Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1327 / 2484
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Hali! Okés, köszönöm szépen.
(#) nagytom14 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Üdv, ebben a cikkben szereplő kapcsolást szeretném után építeni, de a beültetési rajzon nem minden kondenzátor polaritása van feltüntetve illetve a potméterek pontos bekötése nem teljesen kivehető, aki már megcsinálta, vagy van egy kicsivel részletesebb képe a beültetésről elküldené? köszi üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) metabo123 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy sztereo TV-ből kioperált és kidobásra ítélt 2db mono végfokot.
Szeretném kipróbálni (azt monja a régi gazdája, hogy hibátlan), de a bekötésével vagyok bajban
A tápfesz csatlakozást sikerült beazonosítanom, és talán a bemenetet is (ezt jelöltem a képen is).
A hangszórókimenet homályos leginkább számomra. Gyanítom, hogy a magas és mély hangsugárzók passzív tagjai is rá lettek építve a nyákra (ezt a részt megpróbálom visszarajzolni)

Legideálisabb számomra egy kapcsolási rajz lenne, de csak annyit tudok róla, hogy talán Grundig tévében volt. Így nehéz.

Ennek megfejtésében tudnátok nekem segíteni?
Ha valakinek már volt dolga ilyen csodával kérem segítsen.

Köszönettel: metabo123
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Felfedezni véltem még egy számomra nem világos dolgot,hogy az mje340 bázisa nincs össze köttetésbe a T1 bc559 kollektorával,vagy az esetleg kivan iktatva azért nincs össze kötve?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Kicsit nekem is furcsa volt mitől lett az a rész olyan üres a takarítás végén. Pótoltam.
A már egyszer feltett képet ne rakd fel újra! Add meg a link-et hozzá!
(#) mayer1998 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Sziasztók!
Valaki segítene nekem az lenne, a "szitú" hogy hogyan lehetne egy egszerű erősitőtt csinálni 220v-al szeretnék üzemeltettni, egy 4ohm-os hangszórott és lehesen is szabályozni a hangerőt.
Meg lehet ezt oldani 1-2 db alkatrészel??
(Ha igen akkor hogy, és milyen alkatrész kell?)
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) blasz válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Csináltál már valaha is erősitőt?Mert a kérdésed szerint nem.
(#) mayer1998 válasza blasz hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Jól mondod, egyszer se csináltam!
Ezért fordultam ehez a forumhoz...
Amugy is nem oltást kértem hanem segitséget..
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) kokozo válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia!
1-2 alkatrész: Bebattyogsz egy boltba megveszed készen így 2 alkatrészből (doboz és a 230-as kábel) megvan a dolog (gyors garanciális).
10-20 alkatrész: veszel készen modulokat amiket bedobozolsz és összevezetékezel. 1-2 nap alatt a megvételtől működik gari nincs.
Rengeteg alkatrész: minden modult magad készítesz el. sok idő, de a "tiéd!"
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Hello!Olyan gondom lenne nekem hogy van egy 2*90V-os (DC) Tápegységem és én erre szeretnék erősítőt építeni!Van benne anyag attól nem félek (2Kw-os).

Az lenne a kérdésem hogy van-e ilyen végfok?(ha lehet nem D-osztályú, vagy ha igen akkor teljes leírás kellene róla!)

Köszönöm!!
(#) mayer1998 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Ezel bocs, de nem segítetél valami "HUUUUU" de sokkat!
kapcsolási rajzal meg alkatrész infoval azért mentem volna valamire...-.-"
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) blasz válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
A Képek alatt rengeteg van rajzból válogass, és ha meg van utána tud jönni a segitség csak.Ha kezdő vagy akkor valamilyen IC-s vég az 10db alaktrész és szól.
(#) kokozo válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Mint ahogy te se adtál meg semmilyen infót arról amit szeretnél.. Teljesítmény? Terhelő ellenállás? Stb?
De a világon nem találsz olyan erősítőt ami 1-2 alkatrészből a 230-V-os hálózatról üzemeltethető lenne..
(#) mayer1998 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Akkor bocsánat..!
Akkor úgy kérdezem, melyik a legegyszerűbb erősitő amit könyű megcsinálni???
(#) blasz válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Egy TDA LM tipusú IC ből az kevés alkatrésszel megy és viszonylag jól szól,megfelelő hütéssel és táppal
(#) mayer1998 válasza blasz hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Végre, köszönöm szépen végre egy rendes ember!!!)
(#) mayer1998 válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Kapcsolási rajz véletlen nincs??
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Hello!Olyan gondom lenne nekem hogy van egy 2*90V-os (DC) Tápegységem és én erre szeretnék erősítőt építeni!Van benne anyag attól nem félek (2Kw-os).

Az lenne a kérdésem hogy van-e ilyen végfok?(ha lehet nem D-osztályú, vagy ha igen akkor teljes leírás kellene róla!)

Köszönöm!!
(#) Kovidivi válasza mayer1998 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
TDA7375, vagy hasonló IC-k. 4x22W-ot tudnak, 12V kell nekik, becsatoló kondik, még pár alkatrész, meg borda. Akksiról is megy, kezdésnek legalább nem kell tápot építeni. Van nagyon sokféle típus, fejből nem tudok mondani pontos IC típust a TDA7375-ön kívül.
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia! Az NMOS végfokok különösebb kaland nélkül meg szoktak épülni. Tudom, szereted ha NYÁK-terv is van az erősítőhöz Bővebben: Link
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Köszi a segítséget,most már minden rendben.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Köszönöm szépen!Pontosan így szeretem Megéri aktivizálni magamp néha
(#) szamóca válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Megkérnélek, mert már nagyon kíváncsi vagyok, hogy tegyél már fel az utóbbi hat elkészült erősítőprojektedről fotókat. Minden héten kérsz rajzot, paneltervet akár naponta többször is.
Cirok Lacit már simán vered ezek szerint termelékenységben.
Már tényleg kíváncsivá tettél.
(#) Koncsar hozzászólása Máj 29, 2013 / 1
 
Ez is egy nagyon jó minőségű Reloop alkotás. Élmény volt megépíteni. Egy foto. Jobb lett volna ha a vaku ki van kapcsolva, sokkal szebb.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013

IMAG0686.jpg
    
(#) Koncsar hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Van még egy érdekes dolog. Van egy barátom aki a csöves erősítőkért nagyon odavan. Ezt az erősítőt egy deszkán felerősítve elvittem hozzá, annyi különbséggel, hogy nem mondtam neki semmit. Az LM1036N hangszín szabályzót beleépítettem, amit ő nem látot. Csak a hangerő poti volt elől amit ő tekergetni tudott. Magamnak előtte kb. belőttem az én izlésemnek megfelelő hangszínt. Pár órás tesztelgetése után mondta, hogy neki még kéne egy kis dinamika az erősítőbe. Mondom belenyúlok. hangszínszabályzón kissebb állítások, persze ő nem tudta, hogy mi az amin én finomítok. Volt egy pillanat amikor azt mondta, hogy most tökéletes. Na innen kezdve, nem tudok mit mondani. Csöves tranyós, FETtes. Mekkora p......vakítás. Légyszíves ne itéljen el senki, hogy ezt leírtam. Nagyon szép munkák vannak itt a fórumon, és elhiszem egyik szebben szól mint a másik. Ahogy a ruhába is visszajön a régi divat néha, így a csöves erősítőnek is vissza kellett jönnie. Kedves Moderátorunk remélem nem írtam olyat amit egyből törölni kell. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Ezt érdekesség miatt írtam igazán.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Ez majdnem olyan mint a borkostolás.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
U.I.
Veszélyes akciónak tünt, mert nagyon érzékeny hangsugárzói voltak, így nagyon óvatosan kellet a hangszínnel játszanom, ahogy a hangereővel is.
Ennyi volt az észrevételem. Bocsánat azoktól akiknek más a véleménye. Ezt a trükköt azért próbáltam ki, mert a csöves erölködő elmondás szerint súrolta a 800 e forintot.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Nem tudok hiba nélkül írni. Nem hiszem el. Bocsi. Mire észrevettem már nem tudtam belejavítani.
(#) blasz hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Szia Reloop,ezen a panelon hol tudnám lejjebb venni a kimeneti e.feszt?Csak tippem van de hozzáértő nélkül nem állok neki.Nem vészes 75vDc mellett 20mV,de jobb lenne kisebb.
Köszönöm.
Következő: »»   1327 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem