Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   51 / 122
(#) laci6662 válasza lsebestyen hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Konkrétan ez van benne a '84-esben, az RT-302-es kis HI-FI torony részeként, ahogy írtam 74. oldal, a Cleopátra a '82-esben volt először

A műszaki adatait megtalálod a kezelési útmutatójában is.
(#) lsebestyen hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Szereztem egy jó állapotban lévő Akai lemezjátszót. Szépen szól, csak a többi jelforráshoz képest (magnó, rádió) viszonylag halkabban. Az RIAA előerősítőben biztos, ami biztos az elkókat kicseréltem, az 1mikrós be és kimeneti kondikat fólia kondira cserélgettem, a frekvenciamenet is rendben (van rendes mély, és magas), csak talán kicsit kicsi az erősítése. Mindenkinél ilyen, vagy esetleg lehetne az erősítésen egy picit tolni, anélkül, hogy nagyon zajos lenne?
Ha nagy hülyeséget kérdeztem, akkor bocs.
(#) bekeipeter válasza lsebestyen hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Az 1984-es kötetben.
(#) hooliganfirst hozzászólása Feb 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben szert tettem egy 6363 s-re.
Egy pár dolgot már sikerült javítanom, de lenne még 4 kicsit számomra bonyolultabb dolog.
Az első: szeretnék bele kreálni egy koppanásgátlót.Van közületek valaki aki már épített ilyet ebbe a típusba?Sajna nem nagyon értek másik típusba való cucc átalakításához.Elég lenne bele egy egyszerűbb darab is PL: egy relé-kondenzátor páros, vagy mindenképpen kell a dc védelem is?
A második: Ha jól olvasgattam szintén tipikus hibája a vasnak, hogy összekötöm laptoppal és nem működik a némító funkció.(olvastam, hogy földhurok, ill. galvanikus leválasztó kellene hozzá.Máshogy ez nem orvosolható?
A harmadik: A jellegzetes brumm, amit ugye vagy földhurok ,vagy néhány elko kiszáradása okozhat igaz?Az lenne a kérdésem, hogy a szabályzó ák.-ban elég lenne a két kék álló elko-t kicserélni, vagy kell még mást is? (tudom ott van még a két tápszűrő+az alaplapi 3db kondi is)
A negyedik pedig: Ha teljesen lehalkítom a készüléket akkor is elég hangosan szól a bal oldal.Szóval szükségem lenne egy hangerőszabályzó poti-ra is.Ha valakinek esetleg lenne ilyen működő feleslegbe , akkor azt szívesen átvenném tőle.

A segítségért előre is köszi!
(#) bekeipeter válasza hooliganfirst hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
A földhurok megszüntetése ügyében olvass visszafelé hozzászólásaim között, ott képekben van dokumentálva, hogy hol kell a nyákot elvágni.
(#) hooliganfirst válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Igen olvastam, szerinted ez az eljárárs a némító áramkör problémáját is orvosolná?
Jól emlékszem, hogy neked volt hangerőszabályzó potid elfekvőben?
(#) bekeipeter válasza hooliganfirst hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Még talán van 1db új potim. A némító áramkör működését a földhurok nem befolyásolja.
(#) hooliganfirst válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Arra a potira akkor igényt tartanék, ha van rá mód és lehetőség
Közben nézegetem a földhurok problémával kapcsolatos rajzot, meg az erősítőt alulról.
Egy-két dolog nem tiszta:1.az előerősítő modulnál az a két forrpont miért is van bekarikázva lilával?
2.A trafó mellett lévő vezetősávot miért is kell átvágni ha utána ugyanúgy összekötöm vezetékkel?Vagy én látom rosszul?Továbbá a végerősítő modulnál, ahonnan a 3 zöld vezeték indul felfelé, az a vezetősáv nekem nem egy nagy, hanem 4 kis részre van bontva.
Help please!
(#) hooliganfirst válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
A vezetékelést elég szerinted 0,8-as merev vezetékkel csinálni?Vagy vastagabb kell?
(#) hooliganfirst hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Megcsináltam a vezetők átvágását, és az új vezetékek beforrasztását, illetve a trafó oldali vezetősávot, és a bal oldali hangszóróhoz tartó gyári áthidalást nem vágtam át.
Bekapcsolás után a trafó röviden zúgott, majd néma csend.....
Elszállt a t800mA-es bizti a hátoldalon.
Mi lehet a baj szerintetek?
A rajzon ami a végerősítő modultól megy vezeték(zöld) a bal oldal testjére, az félúton rá van forrasztva arra a forrpontra amin áthalad, vagy csak így sikerült rajzolni?
Én ráforrasztottam.
(#) bekeipeter válasza hooliganfirst hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Nos, a lila azt jeleni, hogy azt a tüskét ki kell venni. A földhurok kialakulásának egy oka van: A rézfólia nem szupravezető. Én csak egy tiszta csillagpontos földelést alakítottam ki. Ebből nem lehet baj.
(#) hooliganfirst válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Az enyém most így néz ki.
A kék vezetékek gyárilag benne vannak.
A lilával bekarikázott helyen 2 db tüske van , ahonnan egy gyári vezeték indul el.(világoskékkel jelölve)Ha a két tüskét ki kell szedni, akkor a világoskékkel jelölt vezetéket is ki kell igaz?
de vajon mi miatt veri el folyton a 800 mA-es biztit?
(#) svwilly hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Szervusztok!
Egy hónapja szereztem egy 6363S Vidit a 2050 es hangfalaival.
A hangszórókat meg membránszéleztem, nagyon boldog voltam, tök jól szólt.
igazi retro
25-26 éve hallottam hasonlót utoljára
kisebbik fiamnak odaadtam komplett, számítógépet hangosítani, és most jön a jajj:
A rádió, leesett mindössze 30 centiről és abszolút sérülés mentes, tápfeszek rendben.
Ámbár azóta néma.
A némító áramkörben nem BF244 van.

Nem tudom megcsinálni.
Mi lehet a baj?
Segítsetek légyszi, nagyon örülnék neki
(#) bekeipeter válasza svwilly hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Fülhallgató foglalatot nézted?
(#) bekeipeter válasza hooliganfirst hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
A kék vezetéket be kell raknod!
(#) svwilly válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Igen néztem ott sem szol.Ha taperolom a végfok nyákot brummol.
(#) bekeipeter válasza svwilly hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Nézd meg, hogy a szabályzó modul kap-e tápfeszt és húzd le róla a csatit!
(#) svwilly válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Táp31V ok 3.láb 1.8V és 4.láb 2.4V csati lehúzva nincs változás
vt03 bázisról vr02 leköt nincs hang.vt03 nem fet
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2013
(#) svwilly hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
az éjjel sikerült megcsinálni újból szól.
Felületesen mértem a tápot, a tápegységpanel megrepedt és hiányzott a -31V.
Elég nehéz volt megforrasztani, mert elvan dugva.
Köszi a hozzászólásodat.
(#) bekeipeter válasza svwilly hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szívesen máskor is, ezért van a fórum!
(#) hasrk válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Mindenkinek köszönöm a tippeket, sikerült elhárítanom a problémákat, legalábbis nagyrészt. A némító fet döglött volt, ezt kicseréltem. A némítás innentől jó, mégha az a vezeték a bekapcsoló gombnál továbbra is lóg. De működik a funkció, így inkább nem pisztergálom....
A torzítás eredetét a BD140-esek körül lokalizáltam, és meglelém a hibát. Az általam fellelt tranyók lábkiosztása a fordítottja az adatlapon találhatónak, én meg nem mértem, csak forrasztottam. A felirat a hátoldalán van helyes módon szerelve, pont fordítva, mint a 139-esnek. Így egy sima 180 fokos fordulóval megoldódott a helyzet. Majdnem tökéletes is lett a készülék, már csak valami makacs kontakthiba van benne, mert a szabályzó vagy a végfok kis mozdítására is elhalkul és recseg a jobb oldal. Ha nyomom a panelt lefele, hibátlan.
(#) hooliganfirst hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Üdv. mindenkinek.
Sikrült megtalálnom és kijavítanom a hibát.
A tápegységemben a graetz-hídat sikerült elküldenem, valszeg. amiatt, hogy a rajzot rosszul értelmeztem.(földhurok megszüntetős projekt)
Szerencsére úgy néz ki más alkatrész nem sérült.
Szóval bizti villanások helyett most már újra muzsikál.
(#) hooliganfirst hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Továbbra is várnám ezen erősítőhöz való koppanásgátló kreálásával kapcsolatos ötleteiteket...
Köszi.
(#) reloop válasza hooliganfirst hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Üdv! Válogass kedvedre. Íme cikk formájában is egy: Bővebben: Link
(#) gyedavid hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok!
6363S-sel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Nem kapcsol be, mitől lehet? Ahogy megnyomom a bekapcs gombot, hallom hogy kattan illetve látom is hogy a helyén marad, mert szétszedve is megnéztem, de semmi életjelet nem ad.
Egy másik kérdés: Az gáz, hogy kb. 15 éve állt egy garázsban a szekrényben?
Orion HS-280-nal szeretném majd használni és egy dvd-lejátszót kötni rá. Remélem menthető!
Előre is köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel.:
Dávid
(#) bekeipeter válasza gyedavid hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
A hátulján van egy fekete műanyag fedél a hálózati kábel felett, azt vedd le és nézd meg a biztosítékokat! Ha a 800mA-es bizti kiment vagy kimegy, akkor végfok problémád van!
(#) laci6662 válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Esetleg ha a 2A-es bizti kiment (a középső), (a skálavilágítás is ezen van, szóval ha kimegy nincs az sem, erről már lehet gyanakodni) akkor folyamatosan némít a némító áramkör ellenőrizd ezt is.
Ha a 400mA-es kimegy (ez a legfelső bizti) akkor csak a rádiórész nem működik a végfoknak menniük kell.

Ha van esetleg fesz. merőd a 2 nagy kondin a trafó oldalán mér meg, hogy meg van-e a +/- 31V, ha az megvan akkor nagy valószínűséggel a némítással lesz valami gebasz.

Üdv: Laci
(#) gyedavid hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget! Végül kapcsoló problémája volt. Apu elvitte szerelőhöz, most már működik! Remélem egyéb probléma nem lesz vele, a 15 év garázs miatt... Még a szerelőnél van, ma este lesz a főpróba
Tisztelettel.:
Dávid
(#) xule hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Amióta átálltak a CCIR sávra azóta egyre kevesebbet használtam , most már nem , mert a sáv tetején 400-600kHz-et is elmászott a tuner hideg állapotból úgy kb. 20 perc alatt RA6363 - nál.
2 adót is átugrott ahol sűrűn voltak ...
Utána már azonos hőfokon nem mászott , baromi nehéz még műszerrel is kimérni mitől mászik , ugye de az nincs nekem .
Esély sincs a megoldásra ? Oirt-nál még stabil volt , persze kihúztam 108 MHz-ig a vételt egy kis igazítással és potméterrel .
Ezenkívül kapható még valahol olyan hang és balansz potméter ami bele építhető ?
(#) gyedavid hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Ma kapok egy ilyen kábelt: http://www.loud.hu/Elektronika/Kabel/RCA_JACK/RCA-DIN_0_5_M_KABEL_CABLE-301

A kérdésem az lenne, hogy ha a dvd lejátszóval szeretném összekötni a gépet, akkor hátul melyik bemenetbe kell dugnom? Phono, tape1, vagy tape 2? Vagy teljesen mindegy?

Üdv.: Dávid
Következő: »»   51 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem