Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7265 2x25wattos erősítő
 
Témaindító: Árpy, idő: Márc 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nem tudom megnyitni Sprint Layouttal, pedig tudomásom szerint a .lay fájlokat ezzel lehet.
(#) Keresztes Vitéz válasza neptunes4you hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Azzal készült, nem értem miért nem megy. 5.0 verzió

TDA7265+.lay
    
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ezt megnyitotta, köszönöm
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
De sajnos ez nagyon bonyolult :S Megkérhetnélek arra, hogy külön csak az erősítőt és a némítás részét kiveszed nekem? Csak ezekre van szükségem.
(#) Keresztes Vitéz válasza neptunes4you hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ez nem ugyan az, mert ezt még próbaképpen építettem meg. A némítást én nem az IC-vel oldottam meg, láthatod, hogy az 5. láb szabadon van hagyva. Azért nézd át, mert lehet benne hiba, egy kicsit még most átrajzoltam, vasalást ajánlom.
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ha az 5. láb szabadon van hagyva, akkor szólni fog? Legjobb tudomásom szerint így állandóan stand-by üzemmódban lesz.
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Valaki? :S
(#) Keresztes Vitéz válasza neptunes4you hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Helló! Elbizonytalanítottál, úgyhogy szétszedtem az enyémet. Nyugodtan szabadon hagyhatod, nekem is szabadon van hagyva. Lehet találni különböző kapcsolásokat, amiken R, C tagokkal kiegészítik, de anélkül is működik. Ha visszaértem csinálok képeket a szerkezetről.
(#) Keresztes Vitéz válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ahogy ígértem, pár kép:
(#) neptunes4you válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Egész jó kis cucc Köszönöm a segítséged.
(#) Keresztes Vitéz válasza neptunes4you hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Sok sikert! Ha kész van tehetnél fel képeket és a tapasztalataidat leírhatnád.
(#) trapacska hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok, én építek egy ilyen erősítőt. Most ment tönkre egy tda1562q, és egy rossz hifiből megmenthetőek az erősítő alkatrészei, köztük egy tda7265 is.

2x20v-ról menne(2x16v ajánlott) így elvileg ~50W lenne.
De nekem 4Ohmos 80W-os mélynyomóm van, szerintetek meghajtaná ahogyan kell? Van esetleg valami trükk hogy a 8Ohmos kimenetre a 4Ohm szépen passzoljon? Ha a mélyet low-pass filter kapcsolással kiemelem, akkor előreláthatólag mennyit fog tudni az erősítőm?(vagyis mennyi használhatósági watt lessz benne előreláthatólag? )

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) didyman válasza trapacska hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Tehát hidalva szeretnéd használni? 8Ohm a minimum impedancia, ha 4Ohmmal terheled, le fog esni a kimeneti teljesítmény az áramkorlát miatt, az IC rosszabb hatásfokkal fog üzemelni, melegebb lesz (eleve sok neki a 20V-os táp ebben az üzemmódban). A low pass filter nem emel ki semmit, hanem elnyomja a közép-magas frekiket. A kivehető teljesítményt semmiben sem érinti.
(#) trapacska válasza didyman hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Értem, éppen azért gondoltam hogy ráteszek 20V-ot, hogy ne essen le a kimeneti teljesítmény. A hűtéssel nem lenne probléma, elöl-hátul elég hatalmas hűtőborda, ventivel hűtve. Ez akkor lenne ha ki szeretnék húzni az icből ~50W-ot, brutális torzítással 4Ohmon(afféle túlhúzással). DE

Mivel a másik lehetőségem az, hogy egy tda7240av ic-t 19v-on "túlhúzva" hajtanék úgy kapnék ~30W-ot több mint 10%-os thd mellett 4ohm-on.

Ha jól gondolkodtam, akkor a 30W-ot(talán picivel többet is) a tda7256 icvel, hídbakötve 4Ohm-on, kisebb thd-val tudnám elérni, viszont itt már tényleg maximum +-16-18V feszültséget kapna.

Jól gondolom hogy kisebb torzítással tudnék 30W-ot elérni tda7265-tel mint a tda7240av-val?

A tda7265-nek a 30W-ot bírnia kell 4ohm-on, csatoltam hídkötésbeni grafikont 8ohm-on ami megmutatja hogy a 10% thd az 50W felett van(+-16v), én ebből gondolom hogy 4ohm-on a 30W sem menne a 10% thd közelébe, és akkor maradhatnék a gyári ajánlásnál a +-16V-nál.

Szerinted/tek?
Köszönöm a segítséget!
ui.: Igen bocsi, a low pass filter nem kiemeli a mélyet, hanem levágja a magasat, már nem tudom mivel kevertem.
(#) trapacska hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Nem ide tartozik, csak hogy tudjátok már megoldottam a problémám.
Megépítettem a TDA7240A ic-vel az erősítőt, és valamit nagyon elronthattam a tda1562Q összerakásakor, mert ez nagyon nagyot szól. 12-16V 20-30W, és ez tisztán bele megy a hangszóróba, nincs pattogás meg kikapcsolgatás meg túlmelegedés! Útólag is köszi a segítséget.

(#) szarvasszilard hozzászólása Jún 29, 2012 /
 
Hali!
Kérdeznék,az ic hűtőbordája szigetelten szerelendő ?
(#) trapacska válasza szarvasszilard hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Az adatlap szerint a 6-os láb(-Vs) rá van kapcsolva a felfogató fül-re. Bővebben: Adatlap

Az adatlapból mellékeltem az ábrát is.

pin.png
    
(#) szarvasszilard hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Hali!
Értetlenkednék ha lehet.
Ez azt jelenti,hogy kettős tápnál negatív tápfeszen lesz a hűtőborda és nem földponton?
(#) reloop válasza szarvasszilard hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A hűtőzászlón lesz a negatív táp. Mivel szigetelőt teszel az IC alá, a bordát a testre kötheted, sőt ajánlott is. Ne feledkezz meg a hővezető pasztáról!
(#) szarvasszilard válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Hali!
Így már tiszta .Köszönöm.
(#) Blindbandi válasza Avion hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Üdv!
Kezdő vagyok. Ezt a nyáktervet szeretném megépíteni. Olcsón hogyan tudnám meghajtani? 20-25W jó lenne ha kijönne belőle!
Meg talán egy balga kérdésem lenne, hogy a hangerőt a tápfesz szabályozásával érem el?
Előre is köszi a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) reloop válasza Blindbandi hozzászólására (») Nov 14, 2012 / 1
 
Szia! Ha transzformátoros tápot szeretnél, akkor 4 ohm hangsugárzókhoz 2x12V, 8 ohm-hoz 2x16V szekunder feszültségűt javaslok beszerezni. Teljesítménye legyen 70VA körüli.
A hangerőt a kapcsolás előtt kell szabályozni, például potenciométer segítségével.
(#) Blindbandi válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Köszi a gyors választ!
2db 25VA-es 4ohm-os hangszórót szánok rá, ahhoz elég lenne mondjuk egy 60W-os is vagy gyengébb, nem? Meg van itthon egy rakat hűtőbordám, de egyik sem elég nagy, így egy kis ventilátort is bele számolnék!

Meg még felvetődött bennem egy újabb kérdés, hogy a 2x12-es tápon a "2x" az a szinkront jelenti vagy micsodát?
(#) reloop válasza Blindbandi hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
A transzformátornak két, egyenként 12V váltakozó feszültségű szekunder tekerccsel kell rendelkeznie. Ezen tekercseknek 2A-t kell tudni leadni minimálisan. A részletekért keresd fel a szimmetrikus tápegység topicot.
(#) Blindbandi válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Meglestem!
De ez a kapcsolás pont, hogy sima táphoz van, nem szimmetrikushoz!
Szóval akkor egy 24V-os 2A-es trafó kéne, amit Gratezel egyenirányítok? Stabilizálni gondolom nem muszáj
(#) reloop válasza Blindbandi hozzászólására (») Nov 15, 2012 / 1
 
Ez valóban egyszeres tápról megy. Nem mélyedtem el korábban a NYÁK-terveben. A bekapcsolási koppanás miatt ritkán alkalmazzák ezt a táplálási formát.
A táp stabilizálást nem igényel.
(#) Blindbandi válasza reloop hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Még nem tudom akkor melyiket építem.. Sanszos, hogy a beszerzett táp fogja eldönteni...
Valami tipp esetleg, hogy honnan lehet szerezni ekkora teljesítményű trafót? Az árraknagyon el vannak szállva..
(#) simi21 hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.Van egy fuego típusú házimozim amiben ilyen tipusú ic van.A baja az hogy mindig kicsapja a biztosítékot,de megnéztem a trafót és úgynézki hogy zárlatos.Ezt a fajta ic-t hogy tudom kimérni?
(#) reloop válasza simi21 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia! A Vs + és - lábak, valamint az OUTPOT 1; 2 kimentek között semerre sem lehet zárlat, maximum diódának megfelelő viselkedés.
(#) DRAWS hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Sziasztok. Valaki tudna nekem Tda 7265 -höz sztereó beültetési rajzot és nyáktervet. Olyat ami biztosan működik. Előre is köszönöm.
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem