Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1119 / 1674
(#) patexati válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Szia! Jó lett! Megosztanád a terveket? Ép egy hasonló kellene nekem is a vegyes tüzelésű kazánhoz akarok beltéri szabályzást is a huzatszabályzóhoz ne csak a víz hőmérséklet szabályozza hanem egy mások csőtermosztáttal ha eléri a hőmérséklet a megfelelő szintet akkor a kazánban a víz egy második fokozaton tovább melegszik és elzár a huzatszabályzás így egy puffer lesz valójában. Az a baj a vezetékes megoldás túl bonyolult lenne.
(#) Szpisti válasza patexati hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Szia !
Köszönöm. Másodjára már másképp készülne, de már mindegy.
A ledkijelzős termosztát teljes lírása nyáktervvel, hexa kóddal ITT megtalálható.
Elég ügyes kis áramkör, de annak ellenére hogy pl. tized C fokos felbontással mér, a kapcsolási hőmérsékletet csak egész fokokra lehet beállítani. Ugyanakkor a hiszterézist tizedekben. A fene érti. (de mondjuk van sejtésem az okáról)
A rádiós részről most nem tudok adni rajzot, csak lay-ban készült nyáktervem van, de ha érdekel megrajzolom. Lényegében egy ebay-ről vásárolt 433MHz-es adó-vevő pár és egy PT2262/2272L párral oldottam meg a távirányítást.
A termosztátra visszatérve : egy lényegében azonos áramkört INNEN meg lehet rendelni - és ezen a 0,1 fokos felbontású kapcsolást is be lehet állítani. Ha jól belegondolsz, itt anyagárban nem jössz ki ennyiből.
(#) patexati válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) pjg válasza Szpisti hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Melyik oldalról? Elárulod? Nekem is termosztát gondom van. Túl meleg van mikor kikapcsol és fázunk, mikor be. A radiátor szinte hideg, mikor megint bekapcsol.
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Közben látom megadtad.
Itt még olcsóbb.
(#) kegyetlen19 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Hello. Azt nem tudom, hogy emersys társunk honnan szerezte, de leghamarabb az „ezer éves” háztartási eszközökben találsz. Mint például, vasaló, rezsó, sütő, kemence. Ezekben az eszközökben a cekász kivezetéseire húzzák a porcelán szigetelést, de magán a csekászon is van porcelán szigetelést, az viszont kialakításban kicsit más.

cekasz.jpg
    
(#) kocsgab002 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Ők csak ilyenekkel foglalkoznak: Bővebben: Link
(#) Szpisti válasza pjg hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
A francba, pedig én is rákerestem ugyanitt, de a típusszáma alapján, és úgy nem találtam. Mindegy már Alibabától megrendeltem...
Bizony az a 0,5 Celsius fok sokat jelent a fűtött légtérben. Mire a levegő átmelegszik a radiátortól 1-2 méterre és lekapcsolna, már késő, hőség lesz negyed órán belül.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Milyen termosztátod van? A digitálisokkal ilyen gond általában nincs.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Előző fenyőm videójából, amennyit 2MB -ba be tudtam süríteni.

Fenyő6.3gp
    
(#) vladcepes válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Jó lett,gratulálok. Nekem tetszik.
(#) emersys válasza szili83 hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Szia.
Köszönöm. Egy idősebb ismerősömtől, aki annak idején a volt Videoton "viszonteladója" volt Győrben. Sok régi kuriózum előkerül ilyenkor..

Beépítve:
(#) szitko hozzászólása Dec 23, 2013 / 4
 
Talán most először készítettem karácsonyi ajándékot. Eddig az egyszerűbb utat választottam, vásároltam.
Közel két hónapos munka, tervezés, programozás, fúrás-faragás után, az utolsó pillanatban készültem el, egy mozdonyirányítóval, digitális vasútmodellhez. Illetve, inkább csak LocoNet hálózathoz. Az irányítót édesapámnak szánom karácsonyi ajándékként.
(#) Buvarruha válasza szitko hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Szép munka, apád büszke lehet rád.
(#) daneg86 hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Sziasztok.
Ma végeztem az első olyan alkotásommal, ami kicsit komolyabb, meg talán huzamosabb ideig is használatba lesz véve Egy kis egyszerű USB DAC pcm2707c IC vel.
(#) JZoli válasza szitko hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Nagyon jó lett! Mostanában én is ilyesmibe utazok, de én ehhez a szinthez kezdő vagyok csak. Lehetne róla többet tudni? Esetleg rajz, program stb?
(#) szitko válasza JZoli hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
(#) Koncsar válasza pjg hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia! Ez a ketyere milyen tartományban mér? Lehet, hogy rendelek 1 darabot.
(#) pjg válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
-50 - 110°C
(#) slogan válasza szitko hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Szia !
Ott hol ? Én ott nem találok szinte semmit
(#) szitko válasza slogan hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Mit nem találsz?
(#) slogan válasza szitko hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
ment pü
(#) Medve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Hejjjj régi szép idők, amikor fényorgonát barkácsoltunk az Ezermesterből. A boltból, meg a havilapból ugye. Ritkaság volt akkor még egy Triac! Hogy megrázott! Na le is töltöttem az I Show You Secrets-t a Pharao-tól!
(#) jdani hozzászólása Dec 26, 2013 / 1
 
Hali. Páromnak készítettem karácsonyra. Egy villogó szív 877Aval nyák dobozba. Egyik gomb a belső rész világítás / dobogás efekt. És egy másik gomb a külső világítás, vagy futófény 2 módja. És egy potméter a fényerőért.

videó
(#) Abukodonozo hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Kellett valami gyors zenehallgatáshoz és így készült ez a kis hibrid, a fiók anyagából. Egy KA2206-os integrált áramkör elé egy ECC85-ös került és egy EM80-as varázsszem mellé, a külcsíny kedvéért. A hifitől messze van, de kellemes a hangja és kb. kétszer másfél wattal szépen csicseregnek a 75 wattos Unitrák.

hibridke.JPG
    
(#) janimester hozzászólása Dec 26, 2013 / 1
 
Mai ténykedésem. Első saját tervezésű műszerem. A hőmérő szenzor még nincs rajt.
(#) nagym6 válasza janimester hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Ügyes, praktikus, elsőnek mindenképpen teljesítmény. Még többediknek is az lenne.
De ha magyarul beszélne, jobban tetszene.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) Zsora válasza Abukodonozo hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Anyukád nem hiányolja a tepsit?
(#) Istvanpisti hozzászólása Dec 27, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Készítettem még 9 hónappal ezelőtt egy bináris karórának induló valamit (ATMEGA168, 3 nyomógomb, 15 LED) . Menet közben megváltozott rajta pár dolog a tervekhez képest. Eredetileg egy kis Li akkuról ment volna, lett volna benne 3,3 V-os LDO, meg akkutöltő áramkör, akku feszültség méréssel. Aztán nem boldogultam a dobozolással, mikor már készen lett (túl nagy lett ahhoz képest, amit szerettem volna), így nem akkuról megy, hanem egy CR2032-es 3 V-os Li elemről, emiatt nincs benne sem LDO, sem töltő, viszont cserébe karóra sem lett belőle. Azóta itt hányódott az asztalon, időnként megnyomtam és csodálkoztam, hogy még mindig működik. Ma lefestettem - mert megérdemli, ha már ennyire küzd az életben maradásért - és most megosztom veletek a képeket. (Méret 45x35x12 mm)
Következő: »»   1119 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem