Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1117 / 1672
(#) papus51 válasza Feki hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Itt akkora a kupi, hogy egészen otthon érzem magam ))
(#) Feki válasza papus51 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Igencsak elszabadult már a káosz . Hogy is szoktátok mondani , "Műhelyrend" ?!
(#) guldemburg hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Sziasztok! Elkeszult a masodik propeller clock-om gondoltam megosztom veletek!
Bovebben:itt
(#) Kari55 válasza guldemburg hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Nagyon szép/jó lett, gratulálok.
Az alján az "1 1188" mit jelez?
(#) guldemburg válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Koszonom! A percenkenti fordulatot jelzi 1188 fordulat/perc.
(#) Kari55 válasza guldemburg hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Aha értem kösz.
(#) Csongi_ hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Be szeretnem mutatni a mult heten epitett aramkoroket.
Elso egy LM3914-el epitett homero.
A masodi egy CD4060-al epitett kis karacsonyfa. Erre nem tudom mennyire jogos, ha azt mondom, hogy en epitettem, csak egy boltbol vasartolt KIT-et raktam ossze.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2013
(#) laszlo raduj válasza Csongi_ hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Na ilyent mar én is tudnék építeni, hol találom meg a kapcsi rajzokat?
(#) guldemburg hozzászólása Dec 17, 2013 /
 
Igaz hogy az elso oramat mar eleg reg keszitettem de belinkelem azt is ide.
(#) usane válasza Csongi_ hozzászólására (») Dec 17, 2013 /
 
Ó, ezt a fenyőfát még iskolás koromban építettem az ezermester ujságból. Azóta sem találom a rajzát, bár azóta már meg tudnám építeni anélkül is.
(#) Rpee hozzászólása Dec 18, 2013 / 1
 
Sziasztok !

Megépítettem TDA7294-es végfokkal rendelkező és TDA8425 előfokkal hergelt erősítőt. Aminek az az érdekessége, hogy alapból mikrovezérlővel szokták megépíteni, a digitális vezérlésű előerősítő miatt. Én viszont vettem a bátorságot és rákötöttem a számítógépem nyomtatóportjára. És faragtam neki egy programot Visual Basic-ben, ami szerintem elég jól sikerült. Aki nem akar vacakolni a PIC-el vagy AVR-rel, evvel a megoldással kiélvezheti az ic képességeit. Meglepő módon az idén vásárolt gépem alaplapján még megtalálható az LPT port, ezért gondoltam hogy megosztom veletek a progit. Úgy írtam meg, hogy az I2C Busz vezetékeit és a végfok bekapcsoló lábat tetszés szerint lehet kiválasztani. Win7 64-bit alatt teszteltem.
(#) neocska válasza Rpee hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Ejjha pár fotot megosztasz az erösitöröl is?
(#) Rpee hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Nem túl szép látvány, de azért felrakok pár képet, mentségemül felhoznám hogy többször átépítettem, a végfok icéket cserélnem is kellett. A végfok +- 34Voltról megy az előfokhoz lusta voltam külön 12V-os tápot építeni ezért rákötöttem a PC-m tápegységére, a ventilátor 7 Voltról megy így elég csöndes, amit úgy oldottam meg hogy az 5 és 12 volt közé kötöttem.
(#) Rpee hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Csináltam egy másik erősítőt is egy számítógépházba. Egy régi PC-tápot alakítottam át, hogy +-25 Voltot adjon le, ehhez építettem a TDA7294-eket, egy lm1036-os előerősítővel. Csak az volt a gondom vele, hogy nem tetettem biztosítékokat a tápegységhez és letesteltem a -25V-os ágat, amitől megbuggyant. A kivezérlésjelzőket félig-meddig bontott alkatrészekből tákoltam össze.
(#) Szpisti válasza Rpee hozzászólására (») Dec 18, 2013 / 1
 
Ez enyhén szólva is ocsmány, de ha azért tetted fel hogy noszogassanak a szebb munkára, akkor elérted a célod
Azon kívül hogy nem szép, még önveszélyes is az áramkör így . Legalább az IC lábaknál húztál volna szigetelőcsövet a vezetékvégekre.
A lustaság gyakran párosul igénytelenséggel... mindkettőt igyekezz legyőzni!
Mellesleg az a hűtőbordácska még a ventivel is igencsak vérszegény lesz egy folyamatos üzemre. Még jó hogy van benne túlfűtés ellen védelem .
(#) Rpee hozzászólása Dec 18, 2013 /
 
Készítettem LED-MÁTRIXOT is, a felbontása 24x7. 4 darab 74HC4094-et használtam hozzá (léptető regiszter szerű IC) a sorokat ULN2003-as IC vel kapcsolgattam. Összekukáztam egy Pentium 1-est, raktam rá egy DOS-t és Quick BASIC 7.1-ben írtam neki a nyomtató portra 1 kis programot. Kellett hozzá készítenem külön egy betűkészletet, ami stimmel a kijelző méretéhez. A kütyüt már szétszedtem, csak 2 videó maradt róla, abból vágtam ki képeket, de a videókat is érdemes megnézni.
(#) Rpee válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Tudom, hogy nem egy szépség, de működik, el van dugva egy szekrényben . Először nem is akartam felrakni, csak a TDA8425-höz tartozó PC-programom megosztása volt a célom ami segítségével azok is építhetnek ilyen előfokot, akik nem szeretnének PIC-et és LCD-kijelzőt használni hozzá. Az erősítő meg többszöri átalakításon ment keresztül kb 2 óra alatt dobtam erre a deszkára, csak hogy legyen valami ami szól.
(#) kameleon2 válasza Rpee hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Öööö.. a program tetszetősebbre sikerült...
(#) Rpee válasza Rpee hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Írok majd egy Progit TDA7439-hez is, annak jobb a jel/zaj viszonya és 3 sávos EQ-van belerakva, csak még össze kellene forrasztanom. Egyébként, ha 4 csatornás erősítő elé akarna valaki rakni 2 ilyen IC-t, akkor csak két külön könyvtárba kell másolni a TDA Driver.exe fájlt és más-más LPT lábkiosztást kel beállítani. Csak mindkét programot futtatni kell. (Az előfok IC-k a HQ-Videoban kaphatók)
(#) laszlo raduj válasza Rpee hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Segítenél ha megkérlek néhány leírással (magyarázattal) a PC táp átalakításában, esetleg priviben.
(#) Electricboy hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem régen építettem egy erősítőt egy rossz házimozi alkatrészeit felhasználva. Sajnos NYÁK készítésre nem volt időm illetve e régi vegyszereim elöregedtek így raszteres nyákon kapott helyet az áramkör. A lelke egy 4 csatornás TDA8947J IC ami hidalva lett így két csatorna áll rendelkezésre. Hangjával megvagyok elégedve meglepő mennyi erő van benne. Még nem 100%os, a tetőt festeni kell még meg pár rögzítést kell még kialakítani. Szeretném megköszönni reloopnak a segítségét az AC-figyelős standby-os megoldásáért aminek köszönhetően szép csendben be és ki kapcsol a rendszer 0197 es képet neki küldöm .
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Egy kis asztali dísz készült ma karácsonyra!
(#) Bakman válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Ezzel a zöld borítással egész mutatós!
(#) lajos1969 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Még nincs teljesen kész! A talpa még csupasz, oda is megy majd egy-két dísz!!
(#) Csongi_ válasza Electricboy hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Jo a belso elrendezese, egyszeru. Egy jo NYAK tervvel meg szebb lett volna. Nem olyan sok ido elkesziteni egy jo NYAK tervet. En egyszer keszitettem probapanelre, es azt hidtem soha nem keszulok el.
(#) Electricboy válasza Csongi_ hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Szia!
Igen egyet értünk
Nem is a tervvel lett volna a gond, inkább a kivitelezéssel, eszközök hiányában és a gyors elkészítésre törekedve ez sült ki belőle. Sok mindentől megóvott volna egy rendes nyák lsd melléklet.

DSC_0150.JPG
    
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Mi játssza le ezt a (számomra) szokatlan formátumot?
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Bővebben: Vlc médialejátszó itt
Pld: Vlc, Quick Time, Mediaplayer classic, stb.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
(#) nik válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Ejha! Ezt gyorsan összedobtad, szép lett.
(#) Feki hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
És kész a Do it yourself hot air station with underheater ! Egész tűrhető lett , 480°C-ot tud , talán 10liter levegővel percenként amit egy egyébként 4l/min membrán pumpából sikerült kipréselnem . Az alá melegítő legfeljebb 750°C-ot tud , de ugye ilyen meleg tervszerűen sosem lesz , a doboz festését ne nézzétek , csak azért lett ráfújva az utolsó létező maradék festék a házban , mert egyébként rozsdás volt a doboz... . Ha valakit érdekel holnap teszek fel képet a belvilágáról is.
Következő: »»   1117 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem