Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   299 / 489
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Köszi! A primer tekercsnél is kondi van?
(#) tibapu válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Tisztelt fórumozók.Tudna-e valaki segíteni.Az órám elkészült,és működik is csak avval a kis hibával,hogy nemtudom beállítani.Ha pontosan délben indítanám el talán az időt pontosan mutatná,de a dátummal akkor is gondban lennék.A lényeg a lényeg,hogy a forrás fájlt lefordítottam.Remélem a cím figyelést kikapcsolva.PL "; Ne legyen a sor előtt ";", ha a távirányító címellenőrzését is kérjük".Én tettem pontos vesszőt.Mostmár méri a hőmérsékletet viszont az óramutatókak félben elvágta./lásd a képen/.URC22B-s távirányitóval csak az indítást és leállítást végzi.A 16 gombos távirányitóval szintén ez a helyzet.A PIC 1-es lábáig eljut a jel az infravevőböl.Ezt piezó hangsugárzóval ellenőriztem.Van valakinek ötlete?

DSC01030.JPG
    
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia!
Töltsd fel a rotor és a távirányító programjaid forrását.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia.Köszönöm,hogy foglalkozol velem már azt hittem mindenki a szabadságát tölti.Az első "HEX" amit bele töltöttem azt "nurseboy"forumtársnak küldted 2010 Julius 20-án.Itt Bővebben: Link ezen megvoltak a mutatók.A második egy tömöritett ZIP állomány volt amit "mrbini"forumtársnak küldtél 2010 Január 06-án. Bővebben: Link .A távirányitóban 16F84A-s PIC van és a Girder szerint jó jeleket küld.

Hibás linkek javítva.
Kérlek használd a link gombot!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia!
A rotorban a címfigyelés a forrás szerint aktív, a cím 0x1D azaz 29. Távirányító is ezt a címet használja. Más parancsokat vesz a rotor?

Ha veszi: A távirányítóval un. lapokat lehet kezelni. Egy lap a 16 nyomógombnak megfelelően 16 parancs kiadására ad lehetőséget. Az RB7 -re megy egy olyan nyomógomb, ami közvetlenül a földet kapcsolja az RB7 -re. Ez a shift gomb. Lenyomásával lehet lapot váltani. Csak előre lapoz, ha elért a maximális lapszámig, akkor előről kezdi. A forrás szerint 3 lapot lehet használni. A shift gomb lenyomása után a láthetó led annyiszor villan fel, amennyi a kiválasztott lap sorszáma (1, 2, 3). Ha áttérsz a 2. lapra, akkor küldi az időt állító parancsokat. ld. keys.txt. A dátum és az idő beállítása után kapcsold ki (be) és be (ki) a külső kör megjelenítését - ez tárolja az időt az RTC -ben.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia!
Valóban a forrás szerint be van kapcsolva a címfigyelés,de én tettem pontos vesszőt a "#define RC5AddrCheck" elé és úgy forditattam le.Ami gond nélkül megis történt.
A távirányitó viszont először a 3740-től a 374F-ig a második lapon amikor a visszajelző led kettőt villan akkor 3750-től a 375F-ig a harmadik lapon pedig 3760-tól a 376F-ig ad jelet a Girder szerint.Egyedül a 374C-re reagál amivel ki és bekapcsol.
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia! Erős a gyanú,hogy az infrát nem érzékeli a rotor. A ki be kapcsolást a bázis "veszi" semmi köze a rotorhoz. Ez melyik rotor is pontosan?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Az infra kimenete és az 1. láb között van az a bizonyos Schottky dióda, amire készes volt a rotor. Ellenőrizni kellene az alacsony szintet a 1. lábon.
(#) tibapu válasza patexati hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia!
Ez a rotor a "v5_16F886 SMD hamisitatlan Patexati 2010.A táp panel is megvan alatta csak az eredetitől egy kissé kisebb mert igy adta az anyag.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Szia
Ha egyszerűen rövidre zárom az megoldaná a problémát?Ugyanis a 16F690-eseknél amiket eddig készítettem mindegyiket átkötöttem és működtek.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Az a dióda a MCLR lábra adott Vpp (12V) feszültséget választja le a TSOP kimenetéről. Csak akkor van ráá szükség, ha ISCP programozás folyik. Mivel SMD tok van a rotoron, amit csak ICSP -vel tudsz programozni...
(#) jocka0012 hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Üdv!Az lenne a kérdésem , hogy ez mitől lehet?Nem jelenik meg semmi csak a középen 3 led
(#) tibapu hozzászólása Júl 12, 2013 /
 
Tisztelt forumozók.
Az LL103-as dióda helyett énLL4148 ast tettem be.Programozáskor számíthat ez valamit?Müködés közben egy darab vezetékkel rövidre van zárva.Programozáskor pedig szét forrasztom.Ez a technika müködött eddig a 16F690-eseknél,eddig három készült.De ez a legutóbbi a 16F886-os nehezebben akar talpra állni.Átkötöttem és látszik,hogy reagál a távirányitó jelére mert elalszanak a ledek.Kevés tápot kapna?
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 12, 2013 /
 
Idézet:
„De ez a legutóbbi a 16F886-os nehezebben akar talpra állni.”

Annyi történt, hogy a DIP tokozású 16F886 -os rotor programját gyömöszölted be a SMD tokos rotorba, pedig a kapcsolásuk nem egyezik meg. A DIP rotor nem használta a RE3 - MCLR lábet, a reset funkció aktív benne. Az SMD rotor kapcsolása más, az infra vevőnek csak a RE3 - MCLR láb maradt.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2013
(#) Mircsof hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Erről az oldalról megépitettem az órát: http://kirallyrocker-electronics.webnode.hu/products/propeller-clock/
Most vettem észre hogy PIC16F84A-t használtam a PIC16F84 helyett. Nem értek annyira a dologhoz, de ez lehet-e az oka, hogy nem működik? A PIC16F84A-nak át kellene irni a .hex fájlát?
(#) Pali79 válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Szerintem attól nem lehet hibás, olyan különbségek vannak ami itt nem hiszem, hogy számítana.
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Szia!
Így már tökéletes.Működik.Nagyon szuper.Még mindig csak ismerkedek vele.Probálom megtanulni a távirányitó parancsokat magyarul.Nagyon komplikált.Röstellem,hogy nemtaláltam meg ezt a forrás fájlt a topikban,pedig átolvastam többször is.A kereső se a régi vagy csak én nemtudom használni.Nagyon köszönöm mindenkinek a sok segitséget.Még egyenlőre egy kicsit foghíjas a kijelző egy két halott led miatt.De javítás után töltök fel képet róla.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Szia!
Nagyon jól tudod kezelni a keresőt, ezt az állományt eddig még nem töltöttem fel..
(#) KKobra hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Sziasztok
Elakadtam !! Elkezdtem összekötögetni a videófej motorban a tekercseket két egyforma motor csak a tekercsek száma nem egyezik az egyikben 4 a másikban 2 tekercs van a két tekercsessel próbálkoztam de nem tudtam áthozni elég áramot 12vos izzó nem világított üresen 14,46V -ot mértem Sajnos s tekercs végek nem láthatóak hogy melyik tekercs hol van kihozva most a 4 tekercsest próbálom bekötni de nem tudom mit hová! Valaki tudna segíteni ?? Ha a szalagkábelen nézem a végek 1-3 2-4 5-7 6-8 a nyákon pedig szépen sorban kivan hozva oldalra lentről felfelé
1-2 3-4 5-6 7-8
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szia! Ki kell kísérletezni,hogy melyik a legjobb variáció. Először a primérrel kezd el és mérd az áramfelvételt a bázis tápján. Ahol a legkisebb azzal a variációval kell próbálkozni.
(#) Mircsof hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Rábukkantam erre az oldalra http://propellerclock.uw.hu/picegeto.htm amin 1 pic égető van feltüntetve. Egyik kérdésem az, hogy ezt 1 soros portos egér csatlakozójára kell rászerelni?
A másik problémám az, hogy megépíteni még megtudnám, de mivel nem értek hozzá eléggé így nem tudom azt, hogy helyes ez a kapcsolás működhet egyáltalán, ha jól rakom össze?
Köszönöm a válaszokat előre is!!!!
(#) vicsys válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 / 1
 
Igen.
Igen.
Évekig használtam. Azt, hogy az újabb alaplapokkal megy-e, nem tudom.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Ez az öreg JDM... Felejtsd el.
(#) Mircsof hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Miért felejtsem el, ha működőképes a kapcsolás?
(#) vicsys válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Azért, mert az újabb alaplapokkal az esetek 90%-ban nem megy.
Bővebben: Link
(#) Mircsof hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Ezt értem, de pl 1 pentium 2-3 akar pentium 1 es lappal csak menne nem?
Arra csak alkalmas lenne, hogy beprogramozzak vele 1 PIC16F84a típusú vezérlőt.
http://kirallyrocker-electronics.webnode.hu/products/propeller-clock/
A fent linkelt órához kell, az álló és a forgórészt már megépítettem többszöri ellenőrzés után arra jutottam, hogy hibátlanul. A pic-et elvittem beprogramoztatni.. ami ugye megint csak nem ingyenes.. :S és most már nem maradt más ötletem mind az hogy hibás a programozás.
Bár lehet hibás maga a hex file is amit beprogramoztattam, bár ahhoz már nem értek.
De ha esetleg van valami észrevételed, esetleg értesz a programjához akkor nagyon megköszönném, ha ránéznél. :S :S
Itt 1 video az orárol hátha segit. https://www.youtube.com/watch?v=bAaHEjcxp3Y
(#) vicsys válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Kipróbálhatod, lehet, hogy menni fog. A videoból nem derült ki semmi a hibáról.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Nem az a kérdés, hogy milyen a processzor a gépben, hanem az, hogy milyen a soros illesztő felépítése. Ha elég öreg, azaz MC1488 - MC1489 meghajtó van rajta és +12V, -12V-ról vannak megtálálva, akkor van esély a működésére. Ha ennél modernebb, MAX232, 75232 vagy hasonló meghajtó van rajta, 99.9% (nem 90) -ban nem fog működni. Nézd meg Watt oldalán a LPT, LPT-mini programozót, azzal talán biztosabb. 7406, 74LS06, 7407, 74LS07 kell bele, a 7404, 7405 nem jó. Ha működik, programozz fel egy 18F2550 -et a PICKit2 klónhoz (USB programozó).
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szia
Nem értem a hozzáállásod ! Dolgozol egy elavult égető megépítésével. Miért ?
alig több alkatrészből megépíthetsz egy USB-s égetőt Pickit 2 clon ha nem akarsz smd alkatrészekkel vesződni vagy egy Másik igaz Hp41C nem javasolja de nálam gond nélkül mükszik tudom ehhez kell egy felprogramozott 18F2550 de szerintem itt a fórumon bárki küld neked egyet ami fel van programozva
(#) Mircsof hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Azért ilyen a hozzáállásom, mert van itthon egy régi pentium 2-3as gépem és a régebbi fajta megépitéséhez igy lenne hozzávalóm, az új fajtához, meg össze kell venni ezt is meg azt is. Nekem meg csak erre az egy alkalomra kellene ez a programozás. Szeretném már készen látni ezt az órát, mert nem kis időm van benne és mégsem működik és nem értem miért.
Következő: »»   299 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem