Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 259
(#) botesz válasza AzAngyal hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Az ha lecsapja valószínűleg nem a gép hibája.(nekem is ha egyszerre megy a ruhaszárító meg a mosogép pláne hosszabb progin akkor lecsapja)Nem birja a villamos rendszered a terhelést.szerintem a tablettatartó irányába kéne elindulni,megnézni hogy nem szakadt a tekercse és azért nem nyit ki.
(#) palko0125 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Üdv!
Átmértem még egyszer mindent. A betét testzárlatra ne mutat semmit. A két vízszint szabályzó közül az egyik csak a szivattyút indítja túltöltés esetén, a másik pedig a vízszintet zárja el és a fűtést kapcsolja. Ezek rendben vannak. A fűtést továbbá egy relé kapcsolja a panelon. Nos a relét vezérlő tranzisztor B-E átmenete nem kap egyáltalán vezérlőfeszültséget. Ez lehet attól, hogy a processzor kimenete nem jó, vagy esetleg én még valamit elnéztem!?
Akinek van még ötlete az kérem ossza meg velem.
Előre is kössz.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Nincs más a fűtés körben?Nyomáskapcsoló nincs benne?(ami a motor víznyomására kapcsol)
Panelon a fűtéskört végignézted?Ha a prociból nem jön ki a jel akkor az nagy baj akkor panel csere.
(#) zitus hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy Electrolux ESL 64020 mosogatógéphez kérek segítséget. Mostanában sajnos nem melegíti a vizet és nem szárit. Az a kérdésem, hogy ez a hiba lehet áramingadozás miatt? vagy máshol kell keressem a megoldást? Végigmegy a program rendesen, de hideg vízzel csinálja végig és a végén sem szárit. Nagy gond lehet vajon? A használati utasításban nem találtam rá választ.

Köszönöm és várom a mihamarabbi választ.
(#) botesz válasza zitus hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Sokminden okozhatja:Fűtőszál hőérzékelő vezérlés.
(#) zitus hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
És az áramingadozás? mert sajnos elég gyakran előfordul , hogy nincs meg a 220 V.
(#) botesz válasza zitus hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Nem hinném.Bár lehet mert ugye 230 van és ha jól tudom +- 10% eltérés lehet.De nem hinném hogy attól lenne.
(#) palko0125 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Szia!
Ha egy képet dobsz a panelról, akkor lehet tudok segíteni, mert nálam most van egy ZDF210 típusú gép. Elképzelhető, hogy ugyanaz a vezérlő van benne!.
Üdv, Palkó.
(#) zitus hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Köszi szépen a választ.
(#) BarnaPili válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Köszi!
Estére lefotózom,ha addig még nem késő.
István
(#) varka válasza botesz hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szia Botesz,

Köszi a tippet. A Literszámláló merre van a gépben?
Köszi, varka
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) nadet hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
S.O.S.
Az 5 éves Whirlpool ADG 9390/1 típusú, 8511 939 10820 szervízkódú mosogatógépem indítást követően 3 percre leáll és vígasztalanul sípol, amíg ki nem nyomom. (Épp csak előöblít és kipattintja a mosogatógéptablettát addig.) A víz lefolyik, szakszerűen ki van pucolva, dugulás nincs. Próbáltam üresen is, semelyik programon nem jut tovább úgy sem...

Látatlanban, egy ismerősöm szerint meghalhatott a vízválasztó motor és egyéb baja is lehet, ami miatt a vízválasztó motor csere után sem fog feltámadni, nem érdemes javíttatni...

Szerintetek is reménytelen??

Nagyon várom a szakmai válaszokat, előre is hálásan köszönöm!!
(#) nadet hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Ui.: A fent említett Whirlpool panele nem kijelzős, így hibakódot nem ír ki, úgy tudom ilyenkor a sípolást kell figyelni, mennyit sípol. Nos próbáltam számolni, 60-ig jutottam, gondoltam tovább nem érdemes , mert ez megállás nélkül sípol, azonos ütemben, mindenféle pici szünet nélkül.
Ez mit jelenthet? Kérem aki járatos ebben, segítsen! Köszönöm!
(#) botesz válasza varka hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Elvileg azon az oldalon kel lennie ahol a víztartály van egy kis ventillátor szerűséget képzel el 2 vezetékkel.
(#) botesz válasza nadet hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nem biztos.Lehet hogy a testzárlatos a fűtőbetét esetleg nem érzékeli a vízhőmérsékletet.Amiről az ismerősöd beszél az szerintem javítható feltéve ha az a rossz de ezt láttatlanba nem lehet megmondani.
(#) nadet hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Szia Botesz!
Köszönöm a bíztató válaszod, reméltem hogy nem kuka kategória még egy 5 éves gép.
Szerdára kihívtam egy szerelőt, megírom majd a fórumra, mi volt a baja, hátha másnak is hasonló problémája van.
Te a gyakorlatban is foglalkozol ilyesmivel, dolgozol szerelőként?

Detti
(#) botesz válasza nadet hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nem csak hobbiból csinálom abból viszont rendesen.
(#) AzAngyal válasza botesz hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az lenne a legkisebb baja h nem nyitja ki,de engem az zavar h most semmire nem reagál....egyik programot sem tudom elindítani rajta....
(#) botesz válasza AzAngyal hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az lehet hogy Téged nem zavar de őt lehet hogy mégis.
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok.

Hozzám került egy régebbi fajta Candy mosogatógép amit ki kelett takarítani alaposan hogy beinduljon, viszont nem megy rendesen. Ebbe még nincs panel, a hiba az, hogy nem enged be magába elég vizet és ezért a szintjelző nem kattan és a kapcsoló ami egyfolytában ketyerékel az megáll, viszont a cirkulációs pompa megy, valaki tudja hogy müködnek ezek? mert ahyogy elindítom kezdi engedni a vizet, a pr.kapcsoló lassan forog és ő kapcsolja is le a vizet a géptől, viszont még nem érkezett feltoltődni, ennek igy kell menni? Ha elzárom tőle a vizet akkor is ezt csinálja egyszóval nem érzi, hogy megy bele a víz. Létezik hogy van neki egy bizonyos idő adva és az alatt ha feltolti akkor megy ha nem akkor meg nem?

Kösz a válaszokat.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
A szintszabályzó légsűrítőjét is kipucoltad?A szintszabályzó kapcsol?Miele gépben láttam olyat hogy prk kapcsolta de ott csak akkor ha kapcsolt a szint szab.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ugy van hogy kb 1 perc telik el az indítástól addig a pontig ahol a pr.kapcsoló lekapcsolja a vizet, de ennyi idő alatt kevés víz megy a gépbe, de ha visszarakom az elejére még kétszer ugy már van benne elég viz és kapcsol a szintérzékelő aztán a fütőszál is és megy minden.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Na! Másfél napi szenvedésem után megtaláltam hibát, a szintérzékelőn két vezeték meg volt cserélve és ugy amikor a progikapcsoló leált akkor a szelepre nem ment áram, amikor megált akkor várta a gép hogy feltöltődjön vizzel. Ezért érdemes megkérdezni a tulajt mielőtt hozzáfognánk a szereléshez, hogy valaki javította e már a gépet előttem.

Üdv.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Örülök hogy sikerült!Hát igen én is megszoktam és a legtöbbször bizony járt már előttem valaki.Persze ha nem mondják el akkor sem nagy gond mert az ember úgy is észreveszi hogy valami nem gyári.
(#) lukovicsek válasza botesz hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Igen csak itt a három vezeték külön volt és igazából bármelyik bárhova dugható, semmi nem utal arra hogy melyik hova tartozik.
(#) BarnaPili válasza botesz hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Remélem még nem késő a zanussi mosogatógép panel fotója.Ilyen az ,ha kisgyerek van...
Nos,a szétdurrant alkatrész is látható az egyik képen.Ha van használható infód ezekről,akkor kérlek ne tartsd vissza!
(#) botesz válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
palko0125-nek dobj egy privátot mert ő kérte a képet.Én érdemben annyit tudok hozzászólni hogy nézd meg mi megy oda a perifériákból és azt ellenőrizd.
(#) BarnaPili válasza botesz hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
OK,közben kotorásztam a neten,és a tanyán találtam hozzá szervizleírást.Úgy nézem,a robbantott alkatrészek a tablettatartót vezérelték.ITT letölthető,ha valakinek kellene.
István
(#) palko0125 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szia!
Az elpukkant alkatrész ACS102-6TA.
Meg kell nézni konkrétan mit működtet az eszköz, nehogy megint durranás legyen.
Ha leellenőrizted, utána mehet a csere, és elvileg minden ok lesz.
Üdv, Palkó.
Mellékesen, nekem is ugyanez a gép van itt javításon és az a gond, hogy nem fűti a vizet. Javítson már ki valaki, vagy erősítsen meg, hogy a fűtésbe csak a vízszintszabályzó, és az elektronikán levő relé szól bele!? Mert nekem az van, hogy a relét működtető tranzisztor B-E átmenetére sem jön jel, vagyis nem indítja a fűtést, viszont a vízszintszabályzó az rendben.
A sótartály nem játszik e szerepet ebben!?
Ha valaki válaszol, megköszönöm, mert mást nem tudok elképzelni, csak, hogy a processzorból nem jön ki a jel a fűtésre.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A motortérről 2 oldalról dobj egy képet.
Következő: »»   57 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem