Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 259
(#) obszidian hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Üdv Botesz !

A mágnes nem húz be ha megkapja a 220-at. Mosògép alkatrészként be lehet szerezni ezt a tekercset ?
(#) botesz válasza obszidian hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Csak a tekercset nem de egy egyutas mágnesszelep néven nézd meg az orczy ban.És akkor csak a a belét meg esetleg a fémvázat kell átenni a régiről.
(#) obszidian hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Köszi !

Majd utánajárok .

(#) kovszabolcs hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Hmm.
Szia!
Megnéztem, nem pont olyan, viszont a komplett egység nem menne bele a régi helyére?
Én semmiképpen nem tartom magam szakembernek, de azt tudom, (mert kerestem én is...) hogy nincs annyi alapalkatrész vagy részegység, mint ahány "gyártó".

*
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) obszidian válasza kovszabolcs hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Szia Szabolcs !

Én sem vagyok szerelő és köszönöm a segìtő szándékodat. A gyártôknak szerintem még sokszor saját termèkeiben sem kompatibilisek az alkatrèszek. Pláne a különböző márkáknál ne várjunk ilyesmit.
Azért teszek fel 1 képet a mosogatòszer adagolòról.
Üdv .
(#) kistakacs hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Candy CSF 4575 EX mosogatógépem,és nem találom benne a hőérzékelőt. Tudnátok segíteni egy képpel,rajzal vagy bármivel? Már mindenhol megnéztem szét szedtem teljesen de nincs sehol! Köszi előre is a segítséget.
Sziasztok!
Imi
(#) botesz válasza kistakacs hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Ezeknél az alsó műanyag házba van ha jól tudom.2 vékony vezeték megy rá.
(#) obszidian hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Időközben találtam alkatrészt a neten , sőt jó áron egyéb miatt meghibásodott komplett gépet. E 2 variáció között hezitálok.

(#) shadee19 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok.
4 éve vásároltam egy Haier DW9-AFM típusú mosogatógépet. A napokban meghibásodott. Bekapcsolás után a program nem megy végig, a gép leáll, a zöld állapotjelző led világít, de a program nem megy tovább. Az ajtó kinyitása után nagy mennyiségű víz található az aljában.
Ha esetleg tudjátok a hiba forrását esetleg a javítás menetét, vagy a cserélendő alkatrészeket és válaszként megírjátok azért nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm.
Sziasztok.
(#) botesz válasza shadee19 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Konkrétan hol áll meg?
(#) shadee19 válasza botesz hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Normál mosogatáson áll meg, ahol egy üres edény van alul meg egy vonal EN50242 van még a jel alá írva a használati útmutatóban nem tudom így a válaszom jó e ?
(#) botesz válasza shadee19 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
A vizet leszivattyúzza?Ha nem akkor azért nem lép tovább.
(#) shadee19 válasza botesz hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Valószínűleg nem szivattyúzza le, mert kinyitáskor ott van az alján a víz.
(#) botesz válasza shadee19 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Nézd meg hogy a szivattyú kap e áramot és hogy nincsen esetleg elakadva a lapátkereke.
(#) Koncsar válasza shadee19 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia! Illetve a kifolyócső lekötése a szifonról egy felmosóvödörbe írányítva, próba. Kifolyik e a víz így? Ha kifolyik, akkor szifon vagy lefolyó dugulás is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
(#) shadee19 hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget végül meglett a hiba. A szivattyű lapátkerekét akasztotta el egy kis apró csontdarab. Sziasztok
(#) elektrorudi válasza peti333 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Csütörtökön voltam egy Schrack info napon, ahol azt állították, hogy 20 év alatt, 20%-ot veszít a hatásfokából. Valamiért úgy gondolom, ennek az igazságtartalma a LED-ek kapcsán emlegetett 50-100.000 üzemórás élettartammal lehet azonos.
(#) bankimajki válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
De konkrétan melyik termékről is van szó?
(#) gik hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Mindenkit üdvözlök!

Siemens mosogatógép (legalább 7 éves):

Havonta 1-szer van használva.
Bedugott mosogatónál nyitva felejtett konyhacsap miatt a víz kifolyt a munkapultra, azon végig, majd le az oldalfalakon - többek között a résnyire nyitva lévő mosogatógépajtón is. (Beázhatott a vezérlése?)
Azóta:
A program közepén megáll. Ha kézzel kicsit továbbtekerem, akkor folytatja a programot, és fűteni is fűti a vizet, de a végén mindig benne marad az aljában a fehéres víz.

Mivel kezdjem a hibakeresést?

A 220v-ból már kihúztam 24 órára, hogy így "reseteljem" de ez nem oldotta meg.

Köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza gik hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Fali szifont és a és a szivattyut ellenőrizném.
(#) elektrorudi válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Minthogy Schrack info-n voltam, ezért nyilván, és konkrétan, a Schrack által forgalmazott termékekről van szó. Annyi eltérés volt a szó és az írás között, hogy szóban csak 20évet mondtak. (de ezt már írtam...)

schrack.JPG
    
(#) peti333 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Természetesen függ a gyártótól és a gyártmánytól is, de kérdés, hogy ezt hogyan kalkulálták ki. Történnek olyan dolgok is, amik pluszban rontanak a hatásfokon, pl. ha megkarcolódik az üveg, illetve nem mindegy, hogy a termékről egy olyan előadáson beszélnek, ahol reklámozni akarják, vagy egy gyakorlattal rendelkező szerelő nyilatkozik róla.
Tényleg keressünk, egy erre megfelelő topicot, mert ez itt eléggé off.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) peti333 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Azt hiszem a moderátor is vicces kedvében van.
(#) elektrorudi válasza peti333 hozzászólására (») Máj 29, 2013 / 1
 
Úgy gondoltam, a 20 (25) éves élettartam a vicc topicba való, azért oda írtam. Tévedtem. Inkább mosogatógépbe...
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) zsola71 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Egyik nap bekapcsoltam a Whirlpool adp 4610-es mosogatógépem és 7 villogás fogadott,elindult szívta a vizet ,de pár másodperc múlva vissza is nyomta.
Közben kint volt egy szerelő,kivette a membrános szűrőt/vízszintszabályozót/ megtakarította és lás csodát jó lett.
Igaz ez az öröm csak 3 hétig tartott most újra ez a baja megint kijött az úriember,de most nem volt elég a takarítás azt mondta hogy hoz egy ilyen vízszint szabályozót 16 ezerért!!!!
Hozta is be is rakta,de nem jött össze ugyan az a baja most is csak a szerelő nem jön azóta sem!
Mi lehet a probléma a géppel?
(#) botesz válasza zsola71 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
A legaljában nem áll víz?Illetve megnézném a csatlakozókat meg a vezetéket lehet hogy kontakos.
(#) zsola71 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
hol érted?a szűrő alatt?mert ott nem áll víz.
Én is a kontakt hibára gyanakodtam valamelyik nap megnézem.
Befujhatom kontakt sprayel a csatlakozókat?
(#) botesz válasza zsola71 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
A gép padlólemezén.Szerintem mindet fölösleges csak a szintszabályzóét.Arra is csak keveset.Egyébként milyen van benne?A literszámlálós(pörgettyűs) vagy a membrános? Ha a literszámlálós akkor amikor vizet enged a gép akkor számláló 2 vezetékén feszt kell hogy mérj.
(#) zsola71 hozzászólása Máj 30, 2013 /
 
Membrános,de nem vagyok szerelő
(#) botesz válasza zsola71 hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
Egy fotót tegyél fel róla.
Következő: »»   46 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem