Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1118 / 1675
(#) zsoltee0001 válasza Rpee hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
LOL,* ugyan ilyen házam volt életem első számítógépének...'96

*Nemár!
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Bővebben: Link
Ez vezérli a ledeket.
(#) zsenipocok válasza Feki hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Jó megoldás!
Elárulod nekem, mind amatőrnek, hogy mi alapján és hogyan készítetted?
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
(#) Izeg. válasza Feki hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Engem is érdekelne a belvilág! Mire elég az a 10L/min légmennyiség? Én nekem egy bajom van a forrólevegős kínlódásommal, hogy nem tudok egy normális pumpát szerezni ócsóért.
Hogy méred a hőmérsékletét a levegőnek? Csak egy sima termoelem a közepébe, és kész? Kb hány wattos lehet a fűtés? És hogy sikerült 2,5x-es légmennyiséget kicsalni az akváriumpumpából?

Várjuk a képeket
(#) Feki válasza (») Dec 20, 2013 /
 
Szia Zoli! A neve angolossága inkább poén értékű mint érdembeli szerszámra utaló. De akkor bocsánat. Viszont nem is itt szándékoztam megbeszélni. Üdv!
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 20, 2013 / 1
 
Mi a gond a LOL-al?
Én se mondom a "szexi jelmezek" bannerre, hogy nemár
(#) Moderátor hozzászólása zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 20, 2013
 
Olvasd el újra a szabályzatot, ha nem lenne világos!
(#) Feki hozzászólása Dec 20, 2013 /
 
Sziasztok! Itt vannak a kért képek a szerkezet belvilágáról , szépnek nem szép ... de legalább ronda !
(#) Feki válasza Feki hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Üdv! Megint én ... csináltam egy kis videót használat közben , ha valakit érdekel.

VIDEÓ
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2013
(#) Bakman válasza Feki hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Ügyes!
(#) Zsolt32 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Ezt a tápegységet én vettem meg, azóta is tökéletesen működik. A dobozolása elég gyenge volt, ezért most átépítettem egy erősebb dobozba. Képek

Üdv.
(#) Feki válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Köszönöm szépen !
(#) Istvanpisti hozzászólása Dec 20, 2013 /
 
Sziasztok !
Még tavasszal készítettem egy "okos óra" prototípust, amiről néhány képet szeretnék megosztani.
Ebben a formában nem épül tovább, csak kipróbáltam pár ötletet. Alapja egy ATMEGA328, egy Quectel L50 GPS és egy Nokia 2760 LCD. Az LCD monokróm 96x68pixel felbontású. Egy 400mAh kapacitású Li Akku látja el energiával, a nyákon van akku töltő is és egy mikro USB-n keresztül lehet tölteni.
Amennyiben nem megy a GPS, akkor kb. 30-40 napot bír az akku töltés nélkül, (ha nem nyomkodjuk a gombokat, mert az LCD háttérvilágítása is fogyaszt ekkor). Abban az esetben, ha folyamatosan megy a GPS, akkor kb. 8 óra az üzemidő. Többféle óratípus közül lehet választani : analóg, digitális, bináris szöveges, római számos. A GPS-t bekapcsolva tartva sebességet, magasságot, hosszúsági és szélességi fokot tud kijelezni.
(#) BarnaPili válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Szép kis áramkör.Gratula hozzá
(#) Kovabe válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 20, 2013 / 1
 
Szia Esetleg a másik oldalát is megmutatod? Amugy szép. Az LCD-enk a lábkiosztását el tudnád küldeni vagy ide fel tudnád tenni?
(#) nagym6 hozzászólása Dec 20, 2013 / 3
 
Még egy fenyő. Tavaly karácsonyra készítettem, sok munka volt. Nem egyszerre világít mind, egy csomó effektusban zajlik élete, Pic dirigálja. Sajnos ezeknek a mai nagyfényű ledeknek a színe eléggé rideg, nem telt, mint a régieké. Nem szép az egész emiatt.
Egy 20 évvel ezelőtti fenyőm lényegesen szebb, az akkori ledekkel. Na meg sokkal egyszerűbb is.
A videó olyan hatalmas, hogy nem lehet feltölteni.
(#) Istvanpisti válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Szia !
Mellékelem az alkatrészoldal fényképét, amin látszik, hogy prototípus (sok a repülő vezeték, mert menet közben lecseréltem az LCD háttér világítását meghajtó IC-t, egy teljesen más típusra).

Az LCD lábkiosztásáról is teszek fel képet, ami Pici fórumtárs honlapjáról származik. Az LCD-t is tőle vettem valamikor.
(#) Collector hozzászólása Dec 20, 2013 / 1
 
Gyorsba épített
Bővebben: Link

tük2.jpg
    
(#) Kovabe válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Köszönöm. Azért nem rosz még igy sem.
(#) vladcepes válasza Collector hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Huh ez nagyon jó! És ha lenne a végébe egy fénykép?
(#) vicsys válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Gratula, nagyon tetszik!
(#) Istvanpisti válasza vicsys hozzászólására (») Dec 20, 2013 /
 
Köszi!
Van még ötletem...
(#) Collector válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Nem tükröződne azon a felületen, a fényképek kitakarnák egymást.
(#) vladcepes válasza Collector hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Értem. Valahol láttam élőben valami hasonló volt. A végében a fényképen egy bórpince lejárat volt. Valami hasonlò megoldással lehetett, olyan volt mintha 50 M hosszù lenne a folyosò.
(#) Ktulu válasza Istvanpisti hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia, az LCD vezérlő IC adatlapját, vagy utasításkészletét meg tudnád osztani? Köszi.
(#) emersys hozzászólása Dec 21, 2013 / 1
 
Sziasztok.

A héten én is készítettem egy kis tápegységet.
Csöves hibrid erősítőmhöz terveztem. Dupla áteresztő csöves, egymástól függetlenített rendszer a jobb-bal oldali csöves meghajtásnak. (Az áthallás jelenségének csökkentése).
A már hangilag kellően kikísérletezett és jól bevált egyutas csöves egyenirányítással az elején. A tápzaj elnyomásról a cr-crc szűrés, valamint az áteresztő csöveken ejtett jelentősebb feszültség gondoskodik.
A fűtés rész lelhető fel még a nyákon, ami egy szimpla darlington hajtású szabályozhatő átereszős elv. (+ egy kis kiközepelés)
Végezetül akkor pár kép:
(#) szili83 válasza emersys hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Széép!
Az ellenállások lábához a kerámia 'gyöngyöt' hol szerezted be?
(#) Szpisti hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Nemrég elkészült a rádiós termosztátom, eddig úgy tűnik elég stabilan és pontosan működik.
Maga a termosztát egy netes oldalról épült, a rádiós részt magam terveztem.
(#) Istvanpisti válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Szia !
Mellékelem az LCD driver IC adatlapját.

pcf8814.pdf
    
(#) Gery78 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Nekem a Palantírok vagyis az elveszett látókövek jutottak eszembe róla. Jó lett.
Következő: »»   1118 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem