Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   27 / 125
(#) csepkevagyok válasza proli007 hozzászólására (») Szept 28, 2013 /
 
Köszi!

Utána olvasok. Egyébként sem a fűtési szezon elején tervezek kisérletezni

(#) markastor hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Sziasztok!

Nemrég vettünk házat, s egyelőre a hozzá adott FÉG SC24 kazánnal kellene fűtenünk. Van hozzá egy MMG PT-102 termosztát, amit szeretnék lecserélni egy Computherm Q7-esre programozhatóra. Melyiket hova kössem?

A Q7 leírása ezt írja:

"A termosztát egy váltóérintkezős, potenciálmentes relén keresztül
vezérli a kazánt (vagy klímaberendezést), melynek csatlakozási
pontjai: 1 (NO); 2 (COM); 3 (NC). Ezek a csatlakozási pontok a
hátlap belső oldalán, egy belső burkolat alatt találhatók.
A szabályozni kívánt készülék (fűtő-/hűtőkészülék) két —a
szobatermosztát bekötésére kialakított— csatlakozási pontját a
sorozatkapocs 1 (NO) és 2 (COM) —a relé nyugalmi állapotban
nyitott— kapcsaira kell csatlakoztatni."


Köszönöm szépen előre is
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013

mmg.jpg
    
(#) proli007 válasza markastor hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Hello! A régi termosztát 2 és 4-es pontjára menő vezetéket, kösd a Q7 1-es és 2-es pontjára. (Melyiket hova kötöd az nem számít, mert a lényeg a két pont zárása.) A régi 1-es pontra menő vezetéket ha tudod kösd ki a kazánnál. Ha nem tudod ott, akkor gondosan szigeteld le itt. üdv!
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2013 /
 
Igen, pont ahogyan már tucatszor le lett írva (Proli007 által is már sok különböző formában).

Érdekes módon nagyon nekilendültek mostanában a kazános, termosztátos topic-ok...
(#) markastor hozzászólása Szept 30, 2013 /
 
Köszi mindenkinek!
(#) Hajra hozzászólása Okt 3, 2013 /
 
Sziasztok!

Segitseget kernek toletek Computherm Q7 RF bekotesehez.
Angliaban elek jelenleg es a lakasban egy Worcester-Bosch junior 24i kazan van. Gondolom ez ugyanaz mint a Junckers/ Bosch.

Mivel semmi utasitas nem jott a Q7 bekotesevel kapcsolatosan es az en szintem az amatorok amatorje, keresem az lenne, hogy a mellekelt kazan utasitasokbol valaki lenne szives megmagyarazni nekem, hogy mit mivel kossek ossze...

Az ertelmezesem szerint:
- a termosztat az aramot a kazantol kapja, nem pedig kulon mashonnan kell bekossem

Az Lr es Ls jelenleg ossze van kotve (ezt en kotottem vissza)

Nagyon koszonom
(#) proli007 válasza Hajra hozzászólására (») Okt 3, 2013 /
 
Hello! A barna, egy rövid átkötés a két sorkapocs között. üdv!

Q7-RF.png
    
(#) Teaway válasza Hajra hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Én így kötném:

W-Bosch --- Q7RF

L --- L
N --- N
Lr --- 1
Ls --- 2
(#) Hajra hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Koszonom a segitseget!
Bekotottem es mukodik... (penteken, csakhogy meg akartam tesztelni is egy kicsit)

Megkerdezhetnem, Teaway, hogy mi lenne a kulombseg a ket osszekotesi mod kozt (bocsanat...amatorok amatorje vagyok), es ebben az esetben milyen szinu kabeleket kell hasznalni?
(#) Teaway válasza Hajra hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Egy összekötési módot írtam, melyik lenne a másik?
(#) aszodi hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Computherm Q7RF vevő belső kapcsolási rajz meg van valakinek?
Szétszedtem, mert a relé nem kapcsol. A relét kiforrasztva a relét külső 24V-al jó.
Relét kapcsoló SMD tranyó csere > semmi.
Érdekesség, hogy a tápfesz bent (mérhető a nyákon) 15 V. Ha "Manual"ra rakom (Zöld LED kigyullad), akkor visszaesik 9V-ra. Ha az A/M nyomóval élesítem a relét (Piros LED is bekapcsol), akkor leesik 4V-ra a táp. Persze, hogy nem húz be a relé.
Valami ötlet?
Az íves javítást azt ismerem
Köszi előre is minden helpet.
(#) Teaway válasza aszodi hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Igaz, hogy nem Q7, hanem Q3, de nézd csak meg ezt --->
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1334350.html#1334350
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2013
(#) Hajra hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Bocs, a fenti .png szerint amit proli007 volt kedves lerajzolni.
Csak azert kerdeztem, hogy tanuljak belole...

Koszonom
(#) aszodi válasza Teaway hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Szia!
Jó ötlet. Épp nincs olyan kondim itthon, úgyhogy holnap irány a Böszörményi út.
Van 100 nF és 470nF, de akkor már nem kísérletezgetem ma éjjel.

Jelzem mindenképp, ha ez volt a hunyó, ha nem.
Jó éjt.
(#) pmalinko hozzászólása Okt 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy Computherm Q8 RF Rádiós szobatermosztátot szeretném bekötni egy Junkers Junkers Ceraclass ZW 24-2AE kazánhoz (2 pont szabályzású, így hozzá)
Egy padlófűtési és egy kazános kör van, amihez menne a 2 rádiós termosztát, valamint az egyik vezérelné a padlófűtés keringtető szivattyúját.

Van valakinek tapasztalata ezzel a temrsztáttal?

Üdv,
Péter
(#) aszodi válasza Teaway hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Szia!
Tökéletes diagnózis.
A sárga "gyanús" kondi mérve 50nF-os, de 330 nF volt ráírva. Szerintem rossz széria lehetett. Vagy ennyit bírt. Mindegy, a lényeg a siker.
Szóval új, szürke lett helyette, minden más sértetlen.
Tápfesz 3 módban:
a., Távvezérlésben hagyva (mindkét LED sötét): 35,5V
b., Manualba kapcsolva (Zöld LED be): 31 V
c., Manaulban bekapcsolva - a relé is húzott: 15,2 V

Ez elégséges a hibátlan működéshez.
Köszönöm mégegyszer a linket és az ötletet.
Üdv: Pali
(#) proli007 válasza aszodi hozzászólására (») Okt 7, 2013 /
 
Hello! Alapból nem széria a rossz, hanem a gyártástechnológia. A fémgőzölögtetés nem ér semmit. Ezek "öngyógyuló" típusok. Ha átüt, elpárolog azon a része a fegyverzet. Ha sok van belőle, el is tűnik a fémezés. Szerintem ezért van a kapacitásvesztés. De a szürke sem jobb egy jottányit sem. De a régi REMIX-nek harminc év után sincs baja. "Milyen jó hogy megszűnt.." üdv!
(#) quad93 hozzászólása Okt 11, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy régi MMG termosztátot szeretnék lecserélni egy Computherm Q7-re egy régi FÉG kazán vezérlésére. Az MMG 1-2-3 csatlakozókra sorban kék-piros-fekete vezetékek vannak kötve. A CT Q7-re ha jól olvasom, csak az 1-2 csatlakozókra kell kötnöm a megfelelő vezetékeket.
Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben melyik vezetéket melyikre kell kötnöm, és melyik az, amit csak le kell szigetelnem.
Mellékeltem az MMG mostani állapotát.
(#) aszodi válasza quad93 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia!

Szerintem az MMG termosztátot hagyjuk. A FÉG kazánról küldj doksit. Az az igazi kérdés,hogy ott hogyan van kötve a kapcsoló; mit kapcsol, mi a logikája.
A Q7-nek van egy reléje, ami kapcsol, ha kell. Ennek egy váltó érintkezője van. NC, COM, NC lábak.
Neked valószínű az NO és a COM fog kelleni. (1 és 2. láb)
Az NC-t ne kösd be.
(#) VIM válasza pmalinko hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia! Rég jártál már erre, gondolom még képlékeny a dolog termosztát ügyben. Ha a zónaszelepeid motorosak akkor mindenképpen jónak kell lennie hozzá ennek a termosztátnak és a szelepmozgató motorok vezérlésének de van egy ilyen fórumtéma is amit nem árt ha előbb átnézel képileg és az ott leírtakat elolvasod hozzá.
(#) VIM válasza quad93 hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Szia! Neked minden bizonnyal a "piros és fekete" szálak kellenek a Q7 bekötéséhez és a "kéket" kell leszigetelni, mert az volt az éjszakai 4fok csökkenéshez (ellenállással fűtés a késleltetéshez) a "nulla" szál. Ha a kazán 5. pontjáról is kikötöd a "kék" vezetéket akkor biztosan nem okoz problémát a továbbiakban az a szál.
(#) nagys hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
A szoba termosztáton, ami digitális kijelzős bal oldalon egy kis láng ikon látható, és nem kapcsol be a fűtés, mi lehet ennek az oka. Elem jó, adja a jelet a kazánnak, mert hallható egy kis kattanás, de nem kapcsol be a kazán és nincs fűtés.
(#) Gafly válasza nagys hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Működött már régebben, vagy most szerelted fel?
(#) nagys hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Majdnem 8 éves, és eddig nem volt vele gond. Ezeleőtt megoldotta a problémát, ha lenulláztam és újraprogramoztam, de most ez nem segített.
(#) proli007 válasza nagys hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Hello! Ha kattan, akkor húzni szeretne a relé, ami várhatóan egy bistabil. Most vagy az mégsem húz be, vagy a kazán nem indul. Azt is meg kellene nézni mielőtt gyanúba kevered a jószágot. A bistabil relé, sokszor egy kis külön panelen van a sorkapoccsal együtt, így az akár külön is vizsgálható működik-e. De az is lehet, hogy a mágnese legyengült, vagy az érintkező elkopott a sok kapcsolgatástól.. üdv!
(#) nagys hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
köszi proli .
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Azaz nézd meg a kazánt elsőként...
(#) Dudas0Istvan hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Sziasztok van egy régi fég junkers 24 kazán om amit eddig egy junkers tr 21 termosztát vezérelt. Vettem helyette egy comphuterm q7 nem rf es termosztátot ami persze, csak 2 eret fogad, olvastam, hogy az rf-es típusra van megoldás, tudtok segíteni ebben is?
Köszönöm!
(#) Dudas0Istvan válasza Dudas0Istvan hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Sziasztok, csatolnék még 2 képet hozzá:
Vegyem ki a rövidzárat a 8-9 ből, és kössem oda?
Köszi.

image.jpg
    
(#) Dudas0Istvan válasza Dudas0Istvan hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Itt a kapcs rajz.

image.jpg
    
Következő: »»   27 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem