Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   990 / 1673
(#) elektroncso válasza janimester hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Jó lett.Gondolom RT-s. Nekem onnan van megcsinálva.
(#) janimester válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm, mikroshopról másoltam egy Pedró nevezetű emberke kapcsolása úgy tudom. Persze lehet hogy Rt-ből másolta ő is .
(#) Szammer válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Pl.: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Jól néz ki nagyon, gratulálok!
(#) Doncso válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm. Ma elvittem az ismerősömhöz. Meghallgattuk sonido bácsi fa kúpos szélessávú TL dobozain. Hát hiába is próbálnám leírni. Döbbenet.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Idézet:
„Hát hiába is próbálnám leírni. Döbbenet.”

Annyira rossz. Nagyon szép lett ez a példányod is látom valami M magos kimenőid vannak , gondolom a menetszámok átméretezve.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2013 / 1
 
Hát, ha hallottad volt ezt Lacikám. Tudod, próbálok objektív maradni mindig, kerülve az ömlengést, de ilyet nagyon régen hallottam már. Azért sonidó bácsi tudja mitől fuldoklik a csiga.
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Érdemes volt picit küzdened vele. Nagyon szép lett!
(#) Sick-Bastard hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Gondoltam én is megosztom mit is készítettem mint kezdő.

Egy AVR programozót készítettem a DASA programozó alapjára.

Eredetileg az eredeti rajz szerint akartam megépíteni zénerekből, de olyanok nem voltak itthon ezért tranzisztorokból és egy CD4069-es inverter IC-ből hoztam össze. A mod.jpg-en látni hogyan is módosítottam. És végül ilyen lett készen... Picit csúnya, picit torz, de akkor is az enyém! És persze működik is

Egy hátránya van, mégpedig, hogy nem lehet vele a céláramkört táplálni...

Kezdőknek, akik AVR-ekkel szeretnének ismerkedni, mint én is, csak ajánlani tudom.

Eddig csak WinAVR-rel használtam, szóval nem tudom, hogy pl.: AVR Studio-val megy e.

Azóta tervezgetem pár könnyebben megépíthető darabot is, csak lusta voltam megépíteni őket.

SB
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Tudom és tudom és egyet értek !
(#) eyess válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Ezt még valamikor építettem , csak gondoltam felrakom érdekességnek .Egy soros portról működő AVR programozó.Ha valaki most kezd AVR rel foglalkozni annak kezdésnek jól jöhet.Persze ha van soros port csatlakozási lehetőség .Olcsó szinte a fiókból megépíthető.
(#) zolek hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem az LPT-portos mind megadta magát egy hosszabb pihentetés után .

találtam helyette COM-portosat meg hozzá ressettert igaz nincs befejezve de a ATTiny45 helyrehozta nem bírtam megvárni hogy ne próbáljam ki
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Igen. És köszönöm a segítséget ezúton is.
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Nagyon szívesen. Végül mi került az áramgenerátor helyére, FET, tranyó, ellenállás?
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hát, benn maradt az ellenállás, olyan tökéletesen szólt, hogy nem volt kedvem szétszedni.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Egy Pici munka Délután...Rc modelltársam kért egy led szallag (nagyteljesítményű) villogtató drivert.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) kameleon2 válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Aranyos kis projekt . Azért ilyen domaint nem lehetett könnyű beszerezni !
(#) Action2K válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Idézet:
„Azért ilyen domaint nem lehetett könnyű beszerezni !”

Kérsz egyet? Persze ez már foglalt, de hasonlót? Ja és ingyen van.
(#) Mybuster válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Köszönöm
(#) _vl_ válasza Action2K hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Sose értettem, hogy mire jók a rettentő hosszú domainnevek... ha be lehetne jegyeztetni, már rég az enyém lenne az x.hu...
(#) Kari55 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Én is hasonlót készítettem ICL7107-tel (gondolom :jump két 1N4148-as dióda érzékelővel /külső-belső át kapcsolás/.
Holnap megpróbálok képeket fel tenni róla Én is
(#) DJanosi hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Azt hiszem itt az ideje hogy én is előálljak valamivel,valami hasznossal,valami pontossal Egy olyan kapcsolást készítettem el ami sok munkát igényel meg sok időt. Viszont mindezt kárpótolja a praktikussága. Egy 7 szegmenses digitális hőmérőt barkácsoltam. A kapcsolási rajzot loptam a nyák már az én tulajdonom ICL 7107 vezérli a ledeket. Még egy annyit talán h ezek régebbi felvételek mert a sima trimmereket lecseréltem helitrimmerre. -50 től +150 Celsius fok mérésére ajánlott a pontosság érdekében.
Beszeljenek a képek
Üdv:Levente
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Gabó válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Megosztod a részleteket?
(#) erdgab válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Nagyon szép munka,látom és becsülöm a munkádat,csak így tovább,gratulálok!
(#) DJanosi válasza erdgab hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Köszönöm a megtisztelő válaszod Ezután is igyekszem!
Üdv:Levente
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Doncso válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Nekem is nagyon tetszik. Látszik rajta az alaposság, és , hogy sok időt, energiát fektettél bele. Gratuláció és elismerés.
(#) kocsgab002 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia.
Szép kivitelezés, gratulálok. Egyetlen apró kritika;
A fúrószárad eléggé sorjázza a nyákot. Vagy élesebb fúrószár, vagy magasabb fordulatszám, vagy kisebb előtolást kellene alkalmazni. A fúrás után megcsiszoltad a nyákot? Mert akkor szépen eltűnik a sorja.
(#) zolika60 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Jó lett, gratulálok. Bár látom a NYÁK kicsit megtréfált.
(#) Sanyi220v válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Jól néz ki.gratulálok!!!
(#) eyess válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ok Ok , de azért itt valami nem fedi a valóságot .Ha már furat szerelt nyákot választottál , akkor miért a forrasztási oldalra tetted fel az ic , és a kijelző alkatrészeket.Vagy talán kis malőr lett a dologban ?
Annak a stabilizátornak szerintem elég lenne kisebb hűtő felület is , és ha már az is beültetni való alkatrész nem értem ,miért kell külön vezetékkel máshová tenni .Sok kis apró dologgal esztétikusabbá lehetne tenni , de egyébiránt a többi része jó lett .
Következő: »»   990 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem