Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1326 / 2486
(#) Koncsar hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok! Hangdobozhoz nem tud nekem mondani valaki egy címet, ahol kapok sarokvédőt?
Azért tettem fel itt a kérdésem, mert erősítődobozhoz kell.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) jog27 hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Sajnos ma szembesültem vele, hogy a tervem nem fog menni, mivel az egyik hangszóróm kipurcant. Így lőttek a párhuzamosan megoldott 8Ohm-nak . Marad az a helyzet, hogy kellene egy olyan stereo erősítő kapcsolás (vagy két mono persze), amire rá lehetne tenni oldalanként egy-egy 16Ohm-os hangszórót és olyan 1,5-2W körül tudna meghajtani (per oldal).ja, igen és a táp pedig 9V körül lenne. Ismer valaki valami ilyesmit?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Már nem is kérdés - építs hídkapcsolást!
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Akkor nem értek valamit. Az IC (TEA 2025) adatlapján a hídkapcsoláshoz 16Ohm-on csak 3V-os érték van adva. Ahhoz meg kevés nekem az a 0,18W amit ott tud.
(#) jog27 válasza jog27 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Esetleg az nem járható út, ha kötök párhuzamosan a 16Ohm-os hangszórókkal egy-egy 5,6Ohm 5W-os ellenállást? Így az eredő kijönne 4,14Ohm-ra és használhatnám a sztereo kapcsolást is. Bocsi, ha nagy hülyeség, csak próbálok kezdőként agyalni
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
A 3V-os érték nem tudom honnan származik
A 16 ohm-mal terhelt hídkapcsolás teljesítménye úgy határozható meg, hogy veszed a sztereó változat egy csatornájának 8 ohm-ra leadott teljesítményét és megszorzod kettővel.
Szerk.: az ellenállásba hiába küldöd be a villamos teljesítményt abból csak hő lesz és nem hang.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) Davidd válasza jog27 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Addig oké, hogy nagyobb teljesítményt veszel ki az icből, de te azzal a teljesítménnyel akkor az ellenállást fűtöd. Nyugodtan a híd verziojat elkészítheted. Nem láttam mekkora tápfeszről járatnád, de legalább az ic sem melegedne annyira. Olyan mintha sztereboan terhelnéd 8-8 ohmal. Lényeg a lényeg ellenállással csak elfűtöd a teljesítmenyt.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! Együttes erővel majdcsak meggyőzzük a kollégát
(#) jog27 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Értem! 9V-ról szeretném járatni terveim szerint. Szóval hídba mehet 16Ohm-mal. Én ilyet nem találtam a dokumentációban, de ezt valahonnan lehet tudni, hogy ilyen feltételek mellett kb. mekkora teljesítményt tudna leadni?
(#) jog27 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Jól van, na. Csak kezdőként még ingatag lábakon állok ilyen téren , de köszönöm a segítséget
(#) Davidd válasza jog27 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Megnéztem az adatlapot, igen is ott van az érték. 9V-on 1,3w 8ohm x2(10%thd), mint ahogyan reloop kolléga írta mivel hidalod, így a két csatornának a teljesítménye összeadódik. Szóval 2,6W 16ohm-on 9V-ról híd kapcsolásban. Torzítás nélkül ez úgy kb 2W hallható torzitás nélkül.Jó kis ic ez. Nekem is van hordozhatoban. Igaz gyári panel, rosszan kaptam kicseréltem az ict és szépen működik 7,4V rol sztereoban 4ohmos hangszorokkal terhelve.Amek hangszoro nincs kiszedve amogott vannak az akksik, 4eres kabel van a ket dobozka kozt.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) jog27 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Rendben köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
(#) NaXuS válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Üdv!
Mikor csak zúgás volt olyan fél amper körül volt az áramfelvétel, mikor tisztán szólt akkor pedig 100mA körül. Ketté választottam külön mind a kettőt meghallgattam. Az erősítő része rendben volt, hangszínszabályzó részbe nem nagyon tudtam belehallgatni. Sajnos sikerült tesztelés közben valamit összeérinteni, ekkor nagyon megugrott az áramfelvétel. Most összeraktam és csak zúg, valószínő az ic elhalálozott.
Még azon gondolkodtam, hogy a két ic között tantal kondenzátort használtam, mert fóliát nem találtam. Ez okozhatja-e a zúgás?
Bocsi hogy csak most válaszolok közben volt jó sok dolgom.
(#) -Thomson- hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit!
A minap kiszedtem egy TDA1557Q típusú IC-t egy régi autórádióból, és nézegettem hozzá kapcsolási rajzokat, hogy hogyan tudnék egy erősítőt építeni belőle. Az interneten ezt a kapcsolást találtam, mivel lehetne még a potméteren kívül kiegészíteni, vagy legalább is mivel ajánlatos, vagy ez jól van így ahogy van? Olvasgattam itt a fórumon, hogy a sztereó potméter kell hozzá, az meg is van, de hová ajánlatosabb tenni, közvetlen a jel bemenetre, vagy a hangszórók elé?
Ha van esetleg egy jobb ötlet ezzel az IC vel, vagy a kapcsolással kapcsolatban szívesen várom, előre is köszönöm!
(#) reloop válasza NaXuS hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Maga a tantál kivitel nem problémás, de ha valamiért átvezetett a kondenzátor akkor egyenfeszültség juthatott a kimenetre. Nem tapasztaltad, hogy a hangszóró membrán kitolódott valamelyik szélső állásába?
(#) reloop válasza -Thomson- hozzászólására (») Máj 25, 2013 / 1
 
A potenciométert a bemenő jel útjában helyezd el. Bővebben: Link
(#) voodoo válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Szia! Somogyiéknál nézd meg Üllőn van a boltjuk.
(#) NaXuS válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
A hangszínszabályzó kimenetét, meg a tda bemenetét kivezettem egy dugdosós próbapanelra, hogy megvizsgáljam külön őket. Ekkor volt az hogy összeértek a kivezetések, és ekkor volt az mikor megugrott az áramfelvétel. A hangszórók is csak megpattantak, semmi sistergés, tehát valószínű hogy egyenáramot kapott. Habár a membránt nem figyeltem.
(#) Bender92 hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van nekem egy Bose LifeStyle 9-es musikcenterem, a system controll jack kimenet nem vezérli a mélynyomót. Valakinek van valami ötlete? Előreis köszönöm a segítséget.
(#) -Thomson- válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) sprofan hozzászólása Máj 26, 2013 / 1
 
Mivel többen is kértétek privátban, közkincsé teszem az imádott mosFET-es végfokom dokumentációit. Nyugalmi áram legyen olyan 40mA körül, ha kisebb hangerőn picit torzítana akkor finoman lehet feljebb venni. Tápfeszültségnek +-35V-ot ír, maximum 40-el lehet hajtani.
(#) accaboj válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Ez a te kapcsolásod?
(#) sprofan válasza accaboj hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Maga a kapcsolási rajz nem az én szülöttem, a hozzá tervezett nyák viszont igen.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) accaboj válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Értem. Én még nem hallottam erről a kapcsolásról, jellemeznéd pár szóval?
(#) sprofan válasza accaboj hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Számomra meglehetősen megnyerő hangja van, ugyan azzal a hangfallal és jelforrással próbáltam össze például a Quad 50 és 200W-os változatával, a TDA7294 gyári kapcsolásával és még egy rakat integrált IC-s végfokkal, lehet elfogult vagyok de nekem nagyon elnyerte a tetszésem (a PCL86-os kis erősítőmmel nem hasonlítom össze, az teljesen más világ). Főleg akkor ha hozzáveszem hogy a tápegysége az maga a merénylet az audiotechnika ellen, egyutas egyenirányítás és egy szem maci sincs a hangszóróban.
(#) reloop válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szia! Meleg bordánál mennyire ugrik meg a nyugalmi áram? Látom nem tartalmaz kompenzálást.
(#) sprofan válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Szia!
Egész pontosan 43mA-re van belőve a nyugalmi áram hidegen, teljesen felmelegedett bordával ez felmegy 61mA-re.
(#) reloop válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Az nagyon jó az IRF-től! Múltkor egyik kollégánknak ugyan ez a páros megfutott hőre, bár nem ismert az eset minden részlete.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 28, 2013 /
 
Reloop fórumtársamnak,_Szia István! Nézegettem azt a tervet amit készítettél,_és a nyugalmit állító kapcsolást,_és észrevettem egy kis eltérést._Nos nem tudom hogy direkt így oldottad meg,_vagy elnézted véletlenül.
A kis kapcsolásban a collektorhoz,_és az emitterhez csatlakozik 1-1 1k ellenállás,_de a terven nem így szerepel.
El<>magyaráznád miért így oldottad meg?_mindig tanul az ember._Köszönöm.

*mod
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Szia! A soros 1k ellenállás és 1k trimmer potenciométer a kedvezőbb elrendezés miatt helyet cseréltek. A bázis és emitter közötti 1-től 2k-ig állítási lehetőség szerintem megmaradt.
Következő: »»   1326 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem