Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1090 / 1674
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
..és az Eredeti video - igaz az orosz "cinema" kifejezés nem mindenki számára érthető ..
(#) fifadani válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia!
Te a "rázogatós" fém bigyulát miből oldottad meg?
Illetve az idő beállítása hogy történik?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) szdavid_96 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
És vajon ezt pic-kel is meg lehet csinálni? Mármint gondolom, hogy meg lehet csak, hogy van-e hozzá program? + én pl. azt se értem, hogy hogyan írják le ezt a programban. (És hozzá teszem nem most kezdtem programozni.)
(#) kameleon2 válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Nem véletlenül írtam a "wand clock" kifejezést van róla egy egész topic itt a HE-n. Szerintem még kávéfőzővel is tudsz ilyet csinálni. "propeller clock" néven is sok infót találsz a HE-n és a youtube-on, és a neten is.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Nekem a tiéd is tetszett. A programot másoltad, vagy programozva vetted az IC-t? Magyar feliratokkal nekem még jobban tetszene.
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Félreértettél. Nem én építettem. Én propeller a négyzeten-t akarok építeni a közeljövőben. Azaz maga a mikrokontroller is propeller . Ilyet...
(#) vicsys válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
A ledek gyors villogtatásával (pontosan időzítve) a szemet csapják be. Keress rá az angol POV (persistence of vision) kifejezésre.
(#) szdavid_96 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Tényleg igazad van. Régebben olvastam már de megfeledkeztem róla, hogy ilyen is létezik.

És ha mondjuk megépítem valamelyik wand clock-ot és nekem nem kell a motorikus rész ami mozgatja? Csak ilyen rázósan szeretném akkor egyszerűen kihagyom a mechanikai, motorikus dolgokat? Én még mindig nem értem, hogyan oldják meg ezt a programban. De most rábukkantam a fórumjára azt olvasgatom remélem kapok rá választ.
És elnézést a moderátoroktól az offért.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Bocsánat figyelmetlen voltam, nem néztem kinek is válaszolok. azt hittem lajos1969 tette be ezt a videót is azért írtam amit.
(#) sargarigo válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Pedig nem egy nagy ördöngősség! A rugós motyó egy "gyorsulásérzékelő", ami jelzi a kontrollernek a kép kezdetét (azért az idézőjel, mert ez igazából inkább gyorsulásdetektor).
Elkezded rázni, erre a centrifugális erő miatt jelez a detektor. Mivel oda-vissza rázod, a két végállás között a harang nyelve oda-vissza csapódik. Ez a konstrukció csak az egyik végállást érzi, tehát két elindulást fog jelezni egymás után. Ebből már tudja, hogy mekkora a kilengés amplitúdója (időben kifejezve), hiszen a két jelzés közötti idő pont egy teljes periódus. Már csak el kell osztani a kép vízszintes felbontásával, és tudjuk, hogy az egymás utáni pixelsorokat milyen időközönként kell felvillantani.
Elképzelhető olyan változat is, hogy a zárás (indulás), és a nyitás (lassulás+megállás) között eltelt idővel dolgozik, de így szerintem pontatlanabb a fentebbi módszerhez képest.
Az óra beállítását meg leírja a projekt oldalán, csak a googllee fordítójával tessék megnézni! Ott van a lap alján.
Természetesen meg lehet csinálni piccel is, ha az jobban tetszik.
(#) Mybuster válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Ha kihagyod a mechanikai részét akkor számolj azzal is hogy módosítanod kell a programban a frissítési időt. Nyílván nem tudod olyan gyorsan rázni mint a motor fordulata. Úgy működik mint egy mátrix mindig az adott pillanatban kiküldi az adott címen az adott értéket. Általában tömbökben definiálják az abc betűit.
(#) RobyBoy válasza djloui hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Szia!Én is most tervezek építeni egy nagyobb végfokot.Érdeklődnék hogy a fotón látható relés panel az a védelem lenne?Ha igen elkérhetném a rajzát és esetleg egy panel tervet is?Valahogy nemigazán leletem még nekem tetsző védelemre,ezért lenne rá szükségem.
(#) szdavid_96 válasza Mybuster hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek.
Most már értem, én marha mindenre gondoltam csak erre nem, de hogy miért nem

lajos1969 megkérdezhetem, hogy hogyan oldottad meg ezt a "gyorsulásdetektort" ? Mert a képen nem igazán kivehető. (Aztán lehet, hogy csak én vagyok vak.)
(#) vladcepes hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem egy RGB LED meghajtót (persze nem RGB-leddel,hanem 3 smd leddel- így olcsóbb volt). Elnézést a képekért de nem lettek valami jók. Egyenlőre egy pohár alá raktam be de a 6-ik képen ami látszik,egy olyanba fogom belerakni az aljában. Szépen változtatja a három szint. Most már csak a dobozolás hiányzik. Egyébként innen szedtem ha valakit érdekel Bővebben: Link
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) lajos1969 válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 3, 2013 / 1
 
A gyorsulásmérő egy hőbiztosítékból készítettem. Levágtam az egyik végét s kibeleztem raktam bele egy 3,5mm-es csapágy golyót s lezártam a végét. Röviden ennyi. Az első képen látható a nyáklemezből készült "végdugó".
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2013
(#) usane válasza blaci hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Szép nyák. Vasaló vagy UV lámpa követte el?
(#) kameleon2 válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Nem hozzám címezted - de egy sima érintkező+ súllyal, vagy beépítve dobozba résoptóval, reedel is meg tudod oldani. Ha mindenképpen kézben akarod működtetni, akkor is jó lehet a reed, csak egy kis mágnest kell előtte mozgatni egy csőben. például olyat, mint ami a HEStore-ban van.
(#) blaci válasza usane hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Egy GMP Photoart 17lsi lamináló, egy Samsung ML2580, és egy műnyomó papír voltak a tettesek.
(#) vicsys válasza szdavid_96 hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Nekem ez nagyon bevált: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2013
(#) szdavid_96 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek
Ha lesz időm lehet nekiállok egy Pic-es verziónak. Bár ahogy látom jobban járok ha írok egy programot rá(ha már egyszer ilyen jól elmagyaráztátok)
(#) sz_ferko hozzászólása Okt 4, 2013 / 2
 
Legújabb alkotásom: Hangrögzítő áramkör ISD1700-es icvel. A készülék négy egymástól független, üzenetet képes rögzíteni és visszajátszani. A hangerő nyomógombbal nyolc lépésben szabályozható. Egy rövid videó a működéséről: Bővebben: Link
Üdv. mindenkinek, sz_f
(#) pjg válasza sz_ferko hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Na végre! Szép kütyüről éles kép. Gratulálok.
(#) nagy hoho válasza sz_ferko hozzászólására (») Okt 4, 2013 /
 
Milyen hosszú lehet egy üzenet? Tetszik amit csináltál, házasítani lehetne egy riasztóval nem kis meglepetést okozva a betörőnek. A háttérben a mV mérő is irigylésre méltó.
(#) Tomi20 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Egy riasztóhoz elég egy telefonhívás is, nem kell hozzá egy hang modul, szerintem úgysem hallgatnád végig az üzenetet, amit saját magad mondtál rá, elég, ha arról a számról csörögnek, ami a riasztóé.
(#) vicsys válasza sz_ferko hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Nagyon szép, igényes munka! Gratula!
(#) sz_ferko válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
A ,mV mérőt' egy kedves ismerősömnek köszönhetem
(#) sz_ferko hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat és a Youtube látogatásokat. Így egyben válaszolok mindenkinek. Egy üzenet hossza az én készülékemben 30mp, de ezt lehet állítani 20-60mp között (20-as láb Rosc ellenállással) Részletesebben a mellékletben.
Valóban lehetne riasztóhoz is használni, főleg ha nincs elvágható telefon vezeték Rögzíteni
lehetne mondjuk egy komondor morgó hagját, vagy egy kalosnyikov élesítéskor a závár hangját és evvel falhoz állíthatnánk az illetéktelen behatolót. Én a frekvencia mérőmhöz képzeltem el ledekijelzők helyett, ki-bekapcsoláskor köszönne és bemondaná az aktuális méréshatárt stb. A háttérben műszerparkom egy megbecsült darabja látható.
Mégegyszer köszönöm a lájkokat. Üdvözlettel, sz_f
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 5, 2013 / 1
 
A mai délelőtt eredménye. Innen:Bővebben: Link
Hp41c fórumtársunknak hála magyar nyelvű!
(#) enree válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Ez baromi jóóó!
Ilyen ötletes dolgot régen láttam
(#) lajos1969 válasza enree hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Köszi!
Következő: »»   1090 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem