Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keverőpult építése, javítása
Lapozás: OK   44 / 78
(#) mauricius válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2013 /
 
Igen, egy IC tokot akartam betenni, egy kis megerősítés kellett, köszönöm
(#) mauricius válasza reloop hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Működik, köszönöm
(#) blasz hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok Van egy Korg 122 Line Mixer-em,aminek nagyon zajos a kimenete, fúj mint az északi szél.
Ez lehet a kimeneti ic-től?Vagy merre keressem a hibát esetleg?
Köszönöm

JRC4558D ilyen van a kimenetnél,minden mást már cseréltem rajta TLO72 re
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia! A Master poti milyen hatással van a súgásra? Ha független tőle, akkor a poti után kell szétnézni. Pár alkatrész lehet benne
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia a Fő hangerő az sztereó poti ha azt letekerem akkor nem,nincs zaj,Igen van benne annyi mint a rosseb.12 db TLO72 raktam már be,a bemenetekre,csak a kimenetet hagytam még meg,csak valahol olvastam hogy lehetnek az ic miatt is nagy zajok
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Sajnos a TL072 nem az alacsony zajáról híres.
A kimenti IC minden bizonnyal a fő hangerő-állító után van, így az rendben zaj szempontjából.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A TLO72 lábkiosztásának megfelelő NE5532,vagy 34 nem emlékszem rá,ic is volt benne már de semmi sem volt se jobb,se rosszabb tőle.Akkor lehet az összes kondit át kellene néznem benne,ami több száz darab van.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A zajt nem csak az IC keltheti: ellenállások, kondik, szennyezett panel (nem feltétlen látható).
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Értem akkor neki állok szkóppal tapogatózni az lesz a legjobb ugye?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Egy fotóval illusztráld a benne lévő elektronikát! Az elvi vázlat rajta van a fedelén?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A belsejéről most nem tudok képet adni de kép van róla.A felső az.

Kép0198.jpg
    
(#) blasz hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Na mégis találtam 2 képet.Esetleg a tápban levő kondik miatt nem lehet?Nem fiatal szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Látom ízekre lehet szedni. Ez segít behatárolni a zaj forrását. Húzd le a vonali áramköröket és egyenként próbáld őket.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Az lesz,ahogy a tv- vel végeztem megbontom a keverőt,mert hétvégén kell a tv-nek is elromlania.
(#) DJanosi hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok. Találtam egy kapcsolást itt a topikban pár perc böngészés után és elnyerte a tetszésem. Szerintetek megfelelő? Nekem jónak tűnik . Nincs feltüntetve a táplálás de +/- 15 V megteszi?
Ha valakinek egyéb hozzáfűznivalója van esetleg hibásnak találja kérem jelezze
Üdv:Levente

kevero1.GIF
    
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 27, 2013 / 1
 
Szia Levente! Számolgatom mekkora lesz a kimenő jele ennek a keverőnek, bizony elég szegényes. Tele van leosztással és a Master előtt mindössze kétszeresen erősít. Ki kéne egészíteni egy aktív összegzővel a csatornák találkozásánál. Ennek az elvi megoldása így néz ki. Itt be lehet állítani a veszteségek pótlását. Például a fader önmagában negyedeli a jelet.
A Phono bemenet így pusztán elég értelmetlen, ide be kéne illeszteni a lemezjátszó (ha kell) korrekciós áramkörét.
A fejhallgató kimenet ezzel a 10k csatoló ellenállással nem tud közvetlenül egy fülest meghajtani.
Kicsit keresgélj még! Ha nincs jobb, ennek tökéletesítésében megpróbálok segíteni, persze fenntartva a tévedés jogát
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Szia mit ajánlanál TLO72 helyett azonos lábkiosztásban?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
A jó öreg NE5532-t.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Köszönöm,Megnéztem és ollálá találtam belőle 16db ot
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Minden tiszteletem a tied régebb is sokat segítettél rajtam , megbízok benned. Nekem kb ez az alapelv kellene de én úgy gondoltam hogy lesz ennek erősítése is de köszönöm hogy felhívtad a figyelmem hogy meg gyengébb a kimenő jel.
Az kellene nekem hogy legyen 8 bemenet-mint a kapcsoláson és legyen mikrofon is. Ezt a kapcsolást azért szerettem meg és azért választottam mert számomra nagyon érthető a rajz, könnyén eltudom képzelni és kivitelezni
De ha segítenél rajtam hálás lennek
Üdv: Levente
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 28, 2013 / 1
 
Köszönöm a bizalmat
Készítettem egy rajzot az elgondolásomról. A fejhallgató erősítő módosítását ez még nem tartalmazza.
Előrebocsájtanám, a keverő építés elég munkás feladat. A brumm és gerjedésmentes nyomtatott áramkör kikísérletezésétől, a használható és esztétikus mechanikai kivitelig egy ilyen bonyolultságú készülék elég keservesen jut el.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2013

Keverő.GIF
    
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Nem teljesen értem a rajzodat. Amit rajzoltál csak a jobb oldali kimenetet erősíti de a bal oldalival mi lessz?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 28, 2013 / 1
 
A bal oldallal ugyan így kell eljárni, az elvet szerettem volna bemutatni a rajz segítségével. Van még ezen számolgatni való.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Okt 28, 2013 /
 
Mikor lenne időd kifejleszteni egy komplett kapcsolást meg amennyire lehet kiszámolni, mert nekem egy fejfájásnak elég ezt megtervezni s ha mar megtervezem mindenképp legyen megbízható a kapcsolás ne menjen karba több órai munkám
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 28, 2013 / 1
 
Be kell gépelni áramkör-szimulátorba, az kiszámolgatja szépen. Határidőt nem merek vállalni, de örömmel segítek.
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Nem is ragaszkodnék én határidőhöz,de azért mégis kb mikorra tudnád elkészíteni a rajzot ?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia ma lehúzkodtam a Korg keverőről mindent amit lehetett,de az orkán szerű fújás még meg van feltekert Master mellett a kimeneten.Próbáljak müveleti ic-t cserélni elsőre,vagy kezdjek vele mást?
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Elkészítettem a szimulációt. A potenciométereket fix értékkel helyettesítettem, ezek a rajzon jelölve vannak. Innen már Neked kéne készre munkálni a kapcsolást. (Vagy keresni egy gyári rajzot.)
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
A tápra tégy 100n-1µF plusz szűrést - hátha onnan ered.
Fel tudod térképezni hány műveleti erősítő van még a master poti előtt?
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Szia ha jól emlékszem minden effekt bemeneten 1-1,összesen 9db,ami az alaplapon van.
Következő: »»   44 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem