Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2064 / 3948
(#) Csupasz válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 / 1
 
Köszi!
(#) pjg válasza wallair hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Nem hinném, hogy 20-nál több W-ot tud. Fogasztás szempontjából LED-del jobban jársz.
Ez tetszik: "a fénycső elkezd az egyik végén feketedni. Ez azért van, mert egyenáramról működtetjük!"
(#) nedudgi válasza pjg hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ezzel mi a gond? Szublimál a fűtőszál. Váltóáramról is csinálja, de ott lassabban, és mindkét végén.
(#) Balaa16 válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Üdv!
Én is pont ilyet szeretnék repülőszimulátorhoz (Microsoft Flight Simulator 2004). Pl. a futómű kapcsolóját, fékszárnyakat, elektromos kapcsolókat, üzamanyagcsapokat, stb. Billentyűparancsokat be tudom állítani, de kivezetni a billentyűzetet már nehezebb.
(#) pjg válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ha a kapcsolást megnézed, egy trafó szekunderén van a fénycső két vége.
(#) Hilo válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A legtöbb "régi" típusú billentyűzet "mechanikusan" működik, de az hogy PS2-es elég tág fogalom, mert ebből semmit nem tudunk meg a billentyűzetről amit meg szeretnél buherálni.
Ha tudnál "normális" felbontású képeket mellékelni a "belsőről", kicsit többre mennénk mint így leírással. Esetleg tűvel lehet megszúrni a fóliát, de ehhez látni kéne...
Opcionálisan más megközelítése a dolognak, lehet kapni USB-s keypadot azt megpiszkálni, vagy csinálni egy pl.: soros portos csatlakozást, és ahhoz programmal gépen megadni hogy úgy vegye mintha leütöttél volna egy bizonyos billentyűt.
(#) wallair válasza pjg hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
18W-os csövet szeretnék vele meghajtani a kocsim 55 Ah-ás akksijáról. A LED nekem nem jó, éjszakai fénycsapdázáshoz kell az eszköz, ahol nagyon sokat számít az ultraibolya tartomány.
(Mind az elektronikus gyújtás (kompakt fenycső), mind a fojtótekercs elég szűk tartományban szolgálja ki a csöveket. Ez a kapcsolás jó 10 W-tól akár 20W-ig?!)
Köszi a válszt!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) nedudgi válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szerintem a legegyszerűbb megoldás lehet, ha a billentyűmátrix helyett egy EPROM-mal vagy mikrokontrollerrel állítjuk elő a megfelelő kódkombinációt a billentyűzet mikrokontrollerének.
(#) nedudgi válasza wallair hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Gyártanak LED-et, ami az UV tartományban (395-405nm) jelentős fényt bocsájt ki. Milyen hullámhossz kell a bogaraidnak?
(#) wallair válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Széles spektrum kell, mert minden éjszakai rovar más tartományra "izgul".
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
(#) sportsboypaper hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok, szeretnék egy olyan kapcsolást késziteni, ahol két konnektor van összekötve, és ha az egyikbe bedugott gépet elinditom, automatikusan indul a másikba bedugott gép is. (ha elinditom a marógépem, induljon el a porszivó is)
Gondolom, egy valamilyen relével kellene, de mivel ezek a gépek elég nagy teljesitményuek, főleg induláskor, nem szeretném, ha leégne. (mindketto 230V es kb 1000-1500W) Mit javasoltok, miből lehetne ezt összerakni? Köszönöm szépen!
(#) vicsys válasza sportsboypaper hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Bővebben: Link Ez lehetne a kiindulási alap.
(#) Antesz8482 válasza Hilo hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Nos ez a billentyüzet, amit tegnap kicsináltam ez 3 fóliarétegből állt, és ha jól tudom a mostaniak java része ilyen. Van egy alsó réteg melyen nyomtatott áramkör szerü dolgok vannak, van egy közbenső réteg ami csak távtartó szerepet tölt be, majd van a felső szintén nyomtatott áramkörös rész. Ha a felsőre nyomást gyakorolunk akkor áthidalódik a középső okozta légrés, összeérnek a fóliák. Ránézésre ennyit tudok mondani.Az hogy PS2-es csak mellékesként irtam.Képet küldök, de előbb keresnem kell másikat , mert a tegnapit, mivel leolvadt igy kidobtam. A soros portos dolog biztos jó, de nem vagyok Elektroguru sajnos, igy azt sem tudnám merre induljak.
Nedudgi: Amit Te irsz biztosan az lenne a legjobb, de én csak egy mezei villanyszerelő vagyok, és nem értek a mikrokontrollerekhez

Ezek tükrében ha még van ötlet szivesen fogadom, és szerintem a repülős kollega is!
Tisztelettel: Anti
u.i.: erről a progiról lenne szó: Bővebben: Link
(#) resystance válasza Antesz8482 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szerintem amit BEMcorp mondott, az jó, adja magát. Mármint hogy lenyomod az adott billentyűt és megnézed valamivel a szalagkábel forrasztásainál a vezérlőpanelen, melyik két szálat zárta rövidre a fólia.
Az angollal kapcsolatban: én se tudok angolul, de rendkívül ügyesen szótárazok. Minden mondat 3 vagy 4 lényeges szót tartalmaz, a többi csak színezés. A magyar web az angolhoz képest kihalt senkiföldje.
(#) bence666699 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne egy kapcsolóval ellátott kis nyomtatott áramkörnek dobozt csinálni?
(#) zolika60 válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Attól függ mekkora és mire akarod használni. A házkörül keresnék egy alkalmas műanyag dobozt. Például szappantartó, vagy Tic Tac-os doboz, vagy valami hasonló dobozka.
(#) vicsys válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ha van maradék nyákod, abból is lehet szép dobozkát forrasztgatni. Bővebben: Link
(#) laszlo raduj válasza bence666699 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szerintem vond be 1centi vastagon szilikonal, vizhatlan es utodes allo lesz.

Csak vicc volt )
(#) jog27 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok!

SI4835 SMD tokozású Power Trench P-MOSFET mivel lenne helyettesíthető? Nem feltétlen kell, hogy SMD legyen a tokozás. Lithium-polimer töltőben kellene cserélni.
Köszi
(#) Attila86 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Gyors kérdésem van. Van itt előttem egy potméter, így néz ki: Bővebben: Link
Nem vagyok benne biztos és nincs nálam digimulti meg semmi amivel ki tudnám mérni. Szóval, elölről ha nézem a potit (tehát a tengelye felém néz), akkor ha eltekerem a tengelyét az óramutató járásával megegyező irányba ameddig lehet, akkor a középső lába melyik szélsőhöz lesz rövidzár? (Szintén elölről, a tengely felől nézve.)
(#) voodoo válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A bal oldalihoz
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) Attila86 válasza voodoo hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A jobboldalihoz (ha a lábak lefelé néznek). Az akkumulátortöltőmbe beletettem egy akksit úgy hogy kicsit kiálljon és ne érintkezzen, majd a poti érintkezőin keresztül zártam a kört és néztem hogy világít-e a töltést jelző LED.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A bal a test elvileg nem?
(#) laszlo raduj válasza voodoo hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A test ahova kotod az lesz
(#) voodoo válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Igen. Ennél.
(#) voodoo válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Persze az lesz a test ahova kötöd, max nem fog "elhalkulni" teljesen az a valami.
(#) kadarist válasza voodoo hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ha hangerőszabályzónak kötöd a potmétert, akkor ha a bal oldali lábára van kötve a test, akkor az óramutató járásával ellentétes irányba kell tekerni a tengelyt ahhoz, hogy halkuljon. Ha a jobb oldalira van kötve a test, akkor meg a másik irányba kell tekerni a halkításhoz. Persze a tengely mindkét esetben feléd álljon. Ez a a különbség.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) vicsys válasza voodoo hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szerintem azt hitted, hogy hangerő szabályzónak lesz. Persze, egy potit, azon kívül még nagyon sok mindenre lehet használni.
(#) voodoo válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Jó, de a kedves fórumtársunk nem árulta el azt, hogy pontosan hova szeretné használni, csak azt, hogy van egy ilyenje és a sivatag közepén rekedt egy akksitöltővel meg egy szál leddel. Gondoltam nem erre szeretné használni, hanem valami fesz szabályozásra, (csak más módja nincs a kiderítésnek) ez pedig egy földelt házas poti aminek szerintem nem árt, ha a balra tart a testje. A középhez képest meg a jobb szélső fog zárni.
Következő: »»   2064 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem