Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1019 / 1675
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Nagyon jól néz ki! Elektronika oldalról megtudhatok picit többet? Hasonló RGB ledes világtást szeretnék,kb 10 db leddel. Érdekelne a kapcsolásod ha publikus.
Köszönöm szépen!
(#) zenetom válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szia!
Bár nem tőlem kérdezted, de szerintem ilyesmi LED-et használt: színváltós LED
Itt a tokba van integrálva az elektronika, csak tápot kell neki adni, és már megy is.
(#) zolek hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Időzítő. 1perc40mp , lehet tovább is kb 5percre beállítani .Aki meg akarja építeni itt a rajz,én megépítettem és működik. Csak a hálozati feszültségre vigyázni !!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Csatolom a rajzot. Jó bonyolult. A led, amit zenetom is linkelt.
(#) BEMcorp válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Most nem azért, de lefelejtetted a PIC-et és az AVR-t...
(#) vicsys válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Az AVR-t biztosan, mert nem használom... PIC-ből meg olyat használtam, ami ingyen volt.
(#) mykymokus válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
És ez működik ? Kipróbálta már valaki Hihihihhii
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Majdnem írtam hogy előtét ellenállat, aztán rájöttem hogy 5V-os a LED.
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Nagy ötlet.
-Nézem-nézem, mitől váltja a színt.
-Gondolkodom, megnézem a rajzot, nem tudom.
-Visszanézem a leírást, nagynehezen leesik "szivárvány LED" (mondjuk még soha nem próbáltam).
Ez már a szklerózis-multiplex első jele?
Gratulálok, jó lett. Üdv: Zsolt
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Mivel konkrétan nem írtam ki a típusát, tényleg csak a hozzászólásokból derül ki. Ne aggódj, szerintem nincs semmi bajod! Köszi a dicséretet!
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Azért nem mindenkinek jut ilyesmi eszébe, valljuk be őszintén. Beléd azért az elektronikai-mechanikai-művészeti vénából is jutott rendesen.
Kicsit irigyellek ezért.
Sok sikert a további ötleteidhez.
Üdv:
Zsolt
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
... és akkor a megjelent receptjeimről nem is szólva: Bővebben: Link
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Hát jól van.
Örömmel konstatálom, hogy vannak még olyan emberkék mint én (univerzálisak).
Megjegyzem, lassan kihalt faj leszünk.
No de ez nem ide tartozik!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) rallyy hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok! Készítettem egy váltót pc-hez elég kezdetleges még a dolog de működik. Tudom nem a legszebb darab, szét is kapom majd és ki kerül a fa belőle és fémből mindent.
(#) Buvarruha válasza rallyy hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ez nagyon komoly, írj már valamit a működéséről!
(#) rallyy válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Nem olyan vészes a dolog én pl. egy usb-és billentyűzetből csináltam. De lehet gamepad-ból is csinálni. Minden sebességhez van egy mikrokapcsoló és a kapcsoló egy egy gombot vezérel a billentyűzeten. Nekem innen jött az ötlet:Link
(#) yankoo válasza rallyy hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Az ötlet jó, egy szép polírozott saválló lemez a tetejére és még jól is néz ki Viszont a mikrokapcsolók hamar lefognak repkedni onnan, ha beleéled magad a versenyzésbe. Viszont ha a mikrokapcsolókat hátrébb tennéd és nyelves mikrokapcsolót használnál, akkor a váltókar megakadna a lemezben (nem a kapcsolóban) és a nyelves rész benyomja a kapcsolót. Persze csak egy ötlet
(#) rallyy válasza yankoo hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Nem is rossz ötlet a saválló lemez Kapcsoló ilyenek vannak benne és ezen van két lyuk és azon keresztül vannak rögzítve, fel vannak fűzve és kis távtartók vannak közte hogy jó helyre kerüljenek a kapcsolók.
(#) (Felhasználó 46585) válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Egyből éhes lettem... átküldtem az asszony gépére a linket. Még egy kérdésem lenne: én nagyon szeretem a rizst, de csak rántva... szemenként. Csináltál már ilyet?
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Mi sem egyszerűbb! Csak előtte hámozd meg!
(#) yankoo válasza rallyy hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Nem mondtam, hogy rossz a felfogatás csak ha odavágod neki a váltókart akkor a kapcsoló belső mechanikája nem biztos hogy díjazza Viszont a nyelves elnyeli a "becsapódást". Persze lehet lányosan is váltani. "Egyes kettes egyes kettes mi a harmadik sebesség...?"
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2013
(#) sargarigo válasza solti_imre hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Egy észrevételem lenne azért: Vagy magyar, vagy angol, de egy képernyőn ne keverd már a nyelveket! Ettől eltekintve nagyon szép lett (ezt is csak azért vettem észre, mert kukackodtam )
(#) nÁnÁ válasza rallyy hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia!
Jó lett a váltó. Régebben csináltam egyszerű fel - le váltót, és a kormány váltó fülére volt rákötve. Nem tudtam megoldani, hogy a játék tudja kezelni a külön sebesség fokozatokat, így maradt a szekvenciális. Egy PIC-es megoldáson törtem a fejem, ami a külön sebesség fokozatokat átalakította volna a PC felé szekvenciálisra. Régen programozni nem tudtam, ma pedig már nem játszom.
Ha ismertem volna ezt a szoftveres technikát ...
Üdv. Balázs
(#) nagysasy hozzászólása Ápr 2, 2013 / 1
 
Elkészült a 3,5 digites merőműszer.
(#) papesz85 válasza Danek497 hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Helló!

Én is építettem egy ilyet,csak még nem jutottam el a próbáig pedig már jó ideje kész van. Érdekelnének a tapasztalataid fogyasztás és teljesítmény terén.

IMG084.jpg
    
(#) Melphi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szia halhattam rád.
(#) kaqkk válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 2, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Már vagy egy hónapja készítettem, de most megmutatom...
Felkértek, egy retró rádió átépítésre, egy régi csövest (ORION R946 F) kellett kibeleznem, és építeni bele egy végfokot, hangerőszabályzóval, hogy majd IPOD-ról nyomják belőle a zenét...
Fájt is érte a szívem, de hát a belsejét megmentettem! (apróban megtalálható)
(#) Babó22 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Ö*, a hátulján az a konnektor mi célt szolgál?
Anno technika tanárunk hasonló módon akadályozta meg, hogy elindíthassuk a körfűrészt. Csinált egy dugvilla-dugvilla kábelt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2013
(#) storm hozzászólása Ápr 2, 2013 / 2
 
Sziasztok!
Szünetben sikerült végre befejeznem a nagy kijelzős órám. 2db lesz belőle, de egyelőre csak az egyik van teljesen kész, mert még várom a kijelzőket. A képek:
Következő: »»   1019 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem