Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Equalizer kapcsolási rajz
 
Témaindító: wexis, idő: Jan 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Moderátor hozzászólása metalfun hozzászólására (») Dec 26, 2010
 
(#) evildodo hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy fejhallgató erősítőre + EQ-ra. Mindkettőről találtam rajzot az oldalon
erősítő: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/heed_audio_canamp_fejhal...o.html
eq: Bővebben: Link
Sajnos a audiótémában nem vagyok jártas, így kérdezem a fórumtársakat, hogy milyen módon lehetne összeépíteni a két kapcsolást?
Tehát egy Hangszínszabályozós- fejhallgatóerősítőt szeretnék végeredményként
Köszönöm előre is a válaszokat!

Szerk : köb ..
(#) válasza evildodo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!

Csak simán kösd egymás után a fokozatokat; ennél jobban nem is lehet (illetve nem érdemes) házasítani a két kapcsolást. Én az EQ-t tenném előre, majd utána a végfokozat monoblokkjait. Az EQ táplálását én szívem szerint külön tápról végezném.

[...és használd a link gombot, mert a moderátorok harapnak érte!]
(#) válasza metalfun hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia!

Ennyi információ alapján aligha lesz, aki tud neked segíteni. A legcélravezetőbb talán az lenne, he feltennél egy nagyobb felbontású, éles képet a fólia- és alkatrészoldalról egyaránt.
Egyébként ha konvencionális jelöléseket alkalmaztak, akkor a fekete és a fehér lehet a test, a másik kettő mellettük a két jel, a három egymás melletti pedig a szimmetrikus táp.
(#) LaciSupreme hozzászólása Jan 11, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Nézegettem a BA3812L equalizer IC-t.
A méretezésben tudnátok segíteni? 16 k-s potik vannak.
A célom egy alacsony frekire való EQ, összesen 7 szintes, két ilyen IC-vel oldanám meg. Valószínűleg így lennének, hogy 20-30-40-.. Hz-re.
Láttam a lapon képletet, de nem egész tiszta.

Köszönöm, Laci.
(#) LaciSupreme válasza LaciSupreme hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Közben elkészült, de nem lett jó a hibámból kifolyólag.

Az IC nem rossz, zaj mentes, mélyládához a minősége is biztosan megfelelő.
Ami a vesztem lett, hogy az állításra szolgáló potik 16 kOhmosak voltak (100 k-t javasol), így az erősítést nagyra kellett venni, hogy értékelhető legyen a változás. Ettől persze megnőtt az alapzaj..
Amit még elrontott a kis értékű poti, az a jósága, azaz túl alacsony a vágási frekvencia.

Szóval csak javasolt értékű potival!
(#) Mybuster hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
hellosztok!

Lenne egy kérdésem eszerint a rajz szerint lehet csinálni 4017-es vu metert?
(#) Doncso válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 18, 2011 /
 
Szia, ez nem VU méter, ez egy számláló, 10 kimenete van az IC-nek, ha a 14-es lábra kap egy impulzust, akkor lép egyet, ha kap mégegyet, akkor a következő kimenet lesz aktiv (kövi led világít) és így tovább.
(#) Mybuster válasza Doncso hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
oké köszi aszt ismerem magyarán futófény csak címnek a VU meter volt megadva!
(#) csikben hozzászólása Jún 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Építek egy egész komoly kis erősítőt, egyenlőre elméletben, de a napokban fogom kezdeni fizikailag is.
Már minden elektronikai rész megvan, kivéve a hangszínszabályzó/equalizer. Mindenképpen szeretnék tenni bele.
Tudnátok segíteni? Minimum 5 és maximum 10 csatornásat (sávosat) szeretnék, természetesen sztereó kivitelben. Régebben csináltam 3 csatornást, elég jól sikerült, annak egy IC volt a lelke, így feszültségezérelt volt. Nem volt semmilyen zaj.
Küldenétek egy hasonló elven, működő minőségi, tiszta hangú, kis torzítású, stb. kapcsolást?

Köszönettel, Beni
(#) scooby_ válasza csikben hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Ilyen feszültségvezérelt hangszínszabályzóknak nem vagyok a híve,de manapság az LM1036N az amit a kezdőbbek építgetnek. Ez egy 2 sávos (mély és magas tartományban szabályozható) sztereo hangszín,12V-os tápfeszültségről elmegy. Ha átmész EBBE a topikba megtalálod a rajzát és sok-sok nyáktervet is,amik többnyire működnek is. Ha kicsit bonyolultabb Equalizert akarsz csinálni hozzá,akkor ajánlom EZT a rajzot,vagy pedig EZT az oldalt,a megnyíló lappal.
(#) csikben válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Találtam egy 6 sávost, mit gondoltok róla? Itt a link, legyetek szívesek megnézni: Link
(#) scooby_ válasza csikben hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Hasonlót építettem már Én is. Ez működőképes rajz,bár az erősítésében nem vagyok biztos,hogy olyan nagy. Építsd meg,ha szimpatikus ez a rajz,ha kicsinek találod az erősítését esetleg visszacsatoló ellenállás értékét változtatva ezt növelheted,vagy pedig egy szintemelő-szintillesztőt berakhatsz elé. De ezt csak akkor,ha az erősítését kevésnek találod. De szerintem nem lesz vele gond.
(#) dbalazs hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne az equalizeremmel ami a minap készült el.

Minden alkatrész amit írtak az került bele, a hang kiemelés és vágás nem igazán úgy működik ahogy kellene (szerintem).

Igaz én csak hallásra tudok hivatkozni, mert nincs komolyabb műszerem amivel tudnék mérni.
Én alapul a Q-TEK DC500-as elfekvőben lévő keverőmet használtam amin +-12dB a 7csatornás equalizer.
Ennél jóval hatásosabbnak hallottam az equalizert, mint amit én összeraktam, ami +-15dB a leírás szerint.

Úgy igazából csak annyi lenne a kérésem hogy a rajz alapján kitudná valaki nekem számolni a vágást és az emelést?
Vagy esetleg milyen alkatrészcserével lehetne növelni a vágás+emelés funkciót.

Előre is THANKS!
(#) hüblerattila hozzászólása Aug 16, 2011 /
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek az alábbi linken lévő equalizer működhet? Illetve a rajzon +-15 volt kell neki de én csak +-12 voltal tudnám táplálni, szerintetek az elég neki? Köszi előre is. Bővebben: Link
(#) b.dani hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
sziasztok
szeretnék építeni egy led equalizer-t, nemtudom van-e külön téma erre ezért ide írom.
elképzelésem sincs hogy hogy kéne megépíteni, de nagyon jól mutatna, és eléggé elszántam magam, úgyhogy kérem a segítségetek.
előre köszönöm
(#) ptk01 hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Foglalkozott már valaki ezzel az IC-vel? LMC835

http://www.national.com/opf/LM/LMC835.html#Overview

PIC-el szépen meg lehetne oldani egy db poti nélkül. Paraméterek alapján, igen jó minőség EQ-t össze lehetne rakni (akár 2x14 band).

Google nem nagyon adott találatot próbálkozásokra, így a gyári referencia maradt. Ezért is érdeklődöm itt, hátha...
(#) frissadam hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Hi!

Szereztem egy 10 sávos EQ-t . Az egyik fele nem működik. Kicseréltem a "fő" IC-t , de így sem jó. A tápok mindenhol rendben vannak. A kimenet teljesen süket. Még alapzaja sincs. A másik fele tökéletes. Milyen metódusban érdemes itt keresni a hibát? Minden frekinél nézzem meg , meg van e a jel? Akinek már volt dolga ilyennel kérem segítsen. Én EQ-t még nem javítottam.

Előre is köszönöm! Üdv.: Ádám

PICT1468.JPG
    
(#) szamóca válasza frissadam hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Milyen mérőeszközök állnak a rendelkezésedre? Van szkópod, jelgenerátorod, vagy semmid sincs, csak multid.
Mindenképpen a bemenetre adott jelet kell végigkövetni, ha egyenfeszültségileg jónak találod. Ha az első fokozat ME-jének bemenetén megvan a jel, utána ennek a kimenete, ha ott is megvan a kimeneti fokozat ME-jének a bemenetén, kimenetén. Ha valahol eltűnik akkor ott kell a hibát feltárni.
(#) frissadam válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Csak multim van.Arra gondoltam teszek krokodilcsipeszt egy magassugárzóra, eztán folyamatosan végigmérem a pontokat.
(#) Fodor hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok. A segitségeteket szereném kérni eq épitéshez.. Különleges igényeim lennének.
-Legalább 12, de legjobb 24DB-es
-Monó
-Egy szélessávu és egy szub kimenetre van szükségem.
A szélessávu maximum 5 sávos legyen. 30Hz-től 12Khz-ig tudjak vágást állítani.
-Szub kimeneten is tudjam mély kiemelést állítani, de ez nem olyan fontos.

Az az egéssz lényege, hogy van 8 darab Reflex R300-as hangfalam. 4 darab szélessávu és 4 darab mélyláda. Küldök róluk képet. Külön végfokról hajtom a mélyládákat és a szélessávuakat.(2X Ágota DS1200) Ezért kellene hogy külön frekvenciát kapjanak a végfokok. Nekem a crossoverek nemtetszenek, mert a szélessávunál levágják a mélyet, legalábbis ígytudom.

Remélem érhető voltam.

Segitségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv: Fodor
(#) pinyó39 válasza Fodor hozzászólására (») Feb 11, 2012 1 /
 
Akkor neked mégis csak hangváltóra lesz szükséged.
(#) Fodor válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Kössz, de ezzel nemsokat segitettél!
(#) FeketeVipera hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy gitárhoz való hétsávos EQ-t szeretnék építeni. A következő az elképzelésem:
Két quad műveleti erősítőből szeretném megcsinálni úgy, hogy egy műveleti erősítő fogadja a bemenő jelet, amit kimenetéről kevéssé felerősítve szétküld a másik hét műveleti erősítő bemeneteire, amik előtt a megfelelő f.tartományú, egymással kissé átfedő sávszűrők lennének.
A 7 műveleti erősítő így csak a kívánt sávokat erősítené X dB-lel. A 7 műveleti erősítő mindegyikének kimenetén lennének a potméterek, amikkel a jel bizonyos hányadát a földre lehetne shunt-ölni. Mit gondoltok, működhet így a dolog?

Előre is köszi az észrevételeket!
(#) fulas75 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Helló Szamóca! Tudnál-e nekem abban segíteni,hogy ehhez az equalizer-hez volna-e NYÁK terved?

Üdv:fulas75
(#) Tomy666 hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Építettem egy 5 sávos hangszínszabályzót csatolt rajz alapján csak kicsit módosítottam. Tettem bele egy balance potit még pluszba és sztereóba próbáltam megcsinálni.
Mindent úgy raktam bele ahogy a rajz írta és pont fordítva működik mint kellene. 60Hz-nél van a 12kHz 400Hz-nél a 4kHz, de ez még a kisebbik probléma. A nagyobbik az hogy ha feltekerem a hangerőpotit akkor búg, ha viszont ezt az egységet kiiktatom akkor búgás mentesen működik.
Mi lehet ezeknek a hibáknak az oka

1.zip
    
(#) villanyipi hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Üdvözletem!
Bővebben: Link
Ezt az equalizert szeretném megépíteni, de nekem sztereo kivitel kellene, elég ahhoz annyit módosítanom hogy dupla panel és sztereó potik,valamint sztereó jack aljzatok bemenetre?
Valamint még érdekelne kimeneteknél mit jelent az "All" "ODD" "EVEN" kimenet, mi a különbség?
(#) scooby_ hozzászólása Dec 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Már régóta szerettem volna egy equalizert építeni, de mindig utamba állt a lustaság, vagy ihlet nem volt a NYÁK tervezéshez, ezért nem is foglalkoztam a dologgal. Most erőt vettem magamon, és tervezte egy NYÁK-ot Szamóca rajzához. Mind a 6db IC TL074 vagy hozzá hasonló. A szerencsém az volt, hogy ennek a típusnak teljesen tükör szimmetrikusak a lábkiosztásai a tápot kivéve, így a panelt is sikerült tükör szimmetrikusan megtervezni. Még nem építettem meg, aki esetleg előttem belevágja a fejszéjét, az tüzetesen ellenőrizze le, nem-e ejtettem hibát! Sprint Layout 6.0-t használtam tervezéshez, azzal lehet megnyitni, biztonság kedvéért felrakom méretarányos PDF fájlként és a beültetést képként. Alkatrész értékeket nem írtam rá!
(#) hüblerattila hozzászólása Dec 30, 2013 / 1
 
Sziasztok. Az LA3600-as ic alapú equalizerekről mi a véleményetek? Érdemes megépíteni vele egy eq-t vagy inkább valami más kapcsolás után nézzek?
(#) scooby_ válasza hüblerattila hozzászólására (») Dec 31, 2013 /
 
Ezek a kis feszültségvezérelt IC-k Nekem sose jöttek be. Szólnak, egészen szépen, viszont a zajuk az alapzajuk és a torzításuk eléggé magas. Én LM1036N-nel próbálkoztam, az csak sima kétsávos hangszín, ott tapasztaltam ezeket a jelenségeket. Továbbá ha hirtelen tekertem fel a hangerőt, akkor szabad szemmel is jól lehetett látni, hogy a membrán a hangszóróban kicsit "kiugrik". Fent csatoltam 1-2 fájlt, szerintem azzal érdemes lehet foglalkozni. A hozzá tartozó átviteli karakterisztika valósnak bizonyul, ámbár még Én sem raktam össze az áramkört.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem