus Címó-lorylaci?
Az IR153 az mi a rák?

A hotlidőd bizony baromi sok, még a terheletlen állapíotban is. Kb négyszerese a szükségesnek (két teljes kis rezgést látok)
De az is jó lenne, ha felraknál egy szkópábrát a félhíd kimenetéről. Ott látszik elég, jó vagy túl sok -e aholtidő igazán.

Most akkor a sok közül melyik trafód van?

Idézet:
„A rezonancia freki a rezonáns tápoknál úgy értelmeztem a szórt induktivitással van beállítva.
Ha ezen a frekin vagy egy kicsit feljebb rezeg a szerkezet mindig ZVS-ben van mert a trafó indukciója csak rövizárban egyezik meg a szórt induktivitással különben mindig lejjebb van.”

Nagyjából stimmt.

Idézet:
„Egy kérdés még de ne kövezzetek meg: ha csak ki-be kapcsolgatok egy trafót 50% kitöltéssel nem szabadulok meg egy csomó problémától?
Természetesen rezonáns körben?”


Teljesen holtidő nélkül? Akkor a FETjeid / IGBT-id egymásra nyitnak és tüzijáték lesz?
Holtidővel beleszámítva meg msot is 50% a kitöltés.

Idézet:
„Mivel az előző próbálgatásoknál a működő fetjeim a kukába kerültek 2 igbt-vel Küldöm. /70n33/”

Mekkora teljesítméynt akarsz? Valamit elrontottál, a FETeid ezért mentek kukába biztosan. ETD39 76kHz az kb 1kW-ot tud átvinni. Oda felesleges IGBT.
Ha meg IGBT, akkor minek akarsz ZVS-re menni?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) samu1000 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Az ir153 Lajter Jakab gyártmány az igazi az Ir2153
A 0,5-ös csak lement a kijelölés.
Csak egyet vagy párhuzamosan kettőt nyitnék zárnék.
(#) samu1000 válasza samu1000 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A fetek a 100V zárófeszes diódák bezárlatosodását nem bírták.
Tekergettem a frekit mi történik,és a tüskék megölték a diódákat.
a többi teljesen rossz trafóvariációt is megpróbáltam mi történik ház ez Kuka.
(#) lorylaci válasza samu1000 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Idézet:
„A 0,5-ös csak lement a kijelölés.”

Minek raktál bele egyáltalán ekkora légrést? Az IR2153-mal nehéz a frekvneciaszabyálzás (kitöltési tényezőt is változtatja), ha meg fix frekvencián mész akkor nincs sok értleme a k-t belőni.

Most látom hogy közben kicserélted a terheletlen képét.
Mérd meg az alsó FET gate-jét, valamint a félhíd kimenetét. Ez alapján meg lehet modnani, hogy terheletlenül is sok -e a holtidő. (valószínűleg az lesz, mert az 1200 ns nagyon nagy, ekkora frekinél én 600ns-nál többet nem használnék)
(#) samu1000 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A 2153 holtidejét nem tudom változtatni és csak pénteken lesz másik,siófoki vagyok.
A légrés nem 0,5 mm hanem egy fél sárga 3M
Csak az egyik felén van egy .
az '1 az mind a két oldalon van egy réteg kb 0,1-es lehet.
(#) roland9 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ret-nél találtam EF magot is. Köszi a segítséget!
(#) samu1000 válasza samu1000 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Azért lett fix frekis ,mert elszállt a 27951.
(#) lorylaci válasza samu1000 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Idézet:
„2153 holtidejét nem tudom változtatni”

De van IR21531, valamint a gate ellenállásal lehet szórakozni.
Valamint be lehet rakni plusz félhíd kondit...
Szóval vannak lehetőségek.

Szóval ha azt akarod hgoy segítsek:
- csinálja az alsó IGBT gatejéről szkópábrát üres és terheletlen állapotban
- csinálja a félhíd kimenetéről szkópábrát üres és terheletlen állapotban

De amúgy szerintem térj vissza FETre. Ha rövidrezársz, ezeek az IGBT-k ugyanúgy gajjra mennek, még niincs a cucc belőbe, és szerintem drágábbak.

Jah és kérlek szépen: Gondold át a válaszokat. Használd az "idézet" funkciót, és ne sok kicsiben. Érthetőbb lesz mindkettőnknek a dolog.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) voodoo válasza roland9 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szedj szét valami sufnyi alján lévő autóserősítőt, abba van ferrit gyűrű, gate-nek jó lesz.
(#) lorylaci válasza voodoo hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Vagy szedjen szét egy tönkrement kompakt fénycsövet (ilyene tuti akad), vagy elektronikus ballasztot fénycsőhöz. (skory oldalán tipp)
Azoknak a trafója áltaban egy kicsi ferritgyűrű.
(#) roland9 válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Már megrendeltem Ret-től, meg rendeltem még ETD59-et is hogy ha sikerül a project akkor legyen a következő táp-hoz is
(#) voodoo válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Idézet:
„Vagy szedjen szét...”
Szerintem nyugodtan tegezhetjük


Következő: »»   341 / 778
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem