Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   50 / 144
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Special ezt még nem , hogy érdemes -e nem tudom hallani kellene a kapott végeredményt , mit tud ?
(#) martin96 hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Na kész lett a fejhallgató erősítő. LME49710 és LME49600-assal. Nagyon jó hangja van.
Ez az első nyákom. Lakkfilccel és körömlakkal van csinálva.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Gratulálok az elsõ nyákodhoz!
Jó drága ícéket választottál hozzá
Kapcsolási rajz van róla?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Alakítottam egy kicsit a terven, a trafó kötöttség elkerülésére. Most már bármilyen alkalmas trafó behuzalozható. A rézoldal képe vasaláshoz tükrözött (illetve szerintem fotózáshoz is ez a jó nézet).
(#) elyelibator hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok! Gondoltam összekombinálom a Highand féle torzításcsökkentőt, a Mayan féle A osztályú szimmetrikus végfokkal, fejhallgató erősítő gyanánt. Az egyik ismerősömnek szeretnék, valami pontos hangú, úgymond stúdió erősítőt csinálni, ezért gondoltam erre a kombinációra. Szimulátorban szépen működik. Az oldalakat, természetesen különválasztva kötöm be, mert nincsen föld egyik ágon sem, tehát a földet nem lehet közösíteni ebben a felállásban a jobb és bal oldal között.
Itt van a kapcsolás, és a nyák hozzá. Ha van valami hiba, esetleg észrevétel, vagy javaslat, akkor szívesen fogadom válaszotokat. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2013
(#) Csongi_ hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Udv!
Keszul az ESP fejhallgato erositom.
Kep1
Kep2Kep3
Muveleti erositonek NE5532 fog kerulni bele, ami csak majd a jovoheten erkezik meg, a tapellatasert felelos trafoval egyutt. A bemeneti 2,2μF-os kondit meg nem sikerult beszereznem.
Hutoborhak csak ezek voltak itthon 4db egyforma, igaz az egyiknek a csavarja fennebb van,(fejjel lefele vannakk teve a bordak) remelem ez nem fog zavarni a hangminosegben, hogy nem egyforma a labak hosszusaga.
Puffernek 4900-4900μF van teve.
A NYAKtervet Alkotó kuldte, koszonom szepen neki ittis.
(#) bakos13gab válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Hát szerintem az a két milliméter irtózatos torzítást fog bele vinni. De ha szerencséd van, akkor a PNP tranyóhoz került a dolog, mert ott csak 50%-al emeli a torzítást, az NPN-nél meg 52,03%-al.
Na csak vicc volt, biztosan nem számít semmit. Nekem is ki lett marva a nyák. Sajnos a saját tervem nem vált be. Kíváncsi leszek Alkotó munkájára.
(#) Csongi_ válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Ez az elso erositom, ahol tranzisztorok vannak vegfoknak, eddig nemnagyon foglalkoztam erositokkel. Alkoto mar megepitette, azt irta, hogy nagyon jol szol.
(#) nzozz hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy olyan A-osztályú fejhallgató erősítőt keresek, aminek az elkészítése nem túl bonyolult vagy költséges, de mégis szép hangzással rendelkezik és ideális 32Ohm -os fejhallgatókhoz is.
Mit ajánlanátok?

Köszi
(#) martin96 válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Ezt.
Ez elég egyszerű és jól is szól. A 220ohmos ellenállás helyett én inkább 22ohmosat ajánlanék. Nekem azzal sokkal jobban szólt 32ohmos fejesnél.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) nzozz válasza martin96 hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Köszi a választ! Én A-osztályút keresek, a Canamp viszont nem az.
(#) martin96 válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Én úgy tudtam, hogy az.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Szia! Az A-osztályú erősítő végtranzisztorán a kivezérlés bármely pillanatnyi állapotában áram folyik. A Canamp ilyen.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Akkor elnézést, én tévedtem!
Valami "IC mentes, hagyományos" A-osztályúra gondoltam, azoknak általában szebb a hangjuk és a kis teljesítmény miatt nincs gond a melegedéssel, fogyasztással se.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Az A-osztályú erősítő melegedni fog, sajnos ilyen a hatásfoka.
Itt van az általam épített eddigi legjobb fejhallgató erősítő. (Nincs benne IC )
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Persze, hogy melegedni fog, csak nem mindegy, hogy 1W (vagy az alatti) teljesítményű vagy 50W vagy még nagyobb teljesítményű erősítőről van szó. Fejhallgató erősítőnél simán megoldom a hűtést.
A Te erősítődben használt 2N6122 -t viszont nem találtam Magyarországon, Te honnan és mennyiért szerezted?
Illetve nem tudom mennyire láttad az én (pontosabban egy ismerősöm) fejhallgató erősítőjét, EZT. Erről mit gondolsz?
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
A rajzot láttam már, de még nem volt szerencsém megépíteni. 32 ohm fejhallgatóhoz 12V táp úgy teljesítmény mint melegedés szempontjából bőven elég.
A 2N6122 helyén bármilyen TO220-as tokozású tranzisztor megfelel. (Ez volt a fiókban)
Még a BD135 is jó.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Értem. Kíváncsivá tettél a Te erősítőddel is, mindenképp megépítem (azt is). De mégis milyen tranzisztorokat ajánlasz, mivel lehet a legjobb eredményt elérni? (lehetőleg ne több ezer Ft/db áron )

Köszi
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Nem tudom melyik tranzisztor a legesleg... BD241-gyel például tökéletes lesz.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Az jó. A NYÁK rajza vagy legalábbis egy pontos kapcsolási rajza publikus? Milyen trafót igényel?

Köszi
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
A trafó 30VA-től már megfelelő Bővebben: Link A táp 4700uF, majd LM7812.
Átmérem a végleges verziót és teszek fel rajzot.
Ilyen a NYÁK. A négy kis átkötést ki lehet következtetni. A BC301-esek bázis kollektora közé még be kell szúrni 10-47pF kondikat, jelenleg alul van.
(#) mmajka válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Kedves CIROKL!

Nos akkor először a kérdések:
A jel földet rákötötted a lapon található, tápból jövő negatívra?
Az IRF510 mire cserélhető? Próba volt 630 és 530
as al. A leírásban szereplő szériák nem beszerezhetően hazámban. Valami tanácsot tudnál e adni?
Mi lehet a gond:
Kegyetlen búgás tapasztalható működés közben, a jelföld a negatívon van szerintem az lehet a gond.
Az egyik oldal szerény véleményem szerint 20% al halkabb mint a másik, a komolyabb fele viszont hangerőben elég komolyan végzi a dolgát. Itt cső hibára gondolok mert fet csere után sem változott a dolog.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
A megépített áramkör így néz ki. A tranzisztorok, csak ajánlás jellegűek.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Hálás köszönet! Mindegyik kondi polarizálatlan? Milyen típusúak legyenek? (MKP, kerámia, stb) Majd ha kész lesz felrakom a NYÁK -ot.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
A képről be tudod azonosítani a kondenzátorokat.
A kicsatoló low-esr, az nem a panelon kapott helyet.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) elektrorudi válasza reloop hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Nem kötözködés képen, hanem a tudásom gyarapítása okán: miért kell a kicsatolónak low ESR-nek lenni?
Viszont a 680nF-os magyar fűrészelt kondi gyalázatosan rossz. Nem csak hangfrekis célra, hanam bármire.
(#) reloop válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
A low esr kondenzátornak az alacsony belső ellenállása miatt kisebb a vesztesége, természetesen sima elkóval is működik a kapcsolás.
A 680nF hibája még nem ütközött ki nálam.
(#) elektrorudi válasza reloop hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Értem, köszi.
(#) nzozz válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Igazából az a legjobb ha minden elkó low esr. 680nF -nek pedig valami MKP, mondjuk Wima kondi.
Következő: »»   50 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem