Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 570
(#) attila1 válasza toro hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia István.Az az érdekes,hogy majdnem egy hónap alatt enged le teljesen.Ez nem gyanús?Kombi kazán,most csak HMV üzemben van használva.Így a kiegyenlítő nem játszik szerepet,ugye?Próbáltam szeleptűt cserélni,de a legkisebb méretnél is rövidebb kéne,ezért visszaraktam a régit.Mi van akkor,ha csapokat elzárom,kazánról leengedem a vizet,és így nézegetem a nyomást?HMV-módban lehet így használni?Vagy ilyenkor már a hőcserélőben sincs víz?Arra gondoltam,hogy kondenzvíz is jöhet éppenséggel a tömlőből,nem?
Üdv:Attila
(#) toro válasza attila1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
A gyári feltöltés nitrogénnel történik.
A levegővel való pumpálás megfelelelő, de az gumi öregedése során átdiffundál.
HMV készítésnél is kell a fűtőkörben nyomásnak lenni.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) attila1 válasza toro hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szia!
Gondoltam,hogy nem mehet ,,szárazon"...
Sajnos a kazán a fürdőben van,szóval szem előtt.Akármilyen tartályt nem lehet oda fabrikálni,ezért olyasmi kéne,mint a gyári.A cseréhez villanyt,vizet,fűtéskört,gázt le kell kötni róla,és leszerelni a falról,ugye?Ez cumi

Üdv!
(#) toro válasza attila1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 / 1
 
No, azért ne ijedj meg!
Ha gyárit veszel, a kazán hátulján ki lehet cserélni!
(#) attila1 válasza toro hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Találtam tartályt a vakerán,kinézetre tökéletes,de rendes volt a tulaj,mert megírta,hogy 2002-2011-ig üzemelt.9ezret kért volna érte,de a kora miatt gondolom nem szabadna megvenni,mivel az enyém is ennyi idős majdnem..Ahol meg néztem rendes üzletben,ott meg nem jó helyen van a csatlakozó csonk,hiába 6ezer az új.Hol a túróba nézzek pont olyat,mint ami az enyémbe kellene?
Üdv!
(#) belanj hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
üdv!saunier duval renova star f24 EBT cirkóm hőcserélőjét ötödik alkalommal savaztam és csodák csodájára sikerült.össze is raktam,nyomást nagy nehezen felnyomtam 1.5re.de a villám villog és hibát jelez.mi lehet a gond?előre is köszönöm!eléggé elázott az egész a javitásom alatt.szép nyarat!
varga béla
szigethalom
(#) surfer hozzászólása Júl 10, 2013 /
 
Sziasztok! Csempézés folyik nálunk, és sajna nem takartam le időben fóliával a BAXI Ecofour kéményes kombikazánunkat. Lenyitottam az előlapot, hát van benne por rendesen. Hogy érdemes kitakarítani? A porszívó csöve nem fér be eléggé belülre. Esetleg informatikában használatos porpisztollyal (sűrített levegővel töltött szórófejes palack) érdemes próbálkozni? Juthatott olyan részre is por, ahol gondot okozhat és jobb inkább szervízt hívni?
(#) borostyanv hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
Kérlek segítsetek. Beretta exclusive green kazánunk elkezdte elengedni a nyomást. Jelenleg csak meleg vizet gyárt, de kb. 2 nap alatt így is 0,3 bar-ra csökken a nyomás. Tudnátok tippet adni, hol kezdjem el keresni a problémát? Kicsurgó vizet, nedvesedést nem találtam sehol.
(#) toro válasza borostyanv hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
A tágulás tartályban mérd meg a nyomást.
Ezt úgy tudod, hogy a fűtőkörből leengeded a vizet.
Pumpáld fel 1,2 barra.
(#) toro válasza surfer hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Jó az elgondolásod a takarítással kapcsolatban.
(#) pirx hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok, tudnátok segíteni?
Régi Vaillant kombicirkóm nem kapcsol be ha kinyitom a melegvizet. Eddig is csak akkor kapcsolt ha teljesen kinyitottam a csapot. Ha a fűtést kapcsolom be, az működik, és ha megy a fűtés akkor melegvíz is van. (csak ez így 30 fokban nem az igazi megoldás)
Megoldható "házilag"?
Köszönöm!
(#) toro válasza pirx hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia!

Ha pontost típust írnál!
(#) VIM válasza pirx hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia! A "régi" alatt mit értesz? Típusszám vagy fénykép volna szükséges a probléma pontosabb behatárolásához, de ha teljesen ki kell nyitni a csapot akkor a nyomáseséssel vannak gondok, ami nem hozza működésbe a főégőt. Ha membrános akkor a tömszelence szorulhat, ha pedig áramlásérzékelős akkor az érzékelőn lévő lerakódás okozza ezt a problémát, vagy a bemeneti vízszűrő elrakodott. Ha tudnál mutatni képet a burkolat alatti részről, többet lehetne mondani az esetleges meghibásodásról, mert így csak találgatni lehet.
(#) VIM válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia Pista bácsi, ha "rendelsz" akkor már itt sem vagyok!
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia Imi!
Vagyok, épp ezért kérdeztem, hogy mi a típusa.
A régi VUW-k mikrókapcsolósak, míg az újak hall szenzorosak.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Bocs! PONTOS TÍPUS
(#) Doncso hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok. Van egy S.Duval Renova star 24-es turbó cirkóm. Az lenne a gondom, ami engem eléggé idegesít, hogy ha megnyitom csutkára a melegvizet, akkor bekapcsol, elkezd fűteni, majd pár másodperc mulva leáll, aztán újra be és le, és így kapcsolgat egy darabig, közbe a víz folyamatosan folyik, egy jó fél perc, perc múlva már megy folyamatosan, de addig egy csomó víz elmegy pocsékba. Ennek mi lehet az oka, miért csinálhatja ezt? Lehet használni, de ez engem eléggé zavar, szerintem nem normális. Víznyomás van rendesen, ezzel nincs gond. Van ötletetek esetleg?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) VIM válasza Doncso hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia! Ennek a típusnak "klipszes" felfogatásúak az érzékelői ami nem mindig biztosít megfelelő kontaktust a méréshez, ráadásul ha a HMV NTC-je elromolna átveszi a helyét a fűtési (biztonsági okokból).
(#) toro válasza Doncso hozzászólására (») Júl 21, 2013 / 1
 
Szia!
Két lehetőséget van:
1. Vízköves a bitermikus hőcserélőd,
2. NTC problémával küzdessz
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Júl 21, 2013 / 1
 
Ez nem klipszes, hanem becsavarva van a hőcserélőbe.
(#) Doncso válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Értem. Erőt veszek magamon és megnézem az NTC-t, ez ki tudom mérni, értékét nem tudom, de mérés alapján, ha bemondom, gondolom egyből kiderül, bitermikus hőcserélő köhm, egy kicsit bővebben kérhetném?
(#) Doncso válasza VIM hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Köszönöm neked is, a csatlakozásokat megpróbálom megtisztítani.
(#) pirx válasza VIM hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
15 év körüli lehet, kéményes. a készülék belsejében VUW OST 260 XE / VCK TR 260 XE felirat van. Mindjárt megpróbálok képet feltölteni.
(#) pirx válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Töltöttem fel képeket, így nem foglak félrevezetni.
(#) pirx válasza toro hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Ez jobban sikerült, ezen már látszik is valami.

vaillant3.jpg
    
(#) toro válasza Doncso hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
A láng fölött lévő, szürkére festett rézhőcserélő veszi át a hőt. A fűtési csőben van még egy vékonyabb cső, amely a melegvizet "csinálja". No, ez lehet vízköves.
Az NTC kimérhető, 20 fokon 12 kohm. Akár kézmeleggel is melegítve csökkent az ellenállása.
(#) toro válasza pirx hozzászólására (») Júl 22, 2013 / 1
 
A szivattyú mögöt van egy réz váltószelep a vízkapcsolóházzal.
Annak az alján megy be egy kábel egy mikrókapcsolóhoz.
Valószinüsíthető, hogy a mikrókapcsolót működtető müanyag tört el.
(#) pirx válasza toro hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Látnok vagy! Pedig ez épnek tűnik elsőre, de vele lehet a gond mert kis mozgatás után (kézzel kapcsoltam) javult a helyzet, már egész kis nyomásnál is bekapcsolt.
Mit tegyek hogy így is maradjon?

vaillant4.jpg
    
(#) toro válasza pirx hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Legjobb ha felhívod a Vaillantot a (+361)4647800.
Ez az alkatrész nem szerepel közkézen.
(#) Gafly hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Idézet:
„A karbantartással egyidejűleg szerelőnk egy tisztító adalékot vegyít a fűtési rendszerbe.”


Na ezt a "vegyítést" hogy csinálja vajon?
SD Renova Star.
Leengedi a vizet, megbontja valahol és beleönti?
Következő: »»   173 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem