Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   986 / 1674
(#) havranarpi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Bővebben: Link A képen 100 nf van
(#) Johnny0004 válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Ja, de a rajzon 330, és amúgy 470nF a javasolt! Szerintem kapcs. rajzról kell építeni, nem netes fényképről.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) Hp41C válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia!
Nem ünneprontásként, de megjegyezném:
Az USB csatlakozó melletti kondenzátornak 470 nF -nak kellene lennie. Működik 330 nF .. 1µF értékkel is. Hiába van egy rajzon vagy fényképen 100 nF, ha az adatlap másként rendelkezik. Ha nem tartjuk be a gyári előírásokat, olyan bizonytalan lesz az áramkör, mint a sokat szidott JDM... Ezekívül a tápszűrő fóliakondenzátorokat cseréld ki 100nF kerámia kondenzátorokra.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) kistee válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia,

Működik, igen. Én a mellékletben látható rajzról dolgoztam, azon 100nF van... De ezen ne múljon: kicserélem, ha attól üzembiztosabb lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
(#) kistee válasza Laslie hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Szia,

A belső világítás halványító nem saját cucc, itt találtam a Cikkek között. Bővebben: Link

Csak annyit változtattam, hogy másik PIC-et használtam fel hozzá, mert csak olyan volt itthon.
(#) Johnny0004 válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Akkor jó, én ebből 100nF-os rajzot még nem láttam, de akkor valaki gyártott ilyet is.
A sokat emlegetett G-S ellenállásokat beleraktad?
(#) kistee válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Rendben, kicserélem őket. A szabál, az szabál.
(#) nagy hoho válasza kistee hozzászólására (») Jan 11, 2013 /
 
Így jobban nézne ki. Egyébként igényes kivitelezés.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Oké, ezt elfogadnám
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Nekem nem kéne ! Zacskóba kéne rakni mielőtt zsebreteszem , mert mindig tele lenne zsebpiszokkal
(#) mark.budai hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok! Nem nagyon szoktam feltenni, amit építek, de ez talán megérdemli. A panel régóta kész volt és a trafó is. Most rendeltem a Hestoreból, és jött egy doboz is, amiben helyet kapott az egész. Még egy öntapadós fólia jön az előlapra.
Elnézést a telefonos képekért, de talán nem olyan rosszak. A fényképezőben persze mindig akkor merülnek le az akksik, amikor kellene.
(#) dudassandor1 válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Gratulálok, jól néz ki! Az előlap is jól sikerült (bár én a poti alá tettem volna egy Celsius jelet )
(#) Istuuu hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok! Én is elmerültem kicsit a picek világába! Készítettem egy kisérleti panelt,illetve egy párhuzamos Oshon féle programozót s egy robot vezérlő panelt is.A robot váza is szinte kész azt majd egyben mutatom meg.Bocs a telefonos képminőségért.
(#) dudassandor1 válasza Istuuu hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Tetszetős a munkád! Elismerésem hozzá! (a nagy üres felületeken én otthagytam volna a rézfóliát)
(#) Istuuu válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm! Igen gazdaságosabb lett volna a maratás is, de valamiért így jobban tetszett.
(#) Zoli1974 hozzászólása Jan 13, 2013 / 1
 
Nem egy nagy szám amit most építettem, de ez az első NYÁK az elkészült NYÁK laminálóval és az első NYÁK tervem számítógéppel készítve (eddig kézzel rajzolgattam vagy kész tervet utánépítettem).
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Elkészült a vekkerem!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) mate_x válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki, gratulálok! Csak arra vigyázz, hogy fel ne robbanjon
(#) TAKLACO válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Gratulallok az otletes kivitelezeshez , hianyolom a az orabol a kek es piros kabelt. Mellyiket is kell elvagni...?!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szép!
Ilyet mi is csináltunk már H2opok-al, és nekem azóta is ketyeg..
(#) Action2K válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ha repcsivel mész nyaralni, nehogy magaddal vidd. Tetszik a TIL-es kivitel. Is, meg az egész egyben.
(#) bankimajki válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ez baromi jó. Majdnem übereli a nixie csöves kiviteleket. Vegyíteni kellene.

(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ui:vékony vízvezeték cső alkalmasabb lett volna, azt is be lehet festeni, és tartósabb!
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm nektek!

Ez festett papírcső (alufóla tekercs), parafadugóval a végükön. Az óra modul meg 16F877A-val készült. A kijelző TIL-308.
(#) _vl_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Vicces, de ESD szempontból necces a dolog, ha nem burkolod be
(#) Zoli_bácsi válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Kapcsolóüzemű a tápellátás, ezért azt tapasztalom, hogy elég jó a zavarvédettsége.
(#) _vl_ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Nem a zavarvédettségről van szó, hanem az elektromos kisülésről. Feltöltődsz, hozzáérsz, IC kuka.
(#) Zoli_bácsi válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Erre gondolsz, értem. Hát igen. Bízom benne, hogy tudok majd vigyázni rá.
(#) TAKLACO válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
En megfelelo uvegcsobe helyeznem hogy ne porosodjon.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
(#) mark.budai válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Köszönöm! Kíváncsi voltam, észreveszi-e valaki. Elfelejtettem odatenni, mert csak gyorsan megrajzoltam az előlapot, és már nyomtattam is. Akkor vettem észre, hogy hiányzik, amikor már rajt volt minden az előlapon.
Köszi Köbzoli!
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2013
Következő: »»   986 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem