Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 92
(#) Ricsi89 válasza csabika69 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Ha erős lámpával belevilágítasz, akkor látsz valamit a kijelzőn, vagy tök üres minden?
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy tabletet, ami támogatja a mobilinternetet is. 3G funkciónál ezt tudja: WCDMA 850MHz, WCDMA 2100MHz, viszont nincs odaírva ez: 3G & UMTS (másik tabletnál láttam). Úgy olvastam valahol, hogy a WCDMA hálózat Amerikában használatos. Megnéztem, és a telefonom most is UMTS hálózatra van kapcsolódva, viszont a hálózati módnál kiválaszthatom, hogy GSM/WCDMA. Ezek szerint jól logikáztam ki, hogy a WCDMA magában foglalja-e az UMTS-t? Köszönöm a választ.
(#) elektros90 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Nem vagyok nagy szakértője, bár tanulom mobil technológiákat is.
Úgy rémlik, hogy a WCDMA az egy multiplex technika amit az UMTS is használ.
Tehát ha a WCDMA-t támogatja, akkor a 3G/UMTS-t is, amit néha szintén WCDMA nak is neveznek.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Megpróbálom röviden:
GSM: hang alapú adatátvitel (2G), WCDMA: adat alapú adatátvitel (3G)
Frekvenciasávok: 450, 850, 900, 1700, 1800, 1900, 2100 MHz
EU.-ban 900 illetve 1800, USA-ban 850, 1900 használatos.
Vagyis nekem úgy tűnik, ezzel csak az USA-ban fogsz tudni mobilnetezni.

Szerk:
Illetve most gondolkodom, hogy a 2100 talán eu-s de ennek utána kell járni, nem vagyok biztos...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
(#) elektros90 válasza titi hozzászólására (») Szept 25, 2013 / 1
 
Ez szerint 2100MHz az UMTS.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Szept 25, 2013 / 1
 
Most találtam:
Idézet:
„- T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz
- Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz
- Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz”
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia.
A leirás nem teljesen pontos, másik oldalon mėg ezt találtam: Band GSM 850/900/1800/1900MHz;
WCDMA: 850/2100MHz. Nekem ez mėg mindig nem tiszta...
szerk: Már tiszta. Köszönöm mindenkinek a segitsėget!
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2013 / 1
 
Bővebben: Link
A leírás alapján tudja az eu sávokat is, wcdma-ra pedig a 850 (USA) 2100 (EU).
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Köszönöm, most már megnyugodtam. Túl sok a szabvány
Köszönöm Elektros90 neked is.
(#) csabika69 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Ha rávilágítok se látszik semmi rajta, s le se ejtettem. Nem tudom mi lehet vele...
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Pedig régebben én is "tanultam" róla a munkámból kifolyólag, de már nekem sem volt teljesen tiszta, így nekiálltam guglizni...
(#) elektros90 hozzászólása Szept 28, 2013 /
 
Sziasztok.
Gondolom van itt köztetek valaki aki foglalkozásként is szervizel mobilokat. A kérdésem az, hogy hásználjátok/ismeritek-e a RiffBox JTAG és társaikat? Miket lehet velük megoldani, mire képesek, ill. mire nem? Esetleg mennyire univerzálisak ezek a dolgok, úgyértem, csak egy márkához alkalmasok, vagy esetleg többhöz?
Köszönöm.
(#) kameleon2 hozzászólása Okt 2, 2013 /
 
Sziasztok! Nem annyira hiba, de nem tudom hirtelen kinek címezzem. Van egy Tintele TTV-1 es telefonom, amin elvileg kellene futnia a javának eszerint mivel igencsak van rá pár program. De nincs olyan opció, amiből futtatni lehetne az SD kártyára felmásolt *.jar kiterjesztésű fájlokat. Megcsináltam a több oldalon mutatott html fájlos telepítő txt-ket is de arra sem kattan rá a készülék, nem hozza fel a böngészőt, nem hoz fel új menüpontot. Mit ronthatok el?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2013
(#) lanti válasza elektros90 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Az alaplapon levő EMI filter cserére vagy átforrasztásra szorul esetleg az lcd szalagkábel szakadt.
(#) DRAWS hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Sziasztok! Kérdésem a következő lenne: Van egy BlackBerry 9500-am és ha belerakom a SIM-kártyát akkor ujra indul. Mondanom sem kell, hogy SIM kártya nélkül tökéletesen működik. A SIM kártya másik készülékben tökéletesem működik. Van ötletetek? Előre is köszönöm.
(#) set68i válasza DRAWS hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia. Pontosabban mit jelent az, hogy újraindul? Ha kártya van benne, folyamatosan indul újra? Szerintem szoftver hiba, ha van adatkábeled, akkor meg tudod oldani.
Letöltöd innen a Blackberry Desktop Softwaret, csatolod a telefont és újra tudod szoftolni. Még segítek, ha esetleg nem sikerül megoldani.
Amúgy valami elôzménye volt a dolognak, leesett, vizet kapott, stb. vagy csak egyszerűen egyik percrôl a másikra jött a hiba?
(#) gara95 hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Biztosan találkoztunk már azzal a hiba jelenséggel amely megkeseritte már amugy is fárasztó és hosszadalmas napjainkat. Telefonunk egyik pillanatról a másikra tölthetetlenné válik
KÖVETKEZŐ Hiba Jelenségek Jöhetnek Számitásba:
-tönkre ment a hálozati töltő (legkézen fekvőbb hiba és a leginkább költség mentesebb)
-tönkre ment a töltő ajzat a telefon házán belül.(macerás és költségesebb mint az elöző)
-Akkumlátorunk mondta fel a szolgálatot (egy uj akkumlátornak borsos ára van)
-Telefonunk panelján megmagyarázhatatlan oknál fogva IC meghibásodott( Ennek a javitásának az ára megközelitőleg egy uj telefon ára is lehet.)

És én Ez utóbbi hiba jelenségre gyanakodom. minap vettem egy Nokia C1-01 sorozatú készüléket. hibátlan állapotban ,de örömöm korainak bizonyult. ugyanis nem tölhető a telefon.
Szétszedtem a telefont és megbizonyosodtam arról hogy a töltő ajzat és és érintkezések álapota megfelelő. Szeretnék rájönni ennek a hibának az okára és megtudni hogy ez hogyan is orvosolható. több ilyen esettel is találkoztam de ez utóbbi kicsit felzaklatot. bele estem én isebbe a csapdába. Ha valakinek van valamiféle ennek a hiba jelenségnek a okairól vagy tudna ebben nekem valahogy segiteni azt kérném tőle hogy ossza meg tapasztalatát és probáljon a segitségemre lenni. Most egy olyan töltési technikát alkalmazok emiatt a hiba miatt hogy külsőleg töltöm a telefon akkumlátorát. kiszámitottam hogy mennyi idő allat töltödik fel ez a tipusó kkumlátor. de ez elég kelemetlen és fárasztó minden egyes alkalommal hogy kikel vennem a készülékből.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) set68i válasza gara95 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia.
Én ilyeneket szoktam megpróbálni, ezekkel a megoldásokkal általában sikerül az ilyesmi hibákat megoldani:
Bővebben: Link
(#) gara95 hozzászólása Okt 13, 2013 /
 
Nem tudok angolul, de úgy értelmeztem a képről, hogy távolítsa el ezeket a piros izéket a panelról, vagy mi a teendő?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) DRAWS válasza set68i hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Szia. Igen folyamatosan újra indul. Akkumulátor lehet a hiba? Ugyan is az eredeti akkumulátora púpos volt és már kb 10 percet bírt. Na most. Levettem a keretet és az eredeti telep helyére bele raktam egy ugyan csak 3,7 voltos nokia akkut és bekötöttem a telep eredeti elektronikájához. A készülék, kártya nélkül tökéletesen üzemel. a teleptöltést is visszajelzi. Már több mint 1 napja bírja az akku.
(#) DRAWS válasza set68i hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia. Közben újra szoftoltam a telót, de sajna ugyan az a jelenség. Annyit vettem észre,hogy amikor bekapcsolom a mobilhálózatot akkor felvillan a jobb felső sarokban egy nyíl, és azután azonnal újra indul. Ez a jelenség az újra szoftolás előtt is meg volt.
(#) set68i válasza DRAWS hozzászólására (») Okt 14, 2013 / 1
 
Az a nyíl az adatforgalmat jelzi, felfele nyíl a kimenô, lefele a bejövô adat. Gondolom a régi akkuval nem csinálta ezt. Szerintem nem megfelelô az a nokia akku neki, mindenképp egy eredetivel kellene megpróbálni. Ahonnan én szoktam alkatrészt rendelni, 2700 ft egy új akku, nem vészes szerintem.
(#) DRAWS válasza set68i hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia. Rendben. A következő lépésem: új akku. Köszönöm az információt. Nagyon sokat segítettél. Szia.
(#) gara95 válasza set68i hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Másik telefon panlejára lenne szükségem vagy hogyan tudnám ezt megcsinálni?
(#) set68i válasza gara95 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Van 3 alkatrész a képen, amit el kell távolítani az alaplapról, ezek piros színnel vannak bekeretezve. Ezen kívűl a rózsaszínnel és pirossal jelölt töltési útvonalakat kellene kimérni, esetleg egy vékony szigetelt (lakkozott) vezetékkel áthidalni, ha valahol megszakadt.
Ha jártas vagy a forrasztásban, csak akkor ajánlom, másképp jobb ha nem foglalkozol vele, lehet nagyobb kárt is tenni benne...
(#) set68i válasza DRAWS hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Igazán nincs miért köszönd, örülök ha segíthettem. Az a helyzet, hogy a két akku elektrónikája valószínűleg különbözô, ezért léphet fel rendellenesség.
(#) gara95 válasza set68i hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
értek a forrasztáshoz, de ha leszedem azokat a piros obijektumokat akkor oda tegyek áthidalást?
(#) set68i válasza gara95 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Kövesd a lila és piros vonalakat a képen. Folytonosság kell legyen azoknál az alkatrészeknél, amik a vonalak között vannak. Ha nincs folytonosság, akkor ott kell áthidalást csinálj. A piros kerettel jelölt alkatrészeket egyszerűen csak el kell távolítani.
(#) matheattila hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Néhány nappal ezelőtt leejtettem a nokia 6300-as telefonomat és azóta nem ismeri fel a sim kártyát. A kártya más telefonban működik, de a 6300-asban nem, sőt más kártyát sem ismer fel, pedig eddig hosszú éveken át működött gond nélkül. A telefon kártya független, garancia már nincs. Szétszedtem, de nem láttam semmit elmozdulva (mégcsak nem is mozog egy alkatrész sem) vagy eltörve. Nem hiszem el hogy egy eséstől annyira tönkremenjen, hogy pl alaplapot kelljen cserélni vagy valami hasonló...
Szerintetek mi lehet a probléma? Szoftvercsere segíthet?
Előre is köszönöm.
(#) kameleon2 válasza matheattila hozzászólására (») Okt 20, 2013 / 1
 
A SIM kártyád egy buszos memória. Általában felületszerelt a foglalata. táp és busz lábak közül bármelyik elválhat úgy a fóliától, hogy nem veszed észre. Rajta van, csak nem érintkezik. Csipogóval nézd végig, de például a forrasztás panel felőli oldalát is a csatlakozó felőlivel. Én 1 napot szívtam, mire megtaláltam 3 nagyatóval és a csipogóval, hol a gond és egy átforrasztás után ismét működött. Elgörbülhettek a csatlakozó rugólábai is.
Következő: »»   38 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem